Studio Kali
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje

Projeler

Studio Kali, özgün, işlevsel ve ilham dolu ürünler yaratmanın peşinde olan çok disiplinli bir tasarım stüdyosu. Aynı zamanda, Studio Kali markası altında oluşturduğu ürün koleksiyonuyla yaşam alanları için özgün ürünler sunan, çağdaş bir tasarım markası.

Studio Kali’nin kurucusu ve tasarımcısı Fulden Topaloğlu, tasarım, sanat, kültür ve el işçiliğine duyduğu tutkuyu, günlük hayata şiirsellik ve ilham fısıldayan; özgün, anlamlı ve işlevsel ürünler oluşturmaya yönlendiriyor.  

Studio Kali’nin ürün koleksiyonu özellikle tasarım, sanat ve zanaat ara kesitinde hayat buluyor. Hünerli ustalar tarafından az adetli seriler halinde üretilen ürünler, geleneksel el üretimi yöntemlerini modern bir estetikle yeniden yorumlayarak, bu tekniklerin içindeki bilgi, değer ve hassasiyeti günümüze taşımayı hedefliyor. Doğal malzemelerin, doğaya ve sanata duyulan derin bir hayranlıkla birleştirildiği ürünler, çoğu zaman Ege ve Akdeniz ruhundan ilham alıyor.

Kendi koleksiyonuna ek olarak Studio Kali, mobilya, ev aksesuarları, ürün ve ambalaj tasarımının yanında, tekstil tasarımı ve endüstriyel tasarım gibi geniş bir yelpazede tasarım ve tasarım danışmanlığı hizmetleri veriyor.

Studio Kali’nin temel ilkelerinden biri ise çevremize ve toplumumuza karşı sorumluluğumuzu iş yapış sürecinin bir parçası haline getirmek. Studio Kali, sunduğu tasarım hizmetlerinden kendi koleksiyonundaki ürünlere kadar, bu ilkeye sarılarak hareket ediyor ve gelirinin %5’ini çevresel ve toplumsal sorumluluk projelerine destek olmak için kullanıyor. Değerlerini paylaşan iş ortaklarıyla çalışmaktansa büyük mutluluk duyuyor.

“Studio Kali bizim için, tasarıma dair tutkumuzun, sanat,zanaat ve değerlerimizle bir araya geldiği; birbirini tamamlayarak, anlama, ürün ve deneyimlere dönüştüğü bir dünya aslında. Biz yaratıcılık, kararlılık ve tutkunun hayatta ilham veren her şeyin temelinde olduğuna inanıyoruz… Ve bizim için ilham, hayatı dönüştüren en kutsal güçlerden biri. Tam da bu nedenle Studio Kali ismini, Yunan mitolojisinde ilham perilerinin başı olan Kaliope’den alıyor.”  

Hizmetler
  • Tasarım
  • Mobilya Tasarımı
  • Kilim Tasarımı
  • Tasarım Danışmanlığı
  • Ürün tasarımı
Hizmet alanları
İstanbul, Türkiye, ve Worldwide
Şirket ödülleri
  • A’ Design Award Silver, 2020
  • EDIDA – Elle Decoration International Design Awards, 2020
  • Design Turkey Superior Design Award, 2019
Adres
Sanayi Mahallesi Lalegül Sok. No:7 Elmas Levent Studio Daire:19 Kağıthane
34415 İstanbul, Türkiye
Türkiye
+90-5323062718 studiokali.com.tr
Prof pin.png%7c41.091425,29