Su Tesisatçıları kategorisinde, Istanbul şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Istanbul : Su Tesisatçıları - 0

Aramanız sonuç vermedi. Bu kategoride ilk resim yükleyen kişi siz olun.

Tarihin akışını değiştiren şehirlerden biri olan İstanbul, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan bir köprü konumundadır. Farklı kıtalarda toprakları bulunan bir şehir olmasının ötesinde sahip olduğu İstanbul Boğazı ile de deniz ticaretinde anahtar rolü olan bir şehirdir. Nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık şehri olan, farklı milletlerden insanlara ev sahipliği yapan İstanbul Marmara Bölgesi’nde yer almaktadır. İçinden deniz geçen özel şehirlerden biri olan İstanbul aynı zamanda zamanın eskitemediği tarihi yapılara, saraylara, kiliselere ev sahipliği yapmaktadır. Kalabalık ve genç bir nüfusa sahip olan İstanbul, dini, kültürel, sağlık, tarih turizmi bakımından çok zengin bir içeriğe sahip olması dört mevsim yerli ve yabancı turisti çekmekte, nüfus yoğunluğunun yıl içinde artmasına neden olmaktadır. Yüzyıllar boyu birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir günümüzde de farklı milletlerden insanlara ev sahipliği yapmaktadır. Yaşamın çok hızlı aktığı şehirde altyapı sistemleri ve su, kanalizasyon sistemleri de sürekli olarak değişmektedir. Altyapı sistemlerinin değişmesinden kaynaklı su tesisat onarımları, mevcut sistemlerin eskimiş olmasından dolayı gerek duyulan su tesisat imalatları,  ve yeni inşa edilecek yapılarda yer alan su tesisatlarının hayata geçirilmesinde anahtar rolü oynayan kişiler su tesisatçılarıdır. 

İstanbul’da yer alan tüm yapıların su  tesisat projelerinin hazırlanması, projelerine uygun bir şekilde hayata geçirilmesi, su tesisatlarında oluşan hasarın giderilmesi, tesisatların konut içine alınması, banyo, tuvalet gibi alanlarda estetik bir şekilde kamufle edilmesi su tesisatçılarının işidir. Bütün bu imalatları yaparken şehrin eski ve yeni yapılarına, evlerin mevcut durumlarına, ihtiyaç durumuna, görsel, estetik özelliklere ve uygulama standartlarına göre tesisat imalatları yapan su tesisatçıları İstanbul’da işlerini profesyonel bir şekilde yapmaktadır.

İstanbul’da su tesisatçılarının hizmet verdiği alanlar

  • İstanbul gibi kalabalık, eski yapıların ve yeni inşa edilen binaların yoğun olarak bulunduğu bir şehirde yönetmeliklere ve kanunlara uygun su tesisatı projesi hazırlar, ilgili kurum tarafından onaylanan proje doğrultusunda standartlara göre imalatlar yaparlar.
  • Temiz su tesisatı, pis su tesisatı, sıcak su tesisatı, iklimlendirme sistemlerine ait drenaj tesisatları, bahçe sulama tesisatları, adyabatik soğutma sistemine ait tesisatların hayata geçirilmesini sağlayarak yaşam alanı konforunun ideal şartlarda olmasını sağlarlar. 
  • Evin içinde yer alan mutfak, banyo, tuvalet gibi alanlarda bulunması zorunlu olan temiz su ve pis su tesisatlarının uygun bir şekilde çekilmesini sağlar, estetik bir kamufle yöntemi ile gizlenmesini sağlayarak dekorasyon içinde kötü bir görsel oluşmasının önüne geçerler. Islak hacimler için çekilecek tesisatların standartlara göre yatak uygulaması yapılmasını sağlayarak uzun ömürlü tesisatlara sahip olmanızı sağlarlar.
  • Evinizde yer alan su tesisatlarında meydana gelen su sızıntılarının onarılmasını sağlar, suyun evinize ve ihtiyacınız olan noktalarda sorunsuz bir şekilde akmasını sağlarlar.
  • Bahçe ve balkonlarda yer alan minik bahçelerin sulanmasını sağlayacak su tesisatlarının çekilmesini, su giderlerinin sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlayan su tesisatçıları isteğe bağlı olarak damlama sulama sistemi tesisatları da yapmaktadırlar. 
  • Oturduğunuz binada yer alan yangın tesisatına ait sulu yangın söndürme sistemlerinin imalatı, projelendirilmesini ve su deposundan yangın springine kadar suyun sorunsuz bir şekilde iletilmesi için gerekli olan sistemlerin kurulmasını sağlarlar.

Kısacası hayatımızın bir parçası olan suyun ihtiyaç duyduğumuz alanlara tesisat olarak çekilmesi, mevcut kullanım suyunun kullanım alanından sorunsuz bir şekilde uzaklaştırılması için gerekli olan tesisatları İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi yönetmeliklerine uygun olacak şekilde planlayıp, projelendirip hayata geçirirler.

İstanbul’da neden bir su tesisatçısı ile çalışmalıyım?

Bir metropol olan İstanbul’da altyapı her gün değişen, değiştirilmesi zorunlu olan bir sistemdir. İlçe belediyeleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli değiştirilen altyapı sistemlerinden ihtiyacınız olan su tesisatının binanına çekilmesi için işinin ehli profesyonel bir su tesisatçısı ile çalışmak zorundasınız. 

Evinizde, işyerinizde meydana gelen  su sızıntılarının onarılması, yeni tesisatların çekilmesi ve uzun ömürlü tesisatlara sahip olmak için mutlaka bir profesyonelle çalışmanız gereklidir. İstanbul’da tecrübesi olmayan kişiler ile çalışmak hem zaman kaybı, hem maddi kayıp, hem de emek kaybı olarak size yansıyacaktır. Bu nedenle profesyonel bir su tesisatçısı ile çalışmak size çok fazla avantaj sağlayacaktır. 

İşinin ehli bir su tesisatçısı ile çalışmak su tesisatı için gerekli olan kaliteli malzemelerin kısa süre de tedarik edilmesini sağlayacağı gibi ekonomik açıdan tasarruf etmenize de yardımcı olacaktır.

İstanbul’da yer alan park ve bahçelerin sulama sistemlerini tasarlayan su tesisatçıları sayesinde evinizin bahçesinde modern sulama sistemleri kurabilir, bahçe içinde yer alacak modern sulama sistemleri sayesinde dört mevsim yeşil bahçelere sahip olabilirsiniz.

İstanbul’da su tesisatçısı seçerken nelere dikkat etmeliyim?

  • İstanbul’da yaşayan biriyseniz su tesisatına mutlaka ihtiyaç duyacaksınız demektir. İstanbul’da faaliyet gösteren su tesisatçıları arasından ihtiyacınıza yönelik birini seçerken ihtiyacınız olan alanda profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz. Farklı alanlarda profesyonel olan su tesisatçıları arasından ihtiyacınıza maksimum düzeyde cevap verecek bir usta seçmek size avantaj sağlayacaktır.
  • Seçeceğiniz su tesisatçısının daha önce yapmış olduğu örnek işleri incelemeli, referans işlerinden tecrübe düzeyi ve profesyonelliği hakkında bilgi edinmelisiniz. Profesyonel bir su tesisatçısı ihtiyacınız olan tesisatları kısa sürede, zamanında ve profesyonelce yapacaktır.
  • Su tesisatçısı seçerken beklentilerinizi, ihtiyaçlarınızı ve ihtiyaçlarınızın giderilmesini istediğiniz süreyi belirtmelisiniz. Net bir şekilde belirttiğiniz istek ve ihtiyaçlarınıza cevap verecek olan su tesisatçısı ile çalışmalısınız. 
  • Banyo tesisatı, mutfak tesisatı, tuvalet tesisatı, bahçe tesisatı konularında tecrübesi en üst düzeyde olan su tesisatçısını seçmeli ve bu tesisatçı ile çalışmalısınız. Tesisatları projelendirme konusunda tecrübeli olan biri ile çalıştığınızda imalat süreci kusursuz ve sorunsuz olacaktır. 

İstanbul’da profesyonel bir su tesisatçısına nasıl ulaşabilirim?

Sorunsuz ve profesyonel bir şekilde çözmek için tecrübeli bir su tesisatçısı ile çalışmanız gereklidir. İstanbul’da profesyonel ve tecrübeli  bir su tesisatçısına nasıl ulaşabilirim diye düşünüyorsanız yapmanız gereken homify “profesyoneller” sayfasına erişim sağlamaktır. Profesyoneller sayfasında yer alan birbirinden deneyimli ve profesyonel su tesisatçılarının referans işlerini inceleyebilir, uzmanlık alanlarına göre profesyonelliklerini değerlendirebilir, iletişim bilgileri ile irtibat kurabilirsiniz. 

Evinizde uygulayacağınız su tesisatları için profesyonel bir su tesisatçısı ile çalışmak kadar tesisat püf noktalarını bilmek çok önemlidir. Tesisat ile ilgili bilgi sahibi olmak ve kusursuz tesisat imalatları yapılmasına katkı sağlamak için ‘’Banyo ve mutfak tesisatları için 12 püf noktası‘’ başlıklı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Benzer fotoğraflara göz at