Çatı Ustaları kategorisinde, Kahramanmaras şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kahramanmaras : Çatı Ustaları - 243

Belemir Yapı
Gergi tavanGergi tavan modelleri konusunda tüm sektörlere uygun modeller tasarlayarak hizmet veren firmamız geniş hizmet
Fakro Pivot Çatı Pencereleri
Fakro Çatı PencereleriFakro Çatı Pencereleri , Çift Açılımlı , Pivot , Elektro Uzaktan Kumandalı, Ekonomik Pencere ÇeşitleriÇatı
ÇATI TADİLATI
MisyonumuzSektöründe Lider Olabilmek İçin İşverenlerinin İhtiyaç Ve Şartlarını Karşılamayı Ve Koşulsuz İşveren Memnuniyetini
ÜNALLAR ÇATI
Ünallar Çatı İnşaat firması 2006 yılında Kocaeli’de Caner ÜNAL tarafından kurulmuştur. Firmanın kuruluş amacı çatı kaplama
ilhan çatı inşaat
ÇATI CEPHE DEKORASYON İŞERİ;İlhan Çatı,Çatı Yapımı çatı kaplaması, çatı tamiri kiremit ile aktarma ve çatı izolasyonu konularında
Genç Çatı
Çatı-Cephe kaplama İnşaat
birlik inşaat yapı
 20 yıllık tecrübemizle, uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.5 YIL GARANTİLİDİRYAPTIĞIMIZ İŞLERÇatınızda Neler Yapılacağını
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange | Ihr Dachdecker in Bünde, Herford und Bielefeld Das Dach die Krone des Hauses! Für
โกลากุลการช่าง
โกลากุลการช่าง จำหน่าย และ ติดตั้งหลังคาไวนิล นนทบุรี หลังคาโรงจอดรถ ไวนิล หลังคากันสาด ไวนิล ซึ่ง หลังคาไวนิล นั้นเป็นนวัตกรรมใหม่
P-lona
พีโลน่า รับเหมาต่อเติมบ้าน โรงจอดรถ กันสาด สระบุรี ลพบุรี อยุธยา
Fabritech India
We take the advantage to introduce ourselves as the comprehensive Tensile & Poly carbonate roofing solutions service

Kahramanmaraş, Toroslar'dan sonra doğa güzellikleriyleçevrili bir şehrimizdir. Dağlar, platolar, yaylalar, nehirler ve ovalarla kaplı şehir, yüz ölçümü bakımından Türkiye'nin onbirinci ilidir. Güneydoğu Toroslar arasında kalan ovalar yeryüzü şekillerini oluşturur. İklim olarak üç farklı iklim tipinden özellikler barındırır. Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi arasında konumlanan şehrin coğrafi konumu iklim koşullarını belirler. İki farklı bölgenin geçiş alanında yer alan şehir, iki bölgenin iklim özelliklerini de taşır. 

Konut projeleri ve ticari yapılar inşa edilirken iklim koşullarına göre planlama oluşur. Bir binanın cephe sistemlerinden çatı örtüsüne tüm yalıtım unsurları ve malzemelerin belirlenmesi hava koşullarına göre belirlenir. Kahramanmaraş'ta yapıların çatı strüktrünü inşa eden, bakım ve tadilat işlerini yapan profesyoneller çatı ustalarıdır.

Kahramanmaraş'ta çatı ustaları ne iş yapar?

Yapılarda çatı inşasından çatı ustaları sorumludur. Bir çatının hasarlarının tespiti, malzemelerin temin edilmesi, bakım ve onarımının yapılması işlerini kapsar. Konut projelerinde çatı strüktürü için ahşabın işlenebilirliğinden faydalanılır. Çelik yapılarda ise çatı modelleri değişkenlik gösterir. Esnek çatı konstrüksiyonu ile çelik yapılar uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Küçük çaplı projelerde çelik yapı uygulamaları fazla yük olacağından tercih edilmezler. 

Çatı türleri mimarlar tarafından planlanır ve kat planı alanı esas alınarak uygulanacak çatı sistemi belirlenir. Hangi çatı sistemi uygulanacaksa, bu alanda deneyimli bir çatı ustası ile çalışmak avantaj olacaktır. Çatı türleri dizayn edilirken, eğim koşulları belediyelerce istenen sınırlara uygun olmalıdır. Bölgenizin ilçe belediyelerinden çatı inşası üzerine verilen kararlar ve sınırlamalar hakkında fikir edinebilirsiniz. Çatı planı ölçekli tasarlanır. Çatı mahyası ve kirişlerin nereden geçeceği önceden mimarlar tarafından belirlenmiştir. Uygulama projesinde çatı ustası plan ölçülerine göre kirişler ve taşıyıcı sistemlerinin kurulumunu yaparlar. İnşa sürecinde uygulanacak çatı türüne göre deneyimli çatı ustalarına homify'da profesyoneller sekmesi altında ulaşabilirsiniz. Çatı uygulamalarında malzeme yükü önemli bir etkendir ve çatı modeli rüzgara karşı dayanıklı olmalıdır. Plana göre uygulanan çatı türlerinde malzeme yükü hesaplanır.

Kahramanmaraş'ta projem için uygun çatı ustasını nasıl bulurum?

Çatı modelleri yapı türlerine göre değişkenlik gösterir. Yapı türüne göre uygulanacak çatı modelinde deneyimli bir profesyonel ekibi çalışmak ise faydanıza olacaktır. Bu aşamada bulunduğunuz ilin profesyonellerini vakit kaybetmeden araştırmak için homify'dan faydalanabilirsiniz. homify'da Türkiye'nin farklı illerinden profesyonellerin çalışmalarını gözden geçirebilirsiniz. Profesyoneller sekmesi altında il kategorisi ve çatı ustası seçildiğinde bölgenin profesyonelleri ile ilgili bir liste oluşacaktır. Yalnızca bulunduğunuz ile göre kalmamakla beraber, İstanbul ya da farklı şehirlerden profesyonellere danışmak istiyorsanız, homify'daki diğer uzmanların sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Profesyonellerin sayfalarında projeleri ve daha önce yaptıkları işler hakkında bilgi alabilirsiniz. İletişim bilgileri üzerinden profesyonellerle irtibat kurabilirsiniz.

Çatı ustası ile anlaşmadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Çatı ustaları, daha önce yaptıkları işler ve projeler hakkında bilgilendirebilirler. Uygulama projesine uygun işlerde çalışan profesyoneller ile anlaşmak avantaj sağlayacaktır. Çatı türü konularında uzmanlaşan ustaların çalıştıkları ekibin deneyimi hakkında fikir edinebilirsiniz. Beşik çatı modeli yaptıracaksanız, bu çatı türünde deneyimli bir profesyonel ekip ile çalışmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Betonarme yapı sistemlerinde uygulanan çatı türleri ile çelik yapılarda uygulanan çatı türlü değişkenlik gösterir ve bu alanlarda uzmanlaşan çatı ustaları da farklı olabilir. Çatı inşası için Kahramanmaraş'ta bir usta ile anlaşmadan önce proje kapsamı ve süreç dahilinde bilgi alabilirsiniz. Yeni bir yapı için çatı inşasında görev alacak çatı ustaları ile tadilat işleri yapacak ustalar ayrılabilir. Konularında uzmanlaşan profesyonellere danışabilir, projeniz ile ilgili daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Çatı ustasına sorulabilecek sorular

1- Daha önce yaptığınız işler hakkında bilgi alabilir miyim?

2- Çatı modeli türüne göre hangi malzemeler temin edilmeli?

3- Bölgenin iklim koşullarına uygun yalıtım malzemeleri nelerdir?

4- Tadilat işleri ve çatı onarımı ile ilgili deneyiminiz var mı?

5- Kiremit, sandviç panel, PVC levha, asfalt şıngıl ya da membran gibi çatı türlerinden hangisini uygulama projesi için öneriyorsunuz?

6- Malzeme kalitelerine göre çatı örtüsü için örnekler sunabilir misiniz? Yüksek kaliteli, orta kalite ya da düşük kaliteli malzemeler hakkında bilgi alabilir miyim?

7- Maliyete malzemeler dahil edilir mi? Malzemeler dahil edilmediğinde bütçe farkı ne olur?

8- Ölçümlerin alınması, çatı alanı hesabı ve yerinde tespit için ne zaman uygunsunuz?

9- Proje başlangıcı ve bitiş süresi ile ilgili bilgi alabilir miyim?

10- Başka profesyonellerle çalışmanızı gerektirecek durum var mı? İhtiyaçlar nelerdir?

Doğru malzeme seçimi

Betonarme sistemler için eğimli çatılarda ahşap mahyalar, kirişler, ara aşık ve mertekler kullanılır. Bu çatı elemanları için uygun doğru malzemelerin belirlenmesi gerekir. Çatı yalıtımı için ihtiyaç duyulan malzemeler tespit edilir. Mertekler üzerine kiremit ya da levhalar gibi çatı örtüleri çatı ustaları tarafından yerleştirilir. Bu konuda deneyimi olmayan kişilerce yapılması önerilmez ve risklidir. Çatı ustaları yüksek platformlarda çalışmak için deneyim profesyonellerdir. Çatı malzemeleri ile ilgili fikir verecekler örnekleri ele alalım.

- Arduvazlı membran

- Polistren dolgulu sandviçler

- Taş yünü dolgulu sandviçler

- Trapez sac levha

- Marsilya tipi kiremit

- Polikarbon aydınlatma levhası

- Alüminyum levhalar

- Poliüretan dolgulu sandviç panel

- Keçeli, kumlu, alüminyum folyolu membranlar

Kahramanmaraş belediye yönetmelikleri ve çatı uygulamaları

Belediyeler, bölgenin mimari karakterine uygun çatı modelleri ile ilgili sınırlamalar koyarlar. İlçe belediyelerince çatı eğimi hususunda sınırlar hakkında bilgi sahibi olmalı ve buna uygun uygulama projesi oluşturmalısınız. Çatı malzemleri ilgili binanın yapısına uygun ve iklim koşullarına göre belirlenmelidir. Çatı eğimleri hesaplanırken saçak ucu hesaba katılmalıdır. Mahya yüksekliği ilçe belediyesinin belirlediği standartları geçmemelidir. Yönetmelikler farklı dönemlerde güncellenebilir. Bacalar ve merdiven ışıklandırmaları gibi çatı örtüsü üzerini geçecek yükseklikler için maksimum sınır seviyesi geçilmemelidir. Bu seviye yaklaşık olarak 0,60 metredir. Tescilli yapılar, anıt yapıları gibi renovasyonu yapılacak projelerin çatıları bu sınırlamalara dahil değildir. Çatı örtüleri görünüm açısından bulunduğu çevre ile uyumlu olmalıdır. Teras çatılar için uygulama projelerinde çatı bahçesi düzenlenebilir. Bu projeler için belirlenen toprak dolgu miktarı sınırlıdır. Çatılarda saçaklar dizayn edilirken, standartlara uygun yapılır ve bitişik nizamlı yapılarda uygulamalar farklıdır. Çatı katı planında yaşam alanları yer alıyorsa, buna göre çatı eğimi hesaplanmalıdır. Çatı türleri, eğim yüzdesi ile orantılı plan düzleminde gözlemlenebilir. Çatı planı üzerinde çatı eğimi yönü, eğim yüzdesi ve alan bilgileri ölçekli olarak işlenir. Eviniz için en uygun çatı modeli için mimarlar ve çatı ustaları ile iletişime geçebilirsiniz. homify'da profesyoneller sekmesi altında farklı illerden çatı ustaları ve mimarlar kategorilerinde uzmanların iletişim bilgilerini bulabilir, projeleriyle ilgili paylaşımlarını inceleyebilirsiniz.

Çatı türleri üzerine farklı uygulama örnekleri için, ayrıca Projenize ilham verecek 14 çatı modeli yazımıza göz atabilirsiniz. 

Benzer fotoğraflara göz at