Zemin Döşemecileri kategorisinde, Istanbul şehrindeki en ideal profesyoneli bulun | homify

Istanbul : Zemin Döşemecileri - 7

Türkiye'nin en kalabalık şehri olan İstanbul, aynı zamanda ikonik mimari yapıları mevcut olduğu şehrimizdir. Yapılaşma sürecinde, mimarlar, inşaat mühendisleri, iç mimarlar, mutfak planlayıcıları, banyo tasarımcıları ve zemin döşemecileri gibi birbirinden farklı hizmet alanlarında rol alan profesyonellerle çalışmak gerekir. Zemin döşemecileri, yapılarda zemin kaplamaları ile ilgili tüm alanlarda hizmet verirler, zemin döşemeleri ile ilgili oluşan sorunlar için çözümler üretirler. İstanbul'da eski yapılar mevcuttur. Dönemsel tadilat ihtiyaçları komple tadilat ya da kısmi tadilat işleri olarak ayrılır. İstanbul'daki zemin döşemecileri bu safhalarda rol alırlar. Yapılarda banyolardan mutfak ve odalara, zemin için en uygun malzemelerin seçimi ve malzeme kaliteleri konularına hakimdirler. Ev tadilatında zemin döşemecileri hizmet verirler. Mevcut zeminde eski döşeme malzemelerinin sökülmesi ve yenilenmesi gibi konular hizmet alanlarına dahildir. İstanbul'da bir zemin döşemeci ile anlaşırken uygulanacak stil ve tarza karar vermeniz gerekir.

İstanbul'da zemin döşemecilerinin hizmetleri nelerdir?

Zemin döşemecileri, konut ya da ticari yapılarda zemin kaplamalarından sorumludurlar. Örneğin banyolarınız için fayansların sökülmesi ya da yenilenmesi aşamalarında hizmet verirler. İç dekorasyonda, mobilyaların yerleşimi ve odaların dizaynından önce zemin kaplamalarının tamamlanması gerekir. Bu aşamada zemin döşemecileri, zemin kaplamalarının uygulanması için devreye girerler. Ev dekorasyonunda uygulanacak stil ve tarza karar vermiş olmanız, zemin kaplaması malzemelerinin seçimi konularında yön belirlemenizi sağlar. Zemin döşemecileri uygun alternatifleri sunarken, zemin kaplaması için temin edebileceğiniz malzemelerin satıldığı mağazalar ya da yapı marketleri konularında yönlendirebilirler.

Döşeme kaplaması için ihtiyaç duyulan malzeme özellikleri belirlenir. Su geçirmezlik özellikleri taşıyan zemin kaplamaları için malzemeler kullanıcı ihtiyaçlarına göre belirlenir. Profesyonel destek aldığınızda olası hasar problemlerini önceden önleyebilirsiniz. Tadilat projeleri için eski zemin kaplaması malzemelerinin değişimi konularında zemin döşemecileri ile çalışmanız gerekir. İstanbul'da mevcut eski yapılarda dönemsel olarak tadilata ihtiyaç duyulur. Zemin kaplaması malzemeleri yenilenmeden önce eski malzemelerin sökülmesi, uygulanacak stile karar verilmesi ve bu doğrultuda döşeme kaplamaları için malzemelerin temini, uygulama projeleri alanlarında hizmet verirler.

İstanbul'da doğru zemin döşemecisini nasıl bulabilirim?

Konut ya da ticari yapılarda döşeme kaplamalarını değiştirmek, farklı desenler ya da renk tonlarını kullanmak için zemin kaplaması malzemelerini seçebilirsiniz. Banyo, tuvalet, koridor ve mutfak gibi alanlarda fayans modelleri çeşitleri kullanmanız gerekebilir. Oturma odası ya da yatak odaları için parke, mermer, mozaik ya da suni laminat görünümlü zemin kaplaması malzeme türlerini kullanabilirsiniz. Bu aşamalarda zemin döşemecilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Zemin döşemecileri, hizmet alanlarına göre farklı konularda uzmanlaşabilirler. İstanbul'da zemin döşemecileri ile irtibat kurarken, daha önce yer aldıkları projelere göz atabilir, eviniz için yaptırmak istediğiniz işleri uygulayan profesyonelle anlaşabilirsiniz. Zemin döşemecileri ile ilgili bir liste oluşturmak için araştırma yapmanız gerekir. homify, İstanbul'daki zemin döşemecileri ile ilgili bir liste sunar. Profesyoneller sekmesinde zemin döşemecilerine tıkladıktan sonra, arama kriterlerini şehir bilgisine göre ayarlayabilir, İstanbul'daki zemin döşemecileri profesyonellerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca homify'da profesyonellerini çalışmalarını takip edebilir, daha önce yer aldıkları projeleri gözden geçirerek fikir edinebilirsiniz. Projelerle ilgili profesyonellere danışabilir, çalışmalarını gözden geçirmek üzere iletişim kurabilirsiniz. İstanbul'da bir zemin döşemecisi ile anlaşırken, zemin kaplaması yapılacak yaşam alanı ile ilgili görsellerin mevcut olması önerilir. Ölçüler alındıktan sonra alana uygun malzemelerin belirlenmesi aşamasına geçilir. Malzemelerin seçimi konusunda size hitap eden stil ya da dekorasyon tarzını belirleyebilirsiniz. Zemin kaplaması malzemelerinin su geçirmezlik özellikleri ve teknik detayları konularında zemin döşemecileri profesyonel destek verebilirler. İstanbul'da bir zemin döşemecisi ile anlaşırken malzemelerin kalitesi, yalıtım özellikleri hususlarında teknik unsurlar için tecrübeli bir profesyonelle anlaşmaya dikkat edin. Özellikle daha önce yaptıkları işlerin projenizde ihtiyaç duyduğunuz iş tanımına uygun ve benzer nitelikler taşıması bir avantaj olacaktır.

Zemin döşemecileri ile anlaşırken hangi yönlerini dikkate almalıyım?

Doğru zemin kaplaması malzemelerinin seçilmesi bir hayli önemlidir. Nitekim zemin türüne göre su geçirmezlik ya da yalıtım özellikleri taşıyan kaplama türlerini seçmek gerekir. Zemin döşemecileri belli konularda uzmanlaşabilirler. Islak hacimlerde banyo ve tuvaletlerin zemin kaplamalarında uzmanlaşan bir profesyonelle çalışmak fark yaratacaktır. Beraber çalışacağınız zemin döşemecisi ile ilgili aklınızda bulunması gereken en önemli hususlardan biri de çalışma sürecinin belirlenmesidir. Zemin kaplamaları uygulamaları için gereken zaman ev hayatınızı doğrudan etkiler. Vakit kaybı oluşturmadan kullanıcı ihtiyaçlarına en uygun çözümler sunan profesyonel ile anlaşmanız işlerinizi kolaylaştıracaktır. İstanbul'daki zemin döşemecileri ile anlaşmadan önce çalıştıkları projelere göz atabilirsiniz. Konusunda uzmanlaşan profesyonellerin çalışmalarını homify'da takip edebilir, beğendiğiniz projelerle ilgili danışabilirsiniz. Zemin döşemecilerinin iş sürecinde ne kadar kişi ile çalıştığı, uzmanlık derecesi ve iş süresi önemli çalışma kriterleridir.

Küçük odaları daha büyük ve geniş göstermek için zemin kaplamalarında tercih edilen renk ya da desenler dekorasyonu doğrudan etkiler. Malzeme kalitesi, kullanım amacına uygun materyaller seçilirken zemin döşemecileri yardım ederek işinizi kolaylaştırırlar. İç dekorasyona uygun stil ya da tarzda zemin kaplamalarını seçmeden önce profesyonellerin sunduğu malzeme alternatiflerini mutlaka gözden geçirin. Doğru zemin kaplaması malzemesini seçmek için zemine en uygun materyallerin seçilmesi aşamalarında alternatifler sunan zemin döşemecileri profesyonel hizmet verme konusunda deneyimli olmalıdır. Zemin döşemecisinin işini iyi yapması çok önemlidir. Bu sebeple daha önce yaptıkları işleri mutlaka gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Tadilat işleri yapılırken eski kaplama malzemelerinin sökülmesi, alana uygun malzemelerin seçilmesi ve uygulama projeleri alanlarında hizmet verirler. Olası hasarlar için zemin döşemecisi ile yeniden irtibat kurabileceğiniz bir anlaşma yapmanız gerekir. Ayrıca iş sözleşmesi ile yapılacak işlerin listesi ve iş süreci hakkında önceden görüşerek anlaşmanız gerekir. Zemin döşemecisi ile anlaşmadan önce maliyet araştırması yaparsanız konu hakkında fikir sahibi olursunuz. Malzemelerin temini, iş süreci takibinde zemin döşemecileri için ödeme planları önceden konuşularak belirlenmelidir. 

Hangi döşeme kaplamasını seçmeliyim?

Zemin kaplaması türleri uygulanacak stil ya da tarza göre çeşitlilik gösterir. Mermer ya da granit gibi doğal taş zemin kaplamaları mevcuttur. Laminat, vinil, mozaik, ahşap, seramik zemin kaplamaları uygulanacak alana göre ve kullanım amaçlarına göre tercih edilebilir. Özellikle renk, doku ve desen ilişkisi göz önünde bulundurularak dekorasyondaki rolü etkilidir. Bir odayı daha geniş gösterebileceğiniz gibi daha ferah ya da iç açıcı bir atmosfer oluşturmak, mobilyaların renk ve desenlerini ön plana çıkarmak için zemin kaplaması türlerini seçebilirsiniz. Zemin kaplamaları alternatifleri için kumaş ya da muşamba gibi alternatifler mevcuttur. Özellikle çocuklu aileler için, zeminde kayma problemi oluşturacak malzeme türlerini kullanmalarını önermeyiz. Merdiven kaplamalarında kaymayı önleyen, sabitleyicilerin mevcut olduğu zemin kaplamalarını seçmeniz gerekir. Böylelikle düşme riskini azaltarak daha güvenli bir ortam oluşturmuş olursunuz. Malzeme kalitesi bakımından doğal taş alternatifleri olan mermer, granit ya da taş kaplama türlerinin dayanımı kuvvetlidir. Suni zemin kaplaması türlerine göre daha yüksek bütçe gerektirir. Buna nazaran daha uzun ömürlüdür. Zemin döşemecileri marangozlar ile bağlantılı çalışabilirler.

 Döşeme kaplamaları için, ayrıca 'Eviniz için 8 farklı zemin kaplaması fikri' yazımıza da göz atabilirsiniz. 

Benzer fotoğraflara göz at