Su Tesisatçıları kategorisinde, Kahramanmaras şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Kahramanmaraş : Su Tesisatçıları - 0

Aramanız sonuç vermedi. Bu kategoride ilk resim yükleyen kişi siz olun.

Kahramanmaraş, Hititler’den Cumhuriyet Dönemi’ne birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Asurlular, Persler, Romalılar, Bizans ve Osmanlı devletleri burada hüküm sürmüştür. Akdeniz Bölgesindedir ve dörtte üçü dağlarla çevrilidir. İç kesimlere gidildikçe farklı iklim koşulları görülmektedir. Güney kesimlerinde Akdeniz iklimi baskın olup, kuzey kesimlerinde ise karasal iklim etkileri görülmektedir. Kış ayları ılık ve yağışlıdır. Yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. Orman ve fundalıkların yanı sıra, meralar, ekili ve dikili alanlar bulunmaktadır.

Tarihi konaklar klasik mimari stil unsurlarıyla göze hitap eder. Dönemsel izler taşıyan yapılardan biri de geleneksel Maraş Konakları’dır. Bünyesinde avlu, samanlık ya da havuz bulundururlar. Havuzlar avlularda kullanıcı ihtiyaçlarını gidermek üzere konumlanmıştır. Günümüzde modern mimari çizgiler taşıyan konut projeleri de yapılmaktadır. Kahramanmaraş’ta bir ev sahibi olmanın avantajları olacaktır. Toprağın elverişliği ve çok sert geçmeyen hava koşulları göz önünde bulundurulduğunda yaşanılası şehirlerden biridir.

Konut projelerinde ve ticari yapılarda bina sistemlerinin en önemli ihtiyaçlarından biri de tesisat kurulumu ve onarımıdır. Bina sistemlerinde su tesisatı işlerinden su tesisatçıları sorumludur. Şantiye işlerinde uzmanlaşan tesisatçılar olabileceği gibi, onarım, sökme ve monte işlerinde faaliyet gösteren su tesisatçıları bulunmaktadır. Kahramanmaraş’ta ihtiyaç duyabileceğiniz su tesisatçıları ile ilgili bilmeniz gerekenleri birkaç başlık altında derledik.

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren su tesisatçıları

Tıkanmış su borusu, su kaçağı, sayaç kontrolü ya da değişimi veya tahliye edilmesi gereken suyun nakli gibi su tesisatı ile ilgili oluşan tüm problemlerde ilk aranan kişi su tesisatçısı olacaktır. Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren bir su tesisatçısı, bölgedeki bina sistemlerini bilir ve konusunda deneyimlidir. Deneyim düzeyi ise bir işin muntazam tamamlanmasında önemli rol oynar ve vakit kaybını önler. Su tesisatçıları, şirket bünyelerinde çalışabilir ya da bağımsız olarak diğer profesyonellerden iş alabilirler. Banyo tadilatları ya da tasarımı söz konusu olduğunda banyo tasarımcıları ile bağlantılı çalışabilirler.

Kahramanmaraş’ta su tesisatçılarının hizmet alanları

Binaların atık su ve temiz su giderlerinin karşılanması, tesisat hasarlarının tespiti ve onarımını üstlenen su tesisatçıları farklı alanlarda uzmanlaşabilirler. Isıtma sistemleri ile su giderlerinin bağlantıları, hidrofor tesisatı kurulumu ya da kanalizasyon bağlantıları için giderlerin kurulum, montaj ve onarım işlerini yaparlar. Kahramanmaraş’ta kamu yapıları, sosyal tesisler, ticari yapılar ya da konut projelerinde su tesisatçıları ile çalışabilirsiniz.

Tesisat boruları zaman geçtikçe aşınır, tıkanır ya da hasar görebilir. Kısa sürede çözülebilen lavabo tıkanıklıkları gibi sorunları lavabo açıcı tozlar ve kaynar suyla çözebileceğiniz gibi, bu tür sorunların işe yaramadığı durumlarda ustalık gerektiren işler için su tesisatçılarına başvurabilirsiniz. Tıkanıklık seviyesine göre sorun su borularından kaynaklı olabilir. Genellikle atık borularında tespit edilen bu sorun, borunun usta tarafından temizlenmesi ya da gerektiğinde boruların sökülüp değiştirilmesi ile çözülür. Özellikle yıllarca bakımı ihmal edilen su tesisatı kontrollerinin ardından hasar tespiti yapıldığında borulardan armatürlere tesisat aksamlarının değişmesi gerekebilir. Hasar tespiti sonrası yapılan tadilatlarda su tüketimininin daha verimli olması sağlanır ve hayatınızı kolaylaştırır.

Hidrofor tesisatı kurulumu

Hidrofor motoru kurulumu işinden su tesisatçısı sorumludur. Tesisat sorunları, yağmur suyu ve su baskını gibi dış etkenlere karşı hidrofor motoru korunmalıdır. Oluşan hasarların tespiti ve onarımını yapan su tesisatçıları, trifaze hidroforlar için korumalı elektrik panosu kullanırlar. Su tüketimi yaşamın önemli ihtiyaçlarından biridir. Su deposu kurulumu ve suyun muhafaza edilmesi için kurulacak tüm tesisatlar için su tesisatçılarına başvurabilirsiniz.

Su borularında tıkanıklıkların giderilmesi

Temiz su borularında oluşan hasarlar, musluğu açtığınızda suyun az gelmesiyle anlaşılabilir. Zamana dayalı aşınma ve tıkanmaların sonucunda temiz su giderleri gözden geçirilmelidir. Musluk sonuna kadar açıldığında az ya da yavaş akan suyu gördüğünüzde bir uzmana başvurabilirsiniz. İleri seviye su borusu tıkanmalarında musluk açıldığında su gelmeyebilir. Musluğun sökülmesi ve tesisat boruları ile bağlantılarında oluşan hasarların giderilmesi ise ustalık gerektirir. Deneyimli olmayan biri tarafından musluğun sökülmesi önerilmez. Su baskını ya da olası hasarların önüne geçmek için su vanasının kapatılması gerekir.

Banyo ve mutfak aksamlarının değişimi

Yeni bir ev dizayn ederken ya da banyonuzun havasını değiştirmek istediğinizde uygulanacak stile göre armatür ve su tesisatı aksamlarını yenileyebilirsiniz. Modern duş başlıkları günümüzde yeni çıkan modelleriyle oldukça fazla sayıda çeşitleriyle bulunmaktadır. Banyo bataryası ve armatür değişiminde su tesisatçıları ile çalışabilirsiniz. Mutfak eviyelerinin su giderlerinin temin edilmesi, çift gözlü eviye kurulumu ya da farklı modellerle mutfak dizaynında su tesisatçıları ile bağlantılı çalışabilirsiniz. Mutfaklarda kullanılan musluklar ve banyo bataryaları gün içerisinde defalarca kullanılmaktadır. Dolayısıyla tesisat borularına oranla daha çabuk eskirler ve değişimi kısa süren bir iştir. Banyo bataryası ve musluklar gün içerisinde çok fazla kullanıldığından dekorasyona uygun bir stilde temin edebilirsiniz. Malzemeleri satın alırken kullanışlılık, uzun ömürlülük ve dayanıklılık kıstaslarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kanalizasyon tıkanıklıkları ve hasarların giderilmesi

Su tesisatçıları özel projelerde çalışabildikleri gibi belediyelerce görevlendirilebilirler. Sokak ve caddelerden geçen kanalizasyon giderlerinden bölge belediyeleri sorumludur. Su tesisatı hasarlarının tespiti ve bina ile kanalizasyon giderleri bağlantılarının kurulumunda su tesisatçıları başvurulacak uzmanlardır. Atık su giderlerinin karşılandığı kanalizasyon boruları zamanla tıkanır ve boruların yenilenmesi gerekebilir. Rögar tıkanıklıklarını açma ve bina ile atık su bağlantılarının kurulması işlerinde su tesisatçıları hizmet sunabilirler.

Kahramanmaraş’ta bir su tesisatçısı ile anlaşmanın avantajları

Bölgenizde bir profesyonelle çalışmanın avantajları olacaktır. Vakit kaybını en aza indirgeyen çözümlerden biri, bulunduğunuz ilde bir profesyonelle çalışmak olacaktır. Kahramanmaraş’ta çalışabileceğiniz profesyoneller deneyim düzeyleri ve uzmanlık alanlarına göre çeşitlilik gösterir. Örneğin su kaçağı tespiti ve boru tıkanıklıklarını giderilmesi konularında profesyonel yardım almak istiyorsanız, benzer işlerde uzmanlaşan bir su tesisatçısı ile anlaşmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Lavabolarda oluşan tıkanıklıklar, banyo bataryası değişimi ve hasarların giderilmesi işlerinden sorumludurlar. Olası hasarlarda tadilat işleri ve ek hizmetler için Kahramanmaraş’ta bir su tesisatçısı ile önceden anlaşabilirsiniz. Banyo ve mutfak aksamlarının temini için bölgenizde bulunan satış mağazalarına yönlendirebilirler. Teçhizat malzemelerinin temini için, güvenilirlik ve uzun ömürlülük nitelikleri ile garanti koşulları göz önünde bulundurulmalıdır.

Kahramanmaraş’ta deneyimli bir su tesisatçısı nasıl bulurum?

Mutfak eviyesi, armatür ve banyo bataryalarının değişimi, vana kurulumu ve ilgili tadilat işlerinde Kahramanmaraş’taki su tesisatçıları ile çalışabilirsiniz. Su tesisatı ile ilgili kurulum ya da onarım işleri için başvurabileceğiniz tanıdık tesisatçı sayısı sınırlı olabilir. Ancak konusunda uzman ve deneyim düzeyi yüksek bir profesyonel bulmak için ufak çaplı bir araştırma yapmak işlerinizi kolaylaştıracaktır. Su tesisatçıları ile ilgili kısa sürede pratik bir liste oluşturmak için homify’dan faydalanabilirsiniz. “Profesyoneller” sekmesinde Türkiye’nin farklı illerinden uzmanların profillerine ulaşabilirsiniz. Uzman profillerinde iletişim bilgileri ve daha önce yaptıkları işlere dair proje örneklerini görebilirsiniz. Deneyim düzeyi bir profesyonelle çalışmak için önemli kıstaslardan biridir. Projeniz için bir uzmana başvururken sorularınızı iletebilir, kısa sürede iletişim kurarak projelerle ilgili detaylar için su tesisatçılarına danışabilirsiniz.

homify’da dergi yazılarımıza göz atabilir, banyo ve mutfak dekorları ile ilgili fikir alabilirsiniz. Banyo ve mutfak tesisatları için 12 püf noktası yazımızda ilham veren fikirler bulabilir, profesyonellerin çalışmalarını inceleyebilirsiniz.

Benzer fotoğraflara göz at