Derli Toplu : ÇOCUKLAR İÇİN DÜZEN | homify
Profil fotoğrafını değiştir
Kapağı değiştir
Derli Toplu
Derli Toplu

Derli Toplu

edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Kapağı değiştir
Edit project Fotoğraf ekle
Derli Toplu
Derli Toplu
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

ÇOCUKLAR İÇİN DÜZEN

Bu yazımda çocuklarla düzen konusuna eğilmek istiyorum. Okulların kapanmasına az bir zaman kaldı çocuklar evde daha fazla vakit geçirmeye başlayacak çocuğunuza bu yaz tatili boyunca bir oyun haline getirerek düzenli olmayı öğretebilirsiniz. Ama önce sizin de düzenli olmanız gerekiyor ki rol model oluşturduğunuz çocuğunuzu ikna edebilesiniz.

Gel ikimiz birlik olalım düzenli olmayı öğrenelim ki işlerimizi çabucak bitirip seninle daha fazla oyunlar oynayabileceğimiz dışarıda gezebileceğimiz zamanlar yaratalım. Gibi motive edici cümleler ile dikkatini çekebilir bilinçaltına düzenli olmak kendine ve sevdiklerine daha fazla zaman ayırmak demek fikrini yerleştirebilirsiniz

Düzenli olmak her zaman öğrenilebilecek bir deneyimdir. Sadece alışkanlık haline getirmek gerekir. Çocuğunuzla birlikte bir planlama çizelgesi hazırlayarak ona uymasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuza bu çizelgeyi senin isteklerine göre hazırladık şimdi bunu düzenli bir şekilde uygulaman gerekli bende kendime hazırladığım çizelgeye uyacağım şayet bu konuştuklarımızı yerine getirmezsen sana devamlı hatırlatma ihtiyacı duyacağım bu da seni rahatsız eder dimi gibi sözlerle onun yetişkin bir insan gibi sorumluluklarını yapabileceğini söyleyin. Çocuğun odasını rahat yerleştirebilmesi için boyutlarına uygun olması gerekir. Küçük çocuklar için dolap kapaklarını tamamen çıkarın. Pantolonları için çubuklar, elbiseleri için askılar taktırın çorap ve iç çamaşırları için sevimli dikkat çekici çorap ve çamaşır resimleri olan kutucuklar koyun oyuncakları için ise plastik sepetler alın

Günlük yapılacaklar listesinde yer alması gerekenler

a) yatağımı toparlayacağım

b) ev ödevimi yapacağım

c) günün derslerini inceleyeceğim

d) oyuncaklarımı yerleştireceğim

e) kirli giysilerimi çamaşır sepetine atacağım

f) yarın sınıf için bir şeyler hazırlayacağım Gibi kendi yaşam tarzınıza ya da çocuğunuzun neleri daha çabuk kabullenip yapacağına göre listenizi belirleyebilirsiniz. Ve çocuğunuzu yaptığı devam ettirdiği her iyi iş için ödüllendirin. Parka götürmek, çikolata vermek, ona kek pişirmesi için izin vermek ya da fazladan 15 dk. Bilgisayarda oyun oynamasına ses çıkarmamak gibi ödüllendirmeler yapabilirsiniz. Ayrıca birlikte hazırlayacağınız grafik şemaları ile sürekliliğini sağladığı her görevin karşısına işaretler koyarak özgüvenlerini pekiştirebilirsiniz. Planlı ve düzenli olmanın bir gün öncesinden ertesi gün için hazırlık yapmanın günü daha rahat geçirmeleri anlamına geldiğini bunu test edebileceğinizi söyleyin. İki gün üst üste bu iki deneyimi de sağlayarak aradaki farkı yaşatın ona. . Ayrıca ona çok fazla oyuncağı olduğunu onun gibi oyuncaklara oynamayı çok isteyen ama oyuncakları olmadığı için üzgün olan çocuklar olduğunu bazılarının ise kıyafete ihtiyacı olduğunu söyleyerek hadi gel birlikte kullanmadığımız oyuncak ve eşyalarımızı seçelim ve paylaşalım diyerek sosyal sorumluluk bilincinin oluşması için ilk adımları atmış olursunuz.

Admin-Area