Country Şarap Mahzeni: Tasarım Fikirleri & Resimleri| homify Country Şarap Mahzeni: Tasarım Fikirleri & Resimleri
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Country Şarap Mahzeni: Tasarım Fikirleri & Resimleri

Kırsal stilde mükemmel bir şarap mahzeni nelerden oluşur?

Kırsal stilde mükemmel bir şarap mahzeni, şarap sevginizle kırsal temaya olan tutkunuzu bir araya getirebilecek bir mekan olmalıdır. Şarap mahzeniniz zaman geçirmeyi seveceğiniz bir yer olmalı. Eğer mümkünse oturma yeri de bulunan, sevdiğiniz şarapları saklamanıza yetecek depolama alanına sahip davetkar bir mekan. Alan samimi ve havadar olmalı - bu kırsal tema için çok önemli. Görünüşü oldukça iyi tamamlayacağı için ahşap, kır stilinde mükemmel bir şarap mahzeni için harika bir fikir - tahta raflar ve şaraplıklar, (eğer yeriniz varsa) ahşap masalar hatta evinizi baştan yaptırıyorsanız ahşap kirişler kullanabilirsiniz. Çok az bir çabayla, içinde zaman geçirmenin bir keyif halini aldığı güzel bir şarap mahzeni oluşturabilirsiniz. Elbette bu görünüşün bazı kısıtlamaları olacak - her şey kişisel fikirleriniz ve bütçenize bağlı. O yüzden, henüz bir şeylere girişmeden önce bütçenizin neye çıkışıp çıkışmayacağını iyi planlamalısınız. Şarap depolamak için, sıcaklık ve raf alanı gibi bazı koşullara ihtiyaç duyacaksınız. Doğru sıcaklığa sahip olmak şarap mahzeninizin olmazsa olmazlarından, bu yüzden inşa etmeye başlamadan önce bu koşulu nasıl sağlayabileceğinizden emin olmanız gerekli. Genellikle mükemmel sıcaklığı muhafaza etmenin en iyi yolu kırsal stil şarap mahzeninizle bütünleşik bir iklimlendirme sistemi kullanmaktır. 

Kırsal stil şarap mahzeni için fikirler ve öneriler 

Şarap mahzeniniz için yeni fikirler edinebileceğiniz ve ilham alabileceğiniz pek çok farklı yer mevcut - eğer hevesli bir şarap tutkunuysanız, şişelerinizi saklamak için kusursuz mekana sahip olmak önemlidir ve bu konuda şimdiden bazı harika fikirlere sahipsinizdir. Eğer yakınınızdaki şarap dükkanında vakit geçiriyorsanız, buradan bazı iyi fikirler edinmeniz olasıdır, ve eğer kırsal tarzda karar kıldıysanız, buralardan edindiğiniz fikirleri bu görünüşle birleştirmek kolay olur. Eğer evinizde bütün bir şarap mahzeni için alanınız yoksa, mutfağa ya da yemek odanıza dahil edeceğiniz kırsal üslupta şarap raflarının da yeterince tatmin edici bulabilir ve şaraplarınızı koymak için kendi mahzeninize sahip olacağınız günü hayal edebilirsiniz! 

Eğer kusursuz şarap mahzenini oluşturmak için gerekli geniş alana sahip olacak kadar şanslıysanız, önce araştırmanızı iyi yaptığınıza emin olun - dergileri karıştırmak, internetten şarap mahzenleri hakkında bilgi toplamak veya Homify’da bulunan şarap mahzenleri hakkındaki pek çok ipucu ve resmi incelemek faydalı olacaktır. Burada hem ilham verici fikirler, profesyonel yardım ve zanaatin en iyi bazı örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Şarap mahzeniniz geleceğe yapılan bir yatırımdır ve mekanınızın estetik açıdan tatmin edici olduğundan emin olmak son derece önemlidir!

Bu aşamada, şarabınızı nasıl saklayacağınız, mahzeninizde bir oturma kısmı olup olmayacağı, ve eğer evinizi baştan inşa ediyorsanız, şarap mahzeninizin evin neresinde bulunacağı gibi faktörleri hesapa katmanız önemldir. Kırsal bir görünümü yakalamak için, ahşabın hemen her alanda harika iş çıkaracağını göreceksiniz. Eğer ahşap kirişleri ve kolonları evinize dahil edebiliyorsanız, kırsal stil için mükemmel bir eklenti olur. 

Şarap mahzeni için en iyi fikirleri nereden edinebilirim? 

Eğer nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, mükemmel şarap mahzeni için araştırma yapmak zaman alan bir uğraş olabilir, o halde en basitten başlayın! İnternetten yeni fikirler araştırın, Homify’daki yüzlerce fikri inceleyin ve favori resimlerinizi fikir defterine kaydedin. Oluşturduğunuz fikir defteri şarap mahzeninizi planlamaya başladıktan sonra geri dönüp bakabileceğiniz harika bir referans olacak. Burada aynı zamanda en sevdiğiniz resimlere metinler ekleyebilir, böylece geri dönüp baktığınızda deftere eklediğiniz resimde tam olarak neyi ilham verici bulduğunuzu hatırlayabilirsiniz! Araştırma yapmaya başladığınızda, eski müzelerden ya da yerel dükkanlardan bile ilham verici fikirler edineceğinizi göreceksiniz. Kırsal stile en iyi gidecek şaraplık ve rafların yanısıra, seçeceğiniz mobilyalar konusunda da kafanızda bir fikrin oluştuğuna emin olun. Eğer ekstra yardıma ihtiyaç duyarsanız, ailenizle birlikte keyfini çıkarabileceğiniz, zevkinizi en iyi şekilde yansıtan kırsal stil şarap mahzenine sahip olabilmeniz için size kararlarınızda kılavuzluk edecek uzmanlarımız yanınızdalar. 

Kırsal stilde bir şarap mahzenini nasıl inşa edebilirim? 

Eğer niyetiniz şarap mahzeninizi mevcut bir evde oluşturmaksa, belli zorluklar yaşamanız olası - size yapı içinde güvenli bir mekan oluşturmanızda yardım edebilecek bir mimarla konuşmak faydalı olabilir. Eğer evinizi baştan inşa ediyorsanız, odanın nasıl şekilleneceği konusunda daha çok kontrole sahipsiniz demektir. Kırsal stilde bir şarap mahzeni için, plana ahşap kiriş ve kolonlarla tuğla duvarlar dahil etmek en az eforla arzu edilen görünüşü yakalamak için harika bir yoldur. Yıllanmış kaliteli şaraplarınızı muhafaza etmek için en iyi ekipmanı seçmeniz gerektiğini unutmayın, ama her zaman ayırdığınız bütçe aklınızda bulunsun! 

Kırsal stilde bir şarap mahzeni için ne tür duvarlar seçmeliyim? 

Seçeceğiniz duvar dekorasyonları bu görünüş için çok önemlidir. Eğer gerçek anlamda rustik, kır stili bir ev istiyorsanız, tuğla duvarlar en iyi ve şık tercihlerden birisidir. Ancak, tercihiniz daha tamamlanmış bir görüntüden yanaysa, beyaz ya da benzer nötr tonları düşünmeli ve aksesuar seçimlerinizi buna göre yapmalısınız. Ayrıca şarap raflarınızın duvarlara güvenli bir biçimde tutturulduğundan emin olmalısınız! 

Şarap mahzeninde ne tür zeminler kullanılabilir? 

Kır stili şarap mahzeninizin zemini için belli bazı seçenekler mevcuttur, mesela tasarıma fayans dahil etmek gibi. Fayans bu stille oldukça iyi gider ve eğer doğru seçimleri yaparsanız pahalı olmak zorunda da değildir! Ahşap modern kır stili evlerde pek çok insanın tercihidir, ancak uyumlu bir tercih yaptığınızdan emin olmak için bir profesonelle konuşmak faydalı olur. Homify’da pek çok zemin seçeneğinin yanısıra size seçimlerinizde yardımcı olacak pek çok profesyonel de mevcuttur! Tercih ettiğiniz stile uygun resimlere baktığınızdan emin olmak için filtreleri kullanabilirsiniz. 

Şarap mahzeni raf sistemleri hakkında nereden fikir edinebilirim?

Eğer şarap mahzeninizde kullanacağınız raf sistemleri konusunda araştırmaya nereden başlayacağınız konusunda kaybolduysanız, en iyi fikir Internet’i kontrol etmektir. Şaraplarınız için mükemmel rafları, dolapları ve soğutucuları satın alabileceğiniz yüzlerce yer mevcuttur. Başlamadan önce mekanın ölçülerini aldığınızdan emin olun, böylece tam olarak neye para verdiğinizi bilebilirsiniz! Ayrıca depolama alanınızın yeterli olduğundan ve şişelerinizi yere dizmek zorunda kalmayacağınızdan emin olmalısınız! Kır stili şarap mahzeninizin dostlarınıza gururla gösterebileceğiniz bir mekan olacağını unutmayın! 

Şarap mahzenini kır stilinde dekore ederken özellikle dikkat edilecek ipuçları nelerdir? 

Mahzeninizi dekore etmeye başladığınızda, bitmiş halinin nasıl görünmesini istediğinize dair aklınızda iyi bir resim olmalı. Buna ne kadar depolama alanına sahip olacağınız, kullanmak istediğiniz aydınlatma ve mekanı süsleyeceğiniz aksesuarlar da dahildir! Kır stili mahzeniniz için bir başka seçenek de, mekana mobilya eklemektir - eğer alana sahipseniz, aileniz ve dostlarınız ile şarabınızın tadını çıkarabileceğiniz küçük bir bar kısmı eklemek harika bir fikir olabilir! Sevdiğiniz şarap mahzenine sahip olmak için Homify’da bulunan ipuçları ve fikirleri incelemeye vakit ayırdığınızdan emin olun! 

Mahzenim için düşünebileceğim diğer stiller nelerdir? 

Eğer kır stilinin sizin için en uygunu olduğundan emin değilseniz, son kararınızı vermeden önce diğer stilleri incelemek iyi bir fikirdir. Böylelikle tasarlamaya başlamadan önce doğru tercihi yaptığınızdan emin olabilirsiniz! Kır stili başka stillerden unsurlarla da birleştirilebileceği için mükemmeldir. Örneğin, modern tarzda tasarımların unsurları kırsal stille son derece iyi harmanlanabilir. Aşağıda planlamaya başlamadan önce incelemeniz için Homify’da bulunan bazı popüler tasarımlar gösterilmektedir. Bunları kolaylıkla inceleyebilir ve beğendiğiniz bir resimle karşılaşırsanız fikir defterinize kaydedebilirsiniz! 

Nasıl yapılır: Modern stilde bir şarap mahzeni 

Modern bir şarap mahzeni duvarlarında beyaz ya da nötr renkler, parke döşeme ve modern hatlara sahip depolama alanları kullanmalıdır. Klas ve şık bir görünüm çizerken aynı zamanda da sevdiğiniz favori şarabınızı seçerken size samimi ve sıcak bir alan sunabilmelidir. Camlı dolaplar ve yeni, modüler ürünleri tercih edebilirsiniz. Modern mahzeniniz son trendleri takip edebilen bir yer olmalı, bu yüzden şarabınızı doğru sıcaklıkta muhafaza edebilmenizi sağlayacak ekipmanları ihmal etmeyin! Bu stille sanatsal ve dekoratif trendleri kolayca bir araya getirebilirsiniz. 

Nasıl yapılır: İskandinav stili şarap mahzeni 

İskandinav stili gittikçe daha popüler olmaya başlayan stillerden. Kişisel dokunuşların hissedildiği minimalist tasarlanmış alanları seviyorsanız bu görünüş tam size göre. İskandinav tarzı mahzen iyi tasarlanmış ve son trendleri yakalabilen bir mekan olmalı! İskandinav stili şarap mahzeniniz için neler yapabileceğiniz hakkında iyi bir fikir sahibi olmak için homify’ın sunduğu bazı iyi fikirlere göz atmayı unutmayın! 

Nasıl yapılır: Eklektik tarzda bir şarap mahzeni 

Eklektik bir şarap mahzeni kendi yaratıcı dokunuşlarınızı gerçek anlamda işin içine sokabileceğiniz bir tarz! İlgi çekici şarap rafların, çarpıcı desenler ve duvarlarınızı süsleyecek resimler arasında seçiminizi yapın. Şarabınızın tadını çıkarmak için bir bar kısmı ve konforlu oturma alanları eklemeyi düşünmelisiniz! Bu görünümle farklı duvar ve zemin desenleri arasında oynayabilir, mekanınızı eklektik bir tasarımla güzelleştirebilirsiniz!