Çatı Ustaları kategorisinde, Adana şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Adana : Çatı Ustaları - 241

Belemir Yapı
Gergi tavanGergi tavan modelleri konusunda tüm sektörlere uygun modeller tasarlayarak hizmet veren firmamız geniş hizmet
Fakro Pivot Çatı Pencereleri
Fakro Çatı PencereleriFakro Çatı Pencereleri , Çift Açılımlı , Pivot , Elektro Uzaktan Kumandalı, Ekonomik Pencere ÇeşitleriÇatı
ÇATI TADİLATI
MisyonumuzSektöründe Lider Olabilmek İçin İşverenlerinin İhtiyaç Ve Şartlarını Karşılamayı Ve Koşulsuz İşveren Memnuniyetini
ÜNALLAR ÇATI
Ünallar Çatı İnşaat firması 2006 yılında Kocaeli’de Caner ÜNAL tarafından kurulmuştur. Firmanın kuruluş amacı çatı kaplama
ilhan çatı inşaat
ÇATI CEPHE DEKORASYON İŞERİ;İlhan Çatı,Çatı Yapımı çatı kaplaması, çatı tamiri kiremit ile aktarma ve çatı izolasyonu konularında
Genç Çatı
Çatı-Cephe kaplama İnşaat
birlik inşaat yapı
 20 yıllık tecrübemizle, uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.5 YIL GARANTİLİDİRYAPTIĞIMIZ İŞLERÇatınızda Neler Yapılacağını
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange | Ihr Dachdecker in Bünde, Herford und Bielefeld Das Dach die Krone des Hauses! Für
โกลากุลการช่าง
โกลากุลการช่าง จำหน่าย และ ติดตั้งหลังคาไวนิล นนทบุรี หลังคาโรงจอดรถ ไวนิล หลังคากันสาด ไวนิล ซึ่ง หลังคาไวนิล นั้นเป็นนวัตกรรมใหม่
P-lona
พีโลน่า รับเหมาต่อเติมบ้าน โรงจอดรถ กันสาด สระบุรี ลพบุรี อยุธยา
Fabritech India
We take the advantage to introduce ourselves as the comprehensive Tensile & Poly carbonate roofing solutions service

Seyhan ve Ceyhan nehirleri arasında kalan, geniş bir ova üzerine kurulu olan Adana ili; merkez ilçeler olan seyhan, Yüreğir, Ceyhan ilçeleri dışında Toros Dağları eteklerine kurulmuş olan Feke, Tufanbeyli, Aladağ, Pozantı ilçelerine sahip bir şehirdir. Tarih olarak MÖ 3000'li yıllara kadar dayanan geçmişi Tepebağ Höyüğü kazılarında tescil edilmiştir. Çok eski bir tarihe sahip olması birçok medeniyete, imparatorluğa ev sahipliği yapmasını da sağlamıştır. Ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden, imparatorluklardan etkilenen şehir günümüzde çok sayıda tarihi kale, kilise, konak, ev, sokak ve caddeye sahiptir. Şehir merkezinde yer alan Tepebağ Mahallesi başlı başına tarih kokan ve Adana tarihini günümüzde yansıtan bir mirastır. Tarihi ahşap evler Tepebağ Mahallesi'nde yoğun bir şekilde yer almaktadır. Tarihi kültür varlığı olarak kabul edilen bu evler koruma altına alınmış ve restore edilmiştir. 

Adana ili demografik yapısı şehir merkezinde yoğunlaşmış, ilçeler ve yüksek rakımlı yaylalara yayılmıştır. Genç nüfus son 15 yılda köylerden, mezralardan, yaylalardan şehir merkezine göç etmiş, orta yaş ve üzeri yaş grubuna dahil olan nüfus ise yaylalarda ve köylerde kalmıştır. Şehir merkezi nüfus ortalamasının 23.7 olması genç nüfus sayısının çok fazla olmasından kaynaklıdır. TÜİK verilerine göre şehir merkezinde genç nüfus hakimken şehir merkezinden uzaklaştığınızda yaş ortalaması artmaktadır. Şehir merkezi dışında kalan yaşam alanlarında yaş ortalaması 39.2'dir. Nüfus yoğunluğunun şehir merkezinde düşük olması genç nüfusun şehir merkezinde yer alan sanayi tesislerinde ve hizmet sektöründe çalışmasından kaynaklıdır. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan kesim orta yaş ve üzeri olduğu için şehir merkezinden uzaklaştıkça yaş ortalaması artmaktadır. 

Adana mimarisi

Adana ili; sahip olduğu tarihi ve kültürel miras nedeniyle özel bir şehirdir. Osmanlı Devleti zamanında vilayet olan şehir Cumhuriyet Dönemi'nde ise il olarak kayıt altına alınmıştır. Osmanlı Devleti mimarisi ile inşa edilen Vali Konağı, Tren Garı, Seyhan Kaymakamlık Binası, Kız Lisesi gibi yapılar beşik çatı modeline sahip çok odalı yapılardır. Batı mimarisi ile sentez olarak kabul edilen bu yapılar aynı zamanda gelişen Cumhuriyet Dönemi mimarisi olarak da kabul edilmektedir. Günümüzde bu yapılar ile birlikte şehrin mimari kimliğini oluşturan ve modern Batı mimarisi olarak da kabul edilen yapılar şehir merkezinde ve kırsal kesimlerde çok yaygın olarak kullanılan yapılardır. Beşik çatı, bindirme çatı, kubbe çatılı yapılar, dam olarak tanımlanan düz çatılar şehrin yapılarında tercih edilen çatı modelleridir. 

Adana ili şehir merkezinde kullanılan yapılar çok katlı apartmanlar, beşik çatılı eski yapılar, düz çatılı müstakil evlerdir. Şehir merkezinden uzaklaştığınızda ilçelerde beşik çatılı iki veya üç katlı müstakil yapılar, bindirme çatıya sahip kamu kurumları ve eski yapılar yaygın olarak göreceğiniz yapılardır. Adana mimarisi bu yapılardan oluşan sentez bir mimari olarak kabul edilse de ilçelerde kar yağışının olumsuz koşullarından etkilenmemek için farklı çatı türlerine sahip yapılar tercih edilmektedir. Düz çatılarda kar birikmesine bağlı olarak çatı çökmeleri, su sızıntısı gib olumsuz durumlar ile karşılaşmamak adına beşik ve bindirme kiremit çatılar tercih edilmektedir. Şehir merkezine kar yağışının olmamasından dolayı düz çatı daha yaygın olarak tercih edilir. 

Profesyonel çatı ustaları

Adana ili; Akdeniz iklimi etkisinde kalan illerden biridir. Yazları aşırı sıcak olan şehirde hissedilen sıcaklıklar 50 dereceye kadar varmaktadır. Kış aylarında ise ılıman bir iklim hakim olsa da sıcaklıklar sıfırın altına düşmektedir. Sıcaklık farkının bu kadar fazla olması ve yaz aylarında çok yüksek sıcaklıkların görülmesi çatıların ve çatı katı  olarak kullanılacak alanların profesyonel bir şekilde hayata geçirilmesini zorunlu kılmaktadır. Yaz aylarında çatıların sıcağı absorbe etmesi,ısının alt kata iletilmesine bağlı olarak iklimlendirme sorunu yaşamamak, çatı katının yaz aylarında sıcaktan kış aylarında yağıştan etkilenmemesi adına profesyonel çatı ustaları ile çalışılması gereklidir. Çatıda yapılacak ısı yalıtımı ve kış aylarında su sızıntısı oluşmasının önlenmesi, Toros Dağları eteklerinde yer alan yapıların kar yağışının olumsuz etkilerinden korunmasını için bölge iklimini bilen, profesyonel çatı ustaları ile çalışılması çok önemlidir. Adana'da ikamet ediyorsanız ve yazın sıcaklarından, kışın yağışlarından korunmak istiyorsanız işinin ehli olan ve bölgeyi yakından tanıyan profesyonel çatı ustaları ile çalışmalısınız. 

Profesyonel Çatı Ustaları İle Çalışmanın Avantajları

Çatı türleri; özel imalatlar gerektiren ve sıcaklık farklarına karşın profesyonel uygulamalar yapılması gereken yapılardır. Bu nedenle profesyonel çatı firmaları ve çatı ustaları ile çalışılması çok önemlidir. Profesyonel çatı ustaları ile çalışmanın size sağlayacağı avantajlar şu şekildedir:

  • Çatı türüne göre özel tasarımlar yaparak evinizin estetik bir dış cepheye sahip olmasını sağlar.
  • Çatı aktarma, çatı onarımı gibi konularda size profesyonel hizmet sunarak sorunsuz bir çatıya sahip olmanızı sağlar.
  • Beşik çatı, bindirme çatı, düz çatı gibi bölgeye has çatı türleri hakkında sahip oldukları deneyim ile size ekonomik  olarak avantaj sağlar.
  • Bölgenin çok sıcak olduğu yaz aylarına göre özel ısı yalıtımı malzemeleri kullanarak sıcaklardan etkilenmenizi önler.
  • Kış aylarının yağışlarından olumsuz etkilenmemeniz için  doğru malzemeleri profesyonelce kullanarak yaz kış sorun yaşamayacağınız çatı onarımları, çatı tasarımları ve uygulamalarını yaparlar.
  • Kır evi, yayla evi, çiftlik evi, çok katlı müstakil evler, apartmanlar, villalar, dubleks evler, tripleks ev gibi farklı evler, geniş alanlara sahip alışveriş merkezleri, spor tesisleri için bölge özellikleri göz önünde bulundurularak çatı imalatları yapılır. 
  • Ev ve iş yeri gibi yapılar dışında otoparklar, araç garajları içinde profesyonel çatı tasarımları yapan çatı ustaları eb ekonomik malzemeler ile en kaliteli çatıları sizlere sunmaktadır.

Adanada'da profesyonel çatı ustalarına nasıl ulaşabilirim?

Adana ilinde yaşıyorsanız  yaz ve kış aylarının iklimsel özelliklerine göre yaşayan bir çatıya sahip olmak, eski bir yapının ihtiyacı olan çatı onarımını profesyonel bir çatı ustasına yaptırabilmek için homify '' Profesyoneller '' sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Profesyoneller sayfasında yer alan ve Adana ilinde ve bölgede faaliyet gösteren profesyonel çatı ustalarına ulaşabilir, yapmış olduklar çatı tasarımlarını görebilir, referanslarına göz atabilir ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Adana'da çatı tasarımı ve imalatı

Adana ilinde yaşayan biri olarak iyi bir çatı yalıtımına ihtiyacınız vardır. Şehir merkezinde yaşıyorsanız yazın sıcak havalarından korunmak ve ideal iklimlendirme sağlayarak elektrik sarfiyatını önlemek çok önemlidir. Yüksek kesimlerde yaşıyorsanız kar yağışından çatı çökmesi, su sızıntısı gibi  sorunlarla karşılaşmamak için kusursuz bir şekilde tasarlanmış ve doğru yalıtım malzemeleri kullanılarak imal edilmiş bir çatıya sahip olmalısınız. Aksi durumda yazın kabarık elektrik faturaları ile karşılaşabilir, su sızıntısı nedeni ile farklı sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. İdeal bir çatı tasarımı ve koşullara uygun çatı imalatı yapılması profesyonel çatı ustaları ile çalışılmasını zorunlu kılmıştır. Bölgenin iklimsel özelliklerini bilen, bölge de kullanılan çatı malzemelerini yakından tanıyan ve ekonomik malzeme tedariki konusunda deneyimli olan  profesyonel çatı ustaları size ekonomik olarak avantaj sağlayan, kusursuz bir çatıya sahip olmanızı sağlayan doğru kişilerdir.

Bir evin dış cephesi sadece dış duvarlardan ibaret değildir. Çatı ve çatı saçakları da dış cephenin birer unsurudur. Müstakil evler için dış cephe ve çatı tasarımı uyumu çok önemlidir. Adana ilinde bir müstakil eviniz varsa  dış cephe estetiğine azami özen göstermeniz gereklidir.  Müstakil evler ve müstakil evlerin çatı türleri ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için ''Farklı çatı tipine sahip 6 müstakil ev '' başlıklı  yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

  

Benzer fotoğraflara göz at