Spa İçin İlham Veren Tasarım Fikirleri & Resimleri

Bir spayı ne mükemmel kılar?

Mükemmel bir spa veya hamam uzun bir günün sonunda gitmek için bekleyemeyeceğiniz bir yerdir. Eğer evinizdeki spaya gitmeyi dört gözle bekliyorsanız o zaman mükemmel bir yere sahip olduğunuzdan eminsinizdir. Zamanınızı harcamak ve rahatlamak için en beğendiğiniz biçimde sakinleştirici bir ortamınızın olması yatırım için harika bir yoldur. Bu lüks birçok kişi için bir hayal olsa da eğer gerçekten evinizde bir spaya sahip olmak istiyorsanız önce düşünmeniz gereken bazı şeyler var. Gerekli ekipmanınız olsun olmasın evinizde bir spa veya hamam varsa güzel bir ambiyans yaratmak gereklidir. Evlerdeki spalar için popüler seçim sıcak bir küvettir. Bu lüks birçok insanın günlük olarak sıklıkla kullanacağı bir şeydir bu yüzden yapacağınız masrafa değerdir. Birçok kişi evde spaya sahip olmayı düşünmeyebilir ama basit ipuçlarıyla düşündüğünüzden daha kolay olabilir. 

Spa ile ilgili esin kaynağı ve fikirler 

Eğer evinizde bir spaya sahip olmayı planlıyorsanız o halde neyi beğeneceğiniz ile ilgili bir fikriniz zaten vardır. Ancak, eğer esin kaynağı bulmak için yardıma ihtiyacınız varsa o zaman bunu bulabileceğiniz birçok yer olduğunu bilmekte fayda olabilir. Dergilerden lokal spa merkezlerine, hamamlara kadar, spa deneyimiyle ilgili en çok neyi beğendiğinizi kendi evinizde aynı etkiyi yaratmak için aynı şekilde akılda tutmanızda fayda var. Ev spaları ile ilgili fikirlerle karşılaşmak fark edebileceğinizden daha kolay. Homify ile farklı fikirleri kontrol etmek ve hatta onları bir kataloğa kaydedebilme şansınız var. Katalog oluşturmak kendiniz için ne yaratmak istediğinizle ilgili hatırlatma yapmak için harika bir yolunuz olduğu anlamına gelir. Beğendiğiniz fikirlere metin ve yorum bile ekleyebilirsiniz. 

Evde nasıl bir spa tasarlayabilirsiniz? 

Bir ev spasının amacı iyi hissetme ihtiyacını karşılamaktır. Rahatlayabileceğiniz ve keyif alabileceğiniz bir yer. Bu yüzden, tasarıma başlamadan önce bu etkenleri düşünmek önemlidir. Bir masaj masası veya sandalyesi iyi olabilir mi? Ya da bir küvet? Her şey kişisel zevkiniz ve evinizde sizin seçtiğiniz bir spanın parlak yanına bağlıdır. Eğer bütün bir odayı evinizdeki spaya adamak niyetiniz varsa ilginç çini desenlerinden mumlar ve kokulara kadar küçük ipuçları ve fikirleri aklınızda tutmak faydalıdır. Bir profesyonel ile çalışmak spanızı oluşturuyorken problem yaşamayacağınızdan emin olmak için en iyi yoldur. Bir buhar odası veya sauna isteyin veya istemeyin, bu işin gelecekte tamirat masraflarını engelleyecek uygun bir şekilde yapıldığından emin olmanız oldukça önemlidir. Spanızın tasarımı, içerisinde bir spada olabilecek en iyi şeylerin olmasını sağlayacak bütçeye sahip olduğunuzda eğlenceli olabilir, bu yüzden bazı seçenekleri araştırmaya başlamalı ve hayallerinizdeki spayı kurgulayıp profesyonellerden fikir almalısınız. 

Evde bir spa veya hamam inşa ederken neleri göz önünde bulundurmalıyım?   

Evinizde bir spa olması çok ucuz değildir bu yüzden alanınızı kullanıp kullanmayacağınızı göz önünde tutmak önemlidir. Spa konusunda uzman bir iç mimar tutmayı düşünmek de dikkate değerdir. Bu şekilde spa ekipmanlarınızla birlikte iyi yerleştirilmiş bir alanınızın olması olasıdır. Sahip olduğunuz spanın veya hamamın atmosferi düşünülmesi gereken oldukça önemli bir konudur. İdeal bir spa evin geri kalanından uzak ve sessiz bir köşede olmalıdır. Eğer küçük çocuklarınız varsa o zaman bu çok zor bir görev gibi görünebilir. Ancak, gerçekten rahatlamak istiyorsanız gereklidir.

Evdeki spa için hangi ekipmanlar gereklidir? 

Evdeki spa için ekipmanlara gelince birçok farklı seçenek var. Bir masaja gerek kalmadan rahatlamak için parlak bir fikir olabilecek ısıtılmış divan seçeneği ya da ayak masajı yapabilecek basit bir ekipman tercih etseniz de herkes için seçenekler var. Ev spa ekipmanları pahalı olmak zorunda değil ve daha ucuz seçenekleri seçebilirsiniz ama oda rahat ve kalmak için rahat bir yer olduğu sürece iyi iş çıkardığınızdan emin olabilirsiniz. 

Bir spa için ne gibi özellikler gereklidir? 

Kayda değer bir spaya sahip olmak için evinizin uygun ekipmanlarla donatıldığından emin olmak için doğru özelliklere yatırım yapmanız tavsiye edilir. Evinizde sahip olabileceğiniz ekipmanlarla ilgili birçok farklı seçenek var ve bir kez uygun şekilde yerleştirildiğinde küçük lüks odanızda keyif alarak birçok saat geçirebilirsiniz.

Sauna 

Birçok kişi her ay sadece sauna kullanabilmek için spor salonu üyeliğine para ödüyor. Evinizde bir sauna olması bu problemle ilgili üzerinizdeki teri atmak için harika bir yol. Ancak, eğer çocuklarınız varsa doğru güvenlik önlemlerini yerinde almanız gerekli. Saunanızı inşa etmek için bir profesyonel tutmak gelecekte problemlerle uğraşma olasılığınızın azalması anlamına gelir. 

Sıcak havuz 

Sıcak havuzlar rahatlamak için harika bir yol ve genellikle pahalı merkezlerdeki tatillerle özdeşleştirilir. Bir sıcak havuz inşa etmek her sosyalleşmek istediğinizde evinizin arkadaşlarla ve ailelerle dolacağını bilmek için harika bir yoldur. Bir sıcak havuz rahatlamak ve keyif almak için lüks bir seçimdir ve oldukça romantik bir seçim olarakta düşünülebilir. 

Buhar odası 

Eğer soğuk algınlığınız varsa, belki de buhar odalarının yararlarından biri de rahatlamak ve bunu tedavi etmek için burada daha fazla zaman harcamanız olacaktır. İnanışa göre soğuk algınlığını tedavi etmenin en iyi yollarından biri buhar altında uzun süre kalmaktır. Evinizde bir tane buhar odasının olması sorunlarınıza tedavi olabilir. Bir buhar odasının sorunlarından biri genellikle pahalı olmalarıdır bu yüzden tam masrafları bilmek önemlidir. 

Sauna için esin kaynağı ve fikirler 

Saunalar ne kadar harcamak istediğinize ve evinizin ne kadar büyük olduğuna bağlı olarak bir oda veya banyonuzun küçük bir kısmı olabilir. Dergilerden yerel spor merkezlerine kadar sauna için yüzlerce fikir bulabilirsiniz. Evinizde sauna inşa ederken, birçok farklı seçenekteki sauna resmini homify ile bulabilirsiniz. 

En iyi sauna tasarımı hangisidir? 

Sauna için en iyi fikir genellikle birden fazla kişinin kullanabileceği büyüklükte olanlardır. İster farklı düzeyde tümüyle tahta ve daha çok cam içeren bir sauna ya da banyonuzun eki olan bir sauna seçin herkes için mükemmel bir seçenek var. Bir diğer seçenek taşınabilir saunadır. Bütün bir odayı spaya ayırmak istemeyen kişiler için daha ekonomik bir fikir olabilir. Doğru sauna tasarımını seçmek için en iyi yolun bir profesyonel ile çalışmak olduğunu anlayabilirsiniz. Uygun eğitimi almış olduklarından saunanızı tasarlayacak birini bulmak uzun vadede para biriktirebileceğiniz anlamına gelir. Hayalinizi gerçekleştirmenize yardım edecek size yakın kişilerle homify'ı kullanarak kolayca iletişim kurabilirsiniz. 

Nasıl geleneksel bir sauna yaptırabilirim? 

Geleneksel bir sauna para biriktirmek için parlak bir yöntem ya da daha fazla masrafa sebep olacak riskli bir durum olabilir. Seçebileceğiniz sınırsız seçenekler var ve genellikle malzemeler özellikle yüksek kalitede önceden ayarlanmış biçimdeler. Işıklandırmadan uygun şekilde sauna ısıtıcısının yerleştirilmesine kadar en önemli adımları akılda tutmak gereklidir. Eğer işi gerektiği gibi yapamayacağınızı düşünüyorsanız o halde bu konuda size yardım etmek isteyecek birçok profesyonel olduğunu unutmayın. 

Bir spa satın alırken neleri göz önünde tutmalıyım? 

Bir spa almadan önce düşünmeniz gereken birçok şey var. Asıl soru ise pahalı ekipmanlar için yeterli paranızın veya masaj yapan duş başlıkları ve taşınabilir ayak spaları gibi seçeneklere yatırım yapmanın yararlı olup olmadığıdır. Bunlar banyonuza ekstra bir masraf olmadan lüks bir dokunuş ekleyebilir. 

Daha farklı spa tarzları 

Evinizde her oda ile ilgili olduğu gibi sahip olduğunuz spanın tarzıyla da ilgili birden fazla seçenek bulunmakta. Birleşik bir tarza sahip olmak huzurlu bir ortam yaratmak için harika bir yoldur. Ancak, evinizin hemen dışında cennet gibi bir yer tercih etmek istersiniz, bunun için de seçenekler var. 

Modern spalar 

Modern spalar buhar duşu kabinleri, farklı renklerdeki ışıklandırma ve birçok cam işi gibi ilginç ekipmanlardan oluşur. Bu tarz, büyük spalarda oldukça iyi olur. 

Eklektik spalar 

Eklektik tarzda spa karmaşık bir ışıklandırma, huzur veren mum ışıkları ve karışık ama sakin bir ortamdan oluşur. İlginç fayanslar ve desenler bu tarz için iyidir. Ev yapımı bir spa kokular kullanmak, oturabilecek rahat bir yere sahip olmak, meditasyon yapabilmek ya da basitçe rahatlamak kadar kolay bir şekilde oluşturulabilir. 

Klasik spalar 

Klasik spalar yüksek tavanları olan geniş odalara özellikle uyar. Lüks bir oteldeki spanın görüntüsünde olurlar bu yüzden klasik tarz bir spanın fiyatı yüksek olabilir. Ancak, parlak olmayan renklerdeki geniş fayanslar ya da klasik sanat işi parçalarla bu tarzı küçük odalarda oluşturabilirsiniz.