Mahmut GÜNEŞ: Çocuk Odası Tasarımı | homify
Profil fotoğrafını değiştir
Kapağı değiştir
Mahmut GÜNEŞ
Mahmut GÜNEŞ

Mahmut GÜNEŞ

edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Kapağı değiştir
Edit project Fotoğraf ekle
Mahmut GÜNEŞ
Mahmut GÜNEŞ
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Çocuk Odası Tasarımı

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Çocuk odası tasarlarken dikkat edilmesi gerekenler

  Çocuk odaları bazen renkli bazen sade bazen desenli şekillerle evimizin aslında en hareketli yerlerinden biridir. Evlerimizin küçük sahipleri bu odalarda çalışmalarını yapar bu odalarda zaman geçirir genelde. O halde çocuk odalarımızın çocuklarımızı sıkmayacak ve onlara belki de ilham verebilecek dekorasyonlarla şekillendirilmesini istemek bizlerin hakkıdır.

  Çocuk odalarımız için tasarımlar planlarken öncelikle çocuklarımızın yaşını dikkate almamız gerekir. Yaşça daha küçük çocukların odasını daha renkli ve farklı tasarımlar ağırlıklı düşünülebilir. Çoğun yaşı eğer küçük değilse daha sade ve ağır tonlar seçilmesi uygun olabilir. Oda içinde çalışma odası gibi farklı konseptler düşünülecekse alan ekonomisi yapılmalı ve yeni ortamlara yer açılmalıdır.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Çocuk odası için önemli bilgiler.

  Çocuk odası tasarımı yaparken renk kontrolü çok önemlidir. Yine bu noktada dikkat edilmesi gereken çocuğun yaşıdır. Eğer küçük yaşta ise odamızı görsel açıdan hemen süslemeye başlayabiliriz. Uçan bulutlar, ya da yapışkan stickerlar bu iş için biçilmiş kaftandır diyebiliriz. Bu araçlarla odamızı donatarak çocuğumuza farklı görseller sunup dikkatinin dağılmasını ve kolayca uyuyabilmesini sağlayabiliriz.

  Bunun yanında eğer çocuğumuz bir yetişkinse öncelikle yatağının mümkün olduğunca rahat edebileceği büyüklükte olması gerekir. İyi bir uyku güzel bir gün geçirmesi için oldukça önemlidir. Hem küçük hem yetişkin çocuklar için eğer uyku problemi varsa koyu renkli bir güneşlik tercih edilmelidir. Gün içinde oda karanlığını ayarlayabilmek için bu perdeler bize yardımcı olacaktır.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Çocuk odası için pratik dekorasyon

  Tüm odalarımızda olduğu gibi çocuk odalarımızda da pratik bazı dekorasyonlara ihtiyaç duyarız. Alan ekonomisi yapabilmemiz kullanışlı bir oda tasarlayabilmemiz için neredeyse olmazsa olmazlardandır. Belirli yaştan sonra eğitime başlayan çocuklarımız genelde bu alanlarda çalışmalarını yaparlar. O halde kolayca katlanabilen ve yeterli büyüklükte masa ve sandalye seçimi yapılmalıdır.

  Kışın ve yazın tüm kıyafetlerinin aynı dolapta olması yorucu ve sıkıcı olabilir. Bunun için yine mevsime uygun olmayan kıyafetlerini saklayabileceği bazaların bölümleri kurtarıcı olabilir. Çocuklarımız gece lambasını genel anlamda severler. O halde ayrıca bir gece lambası düşünmezsek seviyesi ayarlanabilen lamba tuşları kullanabiliriz. Hem estetik açıdan hoş olsun hem de kalabalık olmasın derseniz bu fikir size göre diyebiliriz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  çocuk odasında en sık yapılan hatalar

  Çocuk odalarında yine diğer odalarda olduğu gibi en sık yapılan hata fazla eşya kalabalığı diyebiliriz. Çocuklarımızın oyuncakları eski kıyafetleri ve daha bir sürü eşya çocuklarımıza hareket alanı bırakmaz. Bu sebeple mümkün olduğu kadar sade ve yalın olarak tasarlanmalıdır.

  Çocuklarımızın cinsiyetine göre de bazen hatalar yapılabilmektedir. Örneğin erkek çocuğunun kaldığı bir odayı pembeye boyamak bir hata olabilir. Elbette tercih edilebilir ancak genel onay almış bazı renkler daha anlamlı ve daha uygun olabilir. Eğer iki çocuğumuzun kaldığı bir oda mevcut ise bu durumda erkek çocuğunun kaldığı taraf ayrı bir renge, kız çocuğunun kaldığı tarafı farklı bir renge boyayarak hem estetiği yakalayabilir hem de farklılık oluşturabiliriz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Çocuk odası dekorasyon için neler yapılmalı?

  Yeni dekore edeceğimiz bir çocuk odası varsa öncelikle eski eşyalardan hangisini kullanacağımıza karar vermeli daha sonra eğer alınacaksa yeni mobilyaların rengine karar verilmelidir. Bunlar tamamlandıktan sonra odamızı mobilyalarla uyumlu renklere boyamak ile işe koyulabiliriz. Baza başlıkları gibi estetik ve odamıza renk katacak unsurların seçimini iyi yapmalıyız. Kaliteli malzeme ile çalışmak ve odamızı kaliteli malzemeyle donatmak elbette uzun vadede kazançlı bir iş olacaktır. Olası servis ihtiyaçlarını karşılayabilecek daha köklü firmalar tercih edilmelidir.

  Lamba tuşlarından yatak örtüsüne kadar ince ayrıntıları çocuklarımızın yaşına ve hareketliliğine uygun eşyalarla bezenmiş bir oda tasarlamak mutlaka hem evimize bir renk katacak hem de çocuklarımızı bu alanlarda vakit geçirmeye teşvik edecektir. Sevdikleri karakterleri yatak örtülerinde, kahramanlarını lamba tuşlarında gören çocuklar kendilerini daha iyi hissedeceklerdir.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  çocuk odasında bulunması gerekenler

  Çocuk odalarımızda bulunması gereken bazı eşyalardan bahsetmemiz de gerekir. Ancak öncesinde olmazsa olmaz bir püf noktasını vurgulamalıyız. Bu odalarda çocuklarımızın koşup oynayacaklarını düşünürsek tercih edilen mobilyaların köşeler mümkün olduğunca oval seçilmelidir. Bir tarafını çarptığında hasar almaması için bazen hayati önem taşıyan bu konuya dikkat edilmesi gerekir.

  Çocuklarımızı ders çalıştırmak bazen zor bir durum olabilir. Onları bu işe teşvik edecek görsel açıdan zengin bir masa tercihi mutlaka bulunmalıdır. Gözlerinin çabuk yorulmaması için ışık ayarlarının mutlaka uygun seviyelerde olması gerekir. Dikkatleri dağılmasın diye hemen yanı başlarında bir çöp kovası bulunmalıdır. Kitaplık yine bulunması zorunlu araçlardandır.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  çocuk odası dekorları nasıl seçilmeli

  Evimizin ve geleceğimizin nesillerinin yetiştiği bu odaları tasarlarken dikkat etmemiz gereken birçok unsur vardır. Ancak bunlardan en önemlisi renktir. Açık renkler ilham veren ve iç açıcı renklerdir. Bu odalarda bunların kullanımına dikkat etmemiz gerekir. Kullanışlı ve dar alanlarda sıkça tercih edilen dolaplar zekice dekore edilmiş olmalıdır. Derin ve iç bölmelerle mevcut dolaplar kullanım açısından kolaylık sağlayabilirler.

  Eğer odamız küçük ve çocuk sayısı fazla ise bu durumda bize yardım edebilecek en kullanışlı tasarım ranzadır. Odamızın yüksekliğinden faydalanarak yeni yerler açabilir ve çocuklarımıza hareket alanı açabiliriz. Ranzalarda merdiven basamaklarının mümkün olduğunca kalın seçilmesine özen göstermeliyiz. Ayrıca tercih ettiğimiz ranza modellerinin mümkün olduğunca sağlam ve konforlu malzemeden seçilmesine dikkat etmeliyiz. Yine burada satış sonrası servis sağlayabilen firmalar daha kazançlı olabilir.

Admin-Area