Evinin Ustası: Boya Nasıl Yapılır? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Evinin Ustası
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
Evinin Ustası
Evinin Ustası
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Boya Nasıl Yapılır?

Sağlık açısından en iyisinin badana olduğunu uzmanlar ifade etmekteler. Boya nasıl yapılır? Boya yapmak için uzman olmaya gerek var mıdır? Gibi sorular sorulabilir. Uzmanlık gerektiren yanlarının olduğu aşikârdır. Usta olan ellerde boya bir başka durur evde.

Önce Planlama Yapın Evde boya yapmak için öncelikle belirlemeniz gereken bir durum değerlendirmesi olmalıdır. Odalar ve odaların durum değerlendirmesini yaptıktan sonra başlanır. Belirlemeniz gereken bir dizi şey vardır. Odaların renkleri, alçı gerekip gerekmediği, astar sürülme zarureti ve benzeri işlemler tespit edilmelidir.

Boyayı Güzelce Karın Öncelikle kalite ve çeşidini belirlediğiniz boyanın üzerinde yazan miktarlar ile bir kovaya iyice karmanız gerekecektir. Karıştırma boyada çok önemlidir. Birkaç sürümde bir karıştırılmalı ki renk cümbüşü oluşmasın. Evde boya yapmak için çalkalamadan olmaz.

Boya Yapmak İsteyen Var mı?
Evinizin bir köşesini boyamak arzusunda iseniz ne yapmak lazımdır? Öncelikle boya yapacağınız yerin yüzeyini incelemeniz gerekir. Pürüzlü yüzeyler kendini belli eder. Pürüzleri gidermenin yolu, ya zımpara yapmaktır ya da alçı ile doldurmak sonra zımparalamaktır. Çukur yüzeylere alçı çekip zımpara işlemini yapmanız gerekecektir. Tercih ettiğiniz renk ile alakalı olarak da astar çekme zarureti doğabilir. Astar her hâlükârda çekilmesi işinizin görselliğini arttırır. Bir kat astar çekerek önceki boya ile süreceğiniz boyanın garip bir renk cümbüşü çıkarmasını önlemiş olursunuz. Boya nasıl yapılır sorusunun püf noktasıdır.

Al Eline Malzemeyi Malzeme olarak almanız gereken şeyler oldukça basittir. Yapacağınız iş ve işin büyüklüğüne göre değişse de; boya, astar boyası, tavan boyası, kesme fırça, rulo fırça ancak büyük boy, küçük rulo fırça, boya ızgarası, çift renk karışmaması için bant ve bir miktar alçı ile zımpara almak gereken malzemeler olarak sayabiliriz.

Tavan Taban Fark eder mi?
Duvarların boyanması ile tavan boyamanın teknik açıdan pek bir farkı yoktur. Zorluğu dışında tabii! Pürüzleri hallettikten sonra tavanın duvar kesimlerinin rengi farklı olacak ise bant çekilir. Boya nasıl yapılır sualinin ana fikri çalkalamaktır. İyice karıştırdığınız boyayı koyduğunuz kovaya, büyük rulo fırçasını bandırırsınız. Izgara üzerinde fazlalık boyaları temizlemek için sürtesiniz. Sürmeniz gereken yere başlangıcından bitişine kadar iyice bastırarak ve ir kaç defa gir gel yaptırarak sürersiniz. Evde boya yapmak kolay dersiniz.

İyi Sürtün Ruloyu iyi sürtün ki boya güzel çıksın. Köşeler ve karışması muhtemel yerlerde ya küçük rulo ya da kesme fırça ile boyayı sürtün. Bir de badana nasıl yapılır bilen birinin göstermesi size çok yardımcı olabilir.

Toplam maliyet
₺1,000
  • ev tadilatı-boyaci Modern Duvar & Zemin Evinin Ustası Modern

    ev tadilatı-boyaci

Admin-Area