Kırsal Giyinme Odası: lham Veren Tasarımlar & Resimleri | homify Kırsal Giyinme Odası: lham Veren Tasarımlar & Resimleri

Kırsal Giyinme Odası: lham Veren Tasarımlar & Resimleri

Kırsal tarz bir giyinme odasını kusursuz yapan nedir?

Bir evin sahip olabileceği en lüks odaların başında gelen giyinme odası, yeni başlayan bir güne hazırlanmak için içinde keyifle zaman geçirilmesi gereken bir mekandır. Kusursuz tasarlanmış kırsal tarz bir giyinme odasının sıcak ve samimi bir atmosfer sağlayabilmesi için bünyesinde bazı özellikleri barındırması gerekir; ahşap mobilyalar, geniş bir boy aynası ve çiçekli perdeler gibi. Kırsal tarza uygun bir giyinme odasını tam olarak ne şekilde dekore etmek istediğinize bağlı olarak birçok opsiyon arasından seçim yapmalısınız. homify sayfalarında yapacağınız gezintiler, en beğendiğiniz tarzları netleştirmenize ve ne tür bir kırsal dekorasyon seçeceğinize karar verme konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Kırsal tarz bir giyinme odası dekorasyonunu kusursuz yapacak unsurlar arasında tüm giysilerinizi yerleştirebileceğiniz klasik ahşap gardıroplar, etajerler, yumuşak bir aydınlatma ve sıcak renklerde boyanmış duvarlar sayılabilir. Eğer alanınız kısıtlı ise iyi planlanmış bir depolama alanı da mutlaka olmalıdır.

Kırsal tarz giyinme odası için fikir ve ilham kaynaklarını nereden bulabilirim?

Kırsal tarz giyinme odası için ne tür bir fikir ya da ilham aradığınıza bağlı olarak, dekorasyon dergilerinden ve internet sitelerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınızın giyinme odalarını ne şekilde dekore ettiklerini inceleyebilir, kırsal tarz konusunda yetkin olduğunu düşündüğünüz arkadaşlarınızdan fikir isteyebilirsiniz. Kırsal tarz giyinme odası tasarımları konusunda en iyi fikirlere ulaşabileceğiniz yerlerden biri de  homify sayfalarıdır! Farklı tarzlara sahip birçok giyinme odası örneğini inceleyebilir, oldukça geniş bir bir yelpaze içinden kendi beğenilerinize uygun giyinme odası fikirleri ve ipuçları değerlendirebilirsiniz.

İşin uzmanları tarafından en iyi tasarımların ve bilgilerin derlendiği örnekleri çevirim içi olarak homify sayfalarında inceleyebilirsiniz. Giyinme odanızı kırsal tarz bir giyinme odasına dönüştürmek için ihtiyacınız olan tüm fikirler kolayca ulaşılabilir şekilde elinizin altında! homify sayfalarından giyinme odaları için farklı renk seçeneklerine ve birbirinden güzel mobilya çeşitlerine de ulaşabilir, böylece kendiniz için ideal bir kırsal tarz giyinme odası tasarımına sahip olabilirsiniz.

En beğendiğiniz fotoğrafları kolayca oluşturabileceğiz yeni fikirler albümüne kaydedebileceğinizi unutmayın! Üstelik tasarım aşamasına geçtiğinizde kullanmak üzere, yeni fikirler albümüne kaydettiğiniz bir fotoğrafta tam olarak neyi beğendiğinizi fotoğrafın yanında konumlanan metin kutusuna not alabilirsiniz!

Giyinme odamı kırsal tarzda nasıl dekore edebilirim?

Kırsal dekorasyon tarzının birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Daha geleneksel bir kırsal tarz tercih ediyorsanız dekorasyonunuzda koyu renkler kullanabilirsiniz. Ancak kırsal tarzı modern tarz ile kombine ederek kullanmayı tercih ederseniz, odanın daha aydınlık, daha ferah görünmesi için açık renkler kullanmalısınız. Giyinme odası tasarımınızda büyük boy aynaları da kullanmalısınız; bu hem giyinme odaları için olmazsa olmaz bir parçadır hem de mekanı olduğundan geniş göstererek ona ferah bir hava kazandırır.

Giyinme odasının iyi bir şekilde aydınlatılması da çok önemlidir, nihayetinde bu odayı uzun bir güne hazırlanmak için kullanıyor olacaksınız! Doğal gün ışığı ise hem renkleri daha iyi ayırt edebilmenizi hem de giyinme odasında rahatlatıcı bir atmosfer oluşmasını sağlar. İdeal bir kırsal tarz giyinme odası oluşturmak için aydınlatmayı avize türü sarkıtmalı lambalar ile yapabilirsiniz. Eğer vintage unsurların yer aldığı, eski tür bir kırsal dekorasyon yapmayı planlıyorsanız, ahşap çerçeveli büyük bir ayna kullanmayı unutmayın! Üstelik bu tür eski eşyaları oldukça uygun fiyatlara bulabilirsiniz! Kırsal tarz bir dekorasyonu kolayca oluşturmak için ahşap mobilya ve aksesuarlar biçilmiş kaftandır! Ahşap şifoniyer gibi parçalar ahşap mobilya ağırlıklı kırsal tarz bir giyinme odası için idealdir!

Kırsal tarzdaki giyinme odanıza, mekanın derli toplu olması açısından yeteri kadar depolama ünitesi de eklemeyi unutmayın.

Kırsal tarzdaki giyinme odam için nasıl bir duvar rengi seçmeliyim?

Kırsal tarzda içinden seçim yapabileceğiniz oldukça geniş bir renk yelpazesi vardır. Nötr renklerin sıklıkla kullanıldığı modern tarz ile karşılaştırırsak, geniş renk yelpazesinin kırsal tarzın en büyük avantajlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Renk seçiminiz eski tip bir kırsal dekorasyon mu tercih edeceğinize, yoksa modern unsurlarla kombine edilmiş bir kırsal dekorasyon mu tercih edeceğinize göre belirleyici olacaktır.

Küçük boyutlara sahip odalarda koyu renkler pek tavsiye edilmez zira koyu renkler zaten küçük olan bir mekanı olduğundan da küçük gösterirler. Ancak koyu renk kullanma konusunda ısrarlıysanız, yalnızca tek bir duvarınızı koyu renge boyayarak şık bir mekan oluşturabilirsiniz. Mekanları geniş ve ferah gösteren açık renk tonlarını kullanmak, aydınlığa oldukça fazla ihtiyaç duyulan giyinme odası gibi bir mekanda mantıklı bir seçim olacaktır. Üstelik, modern kırsal tarz dekorasyonlara açık renkler çok da yakışıyor! Beyaz, kirli beyaz, pastel beyaz ve hatta fildişi rengi kırsal tarz giyinme odası duvarları için mükemmel birer seçimdir.

Kırsal tarzdaki giyinme odam için nasıl bir zemin kaplaması seçmeliyim?

Kırsal tarzdaki giyinme odasının zeminleri için seçeceğiniz malzeme son derece önemlidir çünkü bu seçim dekorasyonunuzun kilit unsurlarından biri olacaktır. Ahşap zeminler modern bir kırsal dekorasyon için şık ve sofistike bir seçimdir ancak kullanılacak ahşabın türüne de bağlı olarak oldukça yüksek fiyatlara mal olabilirler. Eğer ahşap zeminlerin sizin giyinme odanız için uygun olduğunu düşünmüyorsanız, açık renkli halılar da bu tarz ile çok iyi uyum sağlar. Kırsal tarz giyinme odaları için bir diğer zemin seçeneği ise kilimlerdir, çünkü kilimler mekanın atmosferine muhteşem uyum sağlarlar ve dekoru vurgularlar. Halı ve kilimler yalnızca zeminin yumuşak olmasını sağlamaz, giyinirken ayakta rahat durmanıza da yardımcı olur. Kırsal tarz bir giyinme odasında kahverengi, turuncu ve dore gibi canlı renkler de ahşap mobilyalarla muhteşem uyum sağlayacaktır.

Dekorasyonu tamamlamak için bir profesyonelin görüşünü de alabilirsiniz. Zemin konusunda seçim yapmanıza yardımcı olacak ve yaşadığınız yere yakın iş yapan birçok profesyonele homify sayfaları üzerinden kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Nasıl bir zemin istediğiniz hakkında az da olsa bir fikriniz varsa ancak nihai kararınızı vermeden önce diğer çeşitler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, yaşadığınız bölgeye yakın olan birçok uzmanı homify üzerinden bulabilirsiniz.

Kırsal tarzdaki giyinme odamı dekore ederken bilmem gereken detaylar var mı?

Kırsal tarzda dekore etmek istediğiniz giyinme odanız için bir başka harika fikir de tavanlara dekoratif ahşap kirişler yerleştirmek, hatta kapı ve pencere çerçevelerini de ahşap tercih etmektir. Bu tür dekorlar kırsal tarza çok yakışır ve odanın renklerini daha dikkat çekici hale getirir. Kırsal tarz bir giyinme odası için bir diğer ipucu ise mekanın bol bol gün ışığı ve temiz hava almasını sağlayarak doğal bir atmosfer yaratmaktır.

Giyinme odasına tercihen ahşap çerçeveli, büyük bir boy aynası da yerleştirmelisiniz. Ancak dikkat; odanın fazla kalabalık ve karmaşık görünmesi istenilen bir sonuç değildir. Dekoratif objelerle yapacağınız ufak dokunuşlar da kırsal tarzdaki giyinme odanıza karakter katacaktır. Örneğin, raflardan birine aile üyelerinizin fotoğraflarını koyabilirsiniz.

Mobilya seçiminizin de kırsal tarzdaki giyinme odanızın tasarımında son derece etkili olduğunu unutmayın. Doğal ahşap rengi ve altın rengi ile kombine edilen canlı ve parlak renkler kırsal tarz dekorasyon için mükemmel birer seçim olabilir.

Kırsal tarzdaki giyinme odama ne tür aksesuarlar koymalıyım?

Kırsal tarzdaki giyinme odanız için aksesuar seçimi son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. Aynalardan fotoğraflara ve hatta yaptığınız renk seçimine kadar, değişik dekoratif unsurlar kullanabilirsiniz. Mesela, çeşitli renklerde saksılar kullanarak odanın kırsal tarzını vurgulayacak harika bir dekor oluşturabilirsiniz.

Makyaj masası, şık bir sandalye ya da puf da yeterli alana sahipseniz kırsal tarz dekorasyonununa uyum sağlayacak mobilya parçaları arasındadır. Sandalyenize kırsal tarza uygun desenli bir minder ekleyebilir, makyaj masanızın aynasını kırsal tarza uygun seçebilirsiniz. Aynanın çevresine ekleyebileceğini iyi bir aydınlatma da son derece şık bir dekor olacaktır!

Peki ya giyinme odam küçükse ne yapmalıyım?

Küçük bir giysi odasının size problem çıkarmaması gerekir, hatta bu durumu lehinize çevirerek doğru bir dekorasyonun yardımıyla bu mekanda sıcak ve samimi bir atmosfer yaratabilirsiniz. homify sayfalarında birbirinden güzel ve değişik tasarımlara rastlamanız mümkün!   Küçük bir giyinme odası tasarlarken son derece yaratıcı olmanız gerekmektedir, çünkü odada hiçbir ölü alan bırakmamalı ve tüm mekanı olabilecek en efektif şekilde kullanabilmelisiniz. Örneğin büyük boyutlu ahşap gardıroplar ve şifoniyerler yerine duvara monte edilmiş rafları ve askıları tercih edebilir ve tüm giysilerinizi bu alanlara yerleştirebilirsiniz. Küçük bir giyinme odasında depolama alanı oluşturmak da son derece önemlidir. Giysi ve ayakkabı kutularını üst üste depolayabileceğiniz dikey dolaplar da son derece kullanışlıdır.

Nasıl bir giyinme odası tasarımı bana uygun olur?

Kırsal tarz dekorasyon dışında da ilginizi çekebilecek birçok farklı dekorasyon stili de bulunmaktadır! homify sayfalarını gezerek farklı stiller için de ilham bulabilirsiniz. Beğendiğiniz tüm fotoğrafları yeni fikirler albümünüze kaydetmeyi ve yanına o fotoğrafı neden beğendiğinize dair notlar almayı unutmayın! Kusursuz bir tasarım mekanın şekline, büyüklüğüne ve ev içindeki konumuna bağlıdır; yeterli planlama ve zaman ile siz de eviniz için mükemmel tasarımlar yapabilirsiniz. Aşağıda diğer tarzlardan giyinme odası seçeneklerini görebilirsiniz.  

Klasik tarz giyinme odaları

Klasik tarza sahip bir giyinme odası yeterli aydınlatmaya sahip, zarif ve bir miktar da ihtişamlı olmalıdır! Bu tarz bir giyinme odası dekoru için pahalı mobilyalar satın almalı, çift kişilik koltuklar ve koyu renkli dekorlar gibi detayları tercih etmelisiniz. Bu tarzın modası asla geçmez!

Rustik tarz giyinme odaları

Rustik tarz giyinme odaları da tıpkı kırsal tarz gibi sıcak ve samimi bir atmosfere sahip olmalıdır ancak bu tarz dekoru en iyi şekilde vurgulayabilmek için daha fazla vintage ve antika unsurlar kullanılmalıdır. Rustik tarz için diğer ipuçları ise minimalist tarzın aksine çiçek desenli döşemeler ve çeşitli renklerdir.

Modern tarz giyinme odaları

Modern tarz bir giyinme odası açık renklerde dekore edilmeli, ferah, konforlu ve aynı zamanda son derece de şık ve sofistike görünmelidir. Geniş aynalar ve aynaların arkası ya da dolapların içleri gibi stratejik bir biçimde yerleştirilmiş aydınlatmalar modern tarz için harika birer seçimdir!