Dülgerler kategorisinde, istanbul şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

istanbul : Dülgerler - 1265

flywood
"DEKORASYON KİSVESİNDE AŞIRI SANAT"
lab58
lab58 Il design che prende forma. Lab 58 è un laboratorio di design artigianale, nato nel 2018 dall’incontro di Jean Pierre
ESTRUCTURAS DE MADERAS RIGÓN, S.L.
Somos una empresa con más de 45 años de experiencia en el sector de la madera y productos vegetales, brezo, carrizo, esparto
Carpinteria Alcocer
Empresa líder en el ramo de la carpintería, dedicada a la fabricación, instalación y diseño de todo tipo de mobiliario
MOBILFE
Mobilfe es una Joven PYME, que se dedica al Diseño, Venta y Fabricación de  muebles a  medida, principalmente Cocinas y
Diseños en Madera Colomex
Somos una empresa dedicada a mejorar tu hogar y negocio, tenemos muchas ideas para bajar tus costos de inversión en muebles
!! 91-9928979713 #kala jadu specialist guru ji iN Mumbai
https://www.homify.in/professionals/8254746/91-9928979713-kala-jadu-specialist-guru-ji-in-mumbai
NavarrOlivier
NavarrOlivier es una empresa joven de origen familiar que conserva sus características iniciales de compromiso con el cliente.Nuestro
monteverde
A Monteverde Carpintaria dedica-se à realização de trabalhos assentamentos e fabricação de carpintaria. Especializada nos
Loftspace
We’re in the space business. The business of creating additional storage or living space for you in the most cost-effective
CARPINTEK GROUP
Carpintek Group es una compañía especializada en fabricación y diseño de espacios en madera, desde los proyectos propios
Grupo Corpe®
O Grupo Corpe integra e desenvolve a sua actividade no sector da madeira e conta com mais de 30 anos de experiência nas
m furniture - moshir abdallah
Moshir Furniture Established in Egypt since 1987, and provided all customers with designs of wooden furniture to obtain
Grupo Creativo DF, C.A.
Mucho más que un mueble, somos una Carpintería Creativa Moderna, creamos muebles a medida, personalizados para hogares,
Maxmar Construction LTD
Maxmar LTD is London's building company with own joinery workshop. We have also opened our branch in Poland where we produce
Carpintería área 59
Fabricación y montaje, puertas, armarios, cocinas, muebles de baño, 
WE-Maatdesign
Sterk in maatwerk voor overkappingen, terrassen, binnen- en buitenafwerking van woonhuis en tuin. Van classic tot industrieel
Barragan Carpinteria
Segunda generación de carpinteros. Metodos tradicionales de trabajo en madera maciza.
A.I. Advance Interior Sdn Bhd
Our company was established since 1991 with the name of Advance Interior Decoration Works and had then changed the name
FustHabitat
Somos una carpintería que realiza desde fabricación de puertas a mobiliario de todo tipo, siempre a medida. Estamos especializados

Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren, iki kıtayı birleştirme özelliğine sahip dünya üzerindeki tek şehir olma özelliğine sahip olan İstanbul, nüfus bakımından da metropol olmuş bir şehirdir. İki kıtada toprakları olan, sahip olduğu İstanbul Boğaz’ı ve boğaz köprüleri ile dünya genelinde meşhur olan bu şehir, tarihin pek çok noktasında iz bırakmıştır. Bir çağın açılıp bir çağın kapandığı İstanbul’un fetih tarihi ile de dünya tarihinde yer edinen İstanbul geçmişten günümüze kadar pek çok millete ve uygarlığa başkentlik yapmıştır. Tarihi önemi dışında günümüzde de dünya geneline bilinen, yaşam standartlarına göre sıralamalarda ilk onda yer almayı başaran İstanbul, hayatın çok hızlı aktığı,aynı anda çok sayıda farklı milletten insanları görebileceğiniz, tarih, sağlık, turistik gezi alanlarının yer aldığı büyük bir metropol haline gelmiştir.

Tarihi geçmişi incelendiğinde pek çok kez yeniden kurulan şehirde eski dönem evleri ile modern inşaatları ve yapıları bir arada görebilirsiniz. Eski İstanbul’da yer alan ahşap evlerin tamamına yakını dönüştürülmüş, modern yapılar haline getirilmiştir. Modern hale getirilen yapılar, eski evlerden esinlenilmiş ve eski evlerin izlerini taşımaktadır. Eski evlerin inşa edilmesinde görev alan dülgerler yeni ve modern teknoloji ile hayata geçirilen yapılarda da görev almıştır. Modern yapılar içinde yer alan ağaç işleme işlerini yapan dülgerler hem geçmişi yaşayacağınız hem de modern hayata uyum sağlamanıza yardımcı olacak ağaç işlerini yapan kişilerdir. Günümüzde gelişen teknoloji nedeniyle sayıları azalan dülgerler yaptıkları profesyonel işler sayesinde yaşamlarını devam ettirmektedir. Evinizde ihtiyaç duyacağınız kaba ağaç işleri ve  doğallığı pekiştirmek için tercih edeceğiniz ağaç işleri için profesyonel yardım alabileceğiniz dülgerler yapıların kaba ağaç işlerini de yapmaktadır. Marangozlardan çok farklı hizmetler sunan dülgerler geçmişte inşa edilen evlerin tamamında görev almış, eski İstanbul evlerini hayata geçirmiş kişiler olduğu için mesleklerini geçmişten günümüze kadar devam ettirmişlerdir.

İstanbul’da dülgerler hangi alanlarda hizmet verirler?

  • Dülgerler; günümüzde çok bilinen meslekler olmasa da kırsal alanlarda ve köy evlerinde yer alan kaba ağaç işlerini hayata geçiren, ahşap, kütük ve ağaç evlerin inşa edilmesine çok büyük katkı sağlayan kişilerdir. Ahşap ve ağaç evleri inşa etmek istediğinizde yardım alacağınız meslek erbaplarıdır.
  • Günümüzün trendi olan doğal ahşap tasarımların hayata geçirilmesini sağlayan dülgerler teras alanı, balkon, bahçe içinde yer alan oturum alanı gibi alanların tasarımı ve uygulanmasını sağlayan kişilerdir. 
  • Kaba ağaç işleme ustaları olan dülgerler geçmişte evlerin, konutların inşa edilmesini sağlarken günümüzde ise doğal dekorasyon elemanları, aksesuarları için ağacı işleyen kişilerdir. 
  • Ahşap binalarda, betonarme yapılarda yapıların kat bölmelerini, iskeletlerini, merdiven gibi ulaşım yollarını yapan dülgerler yapı ile ilgili ihtiyaç duyulan benzer konularda da hizmet vermektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse; asıl meslekleri yapı inşası sırasında kullanılacak ağaçları ve ahşapları işlemek ve uygulamak olan dülgerler günümüz teknolojisinin gerisinde kalmış olmalarına rağmen dekorasyon imalatlarında kullanılacak ağaçları da işleyen kişiler haline gelmiştir.  

İstanbul’da dülger ile çalışmanın avantajları nelerdir?

İstanbul hayatın çok hızlı aktığı ve zamanın çok önemli olduğu bir şehir olduğu için ihtiyaç duyduğunuz ağaç işleme işini profesyonel bir dülgere yaptırmalısınız. Profesyonel bir dülger ile çalıştığınızda ihtiyacınız olan ağaç türünü doğru bir şekilde seçebilir, kısa zamanda ihtiyaç duyduğunuz hizmeti profesyonel bir şekilde karşılayabilirsiniz. 

İnsanların marangozluk işi olarak gördükleri ancak apayrı bir meslek olan dülgerler, evinize veya iş yerinize yapacağınız balkon, teras, oturum alanı gibi imalatların profesyonel bir şekilde kısa süre de hayata geçirilmesini sağlamanın yanında doğru malzeme seçimi, doğru tekniklerin kullanımı anlamında da profesyonel hizmet verirler. Taşıyıcı özellikleri olan ağaçların doğru işlenmesi yapılacak imalatların uzun ömürlü olmasını sağlar.

Dülgerlik; günümüz inşaat teknolojisinde yeri azalan bir meslek olarak görülse de günümüzde kat bölmeleri, kırma çatı imalatları, iskelet imalatları gibi hayat öneme sahip imalatları sizlere profesyonel bir şekilde sunarlar.

Zaman ve ekonomik açıdan tasarruf etmenizi sağlayacak dülgerler bir taraftan da profesyonel hizmeti kolaylıkla almanızı sağlarlar. 

İstanbul’da profesyonel bir dülgere nasıl ulaşabilirim?

İstanbul gibi metropol olmuş bir şehirde işinin ehli ve işini hakkıyla yapan bir profesyonel ile çalışmak oldukça zordur. Özellikle sayıları azalan dülgerler gibi meslek gruplarında profesyonel birine ulaşmak daha zor bir süreçtir. İhtiyaç duyduğunuz bir ağaç işleme imalatı için profesyonel bir dülgere kolayca ulaşabilmek istiyorsanız homify “Profesyoneller” sayfasına tıklamanız yeterli olacaktır. Birbirinden değerli ve tecrübeli dülger ustalarının yer aldığı profesyoneller sayfasından ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir profesyonele ulaşabilir, referans işlerini inceleyebilir ve iletişime geçebilirsiniz. 

İstanbul’da neden bir dülger ile çalışmalıyım?

  • Öncelikle ihtiyaç duyduğunuz imalatların bir marangozun değil, bir dülgerin işi olduğunu bilmelisiniz. Profesyonel dülgerler ile çalışmalı, işi ehline yaptırarak uzun ömürlü olmasını sağlamalısınız.
  • Dülgerler ile çalışmanın size sağlayacağı bir diğer fayda ise İstanbul gibi metropol olmuş bir şehirde ihtiyaç duyacağınız ağaçları bulmanızı kolaylaştırır. Dülgerler çalıştıkları piyasayı çok iyi tanıdıkları için size en doğru malzemeyi bulma konusunda yardımcı olacaklardır. 
  • Konut imalatlarında yer alan ağaçların kusursuz bir şekilde işlenmesi, taşıyıcı özelliklerinin zayıflatılmadan işlenebilmesi için işini kusursuz yapan bir dülger ile çalışmalısınız. 
  • Bahçe ve teras gibi alanlarda yer alan imalatlar için kullanılacak malzemelerin seçilmesi, doğru teknikler ile işlenmesi ve uygulamanın uzun ömürlü olması için profesyonel bir dülger ile çalışmalısınız. 

İstanbul’da bir dülger ile çalışırken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle çalışacağınız ustayı seçerken referans işlerine dikkat etmeli, ihtiyacınıza yönelik bir profesyonel seçmelisiniz. Seçtiğiniz dülger ile çalışırken isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi net bir şekilde ustanıza belirtmelisiniz. 

Çalışacağınız dülger ustası ile karşılıklı sorumluluklarınızı içeren bir sözleşme imzalamalı, sözleşme maddeleri içinde işin bitiş süresi, kullanılacak malzeme kalitesi gibi maddeleri belirtmelisiniz. 

Profesyonel bir dülger ile çalışırken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri imalat yapılacak alanın doğru projelendirilmesidir. Yapılan projelendirmeyi dülgerlere sunmalı ve bu proje doğrultusunda çalışmalarını sağlamalısınız. 

Ahşap bir eve sahip olmak istiyorsanız profesyonel bir dülger ustası ile çalışabilirsiniz. İlham verecek fikirler için  "Güzelliği ile büyüleyen 10 ahşap ev" başlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

Benzer fotoğraflara göz at