Dülgerler kategorisinde, İstanbul şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

İstanbul : Dülgerler - 913

flywood
"DEKORASYON KİSVESİNDE AŞIRI SANAT"
CARPINTEK GROUP
Carpintek Group es una compañía especializada en fabricación y diseño de espacios en madera, desde los proyectos propios
Natureflow®
Somos una compañia familiar, dedicada al diseño, fabricación y mantenimiento de mobiliario y accesorios de decoración de
Loftspace
We’re in the space business. The business of creating additional storage or living space for you in the most cost-effective
NavarrOlivier
NavarrOlivier es una empresa joven de origen familiar que conserva sus características iniciales de compromiso con el cliente.Nuestro
Hout Design
Company designing and making inspirational wooden Kitchens and furniture.  A fresh, minimalist style that celebrates living
Yatar Amoblamientos
Me dedico a la fabricacion de amoblamientos a medida, realizados en melamina y madera maciza, cocinas, baños, placares e
ROGEL Y GEA S.L
MÁS DE 50 AÑOS A TU SERVICIO En Rogel Y Gea Carpinteros nos dedicamos a la Carpintería en general y somos expecialistas
Purdom's Bespoke Furniture
Bespoke Wardrobes, Kitchens, Alcove units and simple things, beautifully hand made.
Expert Kitchens and Interiors
Expert Kitchens and Interiors is of of the Best Cupboard Companies in Kwa ZuluNatal. We provide for our Clients to the Best
CHACARA
A Chacara desenvolve diversos projetos em marcenaria e carpintaria, seja para exterior ou interior. Nossa matéria é a madeira
Caoba Muebles
Caoba Muebles es una empresa Sonorense que tiene operando en el mercado 4 años, es una empresa dedicada al diseño, fabricación
Maderas Castellar
Maderas Castellar constituye una empresa especializada en la venta de madera tratada con ya varios años de experiencia en
Divan ingenieria
Elaboración de muebles finos a capricho. Logramos hacer el mueble que el cliente desee con una simple foto. Creamos piezas
Nudo Carpintería Fina
Materializamos cualquiera que sea tu idea para lograr un proyecto exclusivo, fabricamos Paneles en Relieve, Fachaletas Decorativas

Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren, iki kıtayı birleştirme özelliğine sahip dünya üzerindeki tek şehir olma özelliğine sahip olan İstanbul, nüfus bakımından da metropol olmuş bir şehirdir. İki kıtada toprakları olan, sahip olduğu İstanbul Boğaz’ı ve boğaz köprüleri ile dünya genelinde meşhur olan bu şehir, tarihin pek çok noktasında iz bırakmıştır. Bir çağın açılıp bir çağın kapandığı İstanbul’un fetih tarihi ile de dünya tarihinde yer edinen İstanbul geçmişten günümüze kadar pek çok millete ve uygarlığa başkentlik yapmıştır. Tarihi önemi dışında günümüzde de dünya geneline bilinen, yaşam standartlarına göre sıralamalarda ilk onda yer almayı başaran İstanbul, hayatın çok hızlı aktığı,aynı anda çok sayıda farklı milletten insanları görebileceğiniz, tarih, sağlık, turistik gezi alanlarının yer aldığı büyük bir metropol haline gelmiştir.

Tarihi geçmişi incelendiğinde pek çok kez yeniden kurulan şehirde eski dönem evleri ile modern inşaatları ve yapıları bir arada görebilirsiniz. Eski İstanbul’da yer alan ahşap evlerin tamamına yakını dönüştürülmüş, modern yapılar haline getirilmiştir. Modern hale getirilen yapılar, eski evlerden esinlenilmiş ve eski evlerin izlerini taşımaktadır. Eski evlerin inşa edilmesinde görev alan dülgerler yeni ve modern teknoloji ile hayata geçirilen yapılarda da görev almıştır. Modern yapılar içinde yer alan ağaç işleme işlerini yapan dülgerler hem geçmişi yaşayacağınız hem de modern hayata uyum sağlamanıza yardımcı olacak ağaç işlerini yapan kişilerdir. Günümüzde gelişen teknoloji nedeniyle sayıları azalan dülgerler yaptıkları profesyonel işler sayesinde yaşamlarını devam ettirmektedir. Evinizde ihtiyaç duyacağınız kaba ağaç işleri ve  doğallığı pekiştirmek için tercih edeceğiniz ağaç işleri için profesyonel yardım alabileceğiniz dülgerler yapıların kaba ağaç işlerini de yapmaktadır. Marangozlardan çok farklı hizmetler sunan dülgerler geçmişte inşa edilen evlerin tamamında görev almış, eski İstanbul evlerini hayata geçirmiş kişiler olduğu için mesleklerini geçmişten günümüze kadar devam ettirmişlerdir.

İstanbul’da dülgerler hangi alanlarda hizmet verirler?

  • Dülgerler; günümüzde çok bilinen meslekler olmasa da kırsal alanlarda ve köy evlerinde yer alan kaba ağaç işlerini hayata geçiren, ahşap, kütük ve ağaç evlerin inşa edilmesine çok büyük katkı sağlayan kişilerdir. Ahşap ve ağaç evleri inşa etmek istediğinizde yardım alacağınız meslek erbaplarıdır.
  • Günümüzün trendi olan doğal ahşap tasarımların hayata geçirilmesini sağlayan dülgerler teras alanı, balkon, bahçe içinde yer alan oturum alanı gibi alanların tasarımı ve uygulanmasını sağlayan kişilerdir. 
  • Kaba ağaç işleme ustaları olan dülgerler geçmişte evlerin, konutların inşa edilmesini sağlarken günümüzde ise doğal dekorasyon elemanları, aksesuarları için ağacı işleyen kişilerdir. 
  • Ahşap binalarda, betonarme yapılarda yapıların kat bölmelerini, iskeletlerini, merdiven gibi ulaşım yollarını yapan dülgerler yapı ile ilgili ihtiyaç duyulan benzer konularda da hizmet vermektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse; asıl meslekleri yapı inşası sırasında kullanılacak ağaçları ve ahşapları işlemek ve uygulamak olan dülgerler günümüz teknolojisinin gerisinde kalmış olmalarına rağmen dekorasyon imalatlarında kullanılacak ağaçları da işleyen kişiler haline gelmiştir.  

İstanbul’da dülger ile çalışmanın avantajları nelerdir?

İstanbul hayatın çok hızlı aktığı ve zamanın çok önemli olduğu bir şehir olduğu için ihtiyaç duyduğunuz ağaç işleme işini profesyonel bir dülgere yaptırmalısınız. Profesyonel bir dülger ile çalıştığınızda ihtiyacınız olan ağaç türünü doğru bir şekilde seçebilir, kısa zamanda ihtiyaç duyduğunuz hizmeti profesyonel bir şekilde karşılayabilirsiniz. 

İnsanların marangozluk işi olarak gördükleri ancak apayrı bir meslek olan dülgerler, evinize veya iş yerinize yapacağınız balkon, teras, oturum alanı gibi imalatların profesyonel bir şekilde kısa süre de hayata geçirilmesini sağlamanın yanında doğru malzeme seçimi, doğru tekniklerin kullanımı anlamında da profesyonel hizmet verirler. Taşıyıcı özellikleri olan ağaçların doğru işlenmesi yapılacak imalatların uzun ömürlü olmasını sağlar.

Dülgerlik; günümüz inşaat teknolojisinde yeri azalan bir meslek olarak görülse de günümüzde kat bölmeleri, kırma çatı imalatları, iskelet imalatları gibi hayat öneme sahip imalatları sizlere profesyonel bir şekilde sunarlar.

Zaman ve ekonomik açıdan tasarruf etmenizi sağlayacak dülgerler bir taraftan da profesyonel hizmeti kolaylıkla almanızı sağlarlar. 

İstanbul’da profesyonel bir dülgere nasıl ulaşabilirim?

İstanbul gibi metropol olmuş bir şehirde işinin ehli ve işini hakkıyla yapan bir profesyonel ile çalışmak oldukça zordur. Özellikle sayıları azalan dülgerler gibi meslek gruplarında profesyonel birine ulaşmak daha zor bir süreçtir. İhtiyaç duyduğunuz bir ağaç işleme imalatı için profesyonel bir dülgere kolayca ulaşabilmek istiyorsanız homify “Profesyoneller” sayfasına tıklamanız yeterli olacaktır. Birbirinden değerli ve tecrübeli dülger ustalarının yer aldığı profesyoneller sayfasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir profesyonele ulaşabilir, referans işlerini inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz. 

İstanbul’da neden bir dülger ile çalışmalıyım?

  • Öncelikle ihtiyaç duyduğunuz imalatların bir marangozun değil, bir dülgerin işi olduğunu bilmelisiniz. Profesyonel dülgerler ile çalışmalı, işi ehline yaptırarak uzun ömürlü olmasını sağlamalısınız.
  • Dülgerler ile çalışmanın size sağlayacağı bir diğer fayda ise İstanbul gibi metropol olmuş bir şehirde ihtiyaç duyacağınız ağaçları bulmanızı kolaylaştırır. Dülgerler çalıştıkları piyasayı çok iyi tanıdıkları için size en doğru malzemeyi bulma konusunda yardımcı olacaklardır. 
  • Konut imalatlarında yer alan ağaçların kusursuz bir şekilde işlenmesi, taşıyıcı özelliklerinin zayıflatılmadan işlenebilmesi için işini kusursuz yapan bir dülger ile çalışmalısınız. 
  • Bahçe ve teras gibi alanlarda yer alan imalatlar için kullanılacak malzemelerin seçilmesi, doğru teknikler ile işlenmesi ve uygulamanın uzun ömürlü olması için profesyonel bir dülger ile çalışmalısınız. 

İstanbul’da bir dülger ile çalışırken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle çalışacağınız ustayı seçerken referans işlerine dikkat etmeli, ihtiyacınıza yönelik bir profesyonel seçmelisiniz. Seçtiğiniz dülger ile çalışırken isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi net bir şekilde ustanıza belirtmelisiniz. 

Çalışacağınız dülger ustası ile karşılıklı sorumluluklarınızı içeren bir sözleşme imzalamalı, sözleşme maddeleri içinde işin bitiş süresi, kullanılacak malzeme kalitesi gibi maddeleri belirtmelisiniz. 

Profesyonel bir dülger ile çalışırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri imalat yapılacak alanın doğru projelendirilmesidir. Yapılan projelendirmeyi dülgerlere sunmalı ve bu proje doğrultusunda çalışmalarını sağlamalısınız. 

Ahşap bir eve sahip olmak istiyorsanız profesyonel bir dülger ustası ile çalışabilirsiniz. İlham verecek fikirler için  "Güzelliği ile büyüleyen 10 ahşap ev" başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Benzer fotoğraflara göz at