Çatı Ustaları kategorisinde, Gaziantep şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Gaziantep : Çatı Ustaları - 244

Belemir Yapı
Gergi tavanGergi tavan modelleri konusunda tüm sektörlere uygun modeller tasarlayarak hizmet veren firmamız geniş hizmet
Fakro Pivot Çatı Pencereleri
Fakro Çatı PencereleriFakro Çatı Pencereleri , Çift Açılımlı , Pivot , Elektro Uzaktan Kumandalı, Ekonomik Pencere ÇeşitleriÇatı
ÇATI TADİLATI
MisyonumuzSektöründe Lider Olabilmek İçin İşverenlerinin İhtiyaç Ve Şartlarını Karşılamayı Ve Koşulsuz İşveren Memnuniyetini
ÜNALLAR ÇATI
Ünallar Çatı İnşaat firması 2006 yılında Kocaeli’de Caner ÜNAL tarafından kurulmuştur. Firmanın kuruluş amacı çatı kaplama
ilhan çatı inşaat
ÇATI CEPHE DEKORASYON İŞERİ;İlhan Çatı,Çatı Yapımı çatı kaplaması, çatı tamiri kiremit ile aktarma ve çatı izolasyonu konularında
Genç Çatı
Çatı-Cephe kaplama İnşaat
birlik inşaat yapı
 20 yıllık tecrübemizle, uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.5 YIL GARANTİLİDİRYAPTIĞIMIZ İŞLERÇatınızda Neler Yapılacağını
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange | Ihr Dachdecker in Bünde, Herford und Bielefeld Das Dach die Krone des Hauses! Für
โกลากุลการช่าง
โกลากุลการช่าง จำหน่าย และ ติดตั้งหลังคาไวนิล นนทบุรี หลังคาโรงจอดรถ ไวนิล หลังคากันสาด ไวนิล ซึ่ง หลังคาไวนิล นั้นเป็นนวัตกรรมใหม่
P-lona
พีโลน่า รับเหมาต่อเติมบ้าน โรงจอดรถ กันสาด สระบุรี ลพบุรี อยุธยา
Fabritech India
We take the advantage to introduce ourselves as the comprehensive Tensile & Poly carbonate roofing solutions service

Çatılar, mimari açıdan ele alındığı zaman yapıların en önemli bileşeni olarak ön plana çıkarlar. Binaların içerisinde bulunan yaşam alanlarını çevresel faktörlerden koruyabilen ve kabuk işlevi görebilen çatılar ilk bakışta binaları yağmur, kar ve rüzgar gibi hava koşullarına karşı güven altına alabilecek parçalar gibi gözükürler. Ancak çatılar ses ve ısı yalıtımı ile nem izolasyonu gibi konularda da önemli bir işleve sahiptir. Yaşam alanlarını yağışlara karşı koruma altına alan çatılar, ısının muhafaza edilmesini sağlayarak enerji tasarrufu elde edebilmenizi sağlarlar.

Çatıların temel işlevi yağış ve ısı izolasyonu olduğundan dolayı çatı tipleri ve tasarımları arasında belli başlı farklı özellikler ortaya çıkar. Çatı kaplamasında yer alan malzemelerin seçimleri ise bölgenin iklim koşullarına göre değişmektedir. Farklı modellere sahip olan çatı konstrüksiyon ve kaplamaları, şehrin mevsim şartlarına göre farklı işlevsel özelliklere sahiptir. Bu sebeple coğrafi ve iklim koşullarına göre farklı çatı tipleri arasından seçim yapılmalıdır.

Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Gaziantep, karasal iklim özelliklerinin görüldüğü bir şehirdir. Kış aylarının soğuk ve yağışlı geçtiği Gaziantep’te yaz ayları da son derece sıcaktır. Gaziantep’te yer alan binaların yağışlı havalara karşı dayanıklı çatılara sahip olması gerekir.

Gaziantep iklimine uygun çatı tipleri nelerdir?

Türkiye’de genel olarak belli başlı çatı tipleri tercih edilmektedir. Bölgelere göre farklı yağış oranları ve sıcaklıkları görülse bile aslında Türkiye genelinde hakim olan iklim özellikleri çatı tiplerinin çok fazla değişmesine yol açmaz. Sıcak iklimin hakim olduğu ve kar yağışının neredeyse hiç görülmediği bölgelerde teras tipi çatılar kullanılabilmektedir. Ancak yağış miktarı fazla olmaya başladığı zaman eğimli çatı modelleri ön plana çıkar. Gaziantep, yağışın yoğun olduğu bir bölge olduğu için beşik ya da kırma çatı adı verilen eğimli çatı modelleri sık sık bu bölgede kullanılmaktadır. Beşik adı verilen çatı tipleri iki eğimli yüzeyin yatay arakesit ile bir araya getirildiği modellerdir. Kırma çatılar ise Gaziantep’te en fazla kullanılan çatı türleri arasındadır. Bu çatı türü dört eşit eğimli yüzey ile oluşturulur.

Çatı konusunda dergimizin Alternatif çatı sistemi: Çelik çatılar başlığına göz atabilirsiniz.

Çatı kaplama malzemeleri nelerdir?

Yağışlı bölgelerde iskelet tipi olarak eğimli çatı modelleri kullanılır. Çatı konstrüksiyonlarının uzun ömürlü olması, dayanıklılığı, soğuk ve sıcaklara karşı koruma sağlayabilmesi, yağmur ve kar geçirmez gibi özellikleri de önemlidir. Bu özelliklerin ön plana çıkabilmesi için çatı kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Gaziantep iklim koşullarına uygun olan eğimli çatıların en üstünde yağmur ve eriyen kar sularını uzaklaştırabilecek bir kaplama bulunmaktadır. Bu bölge aynı zamanda güneşin istenmeyen zararlı etkilerinden de korunmasını sağlar. Çatı kaplamaları türlerine göre farklı malzemeler ile tasarlanır. Eğimli çatılarda genellikle çatı arasına metal, kiremit ve shingle türü kaplama malzemeleri koyulur.

  • Metal çatı kaplaması malzemeleri

Metal çatı kaplaması sanayi tipi yapılarda ön plana çıkar. Ancak son yıllar yeni konut projeleri içerisinde de metal çatı kaplaması malzemeleri kullanılabilmektedir. Alüminyum, galvaniz sac, bakır ve çinko gibi farklı metal malzemelerin kullanıldığı kaplamalar metal kiremit ya da geniş çatı panelleri olarak da üretilebilmektedir. Metal kaplama malzemeleri oluklu paneller halinde kullanırlar. Bu özellikler metal kaplama malzemelerinin yağmuru daha hızlı bir şekilde tahliye edebilmesini sağlar. Geniş ve eğimli yüzeye sahip olan ve işlevsel özellikleri ile ön plana çıkan metal kaplamalar yağmurun ve rüzgarın ortaya çıkarabileceği seslere karşı fazla dayanıklı değildir. Ses izolasyonu için metal kaplamalarda ek çözümler bulunması gerekmektedir.

  • Kiremit çatı kaplaması malzemeleri

Günümüzde en fazla kullanılan çatı kaplaması malzemeleri arasında kiremit çatı kaplaması malzemeleri yer almaktadır. Klasik çatı kaplamaları arasında bulunan bu kaplama malzemeleri düz görünen Marsilya tipi kiremitlerin kullanılmasıyla elde edilir. Aynı zamanda kıvrımlı bir duruşa sahip olan Osmanlı stili kiremitler de sık sık kullanılmaktadır. Kiremit kaplamaları kaliteli bir şekilde seçtiyseniz ve işçilik konusunda da dikkatli davranırsanız etkili bir koruma sağlayabilirsiniz.

  • Ahşap çatı kaplaması malzemeleri

Bağ evi, yazlık evler ve ahşap evlerde tercih edilen ahşap çatı kaplaması modern tasarımlı evlerde de kullanılmaktadır. Shingle adı verilen çatı kaplama malzemesi aslında petrol türevi olan bitüm esaslı bir malzemedir. Esnek ve suya dayanıklı olan ahşap çatı kaplaması,  popüler çatı kaplaması malzemeleri arasında yer alır.

Çatı yalıtımı ve tasarımı yapılırken nelere dikkat etmek gerekir?

Çatı yalıtımı ile çatı tasarımı birbirinden iki farklı iş kolunu kapsar. Bu iki aşamanın profesyonel ve deneyimli çatı ustaları tarafından yapılması uzun ömürlü çalışmalar elde edilebilmesi için son derece önemlidir. Evin yapım sürecinde mimarlar tarafından tasarlanan projeler evin mimari özelliklerine uyumlu çatıların ortaya çıkmasını sağlar.

Çatı yalıtımı söz konusu olduğu zaman çatı kaplaması malzemelerinin seçimi önem kazanır. Aynı zamanda iklim koşullarına göre uygun bir izolasyon malzemesi seçilmesi de gerekir. Çatı konstrüksiyonunun üzerine inşa edilecek olan bu kaplama malzemelerinin su ve neme karşı dayanıklı olması da önemlidir. Malzemelerin poliüretan köpüklerden cam yünlerine, membrandan polikbarbon panellere kadar pek çok farklı alternatifi vardır. Bu malzemeler arasından doğru seçim yapmak için profesyonel çatı ustalarından destek alabilirsiniz.

Birbirinden farklı kaplama malzemeleri ve uygulama tekniklerinin iklim koşullarına göre harmanlanarak bir arada uygulanması güvenilir çatı tasarımlarına sahip olabilmenizi sağlar. Binanın taşıması gereken yağış miktarının oranlarını inceleyen çatı ustaları, iklim koşullarının ve ihtiyaçlarınızın yapısına uygun olabilecek bütün seçenekleri sizlerle paylaşırlar.

Çatı ustası nasıl bulunur?

Yeni yaptırdığınız bir evin çatı tasarımını yaptırmayı planlıyor ya da mevcut evinizin çatısını yenilemek istiyorsanız doğru çatı ustalarına ulaşabilmek için yerel koşullara ve iklim şartlarına hakim olan profesyonelleri seçmelisiniz. Profesyonel çatı ustalarını seçeceğiniz zaman bu kişilerin daha önceki referanslarına da mutlaka göz atmalısınız.

Birlikte çalışmayı düşündüğünüz çatı ustasının mimari projede çizilmiş çatı tipi konusunda deneyimli olması da önemlidir. Çatı ustalarının bazıları sadece kiremit malzemeler üzerine uzmanlaşırken bazıları ise shingle ya da yeni nesil teknolojiler üzerine uzmanlaşmış olabilirler. Bu sebeple, seçeceğiniz çatı ustalarının hangi malzemelere ve hangi tasarım türlerine hakim olduklarını önceden araştırmanız gerekir.

Gaziantep’te çatı ustalarına nasıl ulaşılır?

Seçeceğiniz çatı ustalarının daha önceki çalışmalarına göz atmak ve geçmiş iş deneyimlerini incelemek sizi avantajlı kılar. Bunun için internetin faydalarından yararlanabilirsiniz. homify’ın “Profesyoneller” sekmesini ziyaret ederek aradığınız uzmanlık alanında yer alan kişilere erişebilirsiniz. Gaziantep’teki çatı ustalarını ve firmalarını listeleyebileceğiniz bu sayfa sayesinde zamandan tasarruf ederek aradığınız çatı ustalarına ulaşabilirsiniz.

Çatı ustalarının daha önceki işlerine ait detaylı bilgilerine erişebileceğiniz sayfayı inceleyerek farklı çatı ustalarını karşılaştırabilir ve sizin projenize en uygun olan ustaları seçebilirsiniz. Gaziantep’in iklim koşullarına hakim olan profesyonel çatı ustalarını inceleyerek sizler de bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun olan çatı ustaları ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Fiyatlandırmalar kullanılacak olan malzemelerin kalitesi, türü ve çalışılacak mekanın tasarımı ile doğru orantılı bir şekilde değişebilmektedir. Fiyatları belirleyen bir diğer detay ise çalışacağınız kişinin ustalık derecesi ve size sunacağı işçiliğin kalitesidir.

Benzer fotoğraflara göz at