Country Yemek Odası İçin Tasarımlar & Resimler | homify Country Yemek Odası İçin Tasarımlar & Resimler
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Country Yemek Odası İçin Tasarımlar & Resimler

Kırsal tarzda bir yemek odasını mükemmel yapan özellikler nelerdir?

Bir yemek daveti verdiğimizde yemek odasının davetkar ve konforlu olmasını arzu ederiz. İşte bu nedenle yemek odası takımları için kırsal tarz harika bir seçimdir çünkü kırsal tarza sahip olan yemek odası takımları hem şık görünüme sahiptirler hem de son derece sıcak ve samimi bir havaları vardır. Evinizde kusursuz bir biçimde kırsal tarz dekorasyon oluşturmak istiyorsanız, bunun planlamasını önceden yapmanız gerek çünkü bu tarzı doğru bir biçimde uygulayabilmek için dikkat etmeniz gereken birçok ayrıntı var. Tipik kırsal tarz yemek odalarının, koyu renkli klasik bir görünüşten daha modern çizgilere kadar birçok farklı türü vardır. Dolayısyla, tüm tasarımı kendi kişisel beğenilerinize göre şekillendirmeniz mümkün. Eğer geniş bir alana sahipseniz, seçenekleriniz oldukça fazladır; aile toplantıları için geniş bir yemek masası veya dekoratif objelerinizi sergileyebileceğiniz şık raflar gibi. Mükemmel bir kırsal tarz yemek odası, bu odanın tadını çıkarmak için yemeğe misafir çağırma isteği uyandıracaktır! Sizin zevklerinize en çok hitap eden kırsal tarz yemek odası takımlarını görmek için homify sayfalarında yapacağınız yemek odası takımları aramalarına kırsal tarzı eklemeyi unutmayın.

Kırsal tarz yemek odası için fikir ve ilham kaynaklarını nereden bulabilirim? 

Kırsal tarz yemek odası takımları için ne tür bir fikir ya da ilham aradığınıza bağlı olarak, dekorasyon dergilerinden ve internet sitelerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca, eski köy evlerinden tutun da dekorasyona mağazalarına kadar, kırsal tarz yemek odası için aradığınız ilhamı birçok farklı yerde bulabilirsiniz. Genel olarak dekorasyon konusunda ya da kırsal tarz dekor konusunda bilgili insanlarla yapacağınız sohbetler de harika ipuçları yakalamak için bir fırsat olabilir! homify sayfalarında dünyanın dört bir yanından iç mimar ve dekoratörlerin tasarım örneklerine ulaşma imkanına sahipsiniz. Üst menüde bulunan "Odalar" sekmesine tıklayarak farklı oda türleri seçebilir, arzu ederseniz görmek istediğiniz tarzı ve hatta ülkeyi belirterek aramalarınızı daraltabilirsiniz. homify sayfalarında birçok ülkeden kırsal tarzda yemek odası takımları örneği bulabilir, bu örnekleri oluşturduğunuz yeni fikirler albümünde toplayabilirsiniz. Üstelik yeni fikirler albümüne eklediğiniz bir örnekte tam olarak neyi beğendiğinizi de fotoğraflar yanında konumlanan metin kutusuna not alabilirsiniz!

Yemek odamı kırsal tarzda nasıl tasarlayabilirim? 

Kırsal tarzda yemek odaları çeşitli şekillerde tasarlanabilir. Eğer bu iş için ayırdığınız bütçe düşükse dahi, seçimlerinizi daraltmak zorunda değilsiniz, tek yapmanız gereken, lüks zevklerinizi tatmin edebilmek için araştırmaya daha fazla zaman ayırmak. Örneğin kırsal tarzda bir yemek odası için geniş, ahşap bir masa zaruridir ancak birinci el ürü satın almak zorunda olmadığınızı unutmayın. Kırsal tarzdaki yemek masası için seçim yapmadan önce, ne büyüklükte bir masa almak istediğinize karar vermelisiniz; yemek odanızda büyük bir masa için yer var mı? Ayrıca, sandalyeler, aydınlatma, duvar rengi ve zemin kaplaması gibi detayları da hesaba katmalısınız, zira bu detaylar masa seçiminizde etkili olacak. Evinizi tadilattan geçiriyorsanız, yapılabilecek en iyi şeylerden biri yemek odası için mümkün olduğunca geniş bir alan ayırmak, özellikle de geniş bir aileye sahipseniz!

Kırsal tarzda bir yemek odası oluştururken dikkat edilmesi gerekenler 

Kırsal tarzda bir yemek odası oluştururken eski moda kalmak ya da tarzın dışına çıkmak gibi hatalar yapmak maalesef çok kolay. Bu nedenle mobilya ve renk seçimi konusunda son derece dikkatli olmalısınız. Kırsal tarzda yemek odası takımı seçerken dikkat edilmesi gereken bir numaralı mobilya parçası, odanın odak merkezini oluşturacak olan rustik bir yemek masasıdır. Eğer kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, odanın odak merkezini oluşturacak, gurur verici bir yemek masası bulmanın ucuz yollarını araştırmanız mantıklı bir hamle olacaktır. homify'da, tek bir sayfa üzerinde birçok farklı kırsal tarz yemek odası örneğini bir arada görebilir, büyük ya da küçük alanlara uygun kırsal yemek odası modellerini inceleyebilirsiniz. Kırsal tarzda yemek odası oluştururken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise dekorunuzu en iyi şekilde gözler önüne serecek olan aydınlatma türüdür. Ayrıca, imkanınız varsa rustik bir şömine de kırsal tarzdaki bir yemek odası için muhteşem bir dekor örneğidir.  Evinizi sıfırdan inşa ediyorsanız, gecenin muhteşem ışıklarını yakalayabileceğiniz bir yemek odası tasarlamak da akşam yemeklerinize muhteşem bir tat getirecektir.

Kırsal tarzda bir yemek odası oluşturmak için ipuçları 

Kırsal tarzda bir yemek odası için yumuşak bir ışık tercih etmelisiniz, ancak dikkat edin, mekanın fazla karanlık olmasını da istemezsiniz. Bu tür bir aydınlatma için ne yapmanız gerektiği konusunda kararsızsanız, işin profesyoneli ile çalışmak doğru bir adım olabilir. Kırsal tarzda bir yemek odası oluştururken modern bir tasarımda kullanma imkanı olmayan bazı dekoratif süsleri ve canlı bitkileri kullanabilme avantajı da vardır; ayaklı şamdanlar, tüylü halılar ve hatta aile portreleri gibi.

Kırsal tarzdaki yemek odanıza ahşap objeler, el yapımı vazolar ve modern dekorasyonlarda kullanmanın uygun olmadığı türlü dekoratif süsler ile karakter katabilirsiniz.

Yemek odasının duvarları için hangi rengi seçmeliyim? 

Yemek yemek ve eş dost ise sosyalleşmek için samimi, davetkar bir oda yaratmak istiyorsanız, duvarları açık renkleri seçmekte doğru bir adım olacaktır. Koyu renkli bir yemek masası, renkli bir masa örtüsü ya da rengarenk çiçekler ile açık renk duvarlara kontrast oluşturabilirsiniz. Kırsal tarzdaki bir yemek odasında genellikle açık renkli yüzeyler koyu renkli ahşap kirişler ise birlikte kullanılır; aynı dekor rustik tarz için de geçerlidir. homify sayfalarında gezerek tüm renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz; mutlaka ilginizi çekecek, size uygun bir model bulacaksınız! Kırsal tarzda bir yemek odası için parlak renkler seçmemekte ise fayda var, zira bu tarz için fazla göz alıcı olacaklardır.

Yemek odasının zemini için hangi malzemeyi seçmeliyim?

Kırsal tarzda yemek odası tasarlarken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise zemin kaplamasıdır. Kişisel zevklerinize göre oldukça fazla zemin çeşidi olduğunu söyleyebiliriz. Doğal ahşap zeminler kırsal tarz için son derece uygundur ancak seçilen ahşabın türüne de bağlı olarak, oldukça yüksek maliyete sebep olabilirler.

Kırsal tarzdaki yemek odası için uygun bir diğer zemin kaplaması ise seramik karolardır. Eğer duvarlarınız için taş ya da tuğla gibi bir malzeme seçtiyseniz, zemin için de taş karolar uygun olabilir. Sıcak, samimi bir ortam yaratmak için halı ve kilimler de taş zeminlere eşlik edebilir. Zemin seçimi konusunda size yardımcı olacak birçok profesyonele homify sayfaları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Son kararınızı vermeden önce seçiminiz ve bütçeniz konusunda dikkatli olmayı unutmayın!

Kırsal tarzda yemek odası takımı satın alırken dikkat edilmesi gerekenler 

Kırsal tarzda yemek odası takımı satın almadan önce iyi bir araştırma yapmayı ve tüm seçenekleri incelemeyi unutmayın.  Kırsal tarzdaki yemek odası takımı oldukça yüksek fiyatlı olabilir, bu nedenle kararınız vermeden önce doğru seçimi yaptığınızdan emin olmanız son derece önemli. Kararınızı masanın şekline, rengine ve sandalye modellerine göre vermelisiniz.Yemek masasında uzun saatler geçirmekten hoşlanıyorsanız, sandalyelerinizin mümkün olduğunca konforlu olmasına ekstra özen göstermelisiniz. Samimi bir atmosfer yaratmak için yumuşak, hoş bir aydınlatma seçmek de doğru bir tercih olacaktır.

Küçük bir yemek odası için dekorasyon ipuçları 

Küçük demek her zaman için az demek anlamına gelmez. homify sayfalarında küçük yemek odaları dekorasyonu için bütçenize uygun yüzlerce örnek bulabilirsiniz. Küçük bir yemek odası için beyaz ya da beyazın farklı tonlarında açık pastel renkleri tercih etmelisiniz. Zemin kaplaması için, ince uzun ahşap rabıta seçmekte fayda var, zira bu seçim mekanı olduğundan geniş gösterecektir. Ayrıca, yalnızca ihtiyacınız olan mobilya parçalarını kullanarak oluşturacağınız minimalist bir dekorasyon da doğru tercih olacaktır. En küçük alanları bile sarkıt lambalar ya da duvar süsleri gibi doğru dekor seçimleri sayesinde etkili bir biçimde değerlendirebilirsiniz. Eğer yüksek tavanlara sahipseniz, daha ferah bir görünüme sahip, kusursuz bir kırsal yemek odası atmosferi oluşturmak için, tavana ahşap tonozlar da yaptırabilirsiniz. Oturma alanını arttırmak içinse duvar boyunca sıra görevi görecek rustik bir platform yaptırabilir, yemek masasını bu platformun önüne çekebilirsiniz. Açılır kapanır ya da katlanır bir masa kullanmak ise alan kazanmak adına doğru bir tercih olacaktır.

Nasıl bir yemek odası tasarımı bana uygun olur? 

homify sayfalarında zevklerinize hitap edecek ve ihtiyaçları karşılayacak birçok farklı seçenek bulabilirsiniz. Kırsal tarz yemek odasının sizin için uygun olup olmadığı konusunda son kararınızı vermeden önce diğer tarzlardaki yemek odası örneklerine de bakmak da akıllıca bir tutum olacaktır. Aşağıda diğer tarzlardan yemek odası seçeneklerini görebilirsiniz.

Modern tarzda yemek odası fikirleri 

Modern tarzda yemek odasının tasarımı hem şık hem de güncel olmalıdır. Bu tarzla ilgili problem yaratabilecek tek şey ise modern tarzda bir yemek odasını güncel trendlere uygun tutmanın zor ve masraflı olmasıdır. Ancak odaya tarz sahibi, farklı şekillerde ışık veren aydınlatmalar ekleyerek mekanın havasını kolayca değiştirebilir, bu tür küçük ama etkili yöntemler ile modern yemek odanızın tasarımını güncel tutabilirsiniz. Modern tarzda bir yemek odası takımı için cam yüzeyli masaların harika bir seçenek olduğunu da unutmayın.

Eklektik tarzda yemek odası fikirleri 

Eklektik tarzda yemek odası oluşturarak evde yaratıcılığınızı ve kişisel beğenilerinizi sergileyebilirsiniz. Aile evleri için harika bir seçenek olan eklektik dekorasyon güncel trendlere uyum sağlama konusunda modern tarzda olduğu üzere katı kurallar içermez. Eklektik tarzda bir yemek odası için değişik desenlere sahip konforlu sandalye minderleri ve aksesuarlar kullanabilir, doğru noktalara yerleştirilmiş renkli aydınlatmalar ile dekorasyonunuzun en göz alıcı ayrıntılarını vurgulayabilir, sıra dışı masa ve sandalye seçimleri ile sofistike bir ortam yaratabilirsiniz.