Kırsal Kış Bahçesi: İlham Veren Tasarımlar & Resimler | homify Kırsal Kış Bahçesi: İlham Veren Tasarımlar & Resimler

Kırsal Kış Bahçesi: İlham Veren Tasarımlar & Resimler

Mükemmel Bir Kış Bahçesi Nelerden Oluşur?

Mükemmel kış bahçesi uzun bir günün ardından geri dönmeyi isteyeceğiniz bir yer olmalıdır. Aileniz ve arkadaşlarınızla beraber saatlerce vakit geçirmekten memnuniyet duyacağınız bir mekan. İster küçük bir oyun odası oluşturun, ister rahatlamak için bir mekan, yüzlerce seçeneğiniz mevcuttur! Homify’da bulabileceğiniz ipuçları ve püf noktaları sayesinde kır stili bir kış bahçesi oluşturmanın kolay olduğunu göreceksiniz. Üstelik kış bahçenize ayırabileceğiniz bütçe küçükse üzülmenize gerek yok, klasik veya modern düzenlemelerin aksine kırsal stil pek az bakım masrafı gerektirir. Tam anlamıyla kır stili bir düzenleme için tek yapmanız gereken rahat ve sıcak bir mekan oluşturmak! Stili tamamlamak için kır stili desenlere sahip birkaç kilim ve birkaç lamba kullanın. Eğer kış bahçeniz yeterince büyükse, eklenecek birkaç kitaplık, rahat kanepeler ve masa mekanın çıplak görünmesini engellemek için iyi bir yoldur. Unutmayın ki mükemmel bir kış bahçesi, içerisinin sıcaklığı ve konforu içinde dış mekanın tadını çıkarabileceğiniz rahat bir mekan olmalıdır. Bu yüzden farklı yönleri bulunan bir rahatlama mekanı oluşturmak iyi bir fikir olabilir - favori sandalyeleriniz ve kış ayları boyunca sizi sıcak tutacak bir ısıtıcı bahçenizin olmazsa olmazlarından! Kış bahçenizin iyi ısınacağından emin olmak birinci öncelik olmalı, aksi takdirde bahçeniz çok soğuk olabilir ve bütün şıklığına karşın burada vakit geçirmek istemezsiniz! Eğer sahip olduğunuz alan yeterince büyükse kış bahçenizi bir yemek odası gibi düzenleyebilir ve alanın verimli bir şekilde kullanıldığından emin olursunuz! 

Kır stili kış bahçesi için fikirler ve püf noktaları 

Eğer kır stili kır bahçesi dekorasyonuna nereden başlamanız gerektiğine emin olamıyorsanız dert etmeyin. Homify’da kır stili mükemmel kış bahçesini oluşturmak için kullanabileceğiniz pek çok fikirle karşılaşacaksınız. Yine de en iyi fikirlere sahip olmak için tanıdıkların evleri ve dergiler gibi farklı kaynaklara göz atmakta da fayda var! Kır stili kış bahçenizin size ne kadara malolacağı konusunda iyi bir tahmin için bir uzmanla konuşabilirsiniz. Pek çok farklı kaynak size ilham verebilir, örneğin eski bir kır evini ziyaret etmek ve dekorasyonlarını incelemek de yeni fikirler edinmenin bir başka iyi yoludur. Kış bahçeniz için araştırmaya ne kadar önceden başlarsanız sonuçlar da o kadar iyi olacaktır!

Kış bahçemi nasıl kır stilinde düzenleyebilirim? 

Duvar renginden yer kaplamalarına, kır stilinde dekore edilmiş bir kış bahçesi için dikkate almanız gereken bazı şeyler olacak. Bu daha önce yapmadıysanız usandırıcı bir iş olabilir, ama Homify yardımcı olmak için yanınızda! Size bütün süreç boyunca yardımcı olabilecek uzmanlarımızdan destek almanız da mümkün. Eğer kış bahçesi tasarımınıza nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız, evinizi gerçek anlamda sıcak ve konforlu bir yuva haline getirmek için en iyi yolları size gösterebilecek bir iç tasarımcıyla anlaşmayı düşünebilirsiniz. Bunun için yeterli bütçeniz yoksa, inşa sürecine başlamadan önce yeterince araştırma yaptığınızdan emin olun, böylelikle dekorasyon sürecini gözünüzde büyütmez, hatta çok keyif verici bir hale getirebilirsiniz! Homify’da bulabileceğiniz uzman yardımı sayesinde, tüm aileniz için en uygun plana kısa sürede kavuşabilirsiniz. Rehberi kullanarak doğru kişilerle kolayca iletişime geçmek mümkün. Üstelik onlarla iletişime geçmek isterseniz Facebook sayfalarını, haklarında yapılan incelemeleri ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. İşe başlanmadan ya da herhangi bir ödeme yapılmadan önce fiyat sorup belli bir fiyatta anlaşmanızı öneririrz, böylece adil bir alışveriş gerçekleştirdiğinizden emin olursunuz.

Bir kış bahçesi dekore etmek ne kadara mal olur? 

Ev inşa etmenin her aşamasında olduğu gibi, kış bahçeniz için de tek bir fiyat belirlemek oldukça güç. Eğer eksiksiz bir tasarım ve plana sahipseniz, doğru bir fiyat tahmininde bulunmanız olası, ama yine de gerektiğinde kullanılacak bir miktar fazla parayı bütçenizde bulundurmayı ihmal etmeyin. Fiyatların değişkenlik gösterebileceğini hesaba katmak, kötü süprizleri engellemek için önemli. Eğer bir uzmandan yardım alıyorsanız maliyetin arttığına tanık olmanız kaçınılmaz, ancak uzmanlar bu konularda daha fazla deneyim sahibidirler ve onların seçimleri gelecekte bahçenizdeki bir şeyleri yenileme masrafı çıkaracak durumlardan koruyabilir.

Bir kış bahçesi inşa ederken neleri göz önünde bulundurmalıyım? 

Eğer kış bahçenizi baştan inşa ettirecekseniz, ve ev inşa etme konusunda deneyiminiz yoksa ilk önce bir mimara danışmak akıllıca olur. Güzel ve işlevsel olduğu kadar yapısal olarak da sağlam bir mekan oluşturmak için mimarlar size en iyi şekilde yardım edebilir. Yaşadığınız bölgedeki mimarları bulmak için Homify’ı kullanabilirsiniz. Homify’ı kullanarak mimarlık hizmetleri veren kuruluşların iletişim bilgilerine ve haklarında yazılmış olan incelemelere ulaşabilir, hatta Facebook sayfalarını inceleyerek güvenilir ve tecrübeli firmalar olduklarına emin olabilirsiniz! Bir kış bahçesi inşa ettirmek için imar izni almanız gerekebilir - mimarlar bazen can sıkıcı olabilen bu süreci atlatmak konusunda müşterilerine yardımcı olabilmektedir. İmar izni alındıktan sonra kış bahçenizin yapısına ve kullanmak istediğiniz materyallere karar vermelisiniz. Geniş pencereleri olan meşe bir yapıyı mı tercih edeceksiniz yoksa daha geleneksel ve klasik çizgiye sahip bir tasarım ihtiyaçlarınızı daha mı iyi karşılar? Mimar ve yapı yüklenicilerine para gönderirken kötü süprizlerle karşılaşmamak için bütçenizi iyi ayarladığınıza önceden emin olun! Yarı yolda kalmamak adına, bütçenizde beklenmeyen durumlar için her zaman ekstra para bulundurmak iyi bir fikirdir. 

Küçük kış bahçeleri için dekorasyon fikirleri 

Eğer kış bahçeniz küçükse, ısıtmayı ve büyük bir odayı doldurmayı dert etmeden kırsal stilde, sıcak bir mekan oluşturmak sizin için daha kolay olabilir. Kır stili kış bahçenizin davetkar ve konforlu olması için tasarıma girişmeden önce her şeyi planlamalısınız. Yeni mobilya almaya başlamadan önce mekanınızın ölçülerini almanız çok önemlidir, böylelikle her şeyin mekanı boğmadan yerli yerine oturacağına emin olabilirsiniz. Açık renkler ve aynalar kullanmak kış bahçenizi olduğundan daha geniş gösterecek fikirlerden birkaçı. İster lambalardan ister daha yumuşak aydınlatma öğelerinden gelsin, ışıklandırmanın belli bir sıcaklık hissi uyandırdığından emin olun. Kış bahçenizde dağınıklığı önlemek için raf sistemlerini tasarıma eklemeyi unutmayın. Kitaplıklar veya doğru yerlere koyulmuş kutular seçeneklerden yalnızca birkaçı! Homify’da küçük kış bahçeleri için onlarca harika fikir bulabilirsiniz. Burada en iyi fikirleri inceleyebilir ve beğendiğiniz resimleri daha sonra kendi küçük kış bahçenizi tasarlarken kullanmak üzere fikir defterinize kaydedebilirsiniz.

Kış bahçemi düzenlerken kullanabileceğim diğer stiller nelerdir? 

Mükemmel bir kış bahçesi oluştururken buranın kişisel zevkinizi yansıtması son derece önemlidir! Böylelikle burası vakit geçirmekten keyif aldığınız rahatlatıcı bir yer olabilir. Eğer kır stilinin sizin için doğru seçim olduğundan emin değilseniz, başka pek çok seçeneğiniz mevcut! Homify’da size geniş bir stil aralığından yüzlerce fikir sunuyoruz. Sol taraftaki filtre özelliğini kullanarak en çok ilgi duyduğunuz stillerde arama yapabilirsiniz. Düşünmeye değer bir başka fikir de, özellikle kırsal stilin modern kilimler veya minimalist öğelerle ne kadar iyi uyum sağladığı düşünüldüğünde, iki stilden öğeleri birbiriyle harmanlamak olabilir. 

Nasıl yapılır: Modern stili kış bahçeleri 

Modern bir kış bahçesi şıklık ve sıcaklık hissini aynı anda uyandırabilen bir yer olmalı. Nötr ve hafif tonlara ağırlık verirken, kişiliğinizi yansıtacak cüretkar bir tona ara ara yer vererek tasarımınızı tamamlayabilirsiniz! Kırmızı ya da turuncu, favori renginizi tasarımın tamamına zevkli bir şekilde yedirebilmek önemlidir - belki de yalnızca duvarlarda ya da tamamlayıcı aksesuarlarda kullanılabilir. Mobilyalarınız da modern çizgilere sahip bir tarzda olmalı, bu da tasarlamaya başlamadan önce iyi bir araştırma yapmadığınız takdirde pahalıya mal olabilecek şeylerden birisi! 

Nasıl yapılır: İskandinav stili kış bahçesi 

İskandinav stili kış bahçeleri pek çok ev sahibinin tercih ettiği popüler ve modern bir tarzdır. Bu tarz için açık renk kullanımının esas olduğunu ve İskandinav etkisi yaratmak için eklenen mavi ve yeşil tonlarının işe yaradığını görebilirsiniz. Son görünüm minimalist ve düzenli olmalı - bu yüzden iyi bir depolama sistemi bu tarz için oldukça önemlidir - kitaplıklar ve kanepelerin altına gizlenebilen saklama kapları kullanılabilir. 

Nasıl yapılır: Klasik kış bahçesi

Klasik stilde dekore edilmiş bir kış bahçesi şık ve davetkar olmalı. Burada arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirmeyi isteyebilmeli ve başkalarına gururla gösterebilmelisiniz. Eğer klasik tarzda bir ev dekore ediyorsanız, bu tarzın maliyetinin yüksek olabileceğini fark edeceksiniz, o yüzden mobilyadan aydınlatmaya kadar bütün seçeneklerinizi iyice araştırdığınızdan emin olun. Klasik tarzda güzel geniş pencerelerle şık olduğu kadar konforlu kanepeler kullanarak tasarımınızı tamamlayabilirsiniz.