Marangozlar kategorisinde, Bursa şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Bursa : Marangozlar - 5

Türkiye'nin en büyük 4. şehri olan Bursa, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan bir şehirdir. Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olan Bursa, köklü tarihi ile de ünlüdür. Türkiye'nin en önemli şehirleri arasında bulunan Bursa, mimari konusunda da dikkat çeken şehirler arasında yer almaktadır. İç mimari, ahşap oymacılığı ve daha pek çok farklı konuda adından sık sık söz ettiren Bursa'da bu tür alanlarda uzmanlaşmış kişileri bulabilmeniz de mümkündür. Bursa'da bulunan marangozlar yalnızca bir tasarım ve el sanatını değil, aynı zamanda marangozluk matematiği verilen hassas ölçüm gerektiren işleri de yapabilen marangozlardır. 

Ahşap tasarımlar ve dekorasyonlar üzerindeki etkileri

Ahşap malzemeler, evlerdeki iç ve yapısal tasarımlarda kullanılan en doğal ve en etkileyici malzemeler arasında yer almaktadır. En doğal ve dekoratif açıdan en etkileyici malzemeler arasında bulunan ahşap malzemeler natürel ve sağlıklı yapıları ile de dikkat çeken malzemeler arasındadır. Zemin döşemeleri, mobilyalar, duvar kaplamaları ve farklı aksesuarlar üzerinde görebileceğiniz ahşaplar neredeyse her stile uyum sağlayabilecek malzemelerdendir. Klasik dekorasyon stiline sahip oturma odası dekorasyonunda kendisine yer bulabilen ahşaplar aynı zamanda modern yatak odası tasarımlarında da kendisine yer bulabilmektedir. Doğal görünümü ile ilgi çeken bu malzemeler tarih boyunca mekanlarınızı güzelleştiren malzemeler arasında yer almaktadır. Bu tür malzemeler ile sizler de mekanlarınızda farklı bir dekorasyon stili elde etmek isterseniz Bursa'da bu alanda uzmanlaşmış olan marangozlar ile birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ahşap ve marangoz işçiliği ile oluşturulan eşyalar hangi dekorasyon stillerine uyumludur?

Ahşap ve marangoz işçiliği ile birlikte sizlere sunulan eşyalar genellikle her dekorasyon stili ile eşsiz bir uyum sağlayabilmektedir. Günün en popüler dekorasyon stillerine bakıldığı zaman ev dekorasyonları içerisinde sık sık ahşap ve marangoz işçiliği ile oluşturulmuş eşyalara ve aksesuarlara rastlayabilirsiniz. Country, rustik ve İskandinav dekorasyon stilleri içerisinde de yer alan ahşaplar doğallığın, konforun ve huzurlu bir atmosferin ön plana çıkmasını sağlayabilecek malzemeler arasında yer almaktadır. Yeni nesil vernik ve kaplama teknolojileri sayesinde banyo ve mutfaklarda yer alan ıslak zeminlerde kullanılabilecek eşyaların da tasarlanabilmesi mümkündür.

Marangoz işçiliği ve ahşap iç mimari tasarımların avantajları nelerdir?

Zemin döşemeleri, karyolalar ve daha pek çok farklı alanda karşılaşabileceğiniz bu tür malzemelerin şık bir şekilde görünebilmesi için profesyonel marangozlardan destek almanız gerekir. Marangozlar ile birlikte hareket ettiğiniz zaman mekanlarınızın daha şık gözükmesini sağlayabilir ve aynı zamanda daha sağlıklı olabilmesini de sağlayabilirsiniz. Ahşaplar nefes alan malzemeler oldukları için sentetik malzemeler ile üretilen mobilyalara göre daha güvenilir ve sağlıklı mekanlar elde edebilmenizi sağlar. Bu durum çocuk odalarında da marangozlar ile birlikte çalışabilmenizi sağlar. Böylelikle çocuk odalarında son derece sağlıklı ve güvenilir mekanlar oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Nem aldığı zaman kabarma riski olan ahşap malzemelerin geçmiş dönemlerde banyo ve mutfak gibi mekanlarda kullanılması pek sık rastlanan bir durum değildi. Ancak yeni nesil teknolojilerden sonra ahşap malzemeler artık bu tür mekanlarda da sık sık kullanılabilir hale geldi. Günümüz teknolojileri içerisinde neme ve ıslaklığa dayanıklı olabilecek şekilde tasarlanan malzemeler üretilebilmektedir. Ekonomik ve daha kolay ulaşılabilir hale gelen bu malzemeler sayesinde mutfak tezgahları ve banyo zeminlerinde de ahşap ve marangoz işçiliği söz konusu olabiliyor. Bakımı son derece kolay olan ve avantaj sağlayan ahşap malzemeler özellikle çizilmelere ve lekelere karşı etkili bir koruma sağlıyor. Lekeler veya çizilmeler minimum düzeyde meydana geldiği zaman ufak bir zımpara ve vernikleme işlemi sayesinde tekrar eski haline gelebiliyor. Bu tür işlemler yapmak istediğiniz zaman ise Bursa'daki marangozlardan destek alabilirsiniz. Ayrıca sentetik malzemelere göre ahşap malzemelerin daha uzun ömürlü olduğunu da asla unutmamalısınız.

Ahşap ve marangoz işçiliği ile tasarlanan yüzeyler renk ve tarz açısından da geniş bir seçeneği sizlere sunar. Ahşap boyaların istenildiği zaman kolay bir şekilde boyanabilir olması da sizleri tekrar avantajlı duruma sokar. Ağacın ve ağacı kaplayan verniğin cinsine göre farklı renk tonlarındaki malzemelere erişebilirsiniz. Fakat hangi renk tonunu seçmeniz gerektiği konusunda sıkıntı yaşıyorsanız profesyonel destek almanız gerekebilir. Böylelikle marangozlar ile birlikte çalışarak eşsiz bir dekorasyon stili ortaya çıkartabilirsiniz. 

Profesyonel marangozlar ile çalışmanın avantajları nelerdir?

Evinize yerleştirebileceğiniz eşyaların daha ekonomik olmasını isteyebilirsiniz. Bu sebeple, ilk etapta bir marangoz ile çalışmak yerine hazır olarak üretilen mobilyaları satın almak isteyebilirsiniz. Fakat bir marangoz ile birlikte çalışırsanız mobilyalarınızın tamamen size özel olabilmesi gibi bir avantajı da elde edebilirsiniz. Yaşam alanlarınızın mimari özelliklerine katkı sağlamak istiyorsanız profesyonel marangozlardan destek almanız gerekebilir. Marangozlar ile birlikte çalıştığınız zaman tamamen size özel olarak tasarlanan eşyalara sahip olabilirsiniz. Bu durum mekanlarınızdaki alandan tasarruf elde edebilmenizi de sağlar. Evinizin her noktasında kendi kişisel zevklerinizi hissetmek istiyorsanız, marangozlar sizler için ideal olacaktır.

Marangozlar ile çalışmak genellikle daha pahalı ve daha yüksek maliyetli gibi gözükse bile aslında uzun vadede ihtiyaçlarınıza daha ekonomik çözümler üretebileceğiniz bir yöntemdir. Özel tasarıma sahip olan mobilyalar ile mekanlarınızı dekore etmeniz uzun ömürlü ürünlere sahip olabilmenizi de sağlar. Profesyonel marangozlar ile birlikte çalıştığınız zaman hazır olarak satılan mobilyalara göre daha dayanıklı yapıya sahip ve el işçiliği ile dizayn edilen mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Marangozlar mobilya yapımında sizlere destek verirken aynı zamanda mobilyalarınızın bakım ve onarım işlemlerinde de sizlere destek sunabilirler. Ayrıca konut projelerinde de marangozlar büyük bir rol üstlenmektedir. Hızlı ve pratik bir şekilde bu tür projelerdeki marangoz işlerinin tamamlanmasını istiyorsanız sizler de Bursa'da yer alan profesyonel marangozlar ile iletişime geçebilirsiniz. Mimarlar ile birlikte de çalışabilen marangozlar sayesinde tamamen özgün bir duruşa sahip olan mekanlara sahip olabilirsiniz. 

Son yılların konut projeleri açısından en gelişmiş yerleri arasında bulunan Bursa'daki kulübe tarzı ev tasarımlarını da mimarlar ve marangozlar ile birlikte çalışarak oluşturabilirsiniz. İç ve dış mekanlarınızda size destek sağlayabilecek olan marangozlar bahçe kulübeleri, ağaç evler, oyun evleri, teraslar ve bahçeler için sizlere destek sağlayabilirler. 

Marangoza yaptırabileceğiniz mobilya örnekleri için Ustanıza mutlaka göstermeniz gereken 6 elbise dolabı başlığına göz atabilirsiniz.

Bursa'da marangoz seçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Bursa'da marangoz ihtiyacınız var ise seçim konusunda bazı detaylara dikkat etmeniz gerekiyor. İlk olarak marangozların sizin bütçenize hitap edip edemediklerine dikkat etmelisiniz. Ancak tek kıstasınızın bütçeniz olmaması da gerekiyor. Marangozların alanında tecrübeli ve profesyonel olması aynı zamanda kaliteli malzemeler ve işçilik ile hareket etmesi de dikkat etmeniz gereken diğer detaylar arasında yer alıyor. Hayal ettiğiniz dekorasyon stillerini gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız internette yer alan ilanlara da göz atabilirsiniz.

homify'ın profesyoneller sekmesinde yer alan marangozları inceleyerek, ihtiyaç duyduğunuz marangozlara ulaşabilirsiniz. Bursa'daki marangozları sizler için bir araya getiren ve detaylı bir şekilde inceleyebilmenizi sağlayan Homify sayesinde beğendiğiniz firmalar ile iletişime geçebilir ve aklınızda yer alan soruların cevaplarını net bir şekilde bulabilirsiniz. Profesyonel kişiler ile birlikte hareket ederek hayalinizdeki dekorasyon stillerini ve mobilyaları ortaya çıkartmaya sizler de başlayabilirsiniz.

Benzer fotoğraflara göz at