Akdeniz Tarz Yatak Odası Tasarım Fikirleri & Resimler

 1. G-Stark Architecture – Beyaz Home: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 2. Ebru Erol Mimarlık Atölyesi – Ebru Erol Mimarlık Atölyesi: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 3. Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
 4. Ebru Erol Mimarlık Atölyesi – Ebru Erol Mimarlık Atölyesi: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 5. Ebru Erol Mimarlık Atölyesi – Ebru Erol Mimarlık Atölyesi: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 6. Kartal Dekorasyon – Yatak odası: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 7. KELLER WILLIAMS – GAYRİMENKUL: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 8. Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
  Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
 9. Pıcco Desıgn & Archıtecture – Baia Hotel: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 10. Pıcco Desıgn & Archıtecture – Baia Hotel: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 11. Pıcco Desıgn & Archıtecture – Baia Hotel: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 12. Pıcco Desıgn & Archıtecture – Baia Hotel: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 13. Pıcco Desıgn & Archıtecture – Baia Hotel: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 14. Pıcco Desıgn & Archıtecture – Baia Hotel: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 15. Kalya Interıor Desıgn – Antalya'da bir Konut Projesi: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 16. Kalya Interıor Desıgn – Antalya'da bir Konut Projesi: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 17. Kalya Interıor Desıgn – Antalya'da bir Konut Projesi: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 18. Kalya Interıor Desıgn – Antalya'da bir Konut Projesi: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 19. İBRAHİM TOPAL YAPI & MİMARLIK – REISDERE EVİ / RESTORASYON PROJESİ: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 20. Moss Turkey – İÇ MEKAN TASARIM: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 21. F&F mimarlik – Taş Ev: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 22. F&F mimarlik – Taş Ev: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 23. Alanya Sunlife Real Estate & Constructions – Alanya Sun Life: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 24. SK Concept Duvar Kağıtları ve Kumaş – SK Concept - Tekstil tabanlı vinil duvar kağıtları : akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 25. AKC eCommerce – 2015 Ranforce Nevresim Takımları: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 26. Hoyran Wedre Country Houses – Balayı Evi: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 27. Cıralı Beach Bungalows – Çıralı Beach Bungalows: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 28. Cıralı Beach Bungalows – Çıralı Beach Bungalows: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 29. Diva Yapı – 3D GOLD PANEL: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 30. Tadilat Firması – Silivri Tadilat: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 31. Ev TAdilatları – Ev Dekorasyon Fikirleri : akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 32. Ev TAdilatları – Ev Tadilatları : akdeniz tarzı tarz Yatak Odası
 33. Ysk Tadilat – Tasarım Uygulama: akdeniz tarzı tarz Yatak Odası

Bir evde; oturma odası, mutfak ve yatak odası başlı başına evi oluşturan en temel etkenlerdir. Bu nedenle evi dekore ederken veya yenilerken bu odalara azami özen gösterilmeli, eve genel şeklini veren dekorasyon modellerini doğru bir şekilde uygulamalısınız. Oturma odası ve mutfak genel yaşam alanları olduğu için herkesin beğeneceği bir dekorasyon tercih etmeli araştırma yapacağınız modeller arasından tarzınıza uygun olanı seçerek bu yaşam alanlarını kusursuz bir şekilde dekore etmelisiniz. Yatak odaları, diğer odalardan farklı olarak özel bir alan olduğundan çok daha titiz bir dekorasyon yapmanız gerekir.  

Evin genel alanlarının dışında özel alanı olan yatak odaları için son zamanların trend akımı olan Akdeniz tarzı yatak odası modellerinden birini tercih edebilir,  evinizde Akdeniz esintisi yaşatabilirsiniz. Yatak odası modellerine göre oldukça aykırı olan bu yatak odası modellerinde ferahlık ve açık tonlar çok yoğun bir şekilde tercih edilmiş, Akdeniz ikliminin yatak odalarında hissedilmesi düşünülerek tasarımlar yapılmış. Tercih edilen açık tonların birbiri ile olan uyumları yatak odanızın  her tarza uygun bir şekilde dekore edilmesine imkan sağlıyor. 

Akdeniz yatak odası modelleri arasında yer alan ve daha çok beyaz ile turkuaz tonların kullanıldığı tasarımları incelediğinizde tercih edilen mobilyaların da bu ki rengin ağırlığında seçildiğini, ferah bir iç mekan yaratmak amacıyla özel tasarımlar yapıldığını görebilirsiniz. Yatak odanızda hem ferah ve estetik bir dekorasyon yapmak hem de Akdeniz esintisi yaşamak için homify yatak odası modellerinin yer aldığı sayfamızı ziyaret etmeli, Akdeniz yatak odası modellerinden birini tercih etmelisiniz.

Genel dekorasyon ile uyum nasıl sağlanır  ?   

Yapacağınız dekorasyon işlemi öncesinde yatak odası için en uygun modelleri belirlemeli, Akdeniz yatak odası modelleri arasından evinizin ölçülerine ve genel dekorasyonuna en yakın tonlara sahip yatak odası modelini tercih etmelisiniz. Özellikle açık tonların yoğun olarak kullanıldığı Akdeniz Yatak odası modellerinden birini seçerken çok ikilem yaşamayacaksınız. 

Evinizde kullandığınız diğer renkler ile uyumlu ikili renkler oluşturarak size bir renk cümbüşü sunan ve minimalist tasarımları ile size mükemmel bir yatak odası  dekorasyonu imkanı veren Akdeniz yatak odası modelleri aynı zamanda  sade bir yaşam imkanı da sunuyor. Genel olarak bir yatak ve yatak takımının yanında küçük birkaç mobilya veya aksesuardan oluşan bu modellerde beyaz tonlar v turkuaza yakın tonlar çok fazla kullanılmış. 

Özellikle beyaz tonlar size Ferah olduğu kadar  huzur veren bir yatak odası tasarımı yapma imkanı da verir. Genel olarak yatak takımının yanında aksesuarlar ile desteklenen Akdeniz yatak odası modelleri  tarzınıza uygun renkler ile de dekore edilebilir. Bu durumda daha renkli ve daha zevkli bir yatak odası dekorasyonu yapma imkanına sahip olacaksınız. 

Yatak odası modelleri  için alternatif fikirler 

Yatak odası dekorasyonları için sayısız dekorasyon önerisine sahip olabilir, uzmanlardan veya bir iç mimardan yardım alabilir veya becerilerinize güvenerek  araştırmalar yapabilirsiniz. Sonuç olarak yatak odanız için zevkinize ve tarzınıza uygun olan bir model belirlemek, bu modeli yatak odanız için tasarlamak ve uygulamak oldukça zordur. 

Bu zorlu süreci tercih etmek yerine günümüzün moda trendi olan Akdeniz yatak odası modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Akdeniz yatak odası modelleri yatak odalarınızın sizler için kasvetli birer yaşam alanı olması yerine  sizs huzur veren, sizler için birer dinlenme alanı olan ve renkleri ile sizi kendisine çekerek mutlu olmanızı sağlayan birer yatak odası  olmasını sağlıyor. 

Modern akımlar ile tasarlanmış olan yatak odası dekorasyonlarını incelediğinizde temeli klasik yatak odalarına dayanan ve modern dokunuşlar ile farklılaştırılan yatak odası modelleri yerine Akdeniz esintisinden esinlenilmiş, genel olarak Akdeniz bölgesinin özelliklerin barındıran ve Akdeniz ülkelerinin kültürel özellikleri ile harmanlanarak tasarlanana Akdeniz yatak odası modellerini alternatif olarak kabul edebilir, homify yatak odası sayfalarında yer alan birbirinden özel modelleri inceleyerek kendinize bir model seçebilirsiniz.   

Yatak odası ve  önemi   

Yatak odaları; her ne kadar ebeveynlerin özel alanları olsa da dekorasyon sırasında azami özen gösterilmesi gereken en temel odalar arasında yer alır. Özellikle geniş yatak odalarına sahip evlerde yatak odası dekorasyonu oturma odası dekorasyonunun da önüne geçiyor. 

Bu açıdan bakıldığında bir yatak odası dekorasyonu aslında bir yatak odasından daha çok evin genel dekorasyonunu şekillendiren ve yön veren bir dekorasyon olduğu ortaya çıkıyor. Evin diğer odalarına kıyasla  her gece kullanılan ve aynı zamanda aile büyükleri için bir dinlenme alanı olan yatak odalarını dekore etmek için azami özen gösterilmesi, titiz davranılması ve zarif olduğu kadar huzur dolu olan bir yatak odası dekorasyonu yapılması şarttır. 

Akdeniz yatak odası dekorasyon modellerini incelediğinizde her detayı özenle düşünülmüş,  her zevke hitap eden ve Akdeniz ülkelerinin kültürlerinin bir sentezi olan modelleri olduğunu, açık tonları ve renkleri ile çekici ve etkileyici modeller olduğunu görebilirsiniz. Özellikle Akdeniz bölgesinde yer alan ülkelerde moda trend olarak tercih edilen Akdeniz yatak odalarını inceleyerek evleriniz için en ideal modeller olduğunu görebilirsiniz.    

Yatak odası dekorasyon maliyeti  

Yatak odası dekorasyonu yaparken her ev hanımı yatak odasının kusursuz ve zarif olmasını ister. Bu açıdan her detay özenle düşünülürken bütçe konusu bu kadar özenli düşünülmez. Bütçe genel olarak sınırlı olan ve her istenilenin yerine getirilemediği bir  miktar olarak belirlendiğinden yatak odası dekorasyonlarında dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. İstediğiniz yatak odası dekorasyonunu hayata geçirebilmek için sınırlı bir bütçe ile hareket edecekseniz yardımınıza uygun bütçelere hayata geçirilebilen Akdeniz yatak odası modelleri yetişecektir. 

Akdeniz yatak odası modelleri sade ve minimalist tasarımlara sahip olan, aksesuarlar ile desteklenmiş yatak odası modelleri oldukları için hem uygun maliyetlere hayata geçirilebilir hem de  evinizin geri kalan alanlarının dekorasyonları ile uyumlu bir kontrast oluşturabilir yatak odası modelleridir. 

 Klasik veya vintage bir yatak odası dekorasyonuna göre yarı fiyata hayata geçirebileceğiniz Akdeniz yatak odası modelleri uygun bütçeler ile evlerinizde harikalar yaratma fırsatını sizlere sunuyor.  Renk dünyası oluşturarak sade bir yaşamı renklendirebilir, zarafeti ile herkesi büyüleyen bir ev ortaya çıkarabilirsiniz.