Çatı Ustaları kategorisinde, malatya şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

malatya : Çatı Ustaları - 303

Belemir Yapı
Gergi tavanGergi tavan modelleri konusunda tüm sektörlere uygun modeller tasarlayarak hizmet veren firmamız geniş hizmet
Fakro Pivot Çatı Pencereleri
Fakro Çatı PencereleriFakro Çatı Pencereleri , Çift Açılımlı , Pivot , Elektro Uzaktan Kumandalı, Ekonomik Pencere ÇeşitleriÇatı
ÇATI TADİLATI
MisyonumuzSektöründe Lider Olabilmek İçin İşverenlerinin İhtiyaç Ve Şartlarını Karşılamayı Ve Koşulsuz İşveren Memnuniyetini
ÜNALLAR ÇATI
Ünallar Çatı İnşaat firması 2006 yılında Kocaeli’de Caner ÜNAL tarafından kurulmuştur. Firmanın kuruluş amacı çatı kaplama
ilhan çatı inşaat
ÇATI CEPHE DEKORASYON İŞERİ;İlhan Çatı,Çatı Yapımı çatı kaplaması, çatı tamiri kiremit ile aktarma ve çatı izolasyonu konularında
Bodur İzolasyon
Bodur İzolasyon olarak bugüne kadar yalıtım, izolasyon, dekorasyon, bakım, onarım ve tadilat sektöründeki yüzlerce projeyi
Genç Çatı
Çatı-Cephe kaplama İnşaat
birlik inşaat yapı
 20 yıllık tecrübemizle, uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.5 YIL GARANTİLİDİRYAPTIĞIMIZ İŞLERÇatınızda Neler Yapılacağını
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange | Ihr Dachdecker in Bünde, Herford und Bielefeld Das Dach die Krone des Hauses! Für
โกลากุลการช่าง
โกลากุลการช่าง จำหน่าย และ ติดตั้งหลังคาไวนิล นนทบุรี หลังคาโรงจอดรถ ไวนิล หลังคากันสาด ไวนิล ซึ่ง หลังคาไวนิล นั้นเป็นนวัตกรรมใหม่
P-lona
พีโลน่า รับเหมาต่อเติมบ้าน โรงจอดรถ กันสาด สระบุรี ลพบุรี อยุธยา
Fabritech India
We take the advantage to introduce ourselves as the comprehensive Tensile & Poly carbonate roofing solutions service

Kayısı diyarı olarak bilinen Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat Bölümü'nde yer almaktadır. Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin kesişme noktasında yer alması sosyal yapısı ile birlikte  iklimsel özellikleri ve  mimari yapısında da  çeşitlilik göstermiştir. İki farklı bölgenin ortak alanı olması nedeniyle ulaşım yolları gelişmiş olan Malatya'da hem sivil hem de askeri amaçlar için kullanılan 1941 yapımı bir havalimanı da yer almaktadır. Şehrin farklı özellikleri arasında geniş parkları ve  bahçelerinin olması, planlı şehirleşmesi yer almaktadır. Büyükşehir statüsüne kavuştuktan sonra planlı imar yönetmeliğine uygun olarak şehirleşen Malatya, modern şehirler arasında 11. sırada yer alan bir şehirdir. Elazığ, Diyarbakır, Sivas, Kahramanmaraş, Adıyaman, Erzincan ile komşu olan Malatya, büyükşehirler ile komşu olmasından dolayı gelişmiş bir karayolu ağına da sahiptir. Türkiye'de yer alan en büyük 2. fay kuşağı üzerinde yer alan Malatya'da deprem riski her zaman mevcut olduğu için yapılar belirli yüksekliklere kadar inşa izni alabilmektedir. Binaların yükseklikleri hesaplanırken kat sayısı, bodrum alanı ve çatı yüksekliği hesaplar içinde yer alır. Malatya; iklim olarak sert bir iklim kuşağında yer aldığından dolayı yıl içinde normalin üzerinde yağış alır. Yapıların çatılarında kar birikmesi ve uzun süren yağışlı mevsimler çatı ömrü, statik yükün artması konularında tehlike arz eder. Bu nedenle Malatya ve benzer iklim özelliklerinin görüldüğü şehirlerde kar birikmesine engel olmak, yapının statiğine yük binmesinin önlenmesi için farklı çatı türleri tercih edilir. Ülke genelinde tercih edilen düz ve bindirme çatı türleri dışında beşik örtü çatı, tonozlu çatı, kubbe çatı, kırma çatı, külah çatı tasarımları Malatya'da tercih edilen çatı türleri arasındadır. 

Malatya'daki çatı ustaları hangi konularda hizmet verir?

Malatya'da yaşayan çatı ustaları yıl boyunca Malatya'da hakim olan iklim özelliklerini yakından bilirler. İklim özelliklerine ve şehir mimarisine uygun çatı türlerinin inşa edilmesi ile ilgili olarak sizlere hizmet veren çatı ustaları ayrıca şu konularda da sizlere hizmet verirler:

  • Evinizin mimarisine uygun çatı türüne karar vermeniz için alternatif çatı türleri ve üç boyutlu grafiklerini sizlere sunar, ideal çatı türünün inşasını yaparlar..
  • Çatı malzemeleri olan mertekler, tepeler, mahyalar, takozlar, yastıklar, aşıklar ve kirişlerin hesaplarının yapılması, sayılarının belirlenmesi ve çatı imalatının maliyetinin belirlenmesini sağlarlar. 
  • Evinizin çatısında yapılması gereken çatı onarımı, aktarımı ve yenilenmesi işlemlerini yaparlar..
  • Çatı altında yer alan su izolasyonunun yapılması, çatı izolasyonu yapılırken doğru izolasyon malzemesi kullanılmasını sağlarlar..
  • Çatıda kullanılacak kiremitlerin seçilmesini, ekonomik olarak tedarik edilmesini ve kiremitlerin çatıya doğru teknikler ile aktarılmasını sağlarlar.
  • Çatı projelendirme işlemlerini yapmak, çatı altında yer alacak ahşap çatı iskeletinin doğru ağaç türleri kullanılarak hayata geçirilmesini sağlarlar.
  • Çatı içinde yer alan bacaların dip kısımlarının su izolasyonunun sağlanmasını, tadilatının ve onarımının yapılmasını sağlarlar.
  • Çatı katı odalarının tavana bakan pencerelerinin su yalıtımlarının ve çatı uygulamalarının kusursuz bir şekilde yapılmasını sağlarlar.
  • Evinizde yer alan balkon ve teras alanlarının tek bir çatı altında yer almasını istiyorsanız bindirme çatı, eğimli çatı modelini uzatarak bütünleşik çatı imalatı yaparlar. 
  • Çatı çevresinde yer alan yağmur suyu derelerinin çatı ile uyumlu olmasını sağlarlar.

Çatı tasarımı ve çatı uygulaması işlemleri uzun sürelere yayılan ve profesyonel çatı  ustalarının yapması gereken işlemlerdir. Bu nedenle ihtiyaç duyacağınız çatı inşaatı, çatı yenileme ve çatı onarım işlemlerinin profesyonel bir çatı ustasına yaptırılması çok önemlidir. 

Malatya'da bir çatı ustası ile çalışırken nelere dikkat etmelisiniz?

Profesyonel bir çatı ustası ile çalışmak size birçok konuda avantaj sağlar. Çatı ustaları ile çalışırken istediğiniz sonuçlara ulaşabilmek için dikkat etmeniz gereken detaylar vardır. Bu detayların başında çalışacağınız çatı ustasının Malatya'da inşa ettiği, onardığı çatıları incelemeli, referans çatı imalatları ile ilgili bilgiler elde etmelisiniz. Referans çatı imalatları; çatı ustasının çalışma prensibi, iş kalitesi ve size sunacağı hizmetler ile ilgili daha fazla bilgi verecektir.

Çatı imalatları belirli bir projeye göre uygulanan işler olduğu için çatı ustasından bir çatı projesi ve iş planı istemelisiniz. İş planı ile birlikte çatı ustasının size vereceği teklifleri bir arada değerlendirmeli, çatı imalat sürecinin daha kolay hale getirilmesini sağlamalısınız. Profesyonel bir iş planı, çatı ustasının ne kadar kaliteli bir iş çıkaracağı konusunda size fikir verecektir. 

Çalışacağınız çatı ustası ile görüşürken kullanacağı çatı malzemeleri hakkında bilgi almalısınız. Çatı iskeleti, mertekler, takozlar dayanıklı ağaçlar kullanılarak imal edilmesi gereken detaylar olduğu için çatı malzemeleri hakkında bilgi almak, kaliteli malzemelerin kullanılmasını sağlamak çatınızın ömrünü uzatacaktır.. Kötü hava şartları göz önünde bulundurularak kullanılacak ahşabın, ağacın, kiremitlerin ve birleştirme aparatlarının kaliteli olması çatının ömrünü uzatarak, çatı bakımı için ayrılacak bütçelerin minimalize edilmesini sağlayacaktır. 

Çatı ustaları ile görüşürken çatı ile ilgili isteklerinizi net bir şekilde dile getirmeli, ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler istemelisiniz. İstek ve ihtiyaçlarınıza yönelik alacağınız teklifleri değerlendirdikten sonra çatı ustası ile bir sözleşme imzalayarak kendinizi güvence altına almalısınız. 

Malatya'da çatı ustalarına nasıl ulaşabilirim?

Sert iklimlerin görüldüğü Malatya ve çevresinde; çatılarda kış boyu  kar birikmesi ve şehrin sürekli yağış almasına bağlı olarak çatılar zarar görür. Çatıların onarılması basit çözümler ile çatı ömrünü uzatırken yeni yaptıracağınız konut, bina çatılarının Malatya'da faaliyet gösteren bir çatı firmasına veya çatı ustasına yaptırılması hem yapının maddi değerini korur hem de uzun ömürlü bir çatıya sahip olmanızı sağlar. Uzun ömürlü bir çatıya sahip olmak bakım, onarım maliyetleri minimuma düşüreceği içinde ekonomik anlamda avantaj sağlar. Yeni bir yapı veya ev inşa ettiriyorsanız çatı imalatını işinin ehli bir profesyonel bırakmalısınız. İnşaat ustaları ile çatı ustalarının çalışma alanları farklı olduğu için çatı imalatlarının çatı ustalarınca yapılması doğru adımlar olacaktır. Malatya'da soğuk havalara dayanıklı, izolasyonu kusursuz bir şekilde yapılmış bir çatı imalatı için işinin ehli olan profesyonellerce yapılmalıdır. Malatya'da profesyonel çalışan bir çatı ustasına nasıl ulaşabilirim diye düşünüyorsanız homify "Profesyoneller" sayfasına tıklamanız yeterli olacaktır. Profesyoneller sayfasında yer alan, farklı çatı türleri alanlarında uzman olan çatı ustaları arasından ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek ve isteklerinizi karşılayabilecek bir çatı ustası seçebilirsiniz. 

Malatya'da çatı ustaları ile çalışmanın maliyeti nedir?

Soğuk iklimlerin görüldüğü ve sert kış aylarının uzun sürdüğü bir şehir olan Malatya'da çatı ustaları ile çalışırken dikkat etmeniz gereken en önemli maliyet kalemlerinden birisi de çatı imalatı maliyetidir. Çatı imalatı maliyeti hesaplanırken çatı elemanları olan mertek, takoz, mahya, iskelet maliyetlerini hesaplamalı, bu maliyetin üzerine çatı ustası maliyetini eklemelisiniz. Eğer anahtar teslim iş olarak yaptırmak isterseniz bu maliyetleri ayrı ayrı hesaplamanıza gerek kalmayacaktır. Anahtar teslim olarak düşünmüyorsanız yapmanız gereken her bir imalat kalemi için farklı firmalardan ve çatı ustalarından fiyat teklifi almak ve fiyatları kıyaslamaktır.  

Çatı imalatı yapılacak alanın büyüklüğü, genişliği maliyeti doğrudan etkileyen, maliyeti artıran etkenlerdir. Çatı altı iskeleti, iskelet yüzeyi, mertek sayısı, kullanılacak takoz sayısı, su yalıtım malzemesi, izolasyon işçiliği, çatı kiremit uygulaması, su deresi uygulaması ve çatı işçiliği çatı imalatlarında maliyeti oluşturan bütünün parçalarıdır. Çatı imalatında kullanılan malzemelerin kalitesi de doğrudan maliyeti etkileyen bir unsurdur. Bu nedenle çatı imalatı için görüşeceğiniz firmalardan, çatı ustalarından kullanacakları malzemeleri gösteren çizelgeler istemeli ve malzeme kalitesi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. 

Evinizin çatısını onaracaksanız veya yeni bir çatı imalatı yaptıracaksanız çatı malzemeleri ve çatı maliyeti hakkında tüm detaylara hakim olmanız gereklidir. Çatı ile ilgili olarak tüm detaylara hakim olmak için "Çatı tadilatı malzemeleri ve çatı maliyetlerine dair önemli bilgiler" başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız. 

Benzer fotoğraflara göz at