Evinin Ustası: Birbirinden Farklı Mutfak Modelleri | homify
Profil fotoğrafını değiştir
Kapağı değiştir
Evinin Ustası
Evinin Ustası

Evinin Ustası

edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Kapağı değiştir
Edit project Fotoğraf ekle
Evinin Ustası
Evinin Ustası
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Birbirinden Farklı Mutfak Modelleri

Günümüzde dekoratif çalışmalar,modeller oldukça zengin hale gelmiştir.Bu durum evimizde tercih edeceğimiz model sayısının artmasını sağlamıştır.Mutfak da bu alanlardan biridir ve farklı farklı modellerle dizayn edilebilir.İşte o modellerden bazıları..

ADA MUTFAK MODELLERİ Ada mutfak modeli,mutfak modüllerinin mutfağın orta bölümünde kullanılan mutfak modeline verilen addır.Dört kısmı da açık bir şekilde dizayn edilen modellerine ada denilirken,üç tarafı açık olarak tasarlanan modelleri ise yarım ada olarak isimlendirilmektedir.Ada mutfak modelleri geniş hacimli mutfaklarda çalışma ve kullanım rahatlığı sağlamasından dolayı tercih edilen modellerden biridir. Ada mutfak modelleri,yemek masası, çalışma tezgahı,veya yıkama bölümü şeklinde değerlendirilmesi mümkündür. Eğer ada tipi mutfak modeli tercih edecekseniz,ankastre ürünler davlumbazlar ada tipine göre seçilmelidir. L TİPİ MUTFAK MODELLERİ İki duvarın da mutfak tezgahıyla kaplanması sonucunda oluşan mutfak modelidir.L tipinde mutfakta otomatik bir üçgen çalışma alanı meydanı gelir. Mutfak tezgahlarının köşe bölümleri bir şeyler hazırlamaya elverişli olmadığından mutfak evyesi köşeye getirilmelidir Pencerenin olduğu kısma denk gelen bölümlerin aydınlık olmasından dolayı çoğunlukla hazırlama bölgesi olarak tercih edilir.Ocak ve evye L tipinin birer köşesine yerleştirilir. I TİPİ MUTFAK MODELLERİ Evlerde genellikle olan I tipi mutfak modeli,mutfak faaliyetlerinin tek bir tezgahta toplanıp duvar boyunca uzanmış şekilde düzenlenmiş mutfak modelidir. Bu mutfak modelinde ışık çoğu zaman yan taraftan dar bir açıyla vurduğu için doğal ışık kaynağı yeterli olmayabilir. Bu tip mutfak modellerinde faaliyet alanları arasındaki mesafeye dikkat edilmelidir. Bu yüzden buzdolabı ile evye veya mutfak tezgahı arasında en az 30 cm, ocak ile evye arasında da en az 60 cm lik bir mesafe bırakılmaya dikkat etmekte yarar var. U TİPİ MUTFAK MODELLERİ Mutfak dekorasyonunda mutfağın üç duvarı kaplayacak şekilde tasarlandğı mutfak modelleridir. Çalışma alanının birbirine oldukça yakın olmasından dolayı çalışma üçgeni bozulur. Eğer mutfağınızda yeterli alan bulunuyorsa mutfak tezgahına yapacağınız bir masayla yemek yemek için de kullanılabilir. Genellikle büyük olan mutfaklarda tercih edilen U tipi mutfak modelinde köşe modülleri için özel bir çalışma yapılması gerekecektir. Yapılacak olan mutfak dolabında tam veya yarım daire dönme sistemi kullanılabilir, kiler sistemleri de tercih edilebilir.

Mutfak Dekorasyonu ve ev dekorasyonunda önemli noktaları ele aldık.

Toplam maliyet
₺10,000
  • Evinin Ustası – tadilat-dekorasyon-mutfak-dekorasyon-iç-mimarlık-ev-tadilatı:  tarz , Klasik

    tadilat-dekorasyon-mutfak-dekorasyon-iç-mimarlık-ev-tadilatı

Admin-Area