Erdem Duşakabin Tasarım Atölyesi: Ahşap Duş Zeminleri | homify
Erdem Duşakabin Tasarım Atölyesi
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
Erdem Duşakabin Tasarım Atölyesi
Erdem Duşakabin Tasarım Atö...
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Ahşap Duş Zeminleri

Ahşap duş zeminleri duş teknesiz duşakabinlerin tabanı için geliştirilmiş,

duş teknelerinin de çukur bölgesinedeuygulanabilen, görsellik ve konfor sağlayan uygulamalardır.

9 cm genişliğinde 1,8 cm kalınlığında suya dayanıklı tropik ağaç türlerinden elde edilen deck malzemelerin,gerekli fırınlama ve yüzey koruyu işlemlerden geçirilip,dikey olarak delinerek içerisinden paslanmaz çelik çubuk geçirilerek oluşturulmuştur.

Ahşap deck lerin arasında 0,5 cm bşluk bulunmakta,su tutmayan nano teknoloji yüzey koruyucu sayesinde banyo suyu bu boşluklardan banyo zeminine akmaktadır.

Alt kısımda bulunan silikonize ayalar sayesinde zeminden 0,5 cm yukarıda durarak suyun akışına engel olmaz.zeminden toplam yüksekliği 2,5 cm kadardır.

Kare/dikdörtgen her ölçüde üretilebilir.

Duş alanı ölçülerindeki gönyesizliklere ve kolon gibi engelleyici unsurlara göre özel olarak üretilebilir.

Nispeten esnek yapıdadır.Büyük olan ölçüler için 2 veya 3 parça üretilmesi yerinden çıkarılarak altının temizlenmesinde faydalı olacaktır.

Duş içi ahşap zemin uygulamalarında kullanılacak ağacın cinsi ve yüzey koruyucu işlemler çok önemlidir.

Duş içi tik uygulaması en çok bilinen olmasına rağmen abartılı bir ticari değere sahip olması kullanılmasını güçleştirmektedir.Tik ağacının tuzlu suyun korozyonuna dayanıklı tek ağaç olması ticari değerini yükseltmektedir.

Banyolarda böyle bir durum olmadığı için daha ekonomik seçenekler değerlendirilir. İkinci kalite tik olarak anılan iroko decklerden yapılan duş zeminleri kısa damar yapısı yüzünden çapaklanma yapması ,sık sık zımpara yapılarak tik yağı ile yağlanmasını gerektirmektedir.

İroko ağacı decklerde renk sıkalası çok geniştir.

Aynı keresteden çok farklı renklerde deck oluşmaktadır.bu da ürünün görüntüsüne etki eder.

Duşakabin ahşap zemin uygulamalarımızda tik ve iroko ağacından ziyade bu iş için Brezilya'dan özel olarak getirttiğimiz,cinsini ticari sır niteliğinde tuttuğumuz bir ağaç türünü kulanıyoruz.

Avrupadan ithal nano teknoloji ahşap yüzey koruyucu ile birlikte işleyerek az bakım gerektiren,küf,koku yapmayan duş ızgaralarını üç yıldır başarı ile uyguluyoruz.

Birkaç yıl önce uzakdoğu menşeiili lamine bambu duş zeminleri piyasaya sürülmüş fakat yeterli mukavemeti gösterememiştir. Bambu ağaç değil ot sınıfına girer.Bilinen ağaçlar gibi dolu bir gövdesi yoktur.İçi boş yuvarlak boru şeklindedir.Parke yapılmak için bunların düzlenerek birbirine yapıştırılması gerekmektedir.Buradaki yapıştırma işleminde kullanılan kimyasallar islak mekanda kullanıma uygun değildir.Parke üzerinde gördüğünüz güzel yüzey yapısı duş alanında kısa süre sonra bozulacak ve parçalanmaya başlayacaktır.

 • Ahşap Duş Zemini uygulanmış duş alanı Tropikal Banyo Erdem Duşakabin Tasarım Atölyesi Tropikal Ahşap Ahşap rengi

  Ahşap Duş Zemini uygulanmış duş alanı

  Duş alanlarına sıcaklık ve konfor katan ahşap duş zeminleri firmamız tarafında uzun ömürlü ve sorunsuz kullanım amacıyla titizlikle uygulanmaktadır.

 • İnce Ahşap Duş Zemini Erdem Duşakabin Tasarım Atölyesi Tropikal Ahşap Ahşap rengi

  İnce Ahşap Duş Zemini

  Ahşap duş zeminleri duş teknesiz duşakabinlerin tabanı için geliştirilmiş,

  duş teknelerinin de çukur bölgesine d euygulanabilen, görsellik ve konfor sağlayan uygulamalardır.

  9 cm genişliğinde 1,8 cm kalınlığında suya dayanıklı tropik ağaç türlerinden elde edilen deck malzemelerin,gerekli fırınlama ve yüzey koruyu işlemlerden geçirilip, dikey olarak delinerek içerisinden paslanmaz çelik çubuk geçirilmesi ile oluşturulmuştur.

  Ahşap deck lerin arasında 0,5 cm bşluk bulunmakta,su tutmayan nano teknoloji yüzey koruyucu sayesinde banyo suyu bu boşluklardan banyo zeminine akmaktadır.

 • Ahşap Duş Zemini Yapısı Erdem Duşakabin Tasarım Atölyesi Tropikal Ahşap Ahşap rengi

  Ahşap Duş Zemini Yapısı

  Birbirine paslanmaz çelik ekipmanlar ile bağlanmış 18 mm kalınlığındaki suya dayanıklı deck malzemelerin zemine temas edeceği

  noktalara silikonize ayaklar yerleştirilmektedir.Bu sayede suyun akışına engel olmadan zeminde kaymadan tutunmasını sağlar.

Admin-Area