Mahmut GÜNEŞ: Ev Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir? | homify
Profil fotoğrafını değiştir
Kapağı değiştir
Mahmut GÜNEŞ
Mahmut GÜNEŞ

Mahmut GÜNEŞ

edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Kapağı değiştir
Edit project Fotoğraf ekle
Mahmut GÜNEŞ
Mahmut GÜNEŞ
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Ev Dekorasyonu İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Dekorasyon için bilinmesi gerekenler

  Ev yenilemek, yeni dekoratif görsel zenginlik kazandırmak hemen hepimizin isteğidir. Ancak uygun zaman bulsak bile çoğu zaman bu hayalimize yetecek paramız olmayabilir. Bu sebeple bu hayallerimiz genelde hep bir kenarda öylece duruverir. Ancak bunun bir yolu var mı diye soranlara bu yazımı hazırlıyorum. Sizde bütçenizi çok aşmadan güzel bir tasarım yapabilir. Farklılık yaratarak böylece yeni bir heyecan içine girebilirsiniz. Öncelikle bütçeniz ne kadar bunu belirlememiz gerekir. Sonrasında aklımızdaki tasarım evin hangi bölümünde olacağıdır. Ya da evimizin tamamında mı bir değişikliğe gitmek istiyoruz bu sorulara cevap vermemiz önceden planlamamız işimiz kolaylaştıracaktır.

  Dekorasyon için istediğimiz malzemeden dekorasyonu yapacağımız mevsime kadar dikkat etmemiz gereken bazı kriterler vardır. Evimizin ölçüsüne ve bütçemize göre en kaliteli malzemeyi bulmamız gerekir. Genelde bahar ayları tercih edilmelidir. Çünkü bu mevsimde havalandırma daha kolay olacaktır hem de kullanılan malzemeleri aşırı sıcağa ve aşırı soğuğa karşı korumuş oluruz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Kolay ve ucuz dekorasyon için bilgiler

  Mesela evimizde bulunan bir ayna etrafı boş mu asılı duvarda hemen etrafına uyumlu bir renkle çizim yapabilir zengin bir görüntüye kavuşturabiliriz. Duvarlarımızı farklı ve iddialı renklere boyamak istiyor ancak hem buna cesaret edemiyor hem de masraflı buluyorsak duvar çıkartmaları tam bu işe göre. Evimiz öylece duran sehpaları mobilyalarımıza uyumlu bir biçime getirmek için boyayabiliriz. Bu sayede hem daha yeni bir görüntü oluşturabiliriz. Evimizde kullandığımız çekmecelerin tutamaklarını yenileyip daha estetik hale getirebiliriz.

  Bunlar beraber hem daha az yer kaplayan hem boş olan alanları değerlendirmek için kendimiz boyadığımız ve hazırladığımız iki uzun tahtayı duvara montajlayıp bir kitaplık elde edebiliriz. Banyo da bulunan duvara asılmış askılıklarımızı farklı renklere boyayarak yeni bir tasarım elde edebiliriz. Tüm bunları yaparken bütçemizi de zorlamamış oluruz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Herkes için dekorasyon fikirleri

  Dekorasyon yapmak için işe koyulduğumuzda genelde klasik modeller tercih edilirdi. Ancak zaman içinde farklı tasarımlarda göze çarpmaya başlıyor. Bunlara örnekler verebiliriz. Ahşap tasarımlar evimize farklı bir hava kazandırabilir. Ya da ilginç askılıklar yaparak evimizi düzenleyebiliriz.

  Lambalar, aydınlatma evimizin dekoratif gözükmesi için eşsiz seçeneklerdendir. Spot lambaları evimizin her köşesinde estetik açıdan kullanabiliriz. Ya da farklı desenlerde aynalar. Mesela kalp şeklinde birçok aynayı bir araya getirerek duvara yapıştırabiliriz. Böylece estetik zenginliği kazandırabilir hem de bunu bütçemize uygun yapabiliriz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Dekorasyon ile ilgili bilinmesi gerekenler

  Dekorasyon yaparken uzun soluklu kullanım yapabilmek ve yaptığımız dekorasyonun kullanışlı olması için kaliteli malzeme önemlidir. Örneğin mutfak dekorasyonu yaparken kaliteli ahşaptan tercih ettiğimiz mutfak dolapları kullanım ömrünü uzatır hem de olası bir aksilikte servis ağı söz konusu olabilir. Burada önemli olan unsurlardan biri alış sonrası oluşabilecek sorunlarda bunu giderebilecek iyi firmalarla çalışmaktır.

  Islak zeminlerde bir yenilemeye gittiğimizde ise önemli olan kullanmış olduğumuz dolgu malzemeleridir diyebiliriz. Bu malzemeler yaz aylarında aşırı sıcaktan olumsuz etkilenebilir ya da kışın aşırı soğuk bu malzemelerin deforme olmasına sebep olabilir. Bu sebeple kaliteli malzeme ve uygun zaman önemli köşe taşlarındandır. Evimizin boyutu da kullanmış olduğumuz malzeme açısından önemlidir. Mesela ufak bir mutfağa sahipsek renk yoğunluğundan uzak sade ve düz renkler olduğundan daha büyük gösterebilir mutfağımızı. Tüm bunları düşünüp bu işe girişmemiz daha sağlıklı olur görüşündeyiz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Dekorasyon hataları ve çözümleri

  Plan yapmadan dekorasyon yapmak başta bütçemizi zorlar. Çünkü plansız yapılan dekorasyonda ihtiyaçtan fazla ya da gerek olmayan malzemeler alınabilir. Bunun önüne geçmek için plan çok önemlidir. Aydınlatma problemi çok yapılan hatalardan biridir. Evinizi güzelleştirmek için birçok değişiklik yaparsınız ancak bunu net gösteremeyen bir aydınlatmaya sahipseniz yaptıklarınız anlamını yitirebilir. Bu yüzden sağlıklı bir aydınlatma yaptığınız işin içinize sinmesini sağlayacaktır.

  Sahip olunan alan ve bunu ekonomik kullanmak çok önemlidir. Küçük bir mutfak için büyük bir dikdörtgen masa işimizi zorlaştıracağı gibi kötü bir görüntü çizebilir. Küçük mutfaklarda etrafına daha fazla kişinin oturabileceği ve daha az yer kaplayan yuvarlak masa daha sağlıklı olacaktır.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Yaratıcı dekorasyon için yapılması gerekenler

  Hemen hepimiz yaratıcı dekorasyon yapmak isteriz. Ancak bu bazen maliyetli bazen de imkânsız olabilir. Bunu mümkün hale getirmek ise elbette bizim elimizdedir. Öncelikle eski eşyaları yeni bir görünüm ile tekrar kazandırmak en yaratıcı fikirlerden biridir. Hem yeniden kullanıma müsait bir eşya ortaya çıkarırız hem de bütçemize katkı sağlarız. Eşyalarımızı amacından farklı olarak kullanırsak yine bir yeniliğe imza atmış oluruz. Mesela küçük tencerelerimizi boyayıp yeni saksılar elde edebiliriz boş duvarları görsel açıdan doldurabilirsek güzel bir görüntüye kavuşabiliriz. Bunun için tablo ve resimler ideal yardımcılardır.

  Artık kullanımına daha sık rastladığımız takım olmayan mobilya tarzları yaygınlaşmaya devam ediyor. Klasik ve tek düze oluşturulmuş mobilyalar, yemek takımları sıkıcı ve de monoton gelebilir. Bunlar yerine daha renkli ve daha farklı tercihler yapılırsa dekoratif açıdan çeşitlilik oluşturulabilir.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  En son moda dekorasyon tavsiyeleri

  Son zamanlarda dekorasyon deyince aklımıza ilk gelen tarzlardan biraz bahsetmek istiyorum. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli faktör renktir. Eğer gri renk tonlarında bir tasarıma sahipseniz daha canlı renklerle bu nötr renk uyumunu değiştirebilirsiniz. Yine son günlerde hazır mutfak dolaplarıyla bu estetiği tamamlayabilir ve bunu daha uygun fiyatlara mâl edebilirsiniz.

  Alan değerlendirmesi en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir diğeridir. Mutfaklarımızda zekice tasarlanmış iç dolap bölmelerine sahip dolap takımlarına yer vermemiz alan sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Admin-Area