Marangozlar kategorisinde, Eskisehir şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Eskisehir : Marangozlar - 1660

STİLART MOBİLYA DEKORASYON İMALAT.İNŞAAT TAAH. SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
1994 yılında ahşap atölyesi altyapısı ve kişisel mesleki birikimlerle kurduğumuz firmamızı, yıllar içinde teknik insan gücü
SAV AHŞAP ÜRÜNLERİ A.Ş
15 yıllık imalat tecrübemiz ile prensiblerimizden ödün vermeden kişiye özel imalatlarımız ile devam etmekteyiz.
AHŞAP SEPETİ
Ahşap kamelya çardak örneklerini görmek için tıklayınız...
KAYALAR AHŞAP KERESTE ÜRÜNLERİ
 1993 yılında kurulan KAYALAR Limited Şirketi, Gebze balçık köyünde 12.000 m2 üzerine kurulu fabrikamızda orman ürünleri
AÇAR MOBİLYA DEKORASYON
1995 Yılından beri kesintisiz hizmet vermekteyiz.
zen mutfak&banyo
ZEN MUTFAK BANYO Şirketi olarak müsterilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek yaşam alanları inşa etmeye; işlevsel ve
Oddun
Oddun Antalya merkezli kurulmuş ve hedeflerinin başına ulusal bir marka olup yurt içi ve yurt dışında projelere imza atma
Kuloğlu Orman Ürünleri
Kuloğlu Orman Ürünleri 1987 yılında KULOĞLU TİCARET ünvanıyla Ahmet Kuloğlu tarafından kurulmuştur. İlk yıllarda rabıta,
Ağaç Dekor Konsept
Ağaç Dekor ürün üretimimiz 2015 yılında aslında sadece hobi amacı ile evimiz için dekor ürünler üretimi ile başlamıştır.
Donkişot Ahşap Dünyası
Donkişot Ahşap markası Bodrum Türkbükü'nde doğaya ve gelecek kuşaklara duyarlı özel tasarım ahşap çalışmaları ile A'dan
Tabiat Ahşap Tasarım ve Uygulama San. Tic. Ltd. Şti
  Bir aile firması olarak 30 yıllık birikimimizle tecrübeli ve deneyimli kadromuzla kaliteli üretim ve ideal fiyat anlayışından
Wood_Dekor
ÖZEL SİPARİŞ DOĞAL AHŞAP MOBİLYA VE DEKORASYON ÜRÜNLERİ ÜRETİMİ. DOĞAL AHŞAP MOBİLYA BAKIM ONARIM YENİLEME RENEVASYON HİZMETLERİ
şirin home ahşap ev
log house companyahşap ev fabrikası
Atölye² Design
Fikirleriniz Bizimle Tasarıma Dönüşüyor 
atolye65
1965 yılında İstanbul'da faaliyetlerine başlayan ve 50 yılı aşkın süredir dekorasyon sektöründe gerek yerel gerekse uluslararası

İçinden nehir geçen ender şehirlerden biri olma özelliğine sahip olan Eskişehir modern bir şehir olma özelliğine de sahiptir. Porsuk Çayı’na ev sahipliği yapan Eskişehir’de yer alan peyzaj düzenlemeleri şehre Avrupai bir hava kazandırmıştır. Eskişehir; İç Anadolu Bölgesi’nde yer aldığından dolayı sert karasal iklim etkisindedir. Kış ayları çok sert ve kar yağışlı geçerken yaz aylarında ise ılıman bir hava yaşanır. İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Eskişehir yüzölçümü bakımından oldukça geniş bir toprak alanına sahiptir. Geniş yüzölçümü nedeni ile  Ankara, Afyon, Kütahya, Bilecik, Bolu ile komşu olmuş, ulaşım ağı çok gelişmiştir. Havayolu, karayolu ve demiryolu ulaşım ağı çok gelişmiş olan şehirde iki üniversite yer alması da şehrin bir öğrenci şehri olmasına katkı sağlamıştır. Öğrenci kenti olan Eskişehir’in farklı özelliklerinden biri modern bir şehirleşmeye sahip olmasıdır. 1995’li yıllardan itibaren imar planlarına uygun bir şekilde şehirleşme başlamış, standart yüksekliklere sahip çok katlı yapıları geniş bahçeli iki katlı müstakil evler tamamlamıştır. Caddeleri ve parkları ile Türkiye’nin modern yüzlerinden biri olmayı başarmış olan Eskişehir mimari kültürü ile de göz kamaştırmaktadır. Mimari kültürü farklı dönemlerin bir sentezi olan şehrin Osmanlı Dönemi Batı mimarisine sahip yapıları günümüzde korunmuş, restore edilerek halka kazandırılmıştır. Cumhuriyet Dönemi Barok tarzı mimari ile inşa edilen yapıların sayısı da oldukça fazladır. 1960’lı yıllardan itibaren Avrupa mimarisi örnek alınmış ve yapılar bu mimari çerçevesinde projelendirilerek inşa edilmiştir. 1990’lı yıllardan sonra geleneksel mimari ile Batı mimarisi harmanlanmış ve günümüzde Eskişehir’de görmüş olduğunuz modern ve geleneksel izler taşıyan yapılar inşa edilmiştir. Farklı kültürlere ait mimarilerin bir arada olduğu Eskişehir’de her dönemin yapısını bir bakışta tanıyabilirsiniz. 

Eskişehir’de inşa edilen veya eski dönemde inşa edilmiş yapıları incelediğinizde kusursuz ustalıkları görmeniz mümkündür. Çatı imalatları, pencere ve kapı imalatları, ahşap zemin döşemeleri, ahşap tavan işlemeleri, kalem işlemeleri gibi farklı alanlarda kusursuz işçilik ve sutalıklar yapıların ömrünü uzatmış, estetik olarak günümüze kadar kusursuz bir güzelliğe sahip olmasını sağlamıştır. Karasal iklimin sert etkilerinden korunmak ve olumsuz etkileri azaltmak adına meşe ve ceviz kullanılarak inşa edilen tonozlu ve bindirme çatılar, yapıyı soğuklardan korumuştur. Eski dönem yapılarında yer alan çatı modelleri günümüzde inşa edilen yapılarda da yer almaktadır. Çatı dışında ahşabın kullanıldığı en önemli alan iç mekanlar ve yaşam alanlarıdır. Yapının bir parçası olan zemin ve tavan kaplamaları, üst kat ulaşımlarında kullanılan merdivenler, duvar kaplamaları, dekorasyonun vazgeçilmezleri olan mobilyalar ve süs aksesuarları eski ve yeni dönem yapılarda bolca yer alır. Ahşabın bu kadar fazla kullanılmasının temel sebeplerinden biri ahşabın doğal, estetik ve güvenlik özellikleri ile birlikte profesyonel marangozlar tarafından işlenmiş ve uygulanmış olmasıdır. Profesyonel marangozlar Eskişehir evlerinin her köşesini güzelleştiren, her noktasına estetik kazandıran ve yaşam alanlarını ideal konforlara sahip yaşam alanları haline getiren kişilerdir. 

Eskişehir’de marangozların öncemi

Bir ev inşa etmek kadar yaşam alanlarını insan yaşamı için ideal konfora sahip olacak şekilde düzenlemek çok önemlidir. Eskişehir gibi soğuk iklimlerin ve modern şehirleşmenin bir arada yaşandığı, eski yapıların restore edilerek kullanıldığı şehirlerde doğal yalıtım ve estetik özelliği olan ahşap kullanımı hayati öneme sahiptir. Soğuğun etkisini kırmak ve aynı zamanda aynı malzeme ile estetik bir şölen oluşturmak çok zordur. Ahşap bu konuda size hayatınızızn kolaylığını sağlarken ahşabın evinizde yer almasını sağlayacak kişiler marangozlardır. Isı yalıtımı amacıyla iç mekan duvar kaplamalarında, zemin döşemelerinde veya tavan dekorasyonlarında, salon oturma odası, mutfak, yatak odası, bahçe, teras, balkon dekorasyonlarında kullanılan mobilyaları üreten marangozlar, evinizin modern dekorasyonlar ile dekore edilmesi için gerekli olan mobilyaların tasarlanması, imal edilmesi, süs aksesuarlarının imal edilmesi gibi ahşabın kullanıldığı her alanda tasarım ve üretim yapan marangozlar Eskişehir için oldukça önemlidir. 

Eskişehir’de marangozlar hangi alanlarda hizmet verir

Ahşap ve ağaç işleme ustası olan marangozlar aynı zamanda ahşap ve ağaç içerikli malzemelerin uygulamasını yapan kişilerdir. Evinizde ihtiyaç duyacağınız ahşap işlerinin yapılması, dekorasyon içerisinde ahşabın kullanılması, yalıtım özellikli ahşap kaplama işlemlerinin yapılması konularında hizmet veren marangozlar hayatımızın önemli bir parçası konumuna gelmiştir.

Ahşap ve ağaç işleme ile ilgili olarak marangozların hizmet verdiği alan ağırlıklı olarak mobilya tasarımı ve mobilya imalatıdır. Evinizde yer alan mobilyaların onarımı, tadilatı, yeni mobilya tasarımı ve imalatı, evinizin ölçülerine göre mobilyaların revize edilmesi gibi konularda hizmet veren marangozlar bütçenizi korumanızda size çok yardımcı olurlar.

Yapıların dış cephe dekorasyonları ile uyumlu kapı ve pencere tasarımı, imalatı, bahçe içinde yer alan şadırvan, kulübe gibi yaşam alanlarının tasarım ve imalatlarını yapan marangozlar aynı zamanda yapıların ve konutların çatılarını tasarlayan ve imalatını yapan kişiler olarak Eskişehir’de sizlere hizmet vermektedir. 

Eskişehir’de profesyonel bir marangoza nasıl ulaşabilirim?

Eskişehir’de yaşayan biri olarak ihtiyaç duyacağınız marangozluk işlerinde işinin ehli, profesyonel bir marangoz ile çalışmak size hem ekonomik açıdan hem de zaman açısından avantaj sağlayacaktır. Eskişehir’de profesyonel ve ihtiyacınız olan alanda size kusursuz hizmet verecek bir marangoza ulaşmak için yapmanız gereken homify “Profesyoneller” sayfasına erişim sağlamak ve bu sayfa da yer alan marangozlar arasından birini seçmektir. Profesyoneller sayfasında yer alan marangozlar farklı alanlarda deneyim ve tecrübe sahibidir. İhtiyacınıza yönelik marangozun referans işlerini inceleyerek tecrübesi hakkında fikir edinebilir, iletişim bilgilerine ulaşabilir e irtibata geçebilirsiniz. 

Eskişehir’de marangoz seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Her alanda olduğu gibi marangoz seçerken size avantaj sağlayacak, dikkat edilmesi gereken konular vardır. Bu konuların başında çalışmak istediğiniz marangozun tecrübe düzeyinin istediğiniz seviyede olması gelir. İhtiyaç duyduğunuz marangozluk işleri ile ilgili olarak daha önce çalışmış, tecrübesi, deneyimi, bilgisi yüksek olan marangozlar ihtiyaçlarınızı tam anlamı ile karşılayacak ve sizi mağdur etmeyeceklerdir.

Marangoz seçiminde önem verilmesi gereken bir diğer konu marangozun Eskişehir mimarisi, Eskişehir kültürü ve Eskişehir’de ahşap kullanımı ile ilgili olarak sahip olduğu bilgi düzeyidir. Şehrin mimarisine, kültürüne ve iklimine hakim olan marangozlar ihtiyaçlarınıza kusursuz olarak cevap verebilir.

Marangoz seçiminde önemli bir diğer konuda profesyonel marangozların sizlere sunacağı iş programı, çalışma planı ve çalışma süresidir. Yazılı olarak sunacakları programlar ve planlar işin başlangıcından itibaren bitimine kadar marangozun ne kadar profesyonel çalıştığını gösterecek belgelerdir. İş bitim tarihini belirtmeyen marangozlar işinizin uzamasına ve mağdur olmanıza neden olabilir.

çalışacağınız marangozu seçerken kullanacakları malzemeler hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Kaliteli malzeme kullanımı hem mobilyanın, kapının ahşabın kullanıldığı yerin ömrünü uzatacak hem de sizi ekstra maliyetten kurtaracaktır.

Evinizde ahşap kullanmak istediğinizde evinizin tarzına, kendi kişiliğinize uygun tasarımlar yapmak çok önemlidir. Keyif alacağınız, mutlu olacağınız ahşap içerikli tasarımlar ile ilgili fikir edinmek için ‘’Ahşap öğelerin kullanıldığı ev tasarımlarında en uygun tarz hangisidir?‘’ başlıklı yazımızı incelemelisiniz.