Bahçıvanlar kategorisinde, Adapazari şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Adapazari : Bahçıvanlar - 950

BOYACI DÜKKANI
BOYACI DÜKKANI MOB.HIRD.DEK.İNŞ.VE SAN.TİC LTD.ŞTİ. SİRCA POLISTUC TIKKURILA REMMERS LOBA  AHŞAP BOYALARIYAĞLARI VE PARKE
marangoz ustası,mobilya montaj servisi,nişantaşı,şişlifulya,beşiktaş,mecidiyeköy,gayrettepe,
marangoz, marangoz şişli, marangozcu, özel dolap, özel mobilya siparişi, şişli marangoz, şişli özel dolap, sürgülü dolap
5333514937,marangoz servisi,mobilya montaj servisi,marangoz ustası,
5333514937,marangoz servisi,mobilya montaj servisi,marangoz ustası,
Rize Ahşap
Rize Ahşap 1999′dan günümüze Ahşap ürün tasarımı, üretimi, montajı ve satışı yapmaktadır.İşlerinizi anahtar teslimi hizmet
Jardineria bonaterra
Diseño y construccion de jardines, así como el mantenimiento de áreas verdes
تنسيق حدائق الدمام 0544080720
https://www.instagram.com/aljorigardens/ معنا حديقتك خضراء على مدار العام … الان ولفترة محدودة تخفيضات وحرق اسعار
تنسيق حدائق ابها 0544080720
http://aljorigardens.com/ https://www.instagram.com/aljorigardens/ معنا حديقتك خضراء على مدار العام … الان ولفترة
تنسيق حدائق نجران 0544080720
            شركة تنسيق حدائق بنجران 0544080720 https://www.instagram.com/aljorigardens
上村景観設計
当設計室では自然や四季を身近に感じることのできる、緑豊かな住まい環境を目指し、お庭作りをはじめ、さまざまな生活空間での暮らしのサポートをさせて頂いております。
Tukang Taman Surabaya - Tianggadha-art
TIANGGADHA_Art - 081232873316 Adalah jasa pembuatan taman (tukang taman) dan kolam hias profesional yang bertujuan menciptakan
にわいろSTYLE
様式にとらわれず個人邸を中心に、家の外周り空間全般をプロデュースします。 こだわる部分は、利便性と快適性の両立、そして工業製品と自然素材の調和。 更には構造物に枝葉が飛び交う、自由でダイナミックな『庭』を目指します。
株式会社ムサ・ジャパン ヴェルデ
横浜にあるガーデニングショップ ヴェルデのほか2010年より三越日本橋本店チェルシーガーデンを運営。 造園工事のほか、イベント装飾・ブライダル装飾・植栽リース・ディスプレイ等も行っている。 ヴェルデのお庭造りにおけるコンセプト ・「お客様らしさ
(주)더숲
THESUP Graden Design Group  (주)더숲은 사람들의 삶과 휴식. 힐링과 함께하는 특별한 정원공간을 만들고 있습니다. 감각적이고 모던한 정원공간을 추구하며 정원 설계 및 컨설팅부터
庭 遊庵
庭 遊庵は、緑の持つ力を利用したecoな庭つくりをしております。 森の中に入ると涼しいと感じます。それはなぜでしょうか? 自然の摂理を上手く利用し、建物の工夫と組み合わせる事で効果を実感できます。 また住居地域の植生を利用すれば、生態系をも
庭のクニフジ
視覚効果を利用する空間演出を得意とする美術畑出身の造園家です。
アーテック・にしかわ/アーテック一級建築士事務所
芸術性【Art】のある豊かな空間を、建築・内装・造園・外構・土木の経験と知識によって裏付けられた確かな技術【Technology】に基づいて創造しようと志し、〝アーテック〟【artech】と名付けて起業しました。  空間をデザインし付加価値
庭園空間ラボ teienkuukan Labo
ひとつ上をいく、庭と外構のデザイン。 店舗、住宅、病院、寺社、見る庭、使う庭 伸びやかに、そしてピリッとした空間デザインを手がけます。
山野興業 ガーデンスタイルなごみ
ガーデンスタイルなごみは滋賀県湖東・湖北地域を中心にエクステリア(外構工事)・ガーデニング(造園工事)のプランニング・デザインから施工まで行います。
TUKANG TAMAN SURABAYA - jasataman.co.id
Jasa Tukang Taman Surabaya | jasa spesialis pembuatan taman terpercaya di surabaya jawa timur dan sekitarnya dengan
艸木/SOUMOKU
日々の暮らしの中で、人々が宇宙・自然とのつながりをよりしっかりと意識できる空間を土・木・石など達と共につくりあげてまいります。

Adapazarı, Sakarya’nın merkez ilçesidir. Marmara Bölgesi’nin en büyük ikinci şehri olan Sakarya, bilindiği üzere İstanbul’dan sonra gelir. Adapazarı, nüfus yoğunluğu bakımından şehrin diğer ilçelerine oranla kalabalıktır ve yüz ölçümü bakımından daha büyüktür. Mimari açıdan gelişen ilçede geleneksel ahşap yapılar bulunmakla beraber, betonarme yapılar ağırlıklıdır. Geleneksel Sakarya evleri müstakil ve bahçeli ahşap konutlardır. Günümüzde yeni inşa edilmekte olan modern yapılarda ise çok katlı apartman sistemleri uygulanmaktadır. Binalar tasarlanırken ilçe belediyelerince izin verilen mimari koşullar göz önünde bulundurulur.

Adapazarı’nda iki farklı iklim koşulları görülmektedir. Kuzey kesimlere gidildikçe Karadeniz iklimi hakimdir. Güney kesimlerde ise Akdeniz iklimi etkileri görülebilir. Toprağı elverişlidir. Farklı iklim koşullarının etkisiyle çeşitli meyve ve sebzeler üretilmektedir. Bahçeli müstakil konutlarda açık alanların düzenlenmesi gerekir. Bina girişi ve yol ilişkileri mimarlar tarafından tasarlanmaktadır. Ancak bahçe düzenlemesinin ardından bakım koşullarının sağlanması kullanıcılara aittir. Bahçıvanlar, bahçelerde canlı bitki ve ağaç türlerinin ekim ve bakım hizmetlerini sağlarlar. Adapazarı’nda ihtiyaç duyabileceğiniz bahçıvanlarla ilgili bilmeniz gerekenlere değinelim.

Adapazarı’nda faaliyet gösteren bahçıvanlar

Havalar ısındığından açık alanların kullanımı artar. Bir bahçeyi her zaman yeşil ve göze hitap edecek şekilde muhafaza etmek ise kolay değildir. Konusunda uzman bahçıvanlar, bahçenizde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm canlı bitki ve ağaç türleri ile ilgili hizmetler sunabilirler.

Adapazarı’nda faaliyet gösteren bahçıvanlarla anlaşmanın avantajları olacaktır. Bulunduğunuz bölgenin iklim koşullarını iyi bilirler. Buna göre hangi bitki türlerinin toprak için iyi olduğunu bilirler. Dönemsel hava koşullarına göre canlı bitkilerin bakımı hususunda deneyim sahibidir. Bahçıvanlar bitkilerin dilinden iyi anlayan profesyonellerdir.

Bir profesyonelle çalışmanın uzun vadede de avantajları olacaktır. Doğa ile iç içe olmayı arzulayanlar için enfes bir bahçe manzarası eşliğinde konfor sağlayan alanlar düzenlenir. Açık alanların kullanımının yanı sıra, oturma odasının bahçeye bakan manzarasını da görünüm etkiler. Balkon ya da teraslarla ilişkili dış mekanlar bahçelerdir. Adapazarı’nda toprağın elverişliliğinden faydalanarak canlı bitki türleri ve ağaçlarla huzur veren bir bahçe dizayn edebilirsiniz.

Deneyimli bir bahçıvanın sunabileceği hizmetler

Bahçıvanlar park ve bahçeler gibi tüm tüm yeşil alanlarda hizmet sunabilirler. Yeşil alanların düzenlenmesi, canlı bitki ve ağaç türlerinin bakımından sorumludurlar. Peyzaj mimarları bahçıvanlarla bağlantılı çalışabilirler. Yeşil alanlarda bitkilerin bakımından sorumlu olan bahçıvanlar yarı zamanlı ya da tam zamanlı hizmetler verebilirler. Dönemsel bakım işlerinde tam zamanlı çalışabileceğiniz bahçıvanlar olabileceği gibi, günlük rutin bahçe işleriniz için yarı zamanlı iş anlaşmaları yapabilirsiniz.

Yeşil alan ve bahçelerin ekim ve dikim öncesi toprağın işlenmesi, havalandırılması ve tüm hazırlıkların yapılması aşamalarında görev alırlar. Bitkilerin canlı kalması, ihtiyaçlarının giderilmesi ve büyümesi aşamalarında hizmet verirler. Peyzaj mimarlarının tasarladığı bahçe dizaynı projelerinde toprağın elverişli hale getirilmesi, bitki ve ağaçların ekimi, biçme, budama ve türüne göre bakım koşullarını sağlamakla sorumludurlar. Zen bahçesi ve kayalı bahçe düzenleyebilirler, avlularda bitki türlerinin bakımı ile ilgilenirler.

Bahçenizde özel olarak bir çim alanı dizayn etmek, dekoratif bitkilerle bir alanı süslemek isteyebilirsiniz. İç bahçe dizaynı için yine bahçıvanlarla anlaşabilirsiniz. Dikey bahçe modelleri ile duvar dekorlarını güzelleştirecek çalışmalar için bahçıvanlara başvurabilirsiniz. Bitkilerin sağlıklı büyümeleri için tüm ihtiyaçların karşılanmasını sağlarlar. Bu aşamada Adapazarı iklim koşullarına hakim deneyim düzeyi yüksek bir bahçıvandan profesyonel destek alabilirsiniz. 

Bahçıvan seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Canlı bitki türleri ve ağaçların kullanımının gerektiği tüm alanlarda bahçıvanlarla çalışabilirsiniz. Buna salonlar, odalar ya da ofisler de dahildir. Saksı bitkilerinden dikey bahçe duvar dekorlarına bitkilerin ihtiyacı olan bakım koşullarını sağlarlar. Ağaçların ve fidanların bakımından sorumlu olup, dal ya da yapraklarla ilgili budama işlerini yaparak canlanmalarını sağlarlar. Eğer bahçenizde bakıma ihtiyacı olan ağaç ya da bitki türlerini kurtarmak, solan ve bakıma ihtiyacı olan saksı bitkilerini canlandırmak istiyorsanız bahçıvanlara danışabilirsiniz.

Adapazarı’nda anlaşacağınız bahçıvan, bölgenin koşullarına göre yeşil alanları nasıl dizayn edeceğiniz konusunda profesyonel destek verirler. Bitki ve ağaç türlerini nereden temin edeceğiniz konusunda bölgede faaliyet gösteren satış noktalarına yönlendirebilirler. Ağaçların yıllık aşılama işlemlerini yapabilirler. Bahçenizde çim bakımı yapmak ve sağlıklı büyümelerini sağlamak için bu alanlarda deneyim sahibi bir bahçıvanla anlaşabilirsiniz. Bahçe planı yapıldıktan sonra gübreleme işlemleri, ekme ve biçme aşamalarında görev alırlar. Adapazarı’nda mevsim koşullarına göre toprağın verimli kalmasını sağlayacak ve bitki ihtiyaçlarını karşılayacak bakımların yapmasını sağlar, alanları yeşillendirirler.

Bahçıvanlar, bahçenizdeki bitki ve ağaçların bakımını sağlarken uzun vadede iş yükünden kurtarırlar. Bahçedeki canlı bitkilerin ekim ve bakımı zahmetli bir iştir. Özel olarak zaman ayırmanız gerekir. Bahçıvan ile anlaştığınızda vakit kaybı olmaz ve işleriniz kolaylaşır. Ayrıca yanlış bilgilerle bitkilere müdahale edilmesi sonucunda zararlı çıkabilirsiniz. Bitki türlerine göre ihtiyaçları değişir. Konusunda uzman bir bahçıvan ile anlaşırsanız hasar maliyeti oluşmaz. Deneyimsiz ve bitki türlerinin bakımına dair yetersiz ya da yanlış bilgiye sahip kişiler yanlış uygulamalar yapabilir. Bahçenizi düzenlemek, farklı türlerde canlı bitki ya da ağaç ekmek istiyorsanız Adapazarı’nda faaliyet gösteren bir bahçıvana danışabilirsiniz. Uzun vadede iç açıcı huzur veren bir bahçe manzarasına sahip olabilirsiniz.

Adapazarı’nda bahçem için uygun bir bahçıvan nasıl bulurum?

Adapazarı’nda iki farklı iklim koşulu görüldüğü için, çok çeşitli bitki ve ağaç türleri için toprağı elverişlidir. Yeşil alan ve bahçelerin dizaynı için deneyim düzeyi yüksek bir bahçıvanla çalışmanın avantajlarını sıraladık. Deneyimli bahçıvanlara ulaşmak için ufak çaplı bir araştırma yapmanız gerekir. Kısa sürede erişim sağlayabileceğiniz ve projeleri hakkında fikir edinebileceğiniz homify sayfalarında bölgenize yakın bahçıvanlara ulaşabilirsiniz. “Profesyoneller” sekmesi altında Türkiye’nin farklı şehirlerinde bahçıvanların iletişim bilgilerini bulabilir, bir liste oluşturabilirsiniz. Projeniz için uygun bir bahçıvan bulmak için bahçıvanların daha önce yaptıkları işlere bakabilir, sayfalarına ekledikleri projelere göz atabilirsiniz.

homify’da dergi yazılarımızda bahçe düzenlemeleri ile ilgili farklı stillerde örnekler bulabilirsiniz. Ayrıca, Çok güzel bir bahçe mi istiyorsunuz? 22 örnek fotoğraf! yazımız ilginizi çekebilir.

Benzer fotoğraflara göz at