Döşeme Ustaları kategorisinde, Adapazari şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Adapazari : Döşeme Ustaları - 458

Zeray İnşaat A.Ş.
Bir çok alanda yaşam projeleri gerçekleştiren Zeray İnşaat, deneyimi ve standartları değiştiren proj
Bbutik Mobilya
Sadece onlar için tasarlanmış bir bebek odası ile, ilkleri yaşatabilmek ve yıllar boyunca onlara kon
Halif Yapı
1999 yılında başlayan 2015 yılından itibaren kurumsallaşan; Mimari, İzolasyon ve sıfırdan yapıları i
Bayraktar Metal
Bayraktar Metal Sanayi Ltd.Şti. kurulduğu ilk günden itibaren demir çelik sektörünün ihtiyaç ve tale
YILDIZ HAMAKÇILIK
Firma olarak 1995 ten günümüze hamak ve bahçe mobilyaları imalatı toptan , perakende satışı yapmakta
Evim Dekorasyon Tadilat
Kocaeli Dekorasyon & Tadilat Hizmetleri Evim Kocaeli Dekorasyon & Tadilat ağırlıklı olarak K
Ali İhsan Değirmenci Creative Workshop
Ali İhsan Değirmenci Creative Workshop, özel ve değerli müşterilerine, 3D görselleştirme ve animasyo
ÖZTAŞ YAPI ART
1997 yılında Manisa'da kurulan Öztaş Yapı Art, 2003 yılında Sivas iline taşınarak hizmetini 2009 yıl
Üstgrup İnşaat
Aile mesleğimiz olan inşaat sektöründeki faaliyetlerimiz 1994 yılında kurmuş olduğumuz ÜST GRUP adı
Interıart Factory
Her tarz iç mekan tasarımı yapılmakta ve 3boyutlu gerçeğe yakın görüntüsünde sunulmaktadır.•İstek do
Sessiz Ev
Kartepe de bulunan doğa ile iç içe Aile işletmesi otel...
ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş
Çağlar Şömine A.Ş olarak 1990 senesinde profesyonel olarak şömine sektöründe hizmet vermeye başladık
erenyan mimarlık proje&tasarım
Erenyan Mimarlık Proje&Tasarım olarak SAKARYA/TÜRKİYE' de faaliyet göstermekteyiz.  Yıllardır ev
SIR YAPI İNŞAAT
Şirketimiz Sur Yapı Denetim Ltd. Şti. olarak 14.08.2004 tarihinde Sakaryalıların hizmetine girmiştir
Göksallar İnşaat
KOCAELİ VE TÜRKİYE BÖLGESİNDE  İNŞAAT HİZMETLERİ

Sakarya'nın en büyük ilçesi olan Adapazarı, Marmara Bölgesinde yer alır. Aynı zamanda yaklaşık 300 bin olan nüfusuyla, Sakarya’nın dörtte birini oluşturur. Adapazarı, konum olarak avantajlıdır, çünkü Marmara Bölgesinde bulunur ve İstanbul gibi önemli büyük şehirlere yakındır. Sakarya ili Bursa, Kocaeli, Düzce ve Bolu gibi kentlere de kolay ulaşım sağlar. Adapazarı, özellikle gelişmiş sanayisi ile ön plana çıkar. Fabrikaların ve diğer sanayi yapıların Adapazarı’nda yoğunlaşmış olması sebebiyle çalışanlar için konut talebi artmıştır. Dolayısıyla Adapazarı’nda mimar, mühendis, marangoz, elektrikçi, tesisatçı ve diğer iş kolları için her zaman fırsatlar açıktır. Bu işlerden biri de fayans döşemeciliğidir.

Fayans döşeme aşamaları nelerdir?

Fayans döşeme ustalarının size sunduğu hizmetleri öğrenmek ve yapılan işlemi kontrol edebilmeniz için fayans döşemesinin nasıl yapıldığı hakkında kısa bir bilgi edinmenizde yarar vardır. Fayans döşemelerinde ilk olarak döşeme ustası, fayans uygulanacak yüzeyi hazırlar. Yüzeyin eğimsiz, deliksiz ve düz olması gerekir. Bu nedenle yüzey üzerindeki çatlak ve hasarlar onarılarak sıva ile kaplanır. Yüzeyin pürüzsüz olup olmadığı kontrol edildikten sonra uygulama işlemine geçilir. Buraya kadar olan aşama, duvarlara sıfırdan fayans döşemek için geçerlidir. Eğer duvardaki mevcut fayanslar yenilecek ise önce eski fayanslar kaldırılması gerekir ve bu da güç gerektiren bir iştir.

Fayanslar sadece duvarlara uygulanmaz, arzuya göre zemin için de fayans döşenebilir. Zemine fayans döşeneceği zaman tıpkı duvar fayansı işleminde olduğu gibi yüzeyin düz olması gerekir. Ancak sıfırdan zemin fayansı döşeniyorsa başka hususlara da dikkat etmek gerekir. Döşeme ustaları zeminin dümdüz olması için özel bir çimento karışımı kullanılırlar. Böylece zemin eğimi iyi bir şekilde ayarlanarak sağlam bir fayans döşemesi hazırlanır.

Son olarak uygulama aşamasında fayansları mevcut yüzeye göre kesmek gerekebilir. Bu durumda fayans ustası gerekli ölçümleri yapar ve özel aletlerle fayansı uygun şekilde keser. Fayans döşendikten sonra ise geriye derz dolgusu kalır. Derz dolgusu, kısaca fayansların birleşme noktalarında oluşabilen boşlukların doldurulması anlamına gelir.

Adapazarı’nda doğru döşeme ustasını nasıl bulabilirim?

Adapazarı’nda fayans döşeme uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız o bölgenin kültürüne hakim bir usta ile çalışmanız daha akıllıca olacaktır. Çünkü Adapazarı’nda faaliyet gösteren bir usta ilçenin mevsine ve hava şartlarını bilir ve böylece hangi alanlarda yalıtım uygulaması gerektiği konusunda sizi bilgilendir. Ayrıca hangi malzemeyi nereden daha ucuza mal edebileceği konusunda da sizi yönlendirecektir.

Adapazarı, Sakarya’nın kalbi konumundadır, bu yüzden şehirdeki en iyi döşeme ustalarını Adapazarı’nda bulabilirsiniz. Adapazarı’nda bulunan döşeme ustalarını aramak için ise homify’dan yararlanabilirsiniz. Sitemiz gerek Adapazarı gerekse Adapazarı’na yakın illerde çalışan profesyonelleri kolayca bularak sizin için listeler. Geriye kalan karşınıza çıkan listeden sizin için en doğru uzmana karar vermektir.

Fayans döşeme ustaları ne tür hizmetler sunabilir?

Fayans döşeme ustaları, duvar ve zeminlere fayans uygularken birtakım önlemler alır. Yaşam alanlarında fayanslar en çok banyo ve mutfağa döşenir, bu nedenle fayansı nem ve rutubete karşı korumak gerekir. Fayans ustaları, fayans döşemek dışında izolasyon hizmeti de sağlarlar. Banyo ve mutfak dışında fayanslar müşterinin arzusu doğrultusunda ev içi alanlarda balkon, teras ve koridor gibi bölümlere uygulanır. Ticari işletmeler de ofis, dükkan ve mağaza gibi yerlerde belirli noktalara fayans uygulaması talep edilebilir.

Fayans döşeme ustalarının sunduğu temel hizmet duvar ve zemin döşemesini fayans malzemeleri ile kaplamaktır. Bunu yaparken ihtiyaca göre fayans malzemelerine yalıtım uygulayabilirler. Özellikle balkon ve teras gibi dış alanlar için su geçirmez fayans malzemesi kullanırlar. Ayrıca fayanslarla ilgili hasarları onarmak ve benzeri tadilat işleri de fayans ustalarının görevleri arasındadır. Mevcut fayanslar yenilecekse döşeme işleminde önce eski kaplamaların sökümü de fayans ustaları tarafından gerçekleştirilir. Ayrıca fayans malzemelerini cilalama ve parlatma gibi hizmetler de sunabilirler.

Fayans döşeme ustaları mutfak ve banyo gibi konut projeleri dışında bahçe için süs havuzu, şömine, yüzme havuzları ve laboratuar gibi farklı alanlarda da fayans uygulaması yapabilirler. Son olarak ihtiyaca göre dış cephe uygulamalarında da fayans döşemesi gerekebilir.

Döşeme için kullanılan fayans modelleri ve döşeme teknikleri nelerdir?

Fayanslar gerek iç mekanda gerekse dış mekanda sıklıkla kullanılmaktadır. Evimize yaptıracağımız fayans uygulamalarında malzeme çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Günümüzde farklı malzemelerden üretilmiş çok sayıda fayans vardır ve her bir malzeme özgü artılar sunar. Fayans malzemelerini genel olarak seramik ve doğal malzemeler olarak ikiye ayırabiliriz. Doğal taştan üretilen fayanslar granit, kuvarsit, mermer ve arduvar taşı gibi çeşitli taşlardan elde edilir. Doğal taş fayanslar çok dayanıklıdır ve uzun kullanım ömrü sunarlar. Bununla birlikte taş ağır bir malzemedir ve bir kez hasar gördü mü onarımı zordur. Doğal yapısından ötürü maliyeti de yüksektir. Seramik fayanslar ise birtakım doğal elementlerin karışımına ısı enerjisi uygulanarak elde edilen fayans modelleridir. Seramik fayanslar kum taş, terakota ve çimento olarak 3 farklı karışım yoluyla elde edilirler. Üretiminde ısı enerjisi kullanılmasından ötürü seramik fayanslar, yüksek sıcaklığa ve neme karşı dirençlidir. Bu nedenle günümüzde seramik fayanslar büyük ilgi görmektedir. Bakımı da doğal taş fayanslara göre daha basittir.

Fayans modelleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz dergimizin Fayans modelleri arasında en revaçta olanlar hangileri? başlıklı yazısına bakabilirsiniz.

Adapazarı’nda fayans döşeme ustası ile anlaşırken maliyeti nasıl düşürebilirim?

Adapazarı’nda sizin için doğru fayans ustasını bulabilmek için birden fazla uzman ile görüşmeniz gerekir. Asla karşınıza çıkan ilk profesyonel ile anlaşmamalısınız. Bu uzman size çok iyi bir fiyat sunsa dahi akıllıca bir hareket etmek için daima mevcut seçeneklerinizi değerlendirmelisiniz. Fayans döşeme işlemi pahalı bir yatırımdır, fayanslar hasar görmedikçe çoğu ev sahibi fayansları yenilemeyi düşünmez bile. Dolayısıyla bu kadar önemli bir döşeme işlemini yaptırırken acele etmemeli ve her bir detayı titizlikle ele almalısınız.

Fayans döşemesinde ilk kriteriniz uygun maliyet ise daha çok fiyat teklifi alabilmek için birden fazla usta ile görüşmek gerekir. Adapazarı’nda fayans döşeme ustalarının işçilik ücreti çok fazla değişmeyecektir. Bununla birlikte büyük firmalara bağlı olarak çalışan ustalarla bireysel hizmet sunan uzmanlar arasında ücret açısından fark olabilir. Böyle bir durumda da firmalara bağlı iş yapan ustalar arasındaki hizmet bedelini araştırıp bir kıyaslama yapabilirsiniz.

Bütçeden kar etmek önemli bir husus olmakla birlikte sadece uygun fiyatlı işçilik ile avantaj sağlayamazsınız. Çünkü çok ucuza iş yapan bir usta deneyimsiz ve piyasada yeni olabilir. Bu durumda uzun vadede fayans döşemesinde farklı sorunlarla karşılaşabilir ve uzun vadede bakım işleri yüzünden daha çok masraf yapabilirsiniz. Dolayısıyla uzun ömürlü fayans kullanımı için daima işinin ehli bir fayans döşeme ustası tercih etmelisiniz.

Fayans ustalarının tecrübesini ölçmek için ise geçmişte yapmış oldukları işleri inceleyebilirsiniz. Fayans ustası olmak için bir diploma şartı yoktur, çoğu usta çıraklıktan başlayarak yıllar içinde ustalık mertebesine ulaşır. Bu yüzden ustanın deneyimini öğrenmenin tek yolu eski işlerine bakmaktır. Sitemiz size büyük bir kolaylık sağlayarak birlikte çalıştığı profesyonellerin portföylerini inceleme fırsatı sunuyor.

Benzer fotoğraflara göz at