Boyacılar kategorisinde, Sanliurfa şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:2982:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Sanliurfa : Boyacılar - 782

sedef boya ve cila sanayi
SEDEF BOYA ! BABADAN OĞULA GEÇEN MESLEK GELENEĞİ İLE UZUN YILLAR AHŞAP BOYAMA SEKTÖRÜNDE  YER ALMIŞ  VE 1997 YILINDA MERKEZİ
FARUK FURNITURE
FARUK FURNITURE GEÇMİŞİ 1980 YILINA UZANAN VE MOBİLYAYA DUYULAN TUTKUNUN YARATTIĞI BİR MARKADIR. 39 YILLIK BİRİKİMİMİZİ
Ferah Mekan Dekor
Meslek hayatına 1990 yıllarında başlayan  Mustafa Cemil ÇENGEL , meslek hayatını kendi ustalık tecrübesiyle oluşturduğu
Boyacım Dekorasyon
Türkiyede Dekorasyon'un 1 Numarası 
Boyacı Boyar
Biz, ev veya ofis binalarınızın iç ve dış cephe boyamalarını, mantolanması işini, kartonpiyer-alçıpan dekorasyonlarını ve
aydın epoksi zemin
Şirketimiz AYDIN EPOKSİ ZEMİN olarak endüstriyel kimyasallar ve epoksi esaslı ürünlerin  satış ve uygulamaları konularında
Bilgin Dekorasyon
BİLGİN DEKORASYON 15 Yılı Aşan Dekorasyon Alanında Sahip Olduğu Bilgi Ve Tecrubeyi Siz Değerli Müşterileri İle Paylaşmanın
Erdem Dekorasyon
İstanbulda hizmet veren Erdem Dekorasyon, boya badana , sedef boya, diğer boya uygulamaları, boya badana, alçıpan işleri
Duvar beton brüt beton sıva
Brüt beton görünümlü sıva İtalyan dekoratif boya İstanbul içi yerinde keşif.Sultanahmet – Fatih / İstanbulFiyat teklifi
BELEK YAPI
Yapı Malzemeleri. Tümü;Alçıpan Akustik ve Taşyünü Ürünler; Alçıpan Ürünleri; Aquapanel Ürünleri; Boyalar; Derz ve Sıva Ürünleri
tbt jotun boya dekorasyon
Yıllardır Konya’da dekorasyon, tadilat, duvar kağıtları ve jotun boya olarak siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız
AFRA YAPI DEKORASYON & TASARIM
ALÇISIVA ,BOYA,ASMA TAVAN,BÖLME DUVAR,MUTFAK VE BANYO TADİLATI,KOMPLE TADİLAT İŞLERİ
82 MİMARLIK
İtalyan Dekoratif Boyası Antica Signoria'nın Türkiye distribütörlüğünü ve uygulama işlerini yapmaktayız. 

Peygamberler diyarı olarak bilinen Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan güzide bir şehirdir. Balıklı Göl, Danyal Peygamber Kabri gibi dini yapıların bulunduğu şehir din turizminin çok yoğun olarak yaşandığı bir şehirdir. Türkiye’nin yedinci büyük şehri olan Şanlıurfa; Mardin, Gaziantep, Diyarbakır, Adıyaman ile sınır komşusudur. Halfeti Barajı yapımı sırasında sular altında kalan Halfeti Köyü günümüzde yerli ve yabancı turistlerin ve su altı belgeselcilerinin bölgeyi ziyaret etme sebepleri arasındadır. Eski bir şehir olan Şanlıurfa’nın eski yerleşimi günümüzde de yaşamını devam ettirmekte, eski yerleşim içerisinde kentsel dönüşüm ile yapılmış yeni yapılar ve şehir dışına inşa edilen yeni yerleşim alanları da insanlar tarafından günümüzde yaşam alanı olarak tercih edilmektedir. Eski yerleşim alanı içinde yer alan toprak damlı, iki katlı ahşap kirişlerin ve kolonların yer aldığı evlerin tamamı bahçelere sahip müstakil evlerdir. Müstakil evlerin dışında inşa edilmiş olan çok katlı konutlar şehrin bulunduğu bölgenin iklimine uygun yalıtım malzemelerine sahip olacak şekilde inşa edilmiş ve şehrin renklerine boyanmıştır. Eski evlerin yer aldığı şehir merkezinde yaşam alanı olarak kullanılan evler dışında eski camiler, eski kiliseler ve tarihi yapılar da yer almaktadır. Bu kadar farklı yapının bir arada olduğu Şanlıurfa’nın bir diğer özelliği de renkli bir şehir mozaiğine sahip olmasıdır. Birbirinden farklı renklere sahip olan evlerin çok şık bir uyuma sahip olması eski ve yeni yapıların birbirlerini tamamlamaları bir bütünün parçaları olmasını sağlamıştır. 

Şanlıurfa’da yer alan yapıların dış cephelerinde yapılan renklendirme işlemlerinde doğru boya türlerinin seçilmesi ve doğru boya uygulaması yapılmasını sağlayan meslek erbapları boyacılardır. Boyacılar; şehrin kültüründe yer alan renkleri dış cephelere uygulayan, renk geçişlerini sağlayan, iç mekan dekorasyonlarında renk tercihlerini dekorasyon türüne ve özelliğine göre yapan kişilerdir. Boya işlemi kolay bir işlem olmadığı gibi Şanlıurfa gibi her açıdan farklı ve özel olan bir şehirde daha zorlu bir süreçtir. Yapının inşa edildiği dönemde kullanılan malzemelerin türüne göre ahşap boyası, metal boyası, toprak yüzey boyası, betonarme yüzey boyası seçimlerinin yapılması ustalık gerektiren bir süreçtir. Kış aylarında sert karasal iklime maruz kalan Şanlıurfa’da yaz aylarında sıcaklık 50 dereceye kadar ulaşmaktadır. Seçilecek boya türünün yaz sıcaklıklarına dayanıklı olması, kış soğuklarına ve yağışlarına direnç göstermesi ve etkileyici bir dış cephe dekorasyonu yapılabilmesi için işinin ehli boyacılar ile çalışılması zorunludur.

Şanlıurfa’da boyacılar hangi alanlarda hizmet verirler ?

 • Evlerin dış cephe boyama işlemleri, iç mekan boyama işlemleri, çocuk odası, genç odası gibi farklı kullanım alanına sahip yaşam alanlarının boyanması işlemleri ile ilgili hizmet verirler.
 • Evin yapısına, türüne, kullanılan malzemenin cinsine göre uzun ömürlü ve dayanıklı boya seçimleri yapılmasını sağlayarak ekonomik anlamda tasarruf etmenize yardımcı olurlar.
 • Boya işlemi ve yüzey hazırlama işlemi öncesinde duvarlarda yer alan boya çatlaklarını, sıva çatlaklarını onarır, gerekli alanlarda sıva işlemi yaparak boya yüzeyinin düz bir yüzey olmasını sağlarlar. 
 • Boya yapılacak alanın yüzey temizliğinin yapılması, yüzeye göre boya işlemine hazırlık yapılmasını sağlar ve boyama işlemi için hazırlık yaparlar.
 • Dış cephe de yer alan mantolama, güçlendirme dış cephe yüzeyinde yer alan alan kaplama elemanlarının dış cephe ile uyumlu olmasını sağlayacak boya hizmeti verirler.
 • İç mekan dekorasyonlarında renk kombinasyonu yaparak etkileyici ve renkli  dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olurlar.
 • Ahşap, metal, taş, tuğla gibi yapı elemanlarına göre boya seçimi yaparlar, boya ve boyama işlemi ile ilgili malzemelerin ekonomik olarak tedarik edilmesini sağlarlar.
 • Kapı, pencere, ahşap elemanların boyasını yaparak ahşapların ömrünü uzatır ve koruyucu uygulama ile çürümesinin önüne geçerler.

Şanlıurfa’da Neden bir boyacı ile çalışmalıyım?

Evinizin boyasını yenilemek veya yeni inşa edilmiş evinizi renklendirmek istiyorsanız profesyonel derecede boya tekniklerini bilmeli ve boya türleri hakkında ileri derece de bilgi sahibi olmalısınız. Eğer bu kadar profesyonel bir boyacı değilseniz evinizin boyası istediğiniz gibi olmayacak, size ekstra maliyet ve zaman kaybına neden olacaktır.

Evinizde yapacağınız boya işleminde farklı malzemeler için farklı boyalar tercih etmelisiniz. Ahşap, ağaç, metal, betonarme yüzeyler için hangi boya türlerinin seçileceği konusunda, boya işlemi öncesinde hangi işlemlerin yapılacağı ile ilgili bilginiz yoksa işinin ehli profesyonel bir boyacı ile çalışmalısınız.

İç mekan ve yaşam alanlarında yapacağınız dekorasyonlar ile renk seçimlerinizin uyumlu olması ve renk kombinasyonlarının doğru yapılması için profesyonel bir boyacı ile çalışmalısınız.

Oturma odası, yatak odası, mutfak gibi yaşam alanları dışında kalan ve dış havaya açık alanlar olan bahçe, teras, balkon gibi alanlarda uzun ömürlü olacak boyanın seçilmesi, doğru teknikler ile boyama işleminin yapılması için kusursuz hizmet veren boyacılar ile çalışmanız gereklidir. 

Şanlıurfa’da profesyonel bir boyacıya nasıl ulaşabilirim ?

Şanlıurfa gibi tarihi çok büyük olan bir şehirde yaşıyorsanız ve ihtiyacınız olan boyama işi için profesyonel bir boyacıya nasıl ulaşacağım diye düşünüyorsanız yapmanız gereken homify sitesine erişim sağlamaktır. homify ‘’ Profesyoneller ‘’ sayfasında yer alan boyacılar sayfasında farklı alanlarda uzmanlaşmış birbirinden deneyimli ve Şanlıurfa kültürüne hakim olan boyacılar yer lmaktadır. İhtiyacınıza yönelik olarak hizmet veren boyacılar arasından referans işlerini beğendiğiniz bir boyacıyı seçerek irtibat bilgilerini alabilir ve iletişime geçerek ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 

Şanlıurfa’da çalışacağınız boyacıyı seçerken nelere dikkat etmelisiniz ?

 • Öncelikle homify profesyoneller sayfasında yer alan boyacılar arasından ihtiyacınıza yönelik olarak hizmet veren bir boyacı seçmelisiniz. Farklı alanlarda ve farklı boya türleri üzerine uzmanlaşmış olan boyacılar içinden ihtiyacınıza yönelik uzmanları seçmelisiniz. 
 • Seçeceğiniz boyacıların geçmişte yaptığı işleri incelemeli, referans işleri hakkında fikir edinmelisiniz. Boyacıların referans işleri ile ilgili daha fazla bilgi istemeli ve boyacının tecrübe düzeyi hakkında fikir sahibi olmalısınız.
 • Çalışacağınız boyacının Şanlıurfa’nın kültürüne, yaşamına, renklerine hakim olmasına özen göstermelisiniz. Şehrin kültürünü bilen bir boyacı size istediğiniz hizmeti sunacaktır.
 • Çalışacağınız boyacı ile anlaşmadan önce yapılacak iş ile ilgili bir çalışma programı istemelisiniz. Boyacılar size sundukları çalışma programına göre çalışmalı, işlerini belirttikleri süre de bitirmeliler. 
 • Çalışacağınız boyacıyı seçerken boyama işleminden beklentilerinizi net bir şekilde belirtmeli, beklentilerinize karşılık verecek boyacıyı seçmelisiniz. 
 • Dekorasyon öncesinde yapılacak boya işlemi için dekorasyon konularında tecrübeli ve deneyimli bir boyacı ile çalışmalısınız. Bu sayede dekorasyonun kusursuz olmasını sağlayabilir, renk geçişleri ile evinize farklı bir hava kazandırabilirsiniz. 

Evinizde yapılacak boya işlemi ile ilgili olarak daha fazla bilgi sahibi olmak adına ‘’Boya badana ile ilgili bilinmesi gereken her şey‘’ başlıklı yazımızı mutlaka okumalı ve boya süreci ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmalısınız.

Benzer fotoğraflara göz at