Su Tesisatçıları kategorisinde, Adapazari şehrindeki en uygun profesyoneli bulun | homify

Adapazarı : Su Tesisatçıları - 0

Hizmet alanı
Aramanız sonuç vermedi. Bu kategoride ilk resim yükleyen kişi siz olun.

Sakarya’nın merkez ilçesi olan Adapazarı, İstanbul’a erişim yönünden yakındır. Eski dönemlerden beri kavimlerin göç yolu buradan geçer. Marmara Bölgesi iklim koşulları burada görülmektedir. Bitki örtüsü bakımından zengindir. Kayın, gürgen, meşe, akçaağaç, kavak, kestane, çınar, ıhlamur ağaçları ile ilgili türler bulunmaktadır. Adapazarı’nda geniş ovalık alanlar bulunur. Tarım ve sanayi açısından gelişen bir şehirde yer alır. 

17 Ağustos 1999 depreminden etkilenen bölgelerden biri olup sosyal ve ekonomik açıdan gelişmektedir. Türkiye’nin ilk deprem müzesi Adapazarı’nda bulunmaktadır. Otomotiv endüstrisi gelişmiştir. Deprem ve yangınlarla mimarisi değişen, ancak muhafaza edilen mimari eserlerden biri Orhan Camii’dir. Tarihi ve kültürel değerleri önemlidir. Beşköprü de bölgenin tarihi eserlerinden biridir. Harmantepe Kalesi, Şerefiye Camii, Orhan Cami, İhsaniye Camii, Yeni Camii, Hasırcılar Camii, Ağa Camii ve Orta Camii bölgenin yapılarıdır. Hacı Mehmet Hilmi Efendi Çeşmesi, Orta Camii, Sakarya Müzesi, Kömürpazarı Çeşmesi, Kahraman Baba Türbesi, Karakamış Türbesi, Osman Bin Zeyd Ensari Türbesi, Kemahlı Hacı İsmail Ağa Çeşmesi bölgenin kültürel ve mimari eserlerinden bazılarıdır.

Adapazarı’nda faaliyet gösteren su tesisatçıları

Ev veya işyerinizde su tesisatı ile ilgili bir problemle karşılaştığınızda bu alanda deneyimli bir profesyonele başvurmak gerekir. Su tesisatçılığı ustalık ve deneyim gerektiren bir iştir. Olası hasarların oluşumu önlemek için Adapazarı’nda alanında deneyimli bir su tesisatçısına başvurabilirsiniz. Yapılarda su tesisatı dönem ve yıllara göre farklılık gösterebilir. Eski yapıların su tesisatı ile ilgili teknik bilgilere sahip bir usta ile çalışmanız gerekebilir. Yeni inşa edilen yapılarda ise binaların belediyelerce belirlenen yönetmeliklerine uygun tesisat sistemi kurulumu yapılır. Temiz su ve kirli su giderleri için tesisat borularında oluşan hasarlar için tesisatçılara başvurmanız gerekir.

Su tesisatçılarının sunduğu hizmetler

Uygulama projesine göre çalışma alanları değişir. Apartman ya da müstakil evlerin su tesisatı kurulumu, hasar tespiti ve onarım işlerini su tesisatçıları yapar. Su tesisatçıları ayrıca belediye birimlerinde de hizmet verirler. Kanalizasyon işleri, atık boruların döşenmesi ve tıkanıklıkların giderilmesi işlerinde rol alırlar.

Sıcak su tesisatı, iklimlendirme sistemleri, kirli su ve temiz su giderlerinin kurulum ve onarımından sorumludurlar. Herhangi bir hasar söz konusu olduğunda su tesisatçısını çağırmadan önce, vananın kapatılıp olası su kaybı riskini önlemek gerekir. Belediyelerce belirlenen yönetmeliklere göre proje doğrultusunda standartlara uyularak imalat yapılır ve gerektiğinde buna uygun tadilat işleri takip edilir.

Banyo tasarımcıları ve mutfak planlayıcıları, gerektiğinde su tesisatçıları ile çalışırlar. Banyo aksamlarının değişimi, su boruları bağlantılarının kurulumunu yaparlar. Lavabo bataryaları, armatür ve giderlerin kontrolünü yaparlar. Evlerde mutfak, banyo ve tuvalet gibi su tesisatına ihtiyaç duyulan yaşam alanlarında kirli su ve temiz su giderleri kurulumu yapıldıktan sonra, estetik unsurlarla tesisat borularının gizlenmesi ve muntazam bir görünüme kavuşmasını sağlarlar. Dekorasyonda göz karmaşası oluşturacak unsurlar gözden geçirilir ve göze hitap eden bir görünüm elde edilir.

Bahçe sulama sistemleri, adyabatik soğutma sistemleri ile ilgili tesisat işlerinden sorumludurlar. Su tesisatında malzeme kalitesi ve projenin işinin ehli bir profesyonel tarafından yürütülmesi uzun ömürlülüğü doğrudan etkiler. Tesisat borularında oluşabilecek su sızıntıları ile ilgili hasar tespiti yaparlar. Temiz su boruları vasıtasıyla suyun aktarımı sağlanır. Musluğu açtığınızda su miktari beklenenden düşük ise borularda tıkanıklık söz konusu olabilir. Bu durumda deneyimli bir su tesisatçısı suyun daha verimli kullanımı için hasar tespiti yapar ve onarırlar. Su kaçağı tespiti için tesisatçılara başvurabilirsiniz. Su faturalarına yansıyan su kaybı sorunlarının önüne geçilmesi sağlanır ve ekonomik açıdan fayda sağlar.

Havuzlar için ihtiyaç duyulan suyun sorunsuz aktarılması, su tesisatının döşenmesi ve ilgili sorunlar için tadilat işlerini su tesisatçıları yaparlar. Basınç test cihazı, boru testeresi ve bükücü ekipmanlar kullanırlar. Özellikle eski yapıların borularında hasar oluşmadan tadilat işlerinde bu konuda deneyim sahibi bir su tesisatçısı ile çalışmanız gerekir. Tıkanan lavabolarda açıcılar işe yaramadığında boru tıkanıklıklarının açılması ve gerektiğinde malzemelerin değişmesi için mutlaka deneyimli bir su tesisatçısına başvurmanız gerekir.

Su tesisatçısı ile anlaşmadan önce bilinmesi gerekenler

Evinizdeki su tesisatı problemleri için başvurabileceğiniz su tesisatçıları, su sızıntılarını tespit eder ve tesisat sorunlarını çözerler. Bölgenizde faaliyet gösteren tesisatçılarla bağlantı kurmadan önce çalıştıkları alanlarla ilgili fikir alabilirsiniz. Deneyim düzeyleri, proje doğrultusunda iş kalitesini belirler. Tesisat işleri ustalık gerektiren bir iştir ve bu konuda deneyimsiz birinin tesisat ile ilgili oluşan ciddi sorunlara müdahale etmemesi önerilir. Su vanalarının kurulumu ve hasar tespitini su tesisatçıları yapar.

Bahçe ve teraslarınız için canlı bitkileri besleyecek su tesisatı ihtiyaçlarının belirlenmesi ve kurulumu işlerini yaparlar. Evinizde ya da ofisinizde ihtiyaç duyulan suyun sorunsuz şekilde aktarılmasını sağlarlar. Sulama sistemleri, bahçe alanının genişliğine göre projelendirilir.

Adapazarı, günümüzde depreme ve yangına karşı dayanıklı binaların inşa edildiği bölgededir. Yangın koruması için tesisat kurulumu yapılır ve yangın söndürme sistemleri imal edilir. Su deposundan yangın springine suyun aktarımı yapılır ve olası hasarlar gözden geçirilir. Su tesisatı ile ilgili problem oluştuğunda başvuracağınız su tesisatçıları, tadilat işleri, bahçe sulandırma sistemleri, ısıtma sistemleri ya da yeni inşa edilen binaların tesisat kurulumu alanlarında deneyimli olabilirler. Mevcut su kullanımı için tesisat ihtiyaçlarını belirlerler ve bölgenizde ihtiyaç duyabileceğiniz ilgili satış firmalarına yönelendirebilirler.


Su tesisatında kullanılan malzeme ve ekipmanların nitelikleri mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Bölgenin iklim koşullarına uygun önlem alınması ve buna uygun malzemelerin belirlenmesi gerekir. Su kullanım ihtiyacına uygun boruların temin edilmesi sağlanmalıdır. Su tesisatçıları, kullandıkları malzeme ve ekipmanlar bakımından donanımlı olmalıdır. Tesisatçıların teknolojik imkanlardan fayda sağlaması ise işlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu yüzden ekipman ve malzeme niteliklerini gözden geçirebilirsiniz.

Adapazarı’nda projem için uygun su tesisatçısı nasıl bulurum?

Binanızda su tesisatı ile ilgili bir problem yaşadığınızda öncelikle vanayı kontrol edin ve müdahale edilmeden önce su vanasını kapatın. Çevrenizde ya da yakınlarınız tarafından önerilen su tesisatçısı sayısı sınırlı olabilir. Projenize uygun doğru tesisatçıyı bulmak için uzmanların çalışmalarına göz atmak isteyebilirsiniz. Profesyonellerin uzmanlık alanları ile ilgili fikir edinmek için homify’dan faydalanabilirsiniz.

 “Profesyoneller” sekmesi altında Türkiye’nin farklı bölgelerinden su tesisatçılarına ulaşabilirsiniz. Su tesisatçılarının homify sayfalarında mevcut ise bağlı oldukları firma bilgileri, projeler ve iletişim bilgilerini bir arada bulabilirsiniz. Profesyonellerin deneyim düzeyleri hakkında fikir edinebilir ve uzmanlık alanlarını değerlendirebilirsiniz.

homify’da dergi yazılarımıza göz atabilir, beğendiğiniz banyo ve mutfak modelleri ile ilgili profesyonellere danışabilirsiniz. Konu ile ilgili fikir vermesi açısından, ayrıca Banyo ve mutfak tesisatları için 12 püf noktası yazımıza göz atabilirsiniz.