Döşeme Ustaları kategorisinde, Sanliurfa şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Sanliurfa : Döşeme Ustaları - 199

Samet Kural 05304453808
Nevşehir, Avanos,Göreme ve çevre ilçelerde seramik, fayans,mermer, granit, cam mozaik döşeme hizmeti vermekteyimHer türlü
NG TASARIM KOLTUK DEKORASYON TADİLAT
Koltuk döşeme ve kaplama konusunda yurt dışında kazandığımız tecrübemizi ülkemizde de devam ettirme isteği ile 2016 yılında
Dekorokur
Epoksi Zemin Kaplama ve boya uygulama Türkiye'nin en iyi epoksi zemin kaplama firması https://dekorokur.com
Koltukca
Koltukca.com da bula bileceginiz başlıca ürünler koltuk takımları, salon koltuk takımları, cafe koltukları, cafe sedirleri
çevre düzenleme peyzaj
Ankara ve ilçelerinde 20 yılı aşkın süredir çevre düzenleme peyzaj işlerinde hizmet vermekteyiz
Antalya Kardeşler Ev Tadilat
Bizler 20 yılı aşkın tecrübemiz ve profesyonel,alanında kendini kanıtlamış ekibimiz ile siz değerli müşterilerimizin her
SILA STONE GRANİT MERMER
1990 yılından beri Doğal Taş sektöründeki birikimlerimiz ve tecrübekerimizi Sıla Stone firması altında toplamaya karar verdik
Bungalov Ev İmalatı
Kalanlar bilirler, Ağaç evde konaklamanın ne denli zevkli olduğunu. Turistler bu evlere "Bungalow" diyorlar, bize göre AĞAÇ
05333514937,marangoz servisi,marangoz tamirat,mobilya montaj servisi,
05333514937,marangoz servisi,marangoz tamirat,mobilya montaj servisi,

Şanlıurfa, 1995 yılında başlanan kazı çalışmaları ile ortaya çıkan Göbeklitepe kalıntıları ile insanlık tarihini değiştiren ve böylece tüm dünyada adı geçen bir şehir. İlk anıtsal tapınak olan Göbeklitepe, tarih bilimine olan katkılarının yanı sıra, Urfa'nın tarihin sıfır noktasından bu yana bir yerleşim yeri olduğunu da kanıtlıyor.

Tarihi olarak bu denli köklü ve eski bir kültüre sahip olan şehirlerde mimari ve iç mimari unsurlar da bir o kadar kendine has ve kültürel bir estetik anlayışa sahip oluyorlar. Tarihin en eski mimari kalıntılarını bünyesinde barındıran ve Peygamberler Şehri olarak da anılan Urfa, tarih boyunca İslami bir estetik anlayışını benimsemiş. Yüzyıllardır süregelen bu egzotik ve büyüleyici estetik algısı, bugünün modern evlerinde de kendini göstermeye devam ediyor elbette.

Modern evlerin vazgeçilmez unsurları: Fayans ve karolar

Bugün Türkiye'de yer alan modern evlerin iç mimari yapısında belli başlı vazgeçilmez ögeler vardır ve bu öğeler Karadeniz'de de Doğu Anadolu'da da bazı ufak tefek farklılıklar gösterseler de yine de değişmez sabit parçalardır. Tüm Türkiye'de yaygın olan iç mimari tasarımlardaki bu parçaların değişmez olmasının nedenlerinin başında elbette ki evrensel olarak gelişen ve yaygınlaşan mimari uygulamalar ve bu uygulamalara uyum sağlayan modern iç mimari tasarımlar geliyor. Örneğin, her ne kadar geleneksel mimarileri bir hayli farklılık gösterse de artık her bölgede ve her şehirde çoğunlukla yeni nesil betonarme apartmanlar merkezi yaşam alanlarını oluşturuyorlar ve dolayısıyla da bu çağdaş mimarilere uygun iç tasarımlar modern hayatın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde belirli öğeler kullanılarak yapılıyor.

Bu değişmez ve Türkiye'deki hemen hemen her evde kullanılan öğelerden biri de elbette fayanslar. Özellikle mutfak ve banyolarda sıklıkla zemin ve duvar kaplaması olarak karşımıza çıkan fayanslar, Şanlıurfa gibi sıcak iklime sahip şehirlerde, özellikle yazın daha serin bir atmosfer ortaya çıkardıkları için sadece ıslak zeminlerde değil, oturma odaları, yatak odaları gibi yaşam alanlarının zeminlerinde de kullanılabiliyor.

Fayans gibi her şehirde yer alan modern evlerde kullanılan iç tasarım unsurlarında da elbette bölgelerin mimari geleneğini bugüne taşıyan bazı dokular yansıtılıyor. Örneğin Urfa'nın geleneksel mimari yapısında doğal taş kullanımı oldukça öne çıkar ve modern Şanlıurfa evlerinde de yeni nesil fayanslarda doğal taş doku ve desenlere sahip olanlar daha çok tercih edilir. Ayrıca evlerin teras, balkon ve geleneksel mimaride de sıklıkla görülen avlu gibi dış mekânlarında da zemin kaplaması olarak terrazzo adı verilen, mermer ve granit taş parçaları ile üretilen dış mekân karoları kullanılır ve bu karolar da uygulama yöntemleri fayans döşeme ile aynı olduğundan döşeme ustaları tarafından hayata geçirilir.

Fayans ve karo çeşitleri

Evlerimizin fayanslarını yenilemek istediğimizde ya da yeni bir ev yaptırırken karar verilmesi gereken en önemli şeylerden biri de fayansın türü olacaktır. Farklı malzemelerden üretilen fayans ve zemin karoları farklı ihtiyaçları karşılar ve farklı maliyetler doğurur. Fayans ve karo türlerini malzeme açısından seramik ve doğal taşlar olarak ikiye ayırabiliriz.

Seramik, doğada bulunan bazı elementlerin uygun karışımlarla ve ısı enerjisinden yararlanılarak inorganik bileşikler şeklinde elde edilmesiyle meydana gelen ürünlerdir. Fayanslar söz konusu olduğunda seramik türleri kum taş, terakota ve çimento olarak üç farklı karışım yöntemiyle üretilir. Seramik fayans ve karolar, yüksek sıcaklıklara ve suya karşı dayanıklıdırlar ve bu yüzden de ıslak zeminlerde en ideal tercihleri oluştururlar. Ayrıca temizlik ve bakımları da kolaydır ve bu da iç mekânlar için modern bir kullanım sunar.

Doğal taş fayanslar ise  mermer, granit, kuvarsit, kireç, sert taş ve arduvar taşları kullanılarak üretilirler. Doğal taşlar doğru bakımla seramik fayanslara göre daha dayanıklı ve uzun ömürlü olabilirler ancak bakımları ve temizlikleri daha zordur. Ayrıca ağırlıkları da daha fazladır ve bunun için de genellikle dış mekân zeminlerinde yer karosu olarak tercih edilirler.

Fayans döşeme modelleri

Fayans türleri ve modelleri konusunda seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus da döşeme teknik ve modelleridir. Fayanslar bugün pek çok farklı şekilde ve modelde üretiliyor ve bu modeller farklı şekiller oluşturacak biçimde döşenebiliyor. Birleşen desenlerin özenli bir tasarımla döşendiği şık ve modern döşeme modellerinden siyah ve beyazın iç içe geçtiği ve kare şeklindeki karoların kullanıldığı dama desenlerine; klasik paralel döşeme modellerinden hareketli balık sırtı döşeme yöntemlerine kadar pek çok farklı model ve tarz arasından seçim yapmak mümkün. İlham veren 12 karo ve fayans döşeme örneği isimli yazımızda son yılların en öne çıkan fayans döşeme modellerini derlemiştik.

Şanlıurfa'da fayans döşeme işlemleri ne kadara mal olur?

Evinizin belirli alanlarına fayans ya da yer karosu döşetmek istiyorsanız öncelikle bütçenizi belirlemeli ve malzeme seçimini de bu bütçeye göre yapmalısınız. Seçeceğiniz malzeme toplam bütçenizi belirleyen en önemli faktörlerin başında gelir.

Seramik fayans modellerinde en uygun fiyatlı olan kum taş fayanslar, en pahalı olanlar ise çimento bazlı olan seramiklerdir. Metrekaresi ortalama 15 TL'den başlayan fayans ve karo ücretleri, malzeme, üretim kalitesi, kalınlık, renk ve desen gibi unsurların da etkisi ile 90-100 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Doğal taş karo ve fayanslar ise özellikle iç mekânlar için ideal olan ve zamana meydan okuyan doku ve estetik görünümleri ile her dönem bir dekorasyon trendi olmayı başaran mermer ve granit söz konusu olduğunda daha pahalıya mal oluyor. Metrekaresi ortalama 30 TL'den başlayan doğal taş fayans ve karoların fiyatları 150 TL'ye kadar çıkabiliyor.

İşçilik fiyatları ise fayans döşenecek alanın büyüklüğüne ve yapılacak işlemin ayrıntısına göre değişebiliyor. Örneğin mevcut banyo ya da mutfağınızı yenilemek istiyorsanız ve önceki fayans ve karoların sökülmesi, duşakabinin kırılması gibi işlemler gerekiyorsa bunlar işçilik ücretlerini arttırıyor. Bunun için de en iyi fiyatı alabilmek ve banyo ya da mutfağınızı en ekonomik şekilde yenilemek istiyorsanız farklı fayans döşeme ustalarına, uygulama yapılacak bölge ile ilgili ayrıntıları sunarak teklif almanızı öneriyoruz. Ancak elbette sizin için en uygun fayans döşeme ustası her zaman en ucuz teklifi veren olmayabilir; mutlaka söz konusu ustaların daha önceki işlerine göz gezdirin ve seçeceğiniz ustanın deneyimli bir fayans döşeme ustası olduğundan emin olun.

Şanlıurfa'daki deneyimli döşeme ustalarına nasıl ulaşabilirim?

Eğer Şanlıurfa ve çevresinde projeniz için en uygun fayans döşeme ustasını nasıl bulabileceğinizi düşünüyorsanız homify sayfalarında yer alan Profesyoneller bölümüne göz gezdirmeniz yeterli. Bu bölümde size en yakın konumdaki iç mimarlar, banyo tasarımcıları, mutfak planlayıcıları gibi pek çok profesyonel firmaya ulaşabileceğiniz gibi banyo ve mutfak tadilatlarınızda size yardımcı olacak fayans döşeme ustalarını da bulabilirsiniz. Üstelik bu bölümde karşınıza çıkan döşeme ustalarının profillerine tıklayarak geçmiş deneyimlerini, daha önce tamamladıkları işlerin fotoğraflarını da inceleyebilir ve beğendiğiniz ve sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz döşeme ustalarına da mesaj atarak evinizin uygulama yapılacak olan alanındaki detayları paylaşabilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz. Böylece birden çok fayans döşeme ustası ile evinizden çıkmadan iletişim kuracak ve kolaylıkla karşılaştırma yaparak karar verebileceksiniz.

Benzer fotoğraflara göz at