İç Mimarlar kategorisinde, Erzurum şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Erzurum : İç Mimarlar - 3

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük şehirlerinden biri olan Erzurum, yükseltisinin fazla olmasından dolayı sert karasal iklimin görüldüğü, kış aylarında sıcaklıkların – 35 dereceye kadar düştüğü bir şehirdir. Kış aylarının çok soğuk geçmesi kalıcı kar ölçülerinin yüksek kesimlerde 2 metreye kadar, şehir merkezlerinde ise 70 – 80 santimetreye kadar yerde kalmasına neden oluyor. Yüz ölçümü bakımından Türkiye'nin dördüncü büyük şehri olması geniş tarım  alanlarına sahip olmasını sağlamıştır. Erzurum, hem bölgenin hem de ülkenin hayvancılık sektöründe yükünü taşıyan bir şehir olmanın yanında hayvancılığa dayalı tarımında gelişmiş olduğu bir şehirdir. Erzurum, yüksek bir rakıma sahip olduğu için Palandöken Dağı'nda yapay ve doğal kayak pistlerine sahiptir. Gençlik olimpiyatlarının düzenlenmesi ile yeni tesisler inşa edilmiş olan erzurum,  Uludağ ile birlikte ülkenin kış turizminin lokomotifi haline gelmiştir. 

Coğrafik özelliklerin dışında mimari açıdan Erzurum'a özgü geleneksel Erzurum Evleri de şehrin simgelerinden biridir. Geleneksel erzurum evleri; iki katlı kalın duvarlara sahip, ahşap kirişlerin sık kullanıldığı, zemin katında hayvan ağılı ve tandır ekmeğinin pişirildiği tandırın yer aldığı bir nevi kiler gibi kullanılır. Birinci kat ise yaşam alanları olarak kullanılmaktadır. Erzurum'da geleneksel evlerin dışında modern mimariye göre tasarlanmış, farklı akımlara göre iç dizaynı yapılmış konutlar, evler de yer almaktadır. Bir şehir olarak geçmiş ile modern arasındaki bağı çok iyi bir şekilde kurmuş olan Erzurum'da Avrupai tasarımlara sahip evler ile vintage, klasik, rustik, country, kırsal, geleneksel, Batı mimarisi tasarımlarına sahip evleri bir arada görebilirsiniz. Mimari gelişime bağlı olarak mimar ve  iç mimarlar bu gelişime ayak uydurmuş, farklı tasarımlar yaparak şehrin mimari kültürünün gelişmesine katkı sağlamışlardır. Geçmişte tip projelere göre inşa edilen yapılar yerini modern mimarilere göre inşa edilen, modern iç tasarımlara sahip evlere bırakmıştır. Erzurum gibi farklı kültürlere ait insanların yaşadığı bir şehirde farklı tasarımların, modern dekorasyonların, estetik iç dizaynların hayata geçirilmesinde en büyük pay şehirde yaşayan, şehri yakından tanıyan iç mimarlara aittir. İç mimarlar; istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda şehrin özelliklerini ve kültürünü harmanlayarak size iç mimari tasarımlar sunarlar.

Erzurum'da iç mimarlar hangi alanlarda hizmet verirler?

 • İç mimarlar; müşterilerin isteklerine göre tasarımlar yapar, dekorasyonun ergonomik tasarımlara sahip olmasını sağlarl, bu tasarımlar ile şehrin mimari kültürüne katkı sunarlar.
 • İç mekan dizaynı yaparak mobilya yerleşim planları hazırlar, mahalin fonksiyonel bir yerleşime ve kullanışlı bir yaşam alanına dönüşmesini sağlarlar.
 • Yapılacak iç mimari tasarımlar ve dekorasyonlar için yapının mimarisine göre krokiler çizerek müşterilerine alternatif fikirler sunarlar.
 • Yatak odası, yemek odası, mutfak, banyo gibi yaşam alanı dekorasyonları için kullanılacak malzemelerin tedarik edilmesi, satın alınması, kaliteli malzemelerin ekonomik olarak tedarik edilmesini sağlarlar.
 • İç mimari tasarım ve dekorasyon içinde kullanılacak renkleri şehrin renklerine göre seçer, renk geçişlerinin çok ince çizgiler ile yapılmasını tasarlarlar. 
 • Eldeki mobilyalar ile bir dekorasyon yapılacaksa mevcut mobilyaların ölçülerine göre ölçeklendirme yaparlar.
 • Evin her odasının işlevine ve kullanım amacına uygun olarak dekore edilmesini sağlar, iş yeri dizaynının amacına uygun olmasını sağlarlar.
 • İç mekan döşemelerinin planlarını hazırlamak, göz zevkine hitap edecek zemin dekorasyonu planları hazırlamak. 
 • Tavan dekorasyonları yaparken aydınlatmanın zarif bir tasarım halinde dekorasyon içinde yer almasını sağlarlar.  

Bir iç mimar ile çalışmanın avantajları nelerdir?

 • Bir iç mimarla çalışırsanız evinizin mimarisine uyumlu, ihtiyaçlarınızı karşılayan, fonksiyonel iç mekan tasarımlarına sahip olursunuz.
 • Bir iç mimar ile çalıştığınızda eviniz modern yaşama uyumlu dekorasyonlara sahip olacağı gibi şehrin mimari kültürününde bir parçası olacaktır. 
 • Bir iç mimar ile çalıştığınızda geleneksel tasarımlardan, modern tasarımlara kadar geniş bir yelpazede alternatif fikirlere,  eviniz için ideal iç mimari tasarımı için alternatif tasarımlara sahip olabilirsiniz. 
 • Evinizde veya diğer  yaşam alanlarında işlevine, uygun tasarımlar ve dekorasyonları hayata geçirebilirsiniz. 
 • Kişisel zevkinize ve ihtiyaçlarınız göz önünde bulundurularak tasarımlar ile birlikte modern tasarım fikirleri birlikte uygulanabilir.  
 • Evinizin mimarisine, geometrik yapısına, yaşına göre tasarımlar yapacak olan iç mimarlar evinizi olduğundan daha şık ve daha zarif hale getirecektir.

Erzurum'da bir iç mimara nasıl ulaşabilirim?

Yaşadığınız şehirde faaliyet gösteren iç mimarlar arasından hem şehrin tüm özelliklerini bilen, hem istek ve ihtiyaçlarınıza cevap verecek tasarımlar yapabilen hem de evinizin mimarisine göre tasarımlar yapacak bir iç mimara ulaşmak zorlu bir süreçtir. Size profesyonel bir şekilde hizmet verecek, farklı tasarımlar sunacak ve uygulama sırasında danışmanlık hizmeti vererek kusursuz bir dekorasyonun yapılmasını sağlayacak bir iç mimar ile çalışmak için homify Profesyoneller sayfasına erişim sağlamanız yeterli olacaktır. Profesyoneller sayfasında yer alan iç mimarlar; farklı alanlarda tecrübelere sahip, şehrin kültürel özelliklerine göre çalışmalar yapmış, şehrin iç mimari tasarımları hakkında deneyimleri ve referansları olan kişilerdir. Bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz alanda, işinin ehli, alanında uzman ve şehirde faaliyet gösteren bir iç mimar için homify profesyoneller sayfasında yer alan iç mimarlar ile iletişime geçebilirsiniz. 

Neden bir iç mimar ile çalışmalıyım?

Yaşadığınız evi, iş yerinizi dekore etmek, yenilemek istediğinizde veya yeni bir ev inşa ettirdiğinizde iç mimari tasarımlara ihtiyaç duyarsınız. Yaşadığınız şehrin iklimsel özelliklerine, kültürüne, özelliklerine uygun tasarımların ve dekorasyonların kusursuz bir şekilde hayata geçirilmesi için profesyonel bir iç mimarla çalışmanız gerekecektir.  İç mimari tasarımlar tamamen profesyoneller tarafından hazırlanan ve uygulanan tasarımlar olmanın yanında geleneksel evlerin modern yaşama uyarlanmasını sağlayan tasarımlardır. Bu nedenle geleneksel veya yeni bir eve sahipseniz modern yaşama uygun, ihtiyaçlarınıza cevap verecek iç mimari tasarımların yapılabilmesi, hayata geçirilebilmesi için bir iç mimar ile çalışmalısınız.  

Mimari tasarımlar kadar iç mimari tasarımlar da çok önemlidir. Yapının iç tasarımının istenilen dekorasyon türüne göre kusursuz bir şekilde tasarlanması, yapılan tasarıma uygun olarak dekore edilmesi bu alanda uzman birinden yardım alınmasını zorunlu kılmaktadır. İç mimarlar; global tasarım fikirlerine göre tasarımlar yapan,tasarımlara yerel öğeler ekleyen, modern ile yereli birleştiren kişilerdir. Bu nedenle evinizi yenilerken bu konularda profesyonel ve tecrübeli olan bir iç mimar ile çalışmak amacınıza daha kısa sürede ve daha kusursuz bir şekilde ulaşmanızı sağlar. 

Evinizde, ofisinizde, iş yerinizde yapacağınız mimari tasarımlar, iç mekan dizaynları için profesyonel bir iç mimardan yardım almalısınız. İç mimari tasarımlar ve iç mekan dizaynları yapmadan önce eviniz için hangi tasarımın uygun olacağına karar vermelisiniz. Evinize uygun tasarım türüne karar verirken tasarım ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için İç mimari tasarım nedir, nasıl yapılır? başlıklı yazımıza mutlaka göz atmalısınız. 

Benzer fotoğraflara göz at