Çatı Ustaları kategorisinde, Konya şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3648:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Konya : Çatı Ustaları - 279

Belemir Yapı
Gergi tavanGergi tavan modelleri konusunda tüm sektörlere uygun modeller tasarlayarak hizmet veren firmamız geniş hizmet
Fakro Pivot Çatı Pencereleri
Fakro Çatı PencereleriFakro Çatı Pencereleri , Çift Açılımlı , Pivot , Elektro Uzaktan Kumandalı, Ekonomik Pencere ÇeşitleriÇatı
ÇATI TADİLATI
MisyonumuzSektöründe Lider Olabilmek İçin İşverenlerinin İhtiyaç Ve Şartlarını Karşılamayı Ve Koşulsuz İşveren Memnuniyetini
ÜNALLAR ÇATI
Ünallar Çatı İnşaat firması 2006 yılında Kocaeli’de Caner ÜNAL tarafından kurulmuştur. Firmanın kuruluş amacı çatı kaplama
ilhan çatı inşaat
ÇATI CEPHE DEKORASYON İŞERİ;İlhan Çatı,Çatı Yapımı çatı kaplaması, çatı tamiri kiremit ile aktarma ve çatı izolasyonu konularında
Genç Çatı
Çatı-Cephe kaplama İnşaat
birlik inşaat yapı
 20 yıllık tecrübemizle, uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.5 YIL GARANTİLİDİRYAPTIĞIMIZ İŞLERÇatınızda Neler Yapılacağını
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange | Ihr Dachdecker in Bünde, Herford und Bielefeld Das Dach die Krone des Hauses! Für
โกลากุลการช่าง
โกลากุลการช่าง จำหน่าย และ ติดตั้งหลังคาไวนิล นนทบุรี หลังคาโรงจอดรถ ไวนิล หลังคากันสาด ไวนิล ซึ่ง หลังคาไวนิล นั้นเป็นนวัตกรรมใหม่
P-lona
พีโลน่า รับเหมาต่อเติมบ้าน โรงจอดรถ กันสาด สระบุรี ลพบุรี อยุธยา
Fabritech India
We take the advantage to introduce ourselves as the comprehensive Tensile & Poly carbonate roofing solutions service

Yüz ölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük şehri olan Konya 39.000 metrekare gibi çok geniş bir alana sahiptir. Etli ekmeği ile de çok meşhur olan Konya ayrıca Mevlana Böreği ile de bilinmektedir. 39.000 m2 yüzölçümü ile Orta Anadolu yaylası olarak kabul edilen Konya geniş bir yüz ölçümüne sahip olmasından dolayı Aksaray, Ankara, Niğde, Mersin, Karaman, Isparta, Afyon, Eskişehir illeri ile komşudur. Geniş bir yüz ölçümüne sahip olması ve Ankara ile komşu olması Tuz Gölü’nün bir kısmına da ev sahipliği yapmasını sağlamıştır. Tuz Gölü dışında Beyşehir Gölü, Akşehir Gölü, Ilgın Gölü, Suğla Gölü, Akgöl Gölü, Acıgöl ve Meke Gölü’ne ev sahipliği yapmaktadır. İklim olarak  karasal iklimin görüldüğü Konya’da yazları çok sıcak ve kuru geçerken kışları ise  çok soğuk ve kar yağışlı olarak geçmektedir. Geniş yüz ölçümü tarım alanlarının birçok şehre göre fazla olmasını sağlamış, tarım alanlarının halkın geçim kaynağı olmasını katkı sunmuştur. Tarım sanayinde şeker pancarı üretimine bağlı olarak çok sayıda şeker fabrikası yer alan Konya’da şeker fabrikaları dışında metal işleme fabrikaları da yer almaktadır. 

Orta Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya’nın mimari yapısı iklime göre şekillenmiştir.Kış aylarında çok fazla kar yağışı olması mimari yapıyı da etkilemiş ve yapıların  düz çatı yerine beşik çatı, bindirme çatı ve tonozlu çatı olarak inşa edilmesini sağlamıştır. 1700’lü yıllardan önce düz dam ve düz çatı tercih edilirken 1700’lü yıllardan itibaren  inşa edilen yapılarda bindirme çatı ve beşik çatı yer almaktadır. Osmanlı Dönemi’nde inşa edilen büyük konakların, bahçeli müstakil evlerin ve devlet dairelerinin çatıları bindirme çatı olarak inşa edilmiş, Cumhuriyet Dönemi yapıları dahil olmak üzere günümüzde inşa edilen yapıların tamamında bu çatı türleri tercih edilmiştir. Bindirme çatı, beşik çatı, tonozlu çatı modellerinin ortak özelliği kar biriktirmemesi, yalıtımınn fazla olması ve binaya statik açıdan yük bindirmemesidir. Yapının ömrünü uzatan bu çatı türlerinin projesinin hazırlanması, çatı imalatının yapılması ve kullanılan malzemelerin kaliteli olmasını sağlayan kişiler çatı ustalarıdır. Konya’nın geleneksel mimarisi ile birlikte modern mimariye uygun olarak çatı tasarımı ve imalatı yapabilmek, çatılarda oluşan kırılmalar, su sızdırması gibi olumsuz durumların onarılması çatı ustalarının işidir. Profesyonel bir çatı ustası hem ekonomik bir bütçe ile çatı imalatı ve çatı onarımı yapmanızı sağlar hem de Konya’nın soğuk iklimine dayanıklı ve yapının ömrünü uzatacak çatıların onarılmasını sağlar 

Konya’da çatı ustaları hangi alanlarda hizmet verir?

 • Çatı ustaları öncelikle çatılarda meydana gelen kiremit kırılmalarını onarır, kiremitleri aktarır, kiremit altında yer alan ahşap çatının onarılmasını sağlarlar. Kısacası çatınızın onarılması ve aktarılması konularında size hizmet verirler.
 • Yeni bir ev inşa ettiriyorsanız veya evinizin çatısını yeniliyorsanız çatı projesi hazırlama, çatı imalatı yapma, çatı yalıtımı konularında hizmet verirler.
 • Çatı imalatı için gerekli olan ahşap seçimi, kiremit seçimi, yalıtım malzemesi seçimi konularında size danışmanlık hizmeti verirler. 
 • Çatı malzemelerinin tedarik edilmesi için size yardımcı olarak ekonomik olarak tasarruf yapmanızı sağlarlar.
 • Çatı tasarımları yaparken şehrin mimari kültürüne uyumlu tasarımlar yapar, modern tasarımlara sahip çatıların hayata geçirilmesini sağlayarak çatı ihtiyacınızı giderirler.
 • Konya’nın genel mimarisine uygun, estetik açıdan çekici çatı tasarımları yaparak yapının mimari kültürün bir parçası olmasını sağlarlar.
 • Çatı imalatı ve onarımında kullanılacak malzemeleri sizin için belirler, statik açıdan yük oluşturmayacak malzemeler ile çatı imalatı yaparlar.
 • Dış cephe ve çatı uyumunu sağlamak ve yağmur oluğu, yağmur deresi gibi imalatların hem dış cepheye uyumlu hem de çatıya uyumlu olmasını sağlayacak imalatlar yaparlar.

Konya’da çatı ustası ile çalışmanın avantajları

Yaşadığınız şehrin iklimine uygun ve yalıtım özelliği yüksek olan bir çatıya sahip olmak için profesyonel bir çatı ustası ile çalışmanız gereklidir. Konya’da profesyonel bir çatı ustası ile çalıştığınızda yapıya statik yük bindirmeyen ve iklimsel özelliklere dayanıklı bir çatıya sahip olabilirsiniz. Profesyonel bir usta ile çalıştığınızda belirli bir iş planı çerçevesinde çalışan çatı ustası kısa süre de çatı imalatını tamamlayacak veya çatı onarımını bitirerek size kusursuz bir çatı hizmeti sunacaktır. 

Konya’da profesyonel bir çatı ustası ile çalıştığınızda malzemeleri kolay bir şekilde tedarik edebilir, ekonomik açıdan ve zaman açısından tasarruf edebilirsiniz. Malzeme tedariki ve kaliteli malzemeleri uygun fiyatlara satın alma konuları zor ve uğraştırıcı konular olduğu için bu konularda avantaj sağlayabilirsiniz. 

Çatı imalatı veya onarımını projesine uygun olarak yapacak olan çatı ustaları soğuk kış aylarında aşırı yağışlara dayanıklı, uzun ömürlü ve yapının ömrünü uzatacak çatıları hayata geçirirler. 

Çatı katında oturma odası, genç odası veya çatı katı mutfağı, çalışma odası gibi yaşam alanlarının çatı uzantılarını profesyonel bir şekilde yapar, ihtiyaç halinde çatı içinde güneşlikler hayata geçirirler.

Konya’da profesyonel bir çatı ustasına nasıl ulaşabilirim?

Konya’nın kültürel, mimari ve iklimsel özelliklerine hakim, şehrin mimari kültürüne göre çatı tasarımları ve imalatları yapan, çatılarda oluşan su sızdırmaları, kiremit kırılmalarını profesyonel bir şekilde onaracak bir çatı ustasına ulaşabilmek için yapmanız gereken işlem çok basittir. homify “Profesyoneller” sayfasına erişerek bu sayfa da yer alan birbirinden tecrübeli, farklı çatı modelleri ve tasarımları konusunda uzman ve işçilik konusunda işinin ehli çatı ustalarına ulaşabilirsiniz. Çatı ustalarının daha önce yapmış oldukları işler ile ilgili fotoğrafları inceleyebilir, işlerin açıklamalarını okuyabilir, çatı ustasının tecrübesi hakkında fikir edinebilir, iletişim bilgilerine erişerek ustanız ile irtibat kurabilirsiniz. 

Konya’da bir çatı ustası seçerken nelere dikkat etmeliyim?

 • Konya’da çatı ustası seçerken öncelikle çalışmak istediğiniz ustanın referans işlerini dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Referans işlerini incelediğiniz ustanın tecrübesi ve deneyimi hakkında bilgi edinmeli, ihtiyacınıza cevap verebileceğinden emin olmalısınız. 
 • Konya’nın iklimsel özelliklerine, kış aylarında aldığı yağış miktarına dayanıklı olacak çatı tasarımları yapan ve bu hesaplamaları sizinle paylaşacak bir usta ile çalışmalısınız. Çatı projesi ile ilgili hesapları ustanızdan istemeli, hesaplamalar ile ilgili size bilgi vermesini sağlamalısınız.

 

 • Çalışmak istediğiniz çatı ustasından bir çalışma programı ve iş planı istemelisiniz. İş planı ve çalışma programı ustanızın ne kadar profesyonel çalıştığını size gösterecektir. Profesyonel bir çatı ustası kısa süre de çatı imalatını yapacak ve size profesyonel bir hizmet sunacaktır. 
 • Çalışmak istediğiniz çatı ustasının referans işlerini incelemeli, kullandığı malzemeler hakkında bilgi edinmelisiniz. Ustanız ile anlaşmadan önce kullanılacak çatı malzemeleri hakkında detaylı bilgi almalısınız.
 • Çatı imalatı ve çatı onarımı ile ilgili olarak ustanıza beklentileri net bir şekilde belirtmeli, işin başlangıcından önce beklentilerinizi karşılayacağını taahhüt eden bir usta ile çalışmalısınız. 

Yeni bir ev inşa ettirirken dikkat etmeniz gereken en önemli konu yapıya ve şehrin mimarisine uygun bir çatı modeli belirlemektir. Çatı modelini belirlerken profesyonel bir çatı ustasından yardım alabilirsiniz. Evinize uygun çatı modelini belirlemenin bir diğer yolu da çatı modelleri konusunda araştırmalar yapmaktır. Çatı modelleri ile ilgili farklı ve özel bilgilere ulaşabilmek için "Ev mimarisine başlarken en önemli adım: Çatı modelleri"başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız. 

Benzer fotoğraflara göz at