Mahmut GÜNEŞ: Ev yenilemek için yapılması gerekenler | homify
Profil fotoğrafını değiştir
Kapağı değiştir
Mahmut GÜNEŞ
Mahmut GÜNEŞ

Mahmut GÜNEŞ

edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Kapağı değiştir
Edit project Fotoğraf ekle
Mahmut GÜNEŞ
Mahmut GÜNEŞ
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Ev yenilemek için yapılması gerekenler

Günümüzde çoğumuzun en büyük hayallerindendir kendi evini yapmak. Bunun için öncelikle kafamızda temel bir fikir oluşturmamız, kaç metre karelik bir ev istediğimizi, tek katlı bir ev mi istiyorum? gibi sorulara cevap vermemiz gerekir. Aslında kabataslak bir yapım için fazla yardıma gerek olmasa da siz yine de hayalinizdeki ev tipini iyi bir tasarımcıya danışsanız iyi olur.

Bunun yanında bir kendi evini yapmak isteyen bireyin sorması gereken sorular tabiki de metre kare ve kat ile sınırlı değil. Bunun yanında ev katlı olacaksa her katın planı aynı mı olacak yoksa farklı mı? evin bahçesi olacak mı? Evde çatı katı olacak mı? Pencereler nerede olacak? Hangi oda için kaç metre karelik bir alan yeterli olacak? En önemlisi evin şekli nasıl olacak? gibi temel sorularında ardı sıra sorulması gerekiyor. Daha sonra evinizin dış görünüşünü hayal edip tasarlayın. Bir mimar olmasanız da sizde bu şekilde biraz kafa yorarak bir ev projesi oluşturabilirsiniz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Bütçe dostu ev yenileme

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Kendi evimi nasıl yaparım?

  Ev dekorasyonu eşyaların birbiriyle uyumu, renk ve stil gibi diğer etmenlerin de yardımıyla en iyi görüntüyü sağlamaktır. Evinizin dekorasyonunda kullanabileceğiniz en önemli araçlar evinizdeki eşyalar olsa da duvarlarınızın rengi yani kullandığınız boyada akıllıca kullanılırsa evinize eşsiz bir görüntü kazandırabilir. Unutulmamalıdır ki renkler yalan söylemez. Eğer evinizi açık renk bir boyayla boyarsanız evinize ferah bir hava katabilir ve aydınlatma yönünden evinize değer kazandırabilirsiniz. Tersine koyu, pastel tonlar insan ruhunu dinlendiren ve sizi rahatlatan renklerdir. Turuncu insanı acıktırır, canlı bir ortam yaratmak istiyorsanız Mavi ve tonlarını tercih etmeniz yararlı olacaktır.

  Yine iyi dekore edilmiş bir evin olmazsa olmazlarından biri ahşaptır. Huzur dolu bir dekorasyonun vazgeçilmezi bir ev için ahşap olacaktır. Duvar resimleri de uygun bir kullanımla evin görsel açıdan güzel gözükmesini sağlayabilir. Fakat gereğinden fazla kullanılan duvar resimlerinin evi boğması muhtemeldir.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Ev tasarımı yaparken dikkat edilmesi gerekenler?

  Yine iyi dekore edilmiş bir evin olmazsa olmazlarından biri ahşaptır. Huzur dolu bir dekorasyonun vazgeçilmezi bir ev için ahşap olacaktır. Duvar resimleri de uygun bir kullanımla evin görsel açıdan güzel gözükmesini sağlayabilir. Fakat gereğinden fazla kullanılan duvar resimlerinin evi boğması muhtemeldir.

  Bazen çekmeceler bazen ise baharatlıklar... Pratik fikirleri ev hanımları ihtiyaçları doğrultusunda üretebiliyorlar. Birkaç tanede biz ekleyelim. Bu şekilde ev hanımları gereksiz gözüken bir malzemeyle bile hoş bir görüntü elde edebilir aynı zamanda hayatı kolaylaştırabilir. Mesela eski ve kullanmadığınız bir fırın tepsisinin içine bir parça bez veya kullanmadığınız bir halıyı keserek yerleştirin. Bu şekilde çamurlu bir ayakkabının evinizin girişini kirletmesine engel olabilirsiniz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Ev hanımları için pratik fikirler

  Bazen yeni bir ev almak sanıldığı kadar kolay olmayabiliyor. Günümüzde yeni bir ev için öncelikle güvenlik konusunda inceleme yapmamız gerekebilir. Yangın merdiveni, bulunduğu çevre, dayanıklılığı, duvarlarında çatlak olup olmadığına yine gaz detektörlerinin bulunup bulunmadığına dikkat edilmeli. Bunun yanında lavaboların su sızdırıp sızdırmadığı, banyoda ve mutfakta su basıncının yeterli olup olmadığı, binadaki ısıtma sistemi, banyodaki tesisat çalışırken aşırı sesin olup olmadığı kontrol edilmeli binaya şehir şebeke suyu bağlanıp bağlanmadığı öğrenilmelidir.

  Devam edecek olursak evdeki prizlerin çalışıp çalışmadığı, kaçak akım rölesinin mevcut olup olmadığı banyo ve mutfak gibi alanlarda prizlerin suya karşı yalıtımının yapılıp yapılmadığı, kablolu TV için gerekli alt yapı mevcut mu? Balkon ve teraslarda yeteri kadar su gideri var mı? Konutun içindeki dolapların sayısı yeterli mi ve yeterince büyük mü? Eviniz yeteri kadar ısı alıyor mu? . Bunlarla birlikte tabii de bir ev için olmazsa olmaz sağlık merkezlerine yakın olması, merkezi bir konumunun olması güzel bir manzaraya sahip olması diyebiliriz. Bunlar gibi birçok neden sayabilecek olmamız gösteriyor ki yeni ev alırken o kadar rahat olmamalı fiyatının yanında iyi bir inceleme yapmalıyız.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Yeni ev alırken dikkat edilmesi gerekenler

  Bir evin güzelleşmesi kişiden kişiye değişen bir durum olabilir. Örneğin size çirkin gelen eviniz bir arkadaşınıza güzel gelebilir. Bunun nedeni büyük oranda sıkılmadır ve bu nedenle evinizi daha hoş bir hale getirebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki evimizde en çok yer kaplayan yerler duvarlardır. Bu nedenle kullandığımız boyalar, aydınlatma sistemleri ile evinize farklı bir hava katabilirsiniz.

  Mesela pürüzlü yıpranmış bir duvara sahip olabilirsiniz ve gözler sürekli oraya kayıyor olabilir. Bu durumda çok mat bir boya kullanarak bu durumu minimize edebilirsiniz. Yine duvarlarınızda asma raflar, kornişler ekleyebilirsiniz. Unutmayın değişim cesaretle başlar, gerektiğinde o rafları boyamak süslemekte sizin elinizde.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Son moda ev modelleri

  Artık kolay kuruyan kokusuz boyalar bulmak çok kolay. Bu sayede renkleri kullanarak hayalinizdeki görüntülere kavuşmanız çok uzak değil. Yine kalorifer petekleri çirkin bir görüntü ortaya çıkarabilir bunu ortadan kaldırmak için petekleri duvar ile aynı renge boyayabilirsiniz. Kalabalık sizi yoruyorsa kalabalıktan kurtulun, dolaplarınızın içi çok karışıksa dizayn edin ve parçalara bölün. Örneğin ayakkabı kutularının içine çoraplarınızı koyabilirsiniz. Bu kutuları da süsleyebilirsiniz.

  Yine ışık sistemini ayarlayacak dimmer sistemi kurabilirsiniz. Soğuk bir kış gününde sıcak detaylar için sarı battaniyeler, ağaç eşyalar alabilirsiniz. Evinizin karanlık olduğunu düşünüyorsanız beyaz örtüler kullanın. Evimi boyatmak istemiyorum diyorsanız ise duvar kâğıtları size inanın çok yardımcı olacaktır. Yani ressam sizsiniz, hayaliniz ve zevkleriniz doğrultusunda bir evi çok kolay oluşturabilirsiniz.

 • Mahmut GÜNEŞ: modern tarz , Modern

  Evimi nasıl güzelleştirebilirim?

  Evinizi güzelleştirmek için en önemli unsurlardan biri boyadır. Hep yeni ve hep göz alıcı olmasını istiyorsak mutlaka son moda renklerden yardım almalıyız. Ayrıca mobilyalarımızda bu renklerle uyumlu biçimde seçilmeli ve uyumsuzluk ortadan kaldırılmalıdır.

  Hızla gelişen mobilya sektörünü yakından takip edenler bilirler ki artık tarz ve stiller değişime çok açık. Bu sebeple bunları takip etmeliyiz. Aynı zamanda kullanışlı ve yer kaplamayan mobilya aksesuarları evimizi güzelleştirmek için adeta biçilmiş kaftandır.

Admin-Area