Bahçıvanlar kategorisinde, Bursa şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Bursa : Bahçıvanlar - 957

BOYACI DÜKKANI
BOYACI DÜKKANI MOB.HIRD.DEK.İNŞ.VE SAN.TİC LTD.ŞTİ. SİRCA POLISTUC TIKKURILA REMMERS LOBA  AHŞAP BOYALARIYAĞLARI VE PARKE
marangoz ustası,mobilya montaj servisi,nişantaşı,şişlifulya,beşiktaş,mecidiyeköy,gayrettepe,
marangoz, marangoz şişli, marangozcu, özel dolap, özel mobilya siparişi, şişli marangoz, şişli özel dolap, sürgülü dolap
5333514937,marangoz servisi,mobilya montaj servisi,marangoz ustası,
5333514937,marangoz servisi,mobilya montaj servisi,marangoz ustası,
Rize Ahşap
Rize Ahşap 1999′dan günümüze Ahşap ürün tasarımı, üretimi, montajı ve satışı yapmaktadır.İşlerinizi anahtar teslimi hizmet
Jardineria bonaterra
Diseño y construccion de jardines, así como el mantenimiento de áreas verdes
تنسيق حدائق الدمام 0544080720
https://www.instagram.com/aljorigardens/ معنا حديقتك خضراء على مدار العام … الان ولفترة محدودة تخفيضات وحرق اسعار
تنسيق حدائق ابها 0544080720
http://aljorigardens.com/ https://www.instagram.com/aljorigardens/ معنا حديقتك خضراء على مدار العام … الان ولفترة
تنسيق حدائق نجران 0544080720
            شركة تنسيق حدائق بنجران 0544080720 https://www.instagram.com/aljorigardens
上村景観設計
当設計室では自然や四季を身近に感じることのできる、緑豊かな住まい環境を目指し、お庭作りをはじめ、さまざまな生活空間での暮らしのサポートをさせて頂いております。
Tukang Taman Surabaya - Tianggadha-art
TIANGGADHA_Art - 081232873316 Adalah jasa pembuatan taman (tukang taman) dan kolam hias profesional yang bertujuan menciptakan
にわいろSTYLE
様式にとらわれず個人邸を中心に、家の外周り空間全般をプロデュースします。 こだわる部分は、利便性と快適性の両立、そして工業製品と自然素材の調和。 更には構造物に枝葉が飛び交う、自由でダイナミックな『庭』を目指します。
株式会社ムサ・ジャパン ヴェルデ
横浜にあるガーデニングショップ ヴェルデのほか2010年より三越日本橋本店チェルシーガーデンを運営。 造園工事のほか、イベント装飾・ブライダル装飾・植栽リース・ディスプレイ等も行っている。 ヴェルデのお庭造りにおけるコンセプト ・「お客様らしさ
庭 遊庵
庭 遊庵は、緑の持つ力を利用したecoな庭つくりをしております。 森の中に入ると涼しいと感じます。それはなぜでしょうか? 自然の摂理を上手く利用し、建物の工夫と組み合わせる事で効果を実感できます。 また住居地域の植生を利用すれば、生態系をも
庭のクニフジ
視覚効果を利用する空間演出を得意とする美術畑出身の造園家です。
アーテック・にしかわ/アーテック一級建築士事務所
芸術性【Art】のある豊かな空間を、建築・内装・造園・外構・土木の経験と知識によって裏付けられた確かな技術【Technology】に基づいて創造しようと志し、〝アーテック〟【artech】と名付けて起業しました。  空間をデザインし付加価値
庭園空間ラボ teienkuukan Labo
ひとつ上をいく、庭と外構のデザイン。 店舗、住宅、病院、寺社、見る庭、使う庭 伸びやかに、そしてピリッとした空間デザインを手がけます。
山野興業 ガーデンスタイルなごみ
ガーデンスタイルなごみは滋賀県湖東・湖北地域を中心にエクステリア(外構工事)・ガーデニング(造園工事)のプランニング・デザインから施工まで行います。
TUKANG TAMAN SURABAYA - jasataman.co.id
Jasa Tukang Taman Surabaya | jasa spesialis pembuatan taman terpercaya di surabaya jawa timur dan sekitarnya dengan
艸木/SOUMOKU
日々の暮らしの中で、人々が宇宙・自然とのつながりをよりしっかりと意識できる空間を土・木・石など達と共につくりあげてまいります。
NOD GARDEN
NOD GARDENは、埼玉県さいたま市を中心に活動しているエクステリア/ガーデン設計施工の専門店です。 デザインから施工まで、一貫して自社にて行っております。 「機能美に息づいたシンプルなデザイン」 「モダンな空間と自然素材・植栽との融合

Birbirinden çok farklı pek çok özelliği kendi bünyesinde toplamayı başarmış kozmopolit bir kent olan Bursa, bugün Türkiye ekonomisinin oldukça önemli bir yüzdesini sırtlayan şehirler arasında yer alıyor. Metal, otomotiv ve tekstil gibi çeşitli sektörlerde tüm ülkenin lokomotifi olması yanı sıra, aynı zamanda büyük bir tarım ve turizm şehridir de Bursa. Ama tüm bunlardan önce Yeşil Bursa’dır. Gerçekten de yeşilin Bursa’da yeri daima çok büyük olmuştur. Eşsiz doğal zenginliklerinin yanı sıra şehrin dört bir yanını kuşatan parklar, korular, bahçeler, anıt ağaçlar ve ormanlar Bursa’ya yeşil sıfatının yakıştırılmasında pay sahibidir. Yeşil Bursa üzerine şarkılar yazıldığı zamanlarda sanayisi bu kadar gelişmemiş ve şehir bu denli büyümemişti. Bugünse devasa bir işçi kenti olduğu kadar büyük bir metropol de oldu Bursa. Bu ağır yüklere rağmen yeşilliğinden bir şey kaybetmemiş olması ise belki de en dikkate değer özelliği. 

Bursa'nın doğal güzelliklere, yeşile, ağaca, renkli ve mis kokulu çiçekli bitkilere bu denli önem veren bir şehir yapısına sahip olması Osmanlı Dönemi’ne kadar uzanır ve kendini yalnızca orman, koru, sosyal park gibi alanlarda değil ev ve iş yerleri gibi özel konutlarda da bahçe kültürü olarak gösterir. Bursa ve çevresinde yer alan bahçeli ev ve iş yerleri büyük bir metropol kentine göre oldukça fazladır. 

Bir bahçeyi her zaman yeşil ve güzel tutabilmek çok da kolay bir görev değildir. Bunun için yalnızca zaman ve uğraş değil, aynı zamanda her türlü bitkinin dilinden anlayan bir teknik bilgi ve uzmanlık gerekir. Bahçıvanlar, bu konuda hem yerel bilgiye hem de genel teknik ayrıntılara sahip olan ve bahçenizi en verimli ve güzel hale getiren uzmanlardır. Eğer bakımlı ve göz alıcı bir bahçeye sahip olmak istiyorsanız, bahçenizi profesyonel ve deneyimli bir bahçıvana emanet etmelisiniz. 

Bir bahçıvandan ne gibi hizmetler bekleyebilirim?

Bahçıvanlık, şehir hayatı için son derece önemli bir iş koludur. Zira şehir insanları, özellikle de birkaç nesil öncesinden itibaren şehirlerde yaşamış bulunanlar, toprağa ve toprak işlerine yabancıdırlar. Doğaya dönüş trendiyle birlikte giderek daha fazla insan toprakla haşır neşir olma isteği gösteriyor olsa da, bahçe düzenlemesi ve bakımı çok kolayca öğrenilecek bir iş değildir. Belirli bir donanım ve deneyim gerektiren bahçıvanlık profesyonel bir iştir ve uzman olmayan kişilerce yapılması, bahçeleriniz için istenmeyen sonuçlar doğurabilir. 

Bir bahçıvandan bahçenizin her tür bakımı, mevsiminde gerekli budamalar, istediğiniz bitkilerin dikimi gibi hizmetler alabilirsiniz. Söz konusu bahçenin büyüklüğüne göre bahçıvanınızla çeşitli aralıklar için sözleşmeniz mümkündür. Örneğin bir sitenin ya da iş merkezinin büyük bir bahçesi için tam zamanlı bir bahçıvana ihtiyacınız olabileceği gibi, evinizin küçük bahçesi için haftada bir ya da ayda bir gibi aralıklı bir program da talep edebilirsiniz. Bu aralıklarda bahçenizin gereksinimleri ve aralardaki sürede sizin yapabilecekleriniz de önemli olduğu için bu konuda bahçıvanınızla karşılıklı görüşerek karar vermek en doğrusu olacaktır. 

Bahçıvanlar aynı zamanda yeni taşındığınız bir evde bahçeyi sıfırdan şekillendirme ustalığına da sahiptirler. Bursa'da yer alan evinizin konumuna, bahçenin yapısına, rüzgar, yağış gibi bahçenizi olumsuz etkileyebilecek iklim koşullarına göre hangi bitki, ağaç ve çiçeklerin bahçeniz için uygun olacağına karar vererek, istediğiniz tarz ve estetik özelliklere de uygun bir bahçe düzenlemesi için de bahçıvanlık hizmetlerine başvurabilirsiniz. Eğer bahçeniz için bahçe havuzları, yapay şelaleler, yürüyüş yolları gibi özel tasarımlar arıyorsanız, sıfırdan bir bahçe tasarımı konusunda uzman olan deneyimli peyzaj mimarları ile çalışarak bahçıvanınızı da tasarım sürecine dahil edebilirsiniz. Böylece gerçekten her anlamda kusursuz bir bahçe düzeni ve sürekliliği elde etme imkanına sahip olursunuz. 

Neden bir bahçıvanla çalışmalıyım?

Bahçe bakımı ilk bakışta kolay ve kendimizin de sürdürebileceği bir iş gibi görünebilir. Ama bir bahçeyi sürekli bakımlı ve şık bir görünümde tutabilmek gerçekten hem zorlu hem de ustalık isteyen bir iştir. Bir bahçıvanla çalışmak uzun vadede hem daha ekonomik, hem de daha konforlu olabilir. Nasıl mı? 

- Bahçıvanlar sizi zaman harcamaktan ve zahmetten kurtarır.

Her ne kadar çok keyifli bir iş gibi görünüyor olsa da, içine girdiğiniz zaman bahçe işleri oldukça zahmetlidir ve ciddi bir vakit alır. Özellikle işi iyi bilmeyen insanlar için çok daha yorucu olabilir. Üstelik gücünüz ya da vaktiniz yetmez ve bahçe işini yarım bırakırsanız, hem bitkileriniz bakımsız kalacak, hem de bir sonraki bakım daha da zorlaşacaktır. 

- Bitkileriniz yanlış ve acemice uygulamaların kurbanı olmaz.

Her bitkinin farklı beklentileri vardır. Kimisi gölgeyi, kimisi güneşi sever. Bazısını her gün sulamak gerekirken bir başkası her gün sulandığında çürüyebilir. Tüm bunları bilmek kolay olmadığı gibi asıl işi bu olmayan kişiler için gerekli de değildir. Bahçıvanların işleri budur ve bitkilerinize en doğru bakımı uygulayacaklardır.

- Uygun çiçek seçimleri ve bakımı ile bahçeniz 4 mevsim rengarenk ve canlı kalır.

Bahçeniz için hangi bitkilerin seçileceği de yine keyifli görünmesine karşın oldukça karmaşık bir iştir. Bölgenize, bahçenizin özgün koşullarına ve mevsime en uygun bitkileri seçmenizde yine bahçıvanınız en büyük yardımcınız olacaktır. 

- Pahalı bahçe ekipmanları satın almanıza gerek kalmaz.

Bahçe işleri pek çok farklı ekipmanın kullanılmasını gerektirir. Tüm bunları satın almak oldukça masraflı olacağı gibi, profesyonel ekipman yerine tercih edeceğiniz ürünler kısa sürede bozulup daha fazla masraf çıkarabilirler. Bir bahçıvanla çalışmak bu açıdan da avantajlıdır, çünkü bahçıvanınız kendi ekipmanlarıyla gelecek, işi bittiğinde de bunları toplayacaktır. Böylece ekipmana bütçe ve bahçenizde özel bir yer ayırmaktan kurtulursunuz.

Bursa iklimine uygun ağaç, bitki ve çiçekler

Başta da belirttiğimiz gibi, Bursa doğal zenginlikleriyle ünlü ve tabiatın son derece cömert davrandığı bir şehirdir. Bunda coğrafi konumu ve bol yağışlı ikliminin de etkisi azımsanmayacak kadar çoktur. Bu özel koşullar Bursa’yı aklınıza gelebilecek hemen her türden bitki için bir cennet haline getirir. Kestane, meşe, ıhlamur, çınar, köknar ve gürgen gibi ağaçlar Bursa’nın dağlarını, ormanlarını ve parklarını süslemektedir ve bunlara bahçenizde de yer verebilirsiniz. Öte yandan Bursa’nın iklimi bu türlerle sınırlı kalmayı gerektirmeyecek kadar geniş imkanlar sunar ve fazla neme dayanıksız türler haricinde her türden ağaç, bitki ve elbette her cins çiçek Bursa’nın bahçelerinde rahatlıkla yetiştirilebilir. Yine de bu noktada bahçenizin özel koşullarını da göz önüne alarak bahçıvanınıza danışmanız genellikle iyi bir fikirdir. 

Bahçıvanlık hizmetleri için ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Bahçıvanlık hizmetlerinin maliyeti, beklenen işin niteliğine, ilgili bahçenin büyüklüğüne ve bakım sıklığına göre oldukça geniş bir yelpazede olabilmektedir. Buna karşın haftada bir ya da ayda bir şeklinde periyotlarda gerçekleştirilen düzenli bakım hizmetlerinin maliyeti 150 TL’den başlamaktadır. Büyük sitelerin ya da benzer şekilde yoğun bakım isteyen geniş bahçelerin bahçıvanlık işleri için tam zamanlı bir bahçıvana ihtiyacınız olabilir. Bunu belirleyecek olan da yine sizin ve bahçenizin beklentileri ile bahçıvanınızın önerileri olacaktır. 

Bursa’daki profesyonel bahçıvanları nereden bulabilirim?

Bursa’daki profesyonel bahçıvanları bulmanın en kolay yolu, tıpkı evinizle ve bahçenizle ilgili her türlü uzmana ulaşmakta olduğu gibi homify sayfalarıdır. homify çatısı altında ihtiyacınız olan tüm profesyonel hizmetlere bir tıkla ulaşabilir, firmaların referanslarını inceleyerek karşılaştırabilir, site altyapısı ile ulaşmak istediğiniz bahçıvanlara kolayca mesaj atarak fiyat talebinde bulunabilirsiniz. 

Bahçenizin mükemmel olmasını istiyorsanız, birbirinden güzel fotoğraflardan ilham alabileceğiniz Çok güzel bir bahçe mi istiyorsunuz? 22 örnek fotoğraf! başlıklı yazımıza da tıklamanızı tavsiye ediyoruz. 

Benzer fotoğraflara göz at