Mutfak Planlayıcıları kategorisinde, Adapazari şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Adapazarı : Mutfak Planlayıcıları - 1

Marmara Bölgesi’nin İstanbul’dan sonra en büyük ikinci şehri olan Sakarya’nın en büyük ilçesi konumundaki Adapazarı günümüzde şehir halini almış ancak resmi olarak bir şehir olduğu tescillenmemiş ilçelerden birisi konumundadır. Sakarya nüfusunun kırsal kesim dahil dörtte birini oluşturan Adapazarı, yüzölçümü bakımından da geniş ilçeler arasında ilk sıralarda yer alır. Geniş bir yüzölçümüne sahip olması Bursa, Bilecik, Bolu, Kocaeli gibi illerle sınır komşu olmasını sağlamıştır. Gelişmiş şehirler ile sınır komşusu olması hem ulaşım ağının gelişmesine katkı sunmuş hem de modernleşme adımlarının daha kolay ve daha hızlı atılmasını sağlamıştır. İstanbul’a olan yakınlığı Adapazarı’nın birçok şehirden ve ilçeden daha önde olmasının en temel sebebidir. Adapazarı; Kurtuluş Savaşı sırasında kahramanlıkların ve destanların yazıldığı Sakarya Meydan Muharabesi’nin yapıldığı savaş alanı içinde yer almaktadır. Bu açıdan tarihi olarak çok büyük bir öneme sahip olması ve savaş müzesine sahip olması turistik açıdan çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapma imkanı da sağlamıştır. 

Sakarya’nın gelişen ilçeleri arasında ilk sırada yer alan Adapazarı iki farklı iklime de ev sahipliği yapar. Kuzeyinde Karadeniz iklimi hakim olan ilçenin güneyinde ise Akdeniz iklimi görülür. Aynı mevsimde iki farklı iklime özgü meyve ve sebzenin yetiştirildiği nadir topraklara sahip olması Adapazarı’nı diğer şehirlerden ayıran en önemli özelliğidir. Adapazarı’nın önemli özelliklerinden biri farklı mimari yapıya sahip olmasıdır. İlçede geleneksel tip iki katlı ahşap yapılar yaygın bir şekilde yer alırken yeni inşa edilen modern yapılarda yaygın olarak yer almaktadır. Geleneksel bahçeli, ahşap  müstakil ev tipi konutlar yaşamsal ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmış olup banyo ve mutfak gibi alanlar standart ölçülerin altında düşünülmüştür. Yeni inşa edilen yapılarda bu durum analiz edilmiş, banyo ve mutfak gibi yaşam alanları standart ölçülerin üzerinde olacak şekilde tasarlanmıştır. Mutfak tasarımları; geniş ölçülerin yanında kişisel ihtiyaçları tam anlamı ile karşılayacak ve pratik bir mutfak yaşamı sunacak şekilde düşünülmüş, mobilya yerleşimlerinden, mutfak dolaplarına kadar her detay kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır. Adapazarı’nda yer alan konutların mutfaklarını profesyoenl bir şekilde tasarlayan ve kusursuz mutfaklar ortaya çıkaran kişiler mutfak planlayıcılarıdır. Mutfak planlayıcıları; bir yandan bölgenin yerel mimarisi, dekorasyon fikirleri ile tasarımlar yaparken bir yandan da kişisel olarak ihtiyaçlarınızı ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak tasarımlar yapar ve hayata geçirirler. 

Adapazarı’nda mutfak planlayıcılarının hizmet verdiği konular

  • Yeni bir mutfak inşa ettirecekseniz sizin için mutfağınızı tasarlar, eski mutfağınızı yenileyerek modern ve pratik bir mutfak haline getirecekseniz mutfak mimarisine göre özel tasarımlar yapar, üç boyutlu modellelemeler ile size farklı mutfak fikirleri sunarlar. 
  • Mutfak içinde yer alacak mobilyaların tasarımlarını yaparak size geniş yaşam alanı sunarlar. Mutfak içinde yer alacak elektronik cihazların, mutfak dolaplarının ve mutfak tezgahlarının yerleşimlerini yaparak kullanım yoğunluğuna göre tasarım yaparlar.
  • Mutfak içinde yer alan sıcak su, soğuk su, pis su tesisatlarının tasarımını yaparak ıslak hacimlerin modern tasarımlara sahip olmasını sağlar, dekorasyon içinde kusursuz bir şekilde kamufle ederler.
  • Adapazarı yerel mimarisinin ve dekorasyon fikirlerinin izlerini taşıyan bir mutfak tasarımı yaparak yerel kültürün bir parçası olmanızı sağlarlar. 
  • Mutfak dekorasyonunun modern olmasını sağlamak adına renklerin seçimi ve renk geçişlerinden kullanılacak malzemelerin seçimlerini yaparlar. 
  • Kişisel istek ve ihtiyaçlarınıza göre mutfak tasarımları yapar, mutfağın size özel bir yaşam alanı olmasını sağlarlar. 
  • Mutfak aydınlatmasının tasarımını yaparak her noktanın homojen bir şekilde aydınlatılmasını sağlarlar. 

Kısaca özetlemek gerekirse bir mutfak planlayıcısı; yeni inşa edilen mutfakları veya yenilenmek istenilen mutfakları modern fikirler ışığında, kişisel isteklere ve ihtiyaçlara cevap verecek özelliklere sahip olacak şekilde modeller, tasarlar ve uygulama sırasında danışmanlık hizmeti verir.

Adapazarı’nda neden mutfak planlayıcıları ile çalışmalıyım?

Hepimiz evlerimizi düzenleyen tasarlayan birer tasarımcı olabiliriz ancak yaşam alanlarını modern dünya ile uyumlu olacak tasarımlara sahip yaşam alanları haline getirecek kadar profesyonel değiliz. Bu nedenle mutfak gibi hem bir yaşam alanı hem de yemek hazırlıkları, pişirimi ve servisi yapılan özel bir alanın mutlaka profesyonel bir mutfak planlayıcıları tarafından tasarlanması ve dekore edilmesi gerekmektedir. Kusursuz bir mutfağa sahip olmak istiyorsanız bir mutfak planlayıcından yardım almalısınız.

Mutfak planlayıcısı; yalnız çalışan meslek grupları değildir. Mutfağı tasarlarken uygulama sırasında karşılaşılacak sorunları da öngören kişiler oldukları için birlikte çalıştıkları marangozlar, su tesisatçıları, elektrikçiler de vardır. Bu nedenle tasarım bir istişare içinde yapılır. Bu durum mutfağınızın mükemmel bir mutfak olması açısından çok önemlidir. Mutfağı siz tasarladığınızda bu meslek erbaplarına ulaşımınız  daha zor olacaktır. 

Mutfağın kapısından itibaren zemin dekorasyonu, tavan dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, duvar dekorasyonu gibi çok sayıda bileşeni olan bir yaşam alanı ile karşılaşırsınız. Mutfak planlayıcıları bu konularda çok tecrübeli kişiler olduğu için hiç yorulmadan bu alanların tasarımını yaptırabilir ve modern bir şekilde dekore edilmesini sağlayabilirsiniz. 

Adapazarı’nda profesyonel bir mutfak planlayıcısına nasıl ulaşabilirim ?

Yeni bir ev inşa ettiriyor veya eski evinizi yenilerken mutfağınızı da yenilemek istiyorsanız yapmanız gereken mutfağınızı işin profesyoneline, işinin ehli bir mutfak tasarımcısına emanet etmektir. Tecrübeli ve mutfak planlama konusunda deneyimli bir mutfak planlayıcısna Adapazarı’nda nasıl ulaşırım diye düşünüyorsanız yapmanız gereken homify `Profesyoneller` sayfasına tıklayarak sayfaya erişim sağlamaktır. Profesyoneller sayfasında yer alan birbirinden deneyimli, dünya mutfakları ve yerel mutfaklar konusunda uzman olan mutfak planlayıcılarından birini seçebilir, referans işlerine göz atabilir tasarımcı hakkında bilgi edindikten sonra irtibat bilgilerini alarak iletişime geçebilirsiniz. 

Adapazarı’nda profesyonel bir mutfak planlayıcısı ile çalışırken nelere dikkat etmeliyim?

Öncelikle çalışacağınız mutfak planlayıcısının profilini iyice incelemeli, referans işlerini inceleyerek tasarımcının tecrübesi hakkında fikir edinmelisiniz. Tecrübeli bir mutfak planlayıcısı ile çalışmak size birçok avantaj sağlayacaktır. 

Mutfak planlayıcısının yapmış olduğu modeller üzerinde istek ve ihtiyaçlarınıza cevap veren modeli seçmelisiniz. Bu nedenle mutfak planlayıcısından bir kaç farklı modelleme yapmasını istemeli, size alternatifler sunmasını sağlamalısınız. 

Çalışacağınız mutfak planlayıcısının profesyonel olması gereklidir. Profesyonel bir mutfak planlayıcısı size bir çalışma programı sunmalı, tasarım sürecinin ne kadar sürede biteceğini belirten programda aynı zamanda uygulama işlerinin  ne kadar sürece gibi bilgilerde yer almalıdır. 

Mutfağınızın mimarisine, geometrisine göre mutfak planlayıcılarından teklif istemelisiniz. Alacağınız tekliflerden sonra değerlendirme yapmalı, planlayıcıyı seçmeli ve mutfak plancısı ile birlikte mutfağı gezerek isteklerinizi net ve somut bir şekilde anlatmalısınız. 

Mutfağınızın ölçüleri standartların altında ise fonksiyonel mutfak tasarımlarından yararlanmalısınız. Mini mutfakların nasıl birer fonksiyonel mutfak haline getirildiği ile ilgili detaylı bilgi edinmek için 21 adet tam fonksiyonlu mini mutfak tasarımıbaşlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz. 

Benzer fotoğraflara göz at