ozlem yalım etc. DESIGN CONSULTANCY PROMOTION: CAGDAS YORGAN KOLEKSİYONU | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
ozlem yalım etc. DESIGN CONSULTANCY PROMOTION
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
ozlem yalım etc. DESIGN CONSULTANCY PROMOTION
ozlem yalım etc. DESIGN CON...
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

CAGDAS YORGAN KOLEKSİYONU

Pek çok kültürde olduğu gibi Anadolu kültüründe de yorgan en eski çağlardan beri günlük bir yaşam eşyası olarak yerini almış; günümüze gelene kadar farklı anlamlar da edinmiş. Anadolu’da halen yaygın bir çeyiz geleneği olarak evlenecek genç kızlar için diktirilen yorganlar, olmazsa olmazların başında geliyor. Pek çok yöre, bu sanatta ustalaşmış yorgancı ustaları ile bu sanatı canlı tutabilmiş olsa da, el yapımı bu eşyaların yerini hızla hazır ürünler alıyor. Yeni ürünlerin fiyatları, ve doğal olmayan ama kullanışlı malzemeleri bu tercihin artmasında başlıca etkiyi oluşturuyor. Diğer yandan bu geleneksel ve zahmetli zanaatı devam ettirmek istemeyen genç kuşak, sayıları gün geçtikçe azalan yaşlı zanaatkarların yok olmasıyla hayatlarımızdan tamamen silinecek görünüyor .

“Pek çok meslektaşım gibi ben de yaşadığım çevreden etkileniyor ve geleneksel kültürümüzdeki değerleri çağdaşlaştırmakla ilgileniyorum” diyor tasarımcı ve ekliyor: “ Malzemeleri gittikçe doğallıktan uzaklaşmış, seçilen renkler ve desenler sebebi ile bir çeyiz geleneğinin arasına sıkışıp kalmış olan bu eşyayı çağdaşlaştırabilir ve günlük hayatlarımıza kazandırabilirsek hem bir mesleğin hem de bir geleneğin yaşatılmasına ön ayak oluruz.”

Tasarım sürecinde, alışılmış renklerin dışında kombinasyonlar ve farklı bir desen anlayışı tercih edilmiş. Geleneksel yaklaşımda oldukça feminen olan bu eşya, oluşturulan seride daha maskülen hatlara sahip, şık ve %100 doğal bir çehre kazanmış.

“Herkesin, her gün kullandığı ve kendine göre farklılaştırabileceği bir teknik ve imkan sunuyor bize yorgancılık sanatı. Üstelik tüm dünyanın sentetik ürünlerden çok doğal olanlarını tercih etmeye başladığı bu günlerde bu zanaata yüz çevirmek imkansızdı.” diyerek devam ediyor tasarımcı.

Yorgan serisinin ilk ürünleri farklı renkler ve desenler ile meraklılarını bekliyor. Serinin ilk ürününün elbet özel bir yeri ve önemi var. Bu nedenle bu ürüne, tasarım ve üretim sürecinde kendisine destek olan stajyerinin ismi olan “Belis” adını veren tasarımcı, Belis’ in tüm süreci ile ilgili olarak ayrıca bir belgesel hazırlanmış; burada kaybolmaya yüz tutan sanatın incelikleri aktarılırken, üretimi gerçekleştiren 73 yaşındaki Cemal Usta’nın hüznüne de tanık olmak mümkün.

Belgeseli izlemek için:

http://www.youtube.com/watch?v=hd-FYES7cmw&list=UU…

Konum
Istanbul
 • CAGDAS YORGAN KOLEKSİYONU / HANDMADE QUILT ozlem yalım etc. DESIGN CONSULTANCY PROMOTION

  CAGDAS YORGAN KOLEKSİYONU / HANDMADE QUILT

  Kentli ve çağdaş evler için, çağdaş yorgan serisi. %100 doğal malzemelerle tamamen elde üretildi. Şık ve lüks bir görünümün yanında sağlıklı bir uyku deneyimi sunar. Geleneksel yorgancılık sanatını yeniden yorumlayan bu özel koleksiyonunun tasarım ve ürtim süreçleri için lutfen linkteki belgeseli izleyiniz.

 • CAGDAS YORGAN KOLEKSİYONU / HANDMADE QUILT ozlem yalım etc. DESIGN CONSULTANCY PROMOTION Endüstriyel

  CAGDAS YORGAN KOLEKSİYONU / HANDMADE QUILT

  serinin ilk ürünü olan Belis üç boyutlu tasarımı ile öne çıkıyor. Siyah
  saten, pamuk dolgu ve amerikan bezi kullanılarak tamamen elde üretildi. %100 doğal bir uyku konforunu, şık ve lüks bir biçimde sunuyor.Çağdaş ve kentli mekanlar için

Admin-Area