Marangozlar kategorisinde, Di̇yarbakir şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Diyarbakır : Marangozlar - 0

Aramanız sonuç vermedi. Bu kategoride ilk resim yükleyen kişi siz olun.

Diyarbakır, yaklaşık 9000 yıllık geçmişe sahip tarihi kökeniyle en eski şehirlerimizden biridir. Diyarbakır surları ve tarihi yapıları meşhurdur. Dönemsel mimari izleri taşıyan geçmişi ile yapılar bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Kaleler, han ve kervansaraylar, köprüler, camiler tarihi izler taşır. Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin orta kısmında yer alır. Bölgenin diğer illerine nazaran çok sert hava koşulları yoktur. Diyarbakır'da mimari unsurlar ve yapısal nitelikler ilçeden ilçeye değişkenlik gösterir. Binlerce yıldır yerleşimin hüküm sürdüğü Diyarbakır'da, farklı stillerde konut projeleri bulunmaktadır. 

Diyarbakır'da yeni yapılaşma sürecinde binaların inşaatlarından iç dekorasyona birçok alanda marangozlara ihtiyaç duyarız. Geniş kapsamlı hizmet sektörü olduğu için farklı alanlarda uzman olan profesyoneller mevcuttur. İç mekanlarda mobilya tasarımları dekorasyonda fark yaratır. Marangozlar, yapılarda çatı strüktüründe ve inşa sürecinde rol alırlar. Mobilya ve aksesuarlar gibi ahşabın kullanıldığı birçok alanda tasarım yapabilirler. Ahşabın kullanımının geçerli olduğu tüm yapısal elemanlarda ve dekorasyonda marangozlar ile çalışabilirsiniz.

Diyarbakır'da bir marangozdan hizmet alabileceğiniz alanlar

Ahşabın şekil alabilen bir malzeme oluşu, çok sayıda kullanım alanlarında kullanılan bir materyal olmasını sağlar. Ağacın türüne göre farklı kullanım alanlarında değerlendirilir. İnşaat sektöründe ahşap iskelet, beton kalıpları, çatı strüktürü, cephe kaplama gibi birçok yapı inşası alanında farklı türleri kullanılır. Ahşaba şekil vermek, kesme ve monte etme işleri beceri ve ustalık gerektirir. Mobilya ürünleri, duvar dekorları, döşeme kaplamaları, ahşap paneller ya da paletler gibi dekorasyonda donanım sağlayacak tüm dekoratif unsurlar için marangozlardan profesyonel destek alabilirsiniz. Ahşabın kullanımının geçerli olduğu birçok alan mevcuttur. 

Yapı elemanlarında ahşabın kullanımı

Konut projelerinden ticari ya da kamu yapılarına her alanda ahşabın kullanımına rastlamak mümkün. Şantiye sürecinde ahşabın farklı türleri kullanım amacına göre değerlendirilir. Betonarme yapılarda sert ağaç türleri kullanılarak beton kalıpları oluşturulur. Taşıyıcı elemanlarda ahşabın kullanımı da dayanıklı malzemelerin seçimi ile olur. Ağaç türlerinin doğru seçimi ve nerelerde kullanılabileceğine dair fikirler için marangozlara danışabilirsiniz. Ahşabın doğru seçimi ve uygulama projelerinde kullanım şartları ile ilgili bilgiler için profesyonellerden destek alabilirsiniz. Günümüz trendlerinde ahşabın başrolde olduğu banyo modelleri de mevcuttur. Ev dekorasyonunda fark yaratmak için banyonuzda ahşabın kullanımı ile daha sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. 

Ahşap mobilya tasarımı

Ev dekorasyonunda sıcak bir hava oluşturmak için natürel malzemelerin kullanımından faydalanabilirsiniz. Duvar dekorlarında ahşap paneller, ahşap mobilya tasarımları, yemek masası takımı ve kullanım amacına göre çok amaçlı kullanılabilen tüm mobilyalar usta elinden çıkmalıdır. İç mimarlar, ev dekorasyonunda marangozlarla bağlantılı çalışabilirler. Mobilya ürünü tasarımları, ahşap paneller ile duvar dekorlarını işlevsel hale getiren çözümler için birçok dekoratif unsur sayılabilir. Çok amaçlı mobilya tasarımı ile küçük alanları daha verimli kullanabilirsiniz. Diyarbakır'da bu konuda uzmanlaşan bir marangoz ile çalışmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Küçük ve dar alanlarda ahşap gömme dolap çözümleri için marangozlarla anlaşabilirsiniz. Evinize özel tasarım üniteleri ile dekorasyonda fark yaratabilirsiniz.

Ağaç türleri ve kullanım alanları

Geçmişten günümüze mimaride araç ve gereçler ya da dekoratif unsurlar için ahşabın kullanımı süregelir. Ahşabın kullanımı, kuşkusuz ki sıcak bir atmosfer oluşturur. Ahşap üretimi kapsamında yapraklı ağaç türleri son derece sert yapıdadır. Sert yapıdaki ağaçlar dayanıklıdır. Ahşabın kullanımını gerektiren birçok alanda eğilme ve bükülmelere karşı uzun ömürlüdür. Ancak sert ağaç türleri dayanıklı olmakla beraber diğer ağaç türlerine göre daha yüksek maliyetlidir.

İnşaat sektöründe meşe ve kayın kullanımı

Yapı strüktüründe ahşabın kullanımı oldukça yaygındır. Meşe ağacı ile kayın önde gelen ağaç türleridir. Bunun sebebi, özgül ağırlık az olmasını sağlayacak materyallerin seçilmesidir. Yapısal strüktürü destekleyen ve taşıyıcı niteliği olan ahşap malzemelerin, bina yükünü arttırmayan bir ağaç türünden seçilmesi gerekir. Dolayısıyla tüm yapıda kullanılacak ahşap elemanın  bina temeline minimum yük oluşturması ve aynı zamanda uzun vadede dayanıklı bir malzeme olması gerekir. Meşe ve kayın, diğer ağaç türlerine göre daha hafif malzemelerdir ve dayanıklıdırlar. Uzun vadede eğilme ya da bükülme oluşması riski minimumdadır. Köprü gibi geniş alanlara yayılan projelerde, çam ağacı türlerinin kullanılmaktadır. Kavak, söğüt ve ıhlamur ağaçları ise bu ağaçlara oranla daha yumuşak yapıdadır, bu sebeple kullanım tercihi bakımından listenin sonunda yer alırlar.

Diyarbakır'da faaliyet gösteren bir marangoz nasıl bulabilirim?

Bulunduğunuz bölgeden bir profesyonelle çalışmanın bazı avantajları olacaktır. Yapı inşasında ya da iç mekan tasarımında dekoratif çözümler için marangoza ihtiyaç duyabilirsiniz. Günümüzde artık profesyonellere internet aracılığıyla kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Vakit kaybı oluşmasını önleyecek alternatif çözümlerden biri de tüm profesyonelleri bir arada bulabileceğiniz bir adresten faydalanmak olacaktır. homify'da profesyoneller sekmesi altında Türkiye'nin birçok farklı ilinde faaliyet gösteren marangozlara ulaşabilirsiniz. Marangozların homify sayfalarında firma bilgileri mevcuttur. Daha önce yaptıkları işler ve projelere dair örnekler ve iletişim bilgilerini bulabilirsiniz. Merdiven tasarımından ahşap yemek masası takımına, ev dizaynında ihtiyaç duyabileceğiniz birçok kategoride profesyonel bulabilirsiniz. 

Dekorasyonu kuvvetlendiren ahşap mobilya tasarımları için Marangoza gösterebileceğiniz 10 şahane mobilya yazımıza göz atabilir, size hitap eden tasarımlarla ilgili profesyonellerle bağlantıya geçebilirsiniz.

Benzer fotoğraflara göz at