Çatı Ustaları kategorisinde, Mersin şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mersin : Çatı Ustaları - 244

Belemir Yapı
Gergi tavanGergi tavan modelleri konusunda tüm sektörlere uygun modeller tasarlayarak hizmet veren firmamız geniş hizmet
Fakro Pivot Çatı Pencereleri
Fakro Çatı PencereleriFakro Çatı Pencereleri , Çift Açılımlı , Pivot , Elektro Uzaktan Kumandalı, Ekonomik Pencere ÇeşitleriÇatı
ÇATI TADİLATI
MisyonumuzSektöründe Lider Olabilmek İçin İşverenlerinin İhtiyaç Ve Şartlarını Karşılamayı Ve Koşulsuz İşveren Memnuniyetini
ÜNALLAR ÇATI
Ünallar Çatı İnşaat firması 2006 yılında Kocaeli’de Caner ÜNAL tarafından kurulmuştur. Firmanın kuruluş amacı çatı kaplama
ilhan çatı inşaat
ÇATI CEPHE DEKORASYON İŞERİ;İlhan Çatı,Çatı Yapımı çatı kaplaması, çatı tamiri kiremit ile aktarma ve çatı izolasyonu konularında
Genç Çatı
Çatı-Cephe kaplama İnşaat
birlik inşaat yapı
 20 yıllık tecrübemizle, uzman kadromuzla hizmetinizdeyiz.5 YIL GARANTİLİDİRYAPTIĞIMIZ İŞLERÇatınızda Neler Yapılacağını
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange
Dachdeckermeisterbetrieb Dirk Lange | Ihr Dachdecker in Bünde, Herford und Bielefeld Das Dach die Krone des Hauses! Für
โกลากุลการช่าง
โกลากุลการช่าง จำหน่าย และ ติดตั้งหลังคาไวนิล นนทบุรี หลังคาโรงจอดรถ ไวนิล หลังคากันสาด ไวนิล ซึ่ง หลังคาไวนิล นั้นเป็นนวัตกรรมใหม่
P-lona
พีโลน่า รับเหมาต่อเติมบ้าน โรงจอดรถ กันสาด สระบุรี ลพบุรี อยุธยา
Fabritech India
We take the advantage to introduce ourselves as the comprehensive Tensile & Poly carbonate roofing solutions service

Havalar soğuduğunda bina yalıtımı önem kazanır. Enerji tüketimi tasarrufu bakımından faydalıdır. Yakıt masraflarını düşürür ve avantaj sağlar. Dış cephe izolasyonunun yanı sıra çatı örtüsü de hava koşullarına uygun yalıtılmalıdır. Mersin’de hava koşulları göz önüne alınarak çatı modeli ve örtüsü tasarlanır. Kıyı kesim ile iç kesimlerde iklim koşulları farklılık gösterebilir. 

Akdeniz ikliminin hakim olduğu Mersin’de kış ayları çok soğuk geçmez. İç kesimlere gidildikçe karasal iklim belirtileri görülür ve buna göre ısı yalıtımı malzemeleri tanımlanır. Mersin’de yapılar için çatı planı tasarlanırken bölgenin mimari dili ve belediyelerce öngörülen izinler doğrultusunda kararlar alınır. 

Çatı yaptırmak istiyorsanız, bu iş için bölgenin koşullarını bilen deneyimli bir çatı ustası ile anlaşabilirsiniz. Coğrafya ve iklim koşullarına uygun malzemelerin belirlenmesi usta işidir. Çatı ustaları ayrıca ahşap işçiliğinde deneyimli olup, ahşap mahya ve kirişlerin monte edilmesi aşamalarında çalışırlar. Çatınız için uygun örtü malzemelerinin belirlenmesi gerekir. Bölgede bulunan yapıların yükseklikleri ya da çatı eğimi standartları gibi unsurlar belediyelerce belirlenir. Bölgenin yapı standartlarını bilen bir uzmanla çalışmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Mersin’de bir çatı ustası ile anlaşırken deneyim düzeyini gözden geçirebilirsiniz.

Mersin’de uygulama projeleri ve çatı türleri

Çatı modeli binanın alanına ve ebatlarına göre belirlenir. Uygulama amacına göre teras çatı planı uygun olabilir. Bu iş için teras çatı modellerinde deneyim sahibi ve bu alanda uzmanlaşan çatı ustaları ile anlaşmak avantaj sağlayabilir.

Kırma çatı ve beşik çatı modelleri ise geniş yüzeyli alanlarda eğimli çatı uygulamalarıdır. Eğiminin iki yana verilmesi durumunda kırma çatı modelleri uygulanır. Çok yüzeyli dağılım söz konusu olduğunda beşik çatı modeli kullanılır. Yapının türü, uygulama amacı ve alan ile eğim ilişkileri doğrultusunda en uygun çatı modeline karar verilir. Kullanım amaçlarını önceden belirleyerek, havalandırma ihtiyacı, baca geçişi ya da aydınlatma boşluğu gibi detaylar için çatı ustası ile önceden irtibat kurmanız gerekir. Çatı strüktürü tasarlanmadan önce çatı kullanımına uygun zemin hazırlıkları yapılır. Çatı da cihazlar ya da uydu gereçleri kullanımı için bir alan ayırmak istiyorsanız teras çatı modellerini tercih edebilirsiniz. 

Düz çatı modellerinde çok fazla eğim söz konusu olmaz. Özellikle ticari kullanım amacına uygun yapılarda teknik teçhizat ve cihazların konumlanması için yer ayrılır. Bu tip yapılar için düz çatı modelleri uygundur. EPDM kauçuk kaplama, modifiye bitüm, silikonlu sprey ve PVC tek katmanlı membran düz çatı modellerinde kullanılan malzemelerdendir. Mersin’de yapıların kullanım amacına göre çatı modellerini belirleyebilir, projeniz için en uygun modeli yaptırmak için çatı ustalarına başvurabilirsiniz. 

Çatı örtüleri için hangi malzemeler kullanılıyor?

Mersin’de hava koşulları göz önüne alınarak çatı örtüsü malzemeleri belirlenir. Çatı eğimi gerektiren şehirler yoğunlukla yağışlı bölgelerde bulunur. Kırma çatı ya da beşik çatı modelleri bu bölgeler için uygundur. Daha ılıman kesimlerde teras çatı modelleri ya da düz çatı modellerinin kullanımı da uygundur. Çatı modeline göre uygulama malzemeleri çeşitlilik gösterir.

Geleneksel çatılar için ağırlıklı olarak tercih edilen kiremit, beşik çatı ve kırma çatı modellerinde ağırlıklı olarak kullanılır. Dayanıklıdır. Doğal malzemelerin kullanım süresi diğer malzemelere göre daha fazladır ve uzun vadede maliyet açısından avantaj sağlar. Marsilya tipi kiremit modellerinin yanı sıra farklı türlerde kiremit modelleri bulabilirsiniz. Olumlu kiremit, düz kiremit modelleri, alaturka kiremit ve Roma tipi kiremit modelleri mevcuttur. Kiremit çatı örtüleri nem ve buhar geçişine izin verir. Ayrıca güneş ısısına karşı yalıtım sağlar. 

Shingle çatı örtüleri farklı renk ve materyaller sunması açısından tercih edilmektedir. Bünyesinde cam tülü ve okside bitüm içeren, şıngıl çatı örtüsü olarak da anılan materyallerdir. Alt zemini yapışkanlı yüzeyden oluşan malzemeleri mevcuttur. Uygulaması kolaydır. Maliyet bakımından uygun alternatifleriyle çatılarda kullanımı tercih edilir.

Metal panel çatı örtüleri uygulanacak alana göre tasarlanır. Çatı üzerinde yürüme alanları oluşturmaya imkan verir. Buna göre çatının bazı bölümlerini yürümeye uygun tasarlayabilirsiniz. Metal paneller form olarak çeşitlilik gösterir. Kullanım amaçlarına göre yürümeye uygun zemin oluşturacak metal panel çatı örtülerini tercih edebilirsiniz. Saç ve alüminyum materyallerinden oluşan metal çatı panelleri, çinko tabakası ile kaplanması bakımından çatı uygulamalarında dayanıklı malzemelerdir. 

Asfalt şıngıl, OSB levha, membran, metal levha, kiremit modelleri ve PVC levha kaplama türlerini çatı örtüleri için kullanabilirsiniz. Çatıda ölçümler alındıktan sonra uygulanacak alana göre malzemeler belirlendiği gibi; maliyet, yalıtım unsurları, malzeme kaliteleri, ürün ve marka bilgilerine göre tercihler değişebilir.

Çatı onarımı ve tadilat işleri için neler yapılabilir?

Hava koşulları ve dış etkenlere bağlı olarak zamanla oluşan hasarlar için, malzemelerin kontrolü ve çatı onarımı işlerinin yapılması gerekebilir. Mersin’de çatı inşasının yanı sıra, tadilat işleri için çatı ustaları ile anlaşabilirsiniz. Çatı malzemelerinin kontrolü ve hasarlı bölgelerin tespiti, uygulama projesi için malzemelerin temini ve onarımı konularında deneyimli bir çatı ustası ile anlaşmak avantaj sağlayacaktır. 

Çatı ustaları ile anlaşmadan önce uygulama projesi için bilgilendirmeniz gerekir. Çatı tadilatı işlerinde karşılaşabileceğiniz hususları sıralayalım.

- Mevcut çatının tamamen sökülüp yeniden inşa edilmesi

- Çatı taşıyıcılarında hasar oluşması sonucu sistemin onarılması

- Teras kaplama uygulamaları

- Çatıda oluşan hava sızıntıları için yalıtım uygulamaları

- Çatıda yağmur olukları ve kirli su aktarma sistemleri ile ilgili tadilat işlemleri

- Mevcut çatı uygulaması yapılacak alan ölçümleri

- Çatıda uygulama alanı genişliğine göre malzemelerin belirlenmesi

- Çatı örtüsü malzemelerinin sabitlenmesi

- Komple ya da kısmi çatı tadilatı işlerinin yapılması

Mersin’den bir çatı ustası ile çalışmanın avantajları

Bölgenizde faaliyet gösteren bir çatı ustası, şehir planı ve iklim koşullarına uygun çatı inşası konusunda deneyimlidir. Bulunduğunuz bölgedeki belediyelerce verilen izinler konularına hakimdir. Çatı inşası ve tadilat işlerinde uygulama standartları konusunda doğru yönlendirebilir ve uygulayabilirler. Dış etkenler ve hava koşulları göz önüne alındığında hangi malzemelerin Mersin’de uygulanan çatı türlerine uygun olduğunu bilirler. Deneyim düzeyi göz önünde bulundurulduğunda Mersin’de faaliyet gösteren bir çatı ustası ile çalışmak avantajlıdır. Çatı örtüsü malzemelerini temin etmenizi kolaylaştırmak için bölgedeki firmalara yönlendirebilirler. Çatı ustaları, mimarların tasarladıkları çatı planı üzerinden bir çatıyı sıfırdan inşa edebilir ve kullanıcı ihtiyaçlarına göre çatı tadilatı işlerini yapabilirler.

Mersin’deki çatı ustalarına nasıl ulaşabilirim?

Mersin ve çevresindeki profesyonellere ulaşmak için, hızlı ve kolay erişebileceğiniz bir platform olarak homify’dan faydalanabilirsiniz. “Profesyoneller” sekmesi altında Türkiye’nin farklı şehirlerinden uzmanların sayfalarına ulaşabilirsiniz. Çatı ustalarına ait homify sayfalarında daha önce yaptıkları işleri gözlemleme fırsatı yakalayabilirsiniz. Projelerle ilgili görselleri inceleyebilir, uzmanlık alanları hakkında fikir edinebilirsiniz. Ayrıca profesyonellerin homify sayfalarında iletişim bilgilerine ulaşabilir, danışmak istedikleriniz için direkt bağlantı kurabilirsiniz.

Dünyanın farklı ülkelerinden uzmanların projelerini incelemek üzere dergi yazılarımızı gözden geçirebilirsiniz. Çatı modelleri ile ilgili örnek fikirler için Projenize ilham verecek 14 çatı modeli yazımıza göz atabilirsiniz.

Benzer fotoğraflara göz at