North f – İzmir, Türkiye: Müteahhitler | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
North f
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
North f
North f
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

PROJELER

Depreme Daha Fazla Dayanıklı Binalar

Müteahhit firma olarak PASİF EV TEKNOLOJİSİ ile ısıtma, soğutma, ses ve su yalıtımı çok iyi yapılan depreme normal binalara göre daha fazla dayanıklı ve çok az enerji harcayan enerji tasarruflu binalar inşa etmekteyiz.

Yapmış Olduğumuz Binaların Kısaca Ön Bilgilendirmesi ;

Pasif ev; yaz ve kış, ısıtma ve klima sistemleri olmaksızın içerisinde konforlu bir yaşam ortamı oluşturulabilen evlere verilen bir tanımlamadır. Yani diğer bir tanımlama ile harici bir enerji kaynağı olmaksızın yaşanılabilir bir ortamın doğal olarak oluşturduğu evlere denir. Bu evler kış aylarında dış ortama göre sıcak, yaz aylarında serindir.

Pasif evlerin yapımında dikkat edilmesi gereken noktalar ile diğer yapıların farkını oluşturan nitelikler şöyledir;

- Yüksek ısı yalıtımı ve düzgün mimari yani bina dış cephedeki ısı kaybı değeri U-0.15 W / m2 ' den daha az olacaktır.

- Dış duvarlar perde beton olarak yapıldığından dolayı normal tuğla duvarlara göre Depreme karşı daha dayanıklı ve hemde kütlesel olarak daha hafif binalar olacaktır.

- Bina cephesinin güneye bakması ve gölgelerden arınması ve pasif solar enerjinin yani güneş enerjisinin maksimum elde edilebileceği şekilde binanın konumlandırılması.

- Pencere ve camların seçimi yani pencerelerin ısı sabit değerleri ile çerçeveler de dahil olmak üzere 0.75 değerini aşmamalıdır.

- Hava sızdırmazlığı ve bina sızdırmazlığı sağlanmış olmalıdır.

- Taze havanın ön ısınımını sağlaması yani taze hava ev içerisine girmeden zemin altı ısısı ile belirli yüzeyde ısıtılabilir. Bu şekilde hava en soğuk kış günlerinde bile yaklaşık 5 derece ısıtılmış olur.

- Kullanım suyunun kısmen rejeneratif enerji ile ısıtılması; kullanılan sıcak su, solar kollektörler ve ısı pompaları ile ısıtılır.

- Enerji tasarruflu ev gereçleri bir diğer deyişle; ev içerisinde kullandığınız buzdolabı, ocak, derin dondurucu, lambalar, çamaşır makinesi gibi aletleri seçerken enerji tasarrufu sağlayanları seçmeliyiz.

Bir Araştırmaya Göre ;

Soru: “Oturduğunuz binada hangi konfor eksikliğini yaşıyorsunuz?"

Isı Yalıtımı % 49 ( Bizim başardıklarımız )

Gürültü Kontrolü % 40 ( Bizim başardıklarımız )

Nem % 36 ( Bizim başardıklarımız )

Yapı malzemeleri % 23 ( Bizim başardıklarımız )

Plan % 21 ( Bizim başardıklarımız )

Depo alanı eksikliği % 15 (Talep edilirse yapılmaktadır )

kiler-kömürlük vb eksikliği % 12 (Talep edilirse yapılmaktadır )

Pencere ve kapılar % 10 ( Bizim başardıklarımız )

Binanın yaşı % 6 ( Yeni bina yapıyoruz )

Isıtma % 4 ( Bizim başardıklarımız )

Dairenin büyüklüğü % 3 ( Talep edilirse yapılmaktadır )

Elektrik tesisatı % 2 ( Bizim başardıklarımız )

Diğer % 15 ( Bizim başardıklarımız )

Yanıtsız % 2  

Huzurlu, Sağlıklı, Ekolojik Yaşam Alanları Yaptırmak İsteyenlere Bir Mektup ;

Saygı değer inşaat sahipleri,

Sizlere inşaatınızın plan aşamasında dikkat etmeniz için tavsiyelerde bulunmak istiyoruz.

* Hazırlık bölümüne zaman ayırın.

* İnşaat hakkında bilgi edinin, örnek siteler evler fuarlar dergiler inceleyin. Fikir edinin ve kendi inşaatınız için vakit ayırın.

* Hayalinizi gerçekleştirin.

* Hayalinizdeki ev için her şeyi yazın. 

* İlk olarak her şeyi planlayın, yaşamak istediğiniz evin size vereceği konforu mutluluğu

huzuru düşünün ve tasarlayın.

* Çoğu zaman istediğiniz konfor yapılabilinir, fakat sorun çıkma ihtimali için alternatif düşünün.

* Evinizin krokisini arsanız üzerinde canlandırın. Krokiyi farklı yönlerden bakarak gün içerisinde farklı zamanlarda inceleyin. 

* Mutlaka sağlığınızı ve konforunuzu düşünerek hareket edin.

* Yaşam alanınızdaki pencereleri iyi planlayın. Gün ışığından mutlaka maximum faydalanın. Günümüzde pencere boyutlarını değiştirmek sorun değil. 

* Gün ışığı sağlığımız için çok önemli unutmayın, bize kendimizi iyi his ettirir.

* Mutlaka hava sızıntılarına ve ısı köprülerine dikkat edin. Ceyran yapan ve iyi izole edilmemiş pencere aralıkları mutlaka gelecekte sorun yaratır ve sizin konforunuza hatta sağlığınıza zarar verir. Bu durumda romatizma hastalığına davet çıkarmış olursunuz.

* Yatak odaları ve uyku alanlarına mutlaka önem verin.

* Uyku alanları hayatınızın üçte birini geçirmektesiniz, dolayısıyla buradaki bazı noktaları gözardı etmeyin.

* Duvardaki elektrik akımının yatak başlığınıza 75 cm uzaklıkta olmasına önem verin.

* İnsan sağlıklı ve kaliteli bir vücut için saatte 30 cm temiz havaya ihtiyaç duyar. Buna göre yatak odanızdaki siz uyku halindeyken pencerenizin yarı açık olması bile yeterli olmadığını araştırmalarda tespit edilmiştir. Odanızın yeterli hava sirkülasyonu için havalandırma kullanmayı unutmayın. 

* Kaliteli bir uyku için odanın kesinlikle karanlık olması gerekmektedir. Aksi taktirde ‘Melatonin’ hormonu salgılanmakta ve siz iyi uyuyamamaktasınız. Pencerenize bu nedenden panjur taktırmayı da unutmayın.

* Dış cephe rengi her zaman göz önünde olandır dolayısıyla evinizin görüşünü dışarıdan dikkat çekici ve yansıtan bölümüdür. 

* Doğaya özen gösterin. Unutmayın ki bugün doğa için yaptığınız herşey gelecekte size ve geleceğinize iyi gelecektir.

* Ve şimdi hayalinizdeki evi gerçekleştirmeniz için size şans dileriz.

 Pasif ev; 

Yaz ve kış, ısıtma ve klima sistemleri olmaksızın içerisinde konforlu bir yaşam ortamı oluşturulabilen evlere verilen bir tanımlamadır. Yani diğer bir tanımlama ile harici bir enerji kaynağı olmaksızın yaşanılabilir bir ortamın doğal olarak oluşturduğu evlere denir. Bu evler kış aylarında dış ortama göre sıcak, yaz aylarında serindir. Bir evin pasif ev olarak tanımlanabilmesi için yıllık ısıtma ihtiyacının 15 kWh / m2 ' den daha az olması gerekir.

Hayalinizdeki evi tasarlama ;

Hayalinizdeki evi tasarlamak ve inşa etmek için sizinle birlikte çalıştığımız bir seçim dünyasına hoş geldiniz. Yeni mülkünüzü inşa etmek geleceğinizi inşa etmektir, bu yüzden tam olarak istediğiniz gibi olmalıdır. Boyutlardan daha ince detaylara kadar.  seçtikleri fikirlere, malzemelere ve özelliklere göre müşterilerimizin tasarımına göre mimarlarımız tarafından tasarlanmış evler üretiyoruz.

Kendi kendine inşa ev tasarımı söz konusu olduğunda, seçenekler neredeyse sonsuzdur. Kendi tasarımınıza zaten sahip olabilirsiniz, ancak değilse de mimarlarımız hayalinizdeki evi sıfırdan planlamanıza yardımcı olabilir. Alışılmadık bir arsaya sahip olabilir veya belirli bir tasarım konseptini hayata geçirmek ya da işinizi içine alacak büyük bir modüler ev inşa etmek isteyebilirsiniz. Bu sistem, enerji tasarruflu pasif ev teknolojisi ile hafif çelik konstrüksiyondan yapılmıştır ve yenilikçi teknolojisi, sinerji çift camlı pencereleri ve hava geçirmez kapıları sayesinde bir binanın sıcaklığını korumak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu da enerji faturalarında büyük tasarruf anlamına geliyor. Bunun gibi çevre dostu evleri yenilikçi ve sezgisel teknolojiyle bir araya getirerek, tarzı sürdürülebilirlikle birleştirebiliriz. Böylece bir başkasını seçmek zorunda kalmazsınız. Binayı duvarlardan tavana kadar yalıtımlı yapmak, evde tüketilen enerji üzerinde en büyük etkiye sahiptir.

Ek bilgi ;

Ismarlama bir mülk inşa etmek söz konusu olduğunda, sizin için çalışan enerji tasarruflu evler tasarlamaya kendimizi adadık ve bu evin durumunda, çekici bir mimari estetiğin doğayla birleştirilmesi anlamına geliyoruz. Geleceğe yönelik yaşam konseptlerimiz çok çeşitli yaşam tarzlarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle size uygun bir ürün bulma garantiniz vardır. Çevre dostu evlerimiz sizin için düşünülerek tasarlandı. Bu, inşaat sürecinin her aşamasının tasarım ve imalattan inşaat ve tamamlamaya titizlikle planlandığı anlamına geliyor. Modern PASİF Ev'inizin tasarımında ve yapımında bir eliniz varsa, hayalinizin gerçekleşeceğine inanın.

SIFIR NET ENERJİYİ ELDE ETMEK, TÜKETTİĞİ GİBİ YERİNDE AYNI MİKTARDA YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETEN BİR BİNAYA SAHİP OLMAKTIR.

Pasif evler;

* Dış duvarlarda Yalıtım Kalıbı ve Perde Beton sistemi kullanıldığından dolayı, Isı ve Ses yalıtım genişiliği 26 cm dir.

* İki kat arasında komple Asmolen kullanıldığından dolayı Isı ve Ses yalıtım kalınlığı 26 cm dir.

 * Depreme karşı standart yapılara göre daha fazla Depreme dayanıklıdır.

 * Normal mantolama sitemlerine göre Beş kat daha fazla yalıtımlı olması.

 * Dış duvarlarda hiçbir şekilde Isı Köprüsünün oluşmamasını sağlamak.

* Binalarımız Pasif Ev Teknolojisi ile yapıldığından dolayı % 30 - % 40 daha fazla Enerji Tasarrufu sağlar.

* Düşük su tüketimi saplayacak sıhhi tesisat malzemelerinin seçilmesi.

    1. Isı ve Ses Yalıtımı U ≤ 0,15 W/M²kUw ≤ 0,8 W/m²K

     2. Isı Köprülerinden Kaçınım ψa≤0,01 W/mK

     3. Sinerji Çift Panelli Cam (Low-e) Ug ≤ 0,8 W/(m²K) Yansıma Oranı % 50 -55

     4. Su, Ses, ve Isı Sızdırmazlıkları n50 ≤ 0,6 /h

    5. Mekanik Havalandırma Sistemi Isı Geri Dönüşümü η ≥ 75%

Akıllı Hafif Çelik Yapı Sistemleri; 

Günümüzün en gelişmiş teknolojik olanakları ile oluşturulan son derece hızlı ve güvenli yapı inşa yöntemidir. Yapının tüm taşıyıcı sisteminin vida, birleşim ve bağlantı elemanları ile oluşturulduğu bu sistemde, soğuk olarak şekillendirilen üstün nitelikli galvanize çelik yapı elemanları, uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanıp, fabrika ortamında CNC kontrollü makinelerle hatasız olarak üretilmektedir.

En ileri teknolojiyle donatılmış tesislerde, uluslararası mühendislik standartlarına uygun şekilde, yüksek kapasiteyle hafif çelik yapılar fason olarak ürettirmekte ve müşteri talebine göre anahtar teslimine kadar bütün süreci yönetmektedir. Daha az doğal kaynak tüketerek gelecek nesillere çok daha iyi bir dünya miras bırakmak ilkesinden ödün vermeden çalışan , bu bakış açısı ile hayata geçirdiği “sürdürülebilir inşaat” kavramını tüm çalışmalarında göz önünde bulundurmaktadır.

Hizmetler
  • Pasif Ev Teknolojisi ile müteahhitlik hizmeti
  • Villa İnşaat yapım hizmeti
  • İnşaat yapım hizmeti
  • Hafif Çelik Pasif Ev İnşaat yapım hizmeti
  • Prefabrik İnşaat yapım hizmeti
  • Mimarlık hizmeti
  • İnşaat Mühendislik hizmeti
Hizmet alanları
İzmir ve Türkiye
Adres
3500 İzmir, Türkiye
Türkiye
+86-5556167384
Prof pin.png%7c38.4130949,27