Muslukçular kategorisindeki en iyi profesyonelleri bulun | homify

Muslukçular - 216

Hizmet alanı

Muslukçular ne yapar?

Evinizin tesisatıyla ilgili bir sorun yaşıyorsanız bir muslukçu sizin için hayat kurtarıcı olabilir. Eğer ne yapacağınız konusunda bir fikriniz yoksa, becerileri ile size paha biçilmez yardımlarda bulunabilirler. Tesisatçılar tuvaletle ilgili sorunlardan su ısıtmayla ilgili problemlere kadar pek çok konuda çözümler sunabilir ve genelde evinize çağırdığınıza pişman olmazsınız! Su ve tesisatın yanı sıra bütün banyo, mutfak ve giderlerle ilgili sorunlarınızda da size yardımcı olabilirler. Deneyimli bir muslukçu evinizle ilgili içinden çıkılmaz durumları kolayca halledebilir, böylece hem zamandan hem de ileride çıkabilecek olan yeni tadilat masraflarından tasarruf edersiniz. Eğer evinizi baştan inşa ettiriyorsanız banyo mutfak ve dış giderlerin tesisat sistemlerini kurmak için bir muslukçuya ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Evinize bir spa yaptırmayı planlıyorsanız jakuzinin de bir tesisatçı tarafından kurulması gerekir. Tesisatçılar tıkanan tuvaletler, eviyeler, tahliye boruları ve giderler konusunda deneyimlidir, bu yüzden, sorun yaşadığınızda yardımlarına başvurmaktan çekinmeyin! Evinizde sızıntılar, ve hatta daha kötüsü su baskınları olmasının önüne geçmek için tesisatınızın profesyonel bir şekilde yapıldığından emin olmak son derece önemlidir. Eğer eski bir yapı ile uğraşıyorsanız, eskimiş borular kolayca patlayabileceği için çok dikkatli olmalısınız, en iyisi ise işlere girişmeden önce bir tesisatçıya danışmak. Eğer özellikle zor bir durumla karşı karşıyaysanız, muslukçunuz tesisat borusunu tamamen ya da kısmen değiştirmeyi teklif edebilir. Bu tarz tadilatlar pahalıya mal olabilse de, fiyat sorup anlaşarak gerekli görülen tadilatları daha büyük sorunlara yol açmadan önce yaptırmak kesinlikle yararınıza olur! Hesaba katmanız gereken bir başka mesele de evinizin bulunduğu bölgenin sel baskını tehdidine açık bir bölgede olup olmadığıdır. Evininizin giderlerinin yeterli olduğundan emin olmak için güvenilir bir tesisatçıyla anlaşmak son derece yararlıdır. Su ısıtma sistemlerinizle ilgili sorunlar yaşadığınızda da tesisatçı hizmetine ihtiyaç duyabilirsiniz. Evinize su sağlayan ana hattı sıcak su hattına bağlama işini yapmak da bir tesisatçının görevidir. Mutfağa hem sıcak suyun, hem de musluk suyunun sorunsuz bir şekilde bağlanmasından da sorumludurlar. Sağladıkları hizmet yalnızca basit tadilat işleriyle sınırlı olmadığı için evinizin tasarımına girişmeden önce bütçenizi oluşturmalı ve tesisatçının alacağı ücreti de hesaba katmalısınız. Güvenilir bir tesisatçı bulduğunuz zaman ileride de aynı kişiyle çalışmak genellikle yararınıza olur. Böylelikle her zaman paranızın tam karşılığını aldığınıza emin olursunuz. 

İşinde yetkin bir muslukçuyu nasıl bulabilirim? 

Bazen yalnızca tanıdıklara sormak gibi geleneksel yöntemlere başvurarak yüksek kaliteli hizmet veren bir muslukçu bulmak zor bir iş olabilir. Yine de,  küçük bir kasabada yaşıyorsanız ailenizin ve dostlarınızın tavsiyelerine kulak kabartmak iyi bir fikirdir. Bir başka iyi fikir de komşularınıza ve civarda yaşayanlara sorarak tesisatçılık hizmeti veren iyi bir firma bulmaktır. Kaliteli hizmet veren, yani deneyimli ve yetkin, karşılaştığınız problemlere yanıt verebilecek birilerini aradığınızı unutmayon. Herhangi bir işleme başlamadan önce araştırmanızı iyi yapın ve olabildiğince çok firmanın değerlendirmelerini okumayı unutmayın. Homify’ın filtrelerini kullanarak da bölgenizde faaliyet gösteren firmalara ulaşabilir, haklarında yapılan incelemeleri okuyabilir ve Facebook profillerinden iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz! 

Tesisatçıyla anlaşırken nelere dikkat etmeliyim? 

Bir muslukçuyla anlaşmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Örneğin, tuttuğunuz muslukçunun ne kadar deneyimli olduğunu bilmek oldukça önemlidir. Bir diğer konu da, muslukçunuzun kalifiye ve sizin sahip yaşadığınız türde bir binada çalışabilecek yetkinlikte bir kişi olduğundan emin olmaktır. Bölgenizdeki benzer evlerin tesisat sistemleriyle ilgili bilgiye sahip olması, daha önce de benzer sorunlarla karşılaşmış olacağından, evinizdeki sorunun bulunması ve giderilmesi açısından önemlidir. Tesisatçı firma hakkında yazılan incelemeleri okumak ve eğer mümkünse önceki müşterilerinden görüş almak faydalı olacaktır. Size daha önceki çalışmaları konusunda referans gösteremeyen birileriyle çalışmak akıllıca olmayabilir. Araştırmanızı iyi yaptığınızdan ve anlaşacağınız muslukçunun tavsiye edildiğinden emin olun. Güvenilir birilerini bulmanın bir başka harika yolu ise internettir – Homify’da araştırmanızı sürdürebilir ve bölgenizdeki tesisatçıları görüntüleyebilirsiniz! Bu yolla hem haklarında yazılan incelemeleri okuyabilir, hem de iletişim bilgilerine kolayca ulaşabilir ve Facebook profillerine göz atabilirsiniz. İnterneti kullanmak size uzun vadede çok zaman kazandırabilir! 

Tesisatçı tutmak kaça mal olur? 

Cevap yaşadığınız ülkeden evinizdeki tesisat işinin boyutuna kadar pek çok faktöre bağlıdır, ve bu yüzden muslukçu maliyetleri büyük değişkenlikler gösterebilir. Paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınız yerle anlaştığınızdan emin olun. Örneğin bu konuda hizmet veren bir firmadan hizmet satın aldığınız zaman çıkaracakları faturanın daha yüksek olması olasıdır. Bölgenizdeki serbest çalışan güvenilir muslukçularla anlaşmak ve büyük firmalara yalnızca acil durumlarda ya da başka seçeneğiniz olmadığı zamanlarda başvurmak akıllıca olur. Yerel bir muslukçu bölgedeki evlerin tesisat planını bilebileceği için size hızlı ve tatmin edici bir şekilde ve makul bir fiyata hizmet verebilir. Konu tesisat olduğu zaman, ilk başta karşılaştığınız sorunun göründüğünden daha büyük olduğunu fark etmek çok olasıdır, bu yüzden her zaman bütçenizi göz önünde bulundurun ve herhangi bir para alış verişinde bulunmadan önce tutmayı düşündüğünüz tesisatçıyla konuşup bir fiyatta anlaşın. 

Tesisatçıyla anlaştığım zaman maliyetlerin bazılarını nasıl kısabilirim?

Bir muslukçuyla anlaşmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı detaylar vardır. Eğer sorununuz acilse ve önceden haber vermediyseniz, size çıkardıkları faturanın daha yüksek olduğunu görebilirsiniz. Ancak önceden anlaşıp haber verdiğiniz takdirde yapılacak işin boyutuna göre sizden daha az para almaları olasıdır. Tesisatçılar gelmeden önce yapılması gereken işin ne kadar süreceği hakkında bir fikriniz olsun. Örneğin, yalnızca beyaz eşya kurulumu yaptırmak çok fazla tutmazken, evdeki borulardan birisinin değiştirilmesi çok daha zahmetli ve masraflıdır! Muslukçunuzla pazarlık yapmaktan çekinmeyin, örneğin eğer evinizdeki iş en az birkaç gün sürecekse, bunu önceden konuşup hizmet bedelini saatlik yerine günlük ücret üzerinden vermek konusunda anlaşmak yararınıza olur.

Evim için ihtiyaç duyacağım diğer profesyoneller kimlerdir? 

Eğer evinizi baştan inşa ettiriyorsanız ya da kapsamlı bir yenilemeye giriştiyseniz, tutacağınız yetkin meslek erbabı kişiler sizi gelecekte çıkabilecek olan yenileme masraflarından büyük ölçüde kurtaracaktır! Evinizdeki sorun kendi kendinize çözebileceğiniz boyutu aştıysa o konuda bir uzmandan yardım almak en iyi seçenektir! Homify sayesinde boyacılardan mimarlara kadar evinizi inşa etmeyi sizin için kolaylaştıracak pek çok meslek grubundan onlarca uzmanla iletişime geçebilirsiniz! Filtreleri kullanarak size yakın olan kişilerin iletişim bilgilerine ulaşabilir, haklarında yapılan yorumları okuyabilir, Facebook sayfalarına göz atarak önceki çalışmalarını inceleyebilirsiniz. Aşağıda evinizi yaptırmaya girişmeden önce araştrmanız gereken uzmanların bazıları sıralanmıştır.

Boyacılar 

Pek çok insan bir boyacının işini kendi başına halledebileceğini düşünür. Bu her ne kadar doğru olabilse de, bir uzmanla çalışmayı tercih etmenin odanın tamamlanmış görüntüsünün nasıl olacağından, boyanın kaç kat sürüleceğine kadar size çok faydası dokunabilir. Tesisat, elektrik veya yenileme işlerinin ardından çıkacak boya işleriyle ilgili olarak birisiyle anlaşmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Elektrikçiler 

Anlaştığınız elektrikçinin güvenilir birisi olması, hakkında yazılan yorumların olumlu olması ve ihtiyaç duyduğunuz bütün elektrik işlerini tamamlaması gerekir. Yeni evinizdeki elektrik tesisatının güvenli olması her şeyin başında geleceğinden mesleklerindeki yetkinlikleri çok önemlidir. Elektrikçinin görevi evinizdeki elektrik tesisatının uygun ve güvenli bir şekilde yapıldığından emin olmak ve evinizde gerçekleşebilecek elektrik kaçaklarına bağlı görünmez kazaların önüne geçmektir!

Marangozlar

Bir ahşap doğramacı yahut marangozun görevi evinizin son halinin daha iyi görünmesini sağlamaktır. Duvarlarınızın son dokunuşlarını yaparak güzelleştirebilir, elektrik ve su tesisatının dışarıda kalan kısımlarını gizleyebilirler. Rüyalarınızdaki evin son görünümünün güzelliği konusunda size sonsuz yardımları dokunabilir. İyi bir marangoza evinizi daha düzenli ve konforlu bir hale getirmek için yeni depolama alanları yaptırabilir, hatta eviniz için özel ahşap mobilyalar yapması için sipariş verebilirsiniz!