Dülgerler kategorisinde, antalya şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

antalya : Dülgerler - 1296

flywood
"DEKORASYON KİSVESİNDE AŞIRI SANAT"
lab58
lab58 Il design che prende forma. Lab 58 è un laboratorio di design artigianale, nato nel 2018 dall’incontro di Jean Pierre
ESTRUCTURAS DE MADERAS RIGÓN, S.L.
Somos una empresa con más de 45 años de experiencia en el sector de la madera y productos vegetales, brezo, carrizo, esparto
MOKALI   Carpintería Residencial
MOKALI, empresa dedicada a la fabricación e instalación de muebles de carpintería interior residencial; tales como cocinas
Carpinteria Alcocer
Empresa líder en el ramo de la carpintería, dedicada a la fabricación, instalación y diseño de todo tipo de mobiliario
Grupo Corpe®
O Grupo Corpe integra e desenvolve a sua actividade no sector da madeira e conta com mais de 30 anos de experiência
MOBILFE
Mobilfe es una Joven PYME, que se dedica al Diseño, Venta y Fabricación de  muebles a  medida, principalmente Cocinas y
la alacena segoviana s.l
Ebanistería especializada en  la fabricacion de muebles a medida, con diseño propio o el indicado por el cliente con
!! 91-9928979713 #kala jadu specialist guru ji iN Mumbai
https://www.homify.in/professionals/8254746/91-9928979713-kala-jadu-specialist-guru-ji-in-mumbai
NavarrOlivier
NavarrOlivier es una empresa joven de origen familiar que conserva sus características iniciales de compromiso con el cliente.Nuestro
Loftspace
We’re in the space business. The business of creating additional storage or living space for you in the most cost-effective
CARPINTEK GROUP
Carpintek Group es una compañía especializada en fabricación y diseño de espacios en madera, desde los proyectos propios
Natureflow®
Somos una compañia familiar, dedicada al diseño, fabricación y mantenimiento de mobiliario y accesorios de decoración de
m furniture - moshir abdallah
Moshir Furniture Established in Egypt since 1987, and provided all customers with designs of wooden furniture to obtain
Maxmar Construction LTD
Maxmar LTD is London's building company with own joinery workshop. We have also opened our branch in Poland where we produce
Carpintería área 59
Fabricación y montaje, puertas, armarios, cocinas, muebles de baño, 
Carpintería Fabricaciones Peña
La Carpintería Fabricaciones Peña en un proyecto familiar dedicado a la producción de muebles de madera de todo tipo para
A.I. Advance Interior Sdn Bhd
Our company was established since 1991 with the name of Advance Interior Decoration Works and had then changed the name
FustHabitat
Somos una carpintería que realiza desde fabricación de puertas a mobiliario de todo tipo, siempre a medida. Estamos especializados
Melo & Filhos Carpintaria
A Melo & Filhos,Lda é uma empresa de Carpintaria formada em 1985, com vários anos de experiência no sector. Com obras

Ülkemizin turizm cenneti olan ve nüfusu bakımından ülkemizin altıncı büyük şehri olan Antalya, yaz aylarında nüfusu kadar yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan özel bir şehir olarak tanınmaktadır. Akdeniz boyunca uzanan bir şehir olması çok uzun kıyılara sahip olmasını sağlamış, 630 km kıyı ölçüsü ile dünya üzerinde açık denizlere an fazla kıyısı olan ilk on şehir içinde yer almıştır. Bir deniz şehri olmasından dolayı tarihi boyunca farklı medeniyetler tarafından yurt olarak tercih edilmiş, farklı medeniyetlere ait şehirlere ev sahipliği yapmıştır. Günümüzde Antalya sınırları içinde 27 farklı medeniyete ait tarihi yapılar yer almaktadır. Antalya ili toplam olarak 20.815 metrekare alana sahiptir. Turistik bir şehir olması Antalya mimarisini de özel kılmıştır. Geleneksel mimari ile modern mimari arasında keskin geçişler olmamakla birlikte Alanya, Kaleiçi, Side gibi ilçelerde ahşap kagir yapılar çok yaygın olarak tercih edilmektedir. Ahşap yapılar hem modern mimariye hem de geleneksel mimariye göre inşa edilen yapılardır. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de ahşap yapılara olan ilgi en üst düzeyde olduğundan Antalya sınırları içinde yer alan ahşap yapılar diğer şehirlerdeki betonarme - ahşap yapı oranına göre oldukça yüksektir. Ahşap yapıların bu kadar revaçta olmasının ve bu denli tercih edilmesinin temel etkenlerinden biri de dülgerlerdir. Dülgerler; ahşap yapılarda kullanılan ağacın, ahşabın işlenmesini sağlayan, taşıyıcı özelliklere sahip kaliteli ve sağlam ağaçların yapı elemanı olarak kullanılacak hale gelmesini sağlayarak yapının inşa edilmesini sağlayan kişilerdir. Günümüzde marangozlar olarak biliniyor olsalarda dülgerler asıl olarak ağaç işlemeciliği yapan, özellikle yapıların taşıyıcı elemanları olarak kullanılacak ağaçlara şekil veren kişilerdir. Dülgerler sadece ağaç işleyerek yapı elemanı ortaya çıkarmaz ağaç işlenerek yapılacak eşya, araç ve gereçleri de işleyen kişilerdir. 

Antalya’da dülgerler hangi alanlarda hizmet verirler?

  • Dülgerler; günümüzde marangoz olarak bilinen ustaların aksine kaba ağaç işlerini yapan, ağaç, kütük, ahşap gibi kaba işleme, şekil verme imalatlarını yapan kişilerdir. Bu nedenle evinizin inşası, teras, balkon gibi alanların inşası, evinizin güçlendirilmesi için gereken ağaçların işlenmesi imalatlarını yaparlar. 
  • Modern dekorasyonlar içinde yer alan ahşap ve ağaç tavanların yapılması, ağaç, kütük kiriş ve kolonların hayata geçirilmesi gibi imalatları yapan dülgerler dekorasyon içinde yer almasını istediğiniz, doğallığı pekiştiren ağaç imalatlarını da yaparlar. 
  • Kırsal kesimlerde ve şehirlerde trend halini alan modern ahşap ev modellerinin inşası, kütük ev inşası ve ev için gerekli olan ağaçların tedarik edilmesi gibi görevleri olan dülgerler bu malzemelerin lojistiki konusunda da sizlere yardımcı olurlar. 
  • Kaba ağaç işleme ile ilgili olarak yapılacak her türlü imalatı yapan dülgerler marangozlardan farklı olarak kütük ve ağaç oturum alanları, oturma grupları tasarımı ve imalatları yaparlar. 
  • Betonarme binaların inşasında, dekorasyonlarında ihtiyaç duyulan ağaçların tedariki, işlenmesi ve kullanılması gibi görevler de dülgerlerin görevleri arasında yer alır. 

Asıl meslekleri yapı inşa edilmesi için gerekli olan ağaçların işlenmesi olan dülgerler bu işlerin yanı sıra ağaç işleme içeren tüm imalatları da yaparlar. Marangozlardan farklı olarak kullandıkları alet, edavat, araç ve gereçleri de farklı olan dülgerler geçmiş dönem ustaları olarak günümüzde hala varlıklarını devam ettirmektedirler. 

Antalya’da neden bir dülger ile çalışmalıyım ?

Antalya gibi turistik bir şehirde yaşadığınız evin özel olmasını veya işlettiğiniz mekanın otantik bir dekorasyona sahip olmasını istiyorsanız bir dülger ile çalışmak size çok şey kazandıracaktır. Otantik ve doğal dekorasyonlar içinde yer alaca ağaç işlemelerini profesyonel bir dülgere yaptırmak görsel ve estetik açıdan kusursuz dekorasyonlar yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca bütüncül süs aksesuarlarının uzun ömürlü olması ve daha ekonomik olarak hayata geçirilmesi içinde dülgerler ile çalışmak size avantaj sağlayacaktır.

İhtiyaç duyacağınız ağaç işlemesi için işin uzmanı ile çalışmak hem zaman açısından hem maddi açıdan size avantaj sağlar. Dülgerler ağaç işleme ve kaba ağaç işleri konusunda alanında uzman kişilerdir.

Genel olarak marangoz olarak düşünülen dülgerler ile çalışmak evinizin daha kısa süre inşa edilmesini sağlayacağı gibi evin taşıyıcı elemanları olan kolonların daha sağlıklı bir şekilde işlenmesini ve hayata geçirilmesini sağlar. Ağaçların taşıyıcı elemanlar olarak kullanılacağı yerlerde ağaç çapları, ağaç türleri gibi konulara hakim olan  dülgerler ağaçları taşıyıcı özelliklere ve yüklere göre işler ve size daha güvenli evler sunarlar.

Kütük ve ahşap ev gibi ev modelleri her usta tarafından hayata geçirilebilen evler değildir. Bu tür bir eve sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken işinin ehli ve ağaç işleme, kütük birleştirme konularından uzman olan bir dülger ile çalışmaktır. 

Antalya’da profesyonel bir dülgere nasıl ulaşabilirim ?

Dülgerlik mesleği geçmişte çok revaçta olan, günümüzde ise marangozların gerisinde kalmış bir meslek grubudur. Bu nedenle günümüzde dülgerlere ulaşmak kolay değildir. İhtiyacınız olan bir ağaç işleme, ağaç ev yapımı işleri için homify aracılığı ile dülgerlere ulaşabilirsiniz. Antalya’da faaliyet gösteren ve bölgenin iklimine uygun ağaçları işleyen profesyonel bir dülgere ulaşabilmek için homify “Profesyoneller” sayfasına erişim sağlamanız yeterlidir. Profesyoneller sayfasında yer alan birbirinden tecrübeli dülgerlerin referans işlerini inceleyerek haklarında bilgi edinebilir, ihtiyacınız olan alanda tecrübesi olan profesyonel bir dülger ile iletişime geçerek çalışabilirsiniz.

Antalya’da bir dülger ile çalışırken nelere dikkat etmeliyim? 

Çalışacağınız dülgerin tecrübeli ve deneyimli olması zorunluluktur. Dülgerlik mesleği kolayca öğrenilebilen ve herkesin yapabileceği bir meslek olmadığı için çalışacağınız ustayı seçerken referanslarına ve tecrübelerine özen göstermeli, seçiminizi bu doğrultuda yapmalısınız. 

Çalışmak istediğiniz veya çalışacağınız dülger ustası ile oturup konuşmalı, birbirinize karşı olan sorumluluklarınızı belirtmeli ve bu sorumlulukları yazılı bir hale getirip imza altına almalısınız. Yazılı bir sözleşme işinizi resmiyete dökecektir. 

Çalışacağınız veya çalıştığınız  dülgerin kullandığı malzemenin kalitesine, kullandığı aletlere, araç ve gereçlere dikkat etmelisiniz. Ayrıca dülger ustasından bir imalat projesi, çalışma programı istemelisiniz. Çalışma programı iş başlangıç ve bitiş tarihlerini kapsayacağı için zaman kaybı oluşmasını önleyecektir. 

Ahşap ev kütük ev modellerinden birini yaptırmak istiyorsunuz ve  nasıl bir ev yaptıracağınız konusunda kararsız kalmışsanız "Güzelliği ile büyüleyen 10 ahşap ev" başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Benzer fotoğraflara göz at