Su Tesisatçıları kategorisinde, Gaziantep şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Gaziantep : Su Tesisatçıları - 0

Aramanız sonuç vermedi. Bu kategoride ilk resim yükleyen kişi siz olun.

Eski adı Antep olan Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi’nde toprakları olan ve bölgeler arası bir geçiş alanı olan şehir olarak bilinmektedir. Kurtuluş Savaşı’nda Antep halkının göstermiş olduğu şanlı direniş sayesinde şehir düşman işgalinden kurtulmuş ve 1921 tarihinde Gazi ünvanı verilmiştir. Tarihi açıdan çok büyük öneme sahip olan Gaziantep, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Akdeniz Bölgesi’nde yer aldığı için şehrin güneydoğu  bölümlerinde sert karasal iklim görülürken güneybatı bölümlerinde  ise Akdeniz iklimi görülmektedir. Güneydoğu Toroslar’ın uzantıları olan Soft Dağları, Gaziantep’i kuzeyden çevrelemiş. Suriye’ye sınırı olan Gaziantep, etimolojik olarak Romalıların Antiochia ad Taurum adını verdikleri bir şehirdir. Antiochia ad Taurum; Toros Dağları’nın karşısında yer alan Antakya şehri anlamına gelmektedir. Şehrin Arapların himayesine geçmesinden sonra Araplar bu bölgeye Arap Yurdu anlamına gelen Ayıntap adını vermiş ve şehir uzun yıllar bu isimle anılmıştır. Ayıntap adı ise bu bölgede yaşamış olan Ayni’den gelmektedir. Pınarları suyu çok olan anlamına da gelen Antap – Ayıntap ‘’ ayni ’’ kökünden gelmektedir. Gaziantep, soğuk bir iklime sahip olduğu için mimari yapılar özel yalıtımlar işlemlerine tabi tutulmaktadır. Soğuğun sert etkisinden korunmak için yapılan bina yalıtımları tesisatlar içinde uygulanmaktadır. Özellikle su tesisatları eksi derecelere düşen sıcaklıklarda donarak genleşir ve tesisatlarda sızıntılar meydana getirirler. Bu nedenle binalar gibi su tesisatlarında özel bir yalıtım ile kaplanması gereklidir. Sanayi sektöründe gelişen ve ülkenin lokomotifi haline gelen Gaziantep’te kullanım suyu tesisatları kadar sanayi sektöründe kullanılan su tesisatları da hayati öneme sahiptir. Bu nedenle yapılacak tesisatlar Gaziantep iklimine ve şehir mimarisine uygun alt yapılara sahip olmalıdır. 

Su tesisatlarının hayatımızdaki yeri

Bugün; evimizde, iş yerimizde, alışveriş merkezlerinde kısaca ıslak hacimlerin yer aldığı her alanda su tesisatlarına ihtiyaç duyarız. Islak hacimler; su tesisatları ile bizlere konforu, temizliği, hijyeni getiren yaşam alanları olduğu gibi temizlik problemini ortadan kaldırmamızı sağlayan alanlardır. Islak hacimlerde yer alan temiz su, pis su, sıcak su tesisat boruları aracılığı ile ana şebekelerden ıslak hacimlerine getirilir, pis su tesisatı da aynı şekilde ıslak hacimlerden ana şebekelere götürülür. Tesisat uzunlukları ana şebeke ile ıslak hacim arasındaki uzunluğa bağlı olarak değişir. Tesisat borularının birbirine bağlanması, sızdırmazlık önlemlerinin alınması, ıslak hacimlere yeterli basınca sahip suyun gelmesi, atık suların tesisat aracılığı ile ıslak hacimlerden uzaklaştırılarak kanalizasyona ulaştırılması gibi konular su tesisatçıları tarafından hayata geçirilir. Su tesisatçıları; evinizde yer alan tesisatları profesyonel bir şekilde kamufle eden, tesisatları kusursuzca birbirine bağlayarak size konfor sunan meslek erbaplarıdır.  

Su tesisatçılarının hizmet verdiği alanlar

Hepimiz mutfağımızda musluğu açtığımızda, banyoda sıcak suyu açtığımızda, lavaboda ellerimizi yıkarken suyun istediğimiz gibi kolayca akmasını isteriz. Konforlu bir yaşam için bu konular olmazsa olmazımızdır. Su tesisatçıları istemiş olduğumuz konforu sağlamak adına şu konularda hizmet verirler:

 • Suyun ana kaynağından evimize kadar boru tesisatları döşeyerek suyun evimizde sorunsuz bir şekilde akmasını sağlarlar.
 • Evimizde kullandığımız atık su olarak adlandırılan gri suyun tesisatlar aracılığı ile geri dönüşüm alanına iletilmesini sağlamak.
 • Evimize kadar gelen suyun mutfak,banyo, lavabo, tuvalet, duş gibi alanlara dağıtılmasını sağlamak.
 • Evimize kadar gelen su için gerekli olan tesisat hesaplamalarını yapmak, ihtiyaç duyulan çaplarda ve uzunlukta boruları tedarik etmek.
 • Evimizde yer alacak musluklara iletilecek su için tesisat bağlantılarını profesyonel bir şekilde yapmak ve sızıntıların önüne geçmek.
 • Evimizde, iş yerimizde yer alan yangın tesisatı için gerekli olan tesisatları yönetmeliklere uygun olarak yapmak.
 • Bahçemizde yer alan bitkiler için gerekli olan sulama sistemi tesisatını kurmaktır.
 • Sanayi bölgelerinde ihtiyaç duyulan su tesisatlarının yapılması, gider tesisatlarının yapılarak ana şebekeye toplanması gibi işlemleri yaparlar. 

Gaziantep’teki su tesisatlarında dikkat edilmesi gerekenler

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin sert karasal iklimine maruz kalan Gaziantep’te yılın belirli dönemlerinde kar yapmaktadır. Şehir merkezinde kalıcı kar oranı ve karın yerde kalma süresi düşükken yüksek kesimlere doğru çıkıldığında kalıcı kar oranı 70 santimetreye kadar ulaşmakta ve karın yerde kalma süresi 60 ile 75 gün arasında değişmektedir. Bu durum su tesisatlarının don olaylarına maruz kalmasını engelleyecek şekilde yapılmasını zorunlu kılar. Geçmişte galvaniz ve demir borular kullanılarak hayata geçirilen tesisatlarda suyun donması nedeniyle tesisat patlakları oluşup, maddi hasarlar meydana gelmiştir. Günümüzde ise şehrin doğuk havasından etkilenmeyen ve esnekliği sayesinde olası donma olaylarında tesisat patlamalarının önüne geçen pvc ( polietilen vinil clorür ) esaslı borular kullanılmaktadır. Evinize, ofisinize veya bahçe sulama tesisatı yaptıracağınız bahçe için pvc esaslı borular kullanılması sizin avantajınıza olacaktır. Tesisat bağlantıları ısıl işlem ile eritilerek yapıldığı için işin ehli bir su tesisatçısı ile çalışmanız zorunlu bir durumdur. Isıl işlem ile yapılan birleştirme sonrasında birleşim ağzı ve çevresine sıcak silikon sürülmelidir. Soğuk iklimlerin etkili olduğu bölgelerde tesisat birleştirme işlemlerinde sıcak silikon ısıtılarak birleştirme ağına sürülür ve hızla soğutularak açık kalan alanların silikon ile dolması sağlanarak sızıntıların önüne geçilmiş olur. 

Gaziantep’te profesyonel bir su tesisatçısı ile çalışmanın avantajları

 • Uzun ömürlü ve sağlıklı tesisatlara sahip olursunuz.
 • Su sızıntısı gibi sorunlarla karşılaşmaz, evinizin nem sorunu yüzünden zarar görmesini engellersiniz.
 • Su tesisatlarının dekoratif bir şekilde gizlenmesini sağlayarak size daha şık dekorasyon yapma imkanı sağlarlar. 
 • Bahçe sulama tesisatının toprak altında kalan kısmını profesyonel bir şekilde yalıtarak don olaylarına karşı sizi korurlar.
 • Banyo içinde su tesisatı dağıtımını profesyonel bir şekilde yaparak şık banyo dekorasyonları yapmanızı sağlarlar.
 • Su tesisatlarının istenilen yüksekliğe çıkarılmasını sağlayarak ideal basınçta suyun musluktan akmasını sağlarlar 

Gaziantep’te su tesisatçılarına nasıl ulaşabilirim?

Gaziantep gibi soğuk bir iklimin hakim olduğu bir şehirde profesyonel bir su tesisatçısı ile çalışmak size hem maddi açıdan hem de dekoratif açıdan avantaj sağlayacaktır. Gaziantep’te ihtiyacınız olan su tesisatçılarına ulaşmanın en basit yolu homify sitesinde yer alan profesyoneller sayfasına erişmektir. homify “Profesyoneller” sayfasında yer alan ve farklı alanlarda uzman olan su tesisatçılarına ait işler ile ilgili bilgi edinebilir referans işlerini ve uzmanlık alanları ile ilgili işlerini inceleyebilir ve iletişim bilgilerine ulaşarak irtibata geçebilirsiniz. Homify profesyoneller sayfasında yer alan su tesisatçıları size ekonomik anlamda düşük maliyetler ile tesisat imkanları sunacak, tesisatlarınızı profesyonel şekilde yenileyecek ve dekoratif bir kamuflaj ile sizlere teslim edecektir. 

Gaziantep’te su tesisatçısı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

 • Evinizi yeni yaptırıyorsanız tesisat boruların zemin altında kalmasına, zemin altında kalacak boruların birleşimlerinin kusursuz yapılmasına özen göstermelisiniz.
 • Eviniz için yapılacak tesisatlarda kaliteli tesisat boruları kullanan bir usta ile çalışmalısınız.
 • Çalışacağınız ustanın daha önce çalıştığı referans işleri ile ilgili bilgi edinmeli, örnek işlerini detaylı bir şekilde incelemelisiniz.
 • Gaziantep’te faaliyet gösteren ve şehrin iklimini, tesisat özelliklerini iyi bilen bir usta seçmelisiniz.
 • Müstakil bir eve sahipseniz müstakil evler hakkında referansı olan bir usta, çok katlı bir apartmanda oturuyorsanız çok katlı apartmanlar ve tesisat galerileri ile ilgili referansı olan bir usta ile çalışmalısınız.
 • Soğuk bir şehirde yaşadığınız için tesisat yalıtımları için kaliteli yalıtım malzemeleri kullana bir usta işinin ehli bir su tesisatçısıdır. Bu nedenle işinin ehli ve tecrübeli bir su tesisatçısı ile çalışmalısınız. 

Eviniz, işyeriniz veya ofisiniz için bir su tesisatçısına ihtiyaç duyduğunuzda mevcut tesiatlarınızın planlarını tesisat ustasına sunmalısınız. Su tesisatçısının işini daha kolay bir şekilde yapmasını sağlamak ve evinizde yeni yaptıracağınız tesisatlar için daha fazla bilgi edinmek adına Banyo ve mutfak tesisatları için 12 püf noktasıbaşlıklı yazımızı mutlaka incelemelisiniz. 

Benzer fotoğraflara göz at