Mahmut GÜNEŞ: Mutfağımı Nasıl Yenilerim ? | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
Mahmut GÜNEŞ
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
Mahmut GÜNEŞ
Mahmut GÜNEŞ
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Mutfağımı Nasıl Yenilerim ?

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Mutfak yenilerken dikkat edilmesi gerekenler

  Bazen dekoratif olması için bazende kullanım kolaylığı sağlamak için evimizde değişiklik yapmak isteyebiliriz. Ancak bu değişiklileri yaparken dikkat etmemiz gereken bazı püf noktaları vardır. Mesela mutfak veya banyo değişikliklerinde muhakkak dikkat edilmesi gerek hususlar mevcuttur. Çünkü bu alanlar ıslak zemin olarak geçer ve kullandığımız malzemeden değişikliği yapmaya karar verdiğimiz mevsime kadar birçok konuda seçimlerimizi iyi yapmak kazançlı olacaktır.

  Yenilemeye başlamadan planlama yapmak önemli olacaktır. Çünkü daha önceden karar verilen yenilemelerde ürün yelpazesi daha geniş olabilir. Aniden karar verilen değişikliklerde o an mevcuttaki ürünlerden seçmek zorunda kalabiliriz. Özellikle ıslak zemin yenilemelerinde kullanılan malzeme aşırı sıcağa ve aşırı soğuğa hassas olacağı için bahar ayları ideal aylardır diyebiliriz. Mutfak tasarımlarında bir diğer önemli nokta alanı iyi kullanmaktan geçer. Zekice tasarlanmış ve boşlukları değerlendiren mutfak dekorasyonu tercih edilebilir. Kullanılan malzeme de oldukça önemlidir. Aldıktan sonra servis ağı gibi hizmetleri sunabilen malzemelerin gittikçe önem kazandığı tartışılmaz bir gerçek.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Amerikan mutfak tasarımı nasıl yapılır

  Mutfakta değişikliğe giderken son zamanlarda adından söz ettiren yaygın şekilde evlerimizde yerini alan bir tasarım olan “Amerikan mutfak” şıklığı ve zarafeti aynı anda bizlere sunabilir. Evimizi modern bir görüntüye kavuşturan bu tasarım açık mutfak şeklini bize sunuyor. Yaşam alanı ve mutfak arasında herhangi bir engel olmadan kurgulanıyor. Oturma odamızın veya salonumuzun hemen bir tarafında mutfağa erişebiliyoruz.

  Evinde ağır kokulu yemekleri fazla tercih etmeyen ve modern görüntü arayan bayanlar için tercih edilmeye devam edecek gibi duruyor.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Küçük mutfaklar için yapılması gerekenler

  Küçük bir mutfağa sahipsek endişelenmeye gerek yok. Eğer biraz düşünürsek yaratıcı ve kullanışlı bir mutfak tasarımlayabiliriz. Küçük mutfaklarda en önemli nokta şüphesiz kullanım alanıdır. Boşlukları dolduracak bir dekorasyon tercihiyle ve zekice tasarlanmış iç dolap fonksiyonlarıyla bu sorunu bertaraf edebiliriz.

  Küçük mutfaklarda görsel açıdan da bir illüzyona ne dersiniz? O halde sıkı durun burada dikkat edilmesi gereken renk seçimidir. Beyaz renk ile boyanan alanlar olduğundan daha geniş görünür ayrıca beyaz renk sadeliğin ve temizliğinde rengidir.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Mutfak temizliği püf noktaları

  Evimizin temizliği mutlaka önemlidir ancak en önemlisi mutfak temizliğidir diyebiliriz. Mutfaklar evdeyken yemek yaptığımız yemek araç ve gereçlerini muhafaza ettiğimiz bölgelerdir. Mutfakların kirli olması önlenemez hastalıklara davetiye çıkarabilir. Bu sebeple mutfak temizliğine dikkat etmeliyiz. Burada önemli nokta ahşap temizliğidir. Eğer çok fazla ıslatırsak dolaplarımıza zarar verebiliriz, kullanılan malzemeye kabarabilir ya da iz kalabilir.

  Temizlik yaparken kullanacağımız temizlik malzemeleri uçucu maddeler barındırdığı için temizlik esnasında mutfağımızda bulunan araç ve gereçleri mümkün olduğunca uzak tutmalıyız. Temiz bir mutfak temiz bir yemek ve sağlıklı bir hayatın temel noktasıdır.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  En iyi mutfak masası tasarımları

  Mutfağımıza masa seçimi yaparken şüphesiz şıklığı ve konforu aynı anda sunan tasarımları ararız. Vaktimizin çoğunu geçirebildiğimiz mutfaklarda kullanım alanına rengine ve dizaynına göre seçimler önemlidir. Mutfağımız küçükse yer kaplamayacak bir masa seçimi doğru olacaktır. Örneğin yuvarlak masa etrafına daha fazla kişi oturabilir küçük mutfaklarda tercih edilebilir. Fazla kullanıldığı zaman çabuk aşınma yapabileceği için de mutlaka kaliteli malzemeye sahip masalar tercih edilmelidir.

  Masa tercihimizi etkileyecek önemli kriterlerden biride kolay temizleniyor olmasıdır. Cam masalar şık olsa da fazlaca leke bıraktığı için ahşap masalar temizliği düşünenlere tavsiye edilebilir.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Mutfak dolabı nasıl seçilir

  Mutfak dolabı tercih ederken yine dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar vardır. Dolap seçimlerinde en önemli nokta mutfağımızın boyutudur. Eğer küçük bir mutfağa sahipsek desenli ve farklı renklerde mutfak dolaplarından kaçınmalıyız. Daha çok sade ve düz renkli mümkünse beyaz dolaplar tercih edilirse daha şık ve zarif bir ortam yaratılabilir. Dolap seçiminde bir diğer önemli husus kolay temizleniyor olmasıdır. Seçtiğimiz dolapların malzemeleri kolay temizlenebilir ve çabuk aşınmayan malzemelere sahip ürünlerden seçilmelidir.

  Mutfaklarımızda son zamanlarda tercih edilen cam dolaplar bize modern bir görüntü sunuyor. Tamamen camdan oluşan bu tasarım sadelikle kavuşunca eşsiz bir doku oluşturuyor diyebiliriz. Mutfağımızda kullandığımız diğer renklerle uyumlu bir dolap mutfağınızı tamamlar ve size güzel bir görsel sunabilir.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Kullanışlı mutfak modelleri

  Kullanılmış, denenmiş ve genel kanıya göre kullanışlı mutfak model ve tasarımlarından şöyle bahsedebiliriz. Aslında önemli nokta mutfağımızın kullanım fonksiyonudur. Mutfağımız küçük olabilir ancak birkaç küçük dokunuşla onu daha kullanışlı hale getirebiliriz. Örneğin mutfak dolaplarımıza genelde tabaklarımızı olduğu gibi koyarız ancak tasarlanmış bazı küçük yardımlarla yeni alanlar yaratabiliriz. Eğer tabaklarımızı dikey konumda koyabilecek bir dolap iç dizaynı yaparsak kullanım alanımız çoğalabilir. Küçük eşyalara da yer açarsak küçük mutfak sorununu bir nevi ortadan kaldırabiliriz. Mutfakta sıkça kullandığımız tarif kitapları için mutfağımızda dolapların kullanılmayan kenarlarında küçük bir kitaplık oluştursak hem eşya kalabalığını önleriz hem yeni alanlar yaratmış olabiliriz.

  Mutfaklarımızda dolaplar ve tasarımlar kadar önemli olan küçük eşyaları da unutmamalıyız. Şık bir baharat takımı etkileyici olabilir. Veya kullandığımız küçük ev aletleri renkleriyle bizi harekete geçirebilir. Ancak tüm bunların yanında unutulmaması gereken sadeliktir. İki adet baharat takımı aynı anda pek hoş gözükmeyebilir. Küçük dokunuşlarla mutfaklarımızı daha zarif bir görünüme kavuşturabiliriz.

Admin-Area