NOUVELLE. | Proje Danışmanlık: Küpeşteler ve Tutunma Barları | homify
Profil fotoğrafını değiştir
Kapağı değiştir
NOUVELLE. | Proje Danışmanlık
NOUVELLE. | Proje Danışmanlık

NOUVELLE. | Proje Danışmanlık

edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Kapağı değiştir
Edit project Fotoğraf ekle
NOUVELLE. | Proje Danışmanlık
NOUVELLE. | Proje Danışmanlık
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Küpeşteler ve Tutunma Barları

Küpeşteler ve tutunma barları; güvenlik ve koruma sağlamak üzere tasarlanmış, merdivenlerin önemli bir yapısal bileşenidir. Ülkemizdeki yapılarda genel olarak ahşap, alüminyum veya paslanmaz çelikten yapılmış küpeşteler kullanılır.

Küpeşteler ve tutunma barları, yürüme güçlüğü çeken bireyler için ekstra destek ve denge sağlamalarında yardımcı olarak, hem içten hem de dıştan binalara erişim kolaylığı sağlar.

Özellikle fiziksel engelli bireyler, çocuklar ve yaşlı insanların merdivenleri güvenli bir şekilde kullanabilmelerini sağlayan bu ürünler yapının ayrılmaz parçalarıdır. Merdivenlerin hem boşluk, hem de duvar tarafında ve sahanlıklarda kesintisiz biçimde yer almalı, bireyin vücut ağırlığını taşıyacak sağlamlıkta olmalıdır. Olası tehlikeleri engellemek amacıyla, küpeşte uçlarının yarım ay şeklinde yuvarlatılmış olması gerekir.

Küpeşteler ve tutunma barları, ticari işletmeler ve kamu alanları için önemli bir yapı parçası olmakla beraber, evinizdeki güvenliği sağlamak içinde son derece önem taşımaktadır.

Yapının Erişilebilirlik standartlarına uygunluk açısından metal küpeşteler tercih edilmelidir. Bu standartlar gereği maksimum küpeşte çapının 40mm olması, kolay kavranabilirlik açısından önemlidir. Kamu alanlarının genel görünümüne de değer katacak nitelikte olan, alüminyum küpeşteye oranla daha dayanıklı bir yapıya sahip olan paslanmaz çelik, küpeşte ve tutunma barları için son derece dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemedir. Küpeşte ve tutunma barları fazlasıyla el temasına maruz kaldıkları için hijyenik olması ayrı bir önem taşır. Temizlenmesi kolay olduğu gibi, mikropları barındıran gözenekleri olmaması nedeniyle de hijyenik özellik taşımaktadır.

Ek Bilgi: Görme engelli bireyler için, Braille Alfabeli küpeşte üstü yönlendirme ve bilgilendirme levhaları, Stick-Braille ya da alüminyum formunda küpeşte başlangıç ve/veya bitişlerinde monte edilerek, kat ve kat bağlantıları hakkında bilgiler verir…

  • NOUVELLE. | Proje Danışmanlık – Küpeşte ve Tutunma Barları:  tarz Koridor ve Hol, Modern

    Küpeşte ve Tutunma Barları

Admin-Area