Bahçıvanlar kategorisinde, Mersin şehrindeki en uygun profesyoneli bulun | homify

Mersin : Bahçıvanlar - 0

Hizmet alanı
Aramanız sonuç vermedi. Bu kategoride ilk resim yükleyen kişi siz olun.

Mersin’de kıyı kesimlerde Akdeniz iklimi hakimdir. İç kesimlere gidildikçe karasal iklim belirtileri görülür. Bitki örtüsü ise bilindiği üzere makidir. Toprağı ekme ve biçme konularında elverişlidir. Defne, zakkum, böğürtlen, kuşburnu, yabani zeytin, keçi boynuzu ve dahası burada bulunur. Meşe, kızılçam, karaçam, sedir ve ardıç ağaçlarına rastlanır. Toprağının elverişli olması tarım ya da bahçe işleri konusunda işleri kolaylaştırır. Bahçenize ekeceğiniz canlı bitki ve ağaç türleri için zengin çeşitler mevcuttur. Isınan hava koşullarıyla birlikte Mersin’de havadar alanların kullanımı artar. Bahçe ve terasların düzenlenmesi kullanıcı ihtiyaçları doğrultusundadır. Bahçenizi güzelleştirmek ve toprağa uygun canlı bitkiler ekmek istiyorsanız, bu işi sizin için kolaylaştıran profesyonellerle çalışmanız gerekir. Bahçıvanlar, bahçeniz için en uygun canlı bitki türleri ve ağaçların ekimi ve bakımı işlerini muntazam yaparlar.

İç ve dış mekanları yaşanılır kılan unsurlar, huzurlu bir atmosfer oluşturmaktan geçer. Havalar ısındıkça açık alanların kullanımı artar. Ferah bir atmosfer oluşturmak için bahçe düzeni oluşturmak gerekir. Doğa ile iç içe bir yaşam ile hem sağlıklı hem de huzurlu bir yaşama adım atabilirsiniz. Bahçenizi artık bir düzene sokmanın vakti gelmiş olabilir, o halde profesyonel hizmet alabilir, bahçenizi güzelleştirecek ön araştırmalar yapabilirsiniz.

Mersin’de bahçe düzenlemeleri

Akdeniz Bölgesinde yer alan Mersin’de, iklim bölgeden bölgeye değişkenlik gösterir. Kıyı kesimlerde daha ılıman iklim hakim iken, iç kesimlere gidildikçe karasal iklim etkileri görülebilir. Mersin’de bahçe içinde bir ev sahibi iseniz, mevsimsel değişikliklere göre açık alanları düzenlemeniz gerekir. Bahçelerde canlı bitki ve ağaç türlerinin ekimi, bakım ve uzun vadeli ihtiyaçlarının karşılanması işlerinden bahçıvanlar sorumludur. Vakit kaybı oluşmadan bitki türlerinin bakımı ve bahçe düzeni oluşturmak için profesyonel hizmet almak istiyorsanız bahçıvanlara başvurabilirsiniz.

Mersin’de hizmet alabileceğiniz bahçıvanlar

Bahçıvanların sorumlulukları, bahçenizde bulunan tüm canlı bitki ve ağaç türlerini kapsar. Bahçenin kullanım amacına göre önceden tasarlanması gerekir. Oyun alanları, oturma ya da yemek alanı, dekoratif şelale ya da süs havuzu alanı gibi ayrılan bölümlerin sınırları belirlenmelidir. Mersin’de yapının bahçe için ayrılan alanını doğru organize etmek için öncelikle muntazam bir planlama yapılması gerekir.

Mersin’de bulunan bahçıvanlar, bölgenin iklim koşullarına uygun canlı bitkiler ve ağaç türlerini iyi bilirler. Özellikle bu konuda bölgenizden bir profesyonelle çalışmak avantaj sağlayacaktır. Bahçenizi düzenlemek için her zaman vakit bulamayabilirsiniz. Toprağın ekim işlemine hazırlanması ve bitkilerin ekilmeden önce konumlarının belirlenmesi işleri teferruatlıdır. Yalnız vakit kaybı olmamakla birlikte uzmanlık gerektiren bir iştir. 

Küçük bahçeler için akılcı çözümler

Mersin’de kullanım amaçlarına göre bahçe modelleri çeşitlilik gösterir. Küçük bahçelerin düzenlenmesi ise akılcı çözümler gerektirir. Öncelikle kullanım amacına göre bahçe düzeni oluştururken süs bitkileri ve ağaç türlerinin bahçe alanını boğmadan daha kullanışlı hale getirecek şekilde dizayn edilmelidir. Ağaç türleri, canlı bitkiler ve çiçeklerin ebatları burada önemli rol oynar. Toprağın elverişliliğine uygun canlı bitki türleri arasından kullanmayı tercih edeceğiniz türleri seçin. Canlı bitkilerin ekim esnasında olgunlaşma sürecine hakim olmayabilirsiniz. Bitki ve ağaç türlerinin olgunlaşma sürecinde ebatları ve konumlandıkları alanda işlevsel açıdan bir sorun teşkil etmeyecek şekilde düzenlenmelidir. 

Mersin’de bir bahçıvanla anlaşırken bilmeniz gerekenler

Bir bahçıvan, doğal olarak canlı bitkiler ve ağaç işleri ile uğraşmayı sever. Doğa ile iç içe olma tutkusu, çalışma süreci arttığında işini kolaylaştırır. Tam zamanlı çalışan bahçıvanlar, bahçe işlerinde deneyimli ve ilgilidir. 

Bahçeniz için uygulama projesi oluşturabilirsiniz. Plan düzleminde bahçe düzeni hazırlanır ve ekilecek alanlar belirlenebilir. Bahçenin alanına göre canlı bitki türleri ve ağaçların seçim aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamada Mersin’de deneyimli bir bahçıvan yol gösterici olacaktır. Bahçenizde uygulamak istediğiniz stili ön plana çıkaran ağaç türlerini seçebilirsiniz. Tropikal stil ağaçlar ya da renklerin ahengi ortaya çıkaran çiçek ve bitkilerle donatabilirsiniz. Uyum ve ahengi yakalayan çözümler için canlı bitkilerin olgunlaşma sürecinde nasıl bir görünüm elde edeceğiniz önceden bilmeniz gerekir. Bu konuda profesyonel destek alabileceğiniz bahçıvanlar 

Bahçıvanların çalışma süreçleri

Bahçıvanlar dönemsel hizmetler sunabilirler. Yarı zamanlı çalışabilecekleri gibi, yapılacak işe göre tam zamanlı çalışan bahçıvanlar mevcuttur. Bahçe alanı büyüdükçe yapılacak iş miktarı artacaktır. Hem bahçe düzeni oluşturmak açısından, hem de uzman desteğiyle uzun vadeli kalıcı çözümler için harekete geçebilirsiniz. Dönüşü olmayan kararlar almamak için bu işi bilen birine başvurmanız gerekir. Yeşil alanı ön plana çıkaran ferah bir bahçe düzeni oluşturmak için, bitkilerin filizlenme süreci ve bakım aşamaları hakkında da destek alabilirsiniz. Dönemsel olarak budama ya da biçme işlemleri için bahçıvanlarla anlaşabileceğiniz gibi, saatlik ücretler talep eden bahçıvanlar bulabilirsiniz. Bahçıvanların çalışma saatleri bütçeyi doğrudan etkileyecektir. 

Bahçıvana sorabileceğiniz sorular

- Ne kadar süredir bu işi yapıyorsunuz?

- Daha önce yer aldığınız projelerle ilgili bilgi alabilir miyim?

- Bahçemde yapacağınız iş ile ilgili tecrübeniz var mı?

- Referanslarınızı görebilir miyim?

- Bu alanda mevcut sertifikanız var mı?

- Yapılacak işlerin tanımı ve süreçleri hakkında fikir verebilir misiniz?

- Konusunda uzman olduğunuz işler var mı?

- Bahçem için uygun ağaç türleri önerebilir misiniz?

- Hangi canlı bitkileri bahçem için uygundur?

- Dönemsel hizmetleriniz mevcut mu?

- Çalışma saatleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

- Malzemelerin temini ile ilgili bağlantılı çalıştığınız firmalar var mı?

- Bahçemde ekme ve budama işlemleri için hizmet süreçleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

- Projem için ne kadar bütçe gerekir?

- Bitki ve ağaç türlerinin bakımı ile ilgili ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

Bitki bakımı ve nem seviyelerinin kontrolü

Bahçe düzenlemelerinde uygulanacak stile göre hava koşullarına uygun bitki türlerini sunarlar. İklim koşulları göz önüne alındığında bitkilerin nem seviyelerinin kontrolü sağlanmalıdır. Dönemsel ihtiyaçlar belirlenir. Bahçıvanların önerdiği bitki türleri ile bahçeniz için plan oluşturabilirsiniz. Böylelikle tohum ve ekme malzemelerinin temini için bir liste oluşturabilirsiniz. Bahçıvanın görev aldığı bir projede, sulama teknikleri ile kurulum sistemleri de organize edilir. Bahçe düzenlemelerinde ağaç türleri ve bitkilerin sulama sistemleri türlerin ihtiyaçlarına göre belirlenir. Bitki ve çim tohumlarının ekimi ve olgunlaşma sürecinin takibi bahçıvanlar tarafından yapılır. Geniş bahçe alanlarında çim biçme işlerinin yanı sıra sulama sistemlerinin nasıl olacağını bahçıvan belirleyebilir. Gübreleme sırasında bahçıvanların öngördüğü bahçe ürünleri ve malzemeler temin edilir. Mersin’de bahçe düzeni oluştururken canlı bitki türleri ve ağaçların uzun ömürlü olmasını sağlamak için mutlaka nem seviyesi kontrolünü sağlayacak deneyimli bir bahçıvan ile anlaşmanızı öneririz.

Mersin’de deneyimli bir bahçıvan nasıl bulurum?

Türkiye’nin farklı şehirlerinden profesyonellere ulaşmanın en kolay yolu homify listelerinden faydalanmak olacaktır. “Profesyoneller” sekmesi altından bulunduğunuz şehrin uzmanlarını bulabilirsiniz. Bahçıvanların homify sayfalarında daha önce yaptıkları işlere dair fotoğraflar bulabilirsiniz. Bahçe işlerinde deneyimli olan bir uzmanla çalışmak için referanslarına göz atabilirsiniz.

Bahçe hizmetleri veren firmalarla bağlantıya geçebilirsiniz. Bu firmalarda yaptıracağınız iş için uygun bir bahçıvan bulabilirsiniz. Bulunduğunuz bölgenin iklim koşullarına göre canlı bitki türlerinin belirlenmesi ve ekilmesi için Mersin’de deneyim sahibi bir bahçıvan ile anlaşmanızı öneririz. Dergi yazılarımız arasında bahçe düzeni oluşturma ile ilgili örnekler bulabilir, ilgili firmalarla homify sayfalarından bağlantıya geçebilirsiniz.

Bahçenizi organize etmeden önce, ayrıca Türkiye’den 10 şahane bahçe düzenlemesi yazımıza göz atabilirsiniz.