VEN MİMARLIK: T Evi | homify
VEN MİMARLIK
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
VEN MİMARLIK
VEN MİMARLIK
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

T Evi

Oran/Çankaya'da yer alan yapı sadeliği ile öne çıkar. Bina, bitişik nizam yapı bloklarının bulunduğu bölgede, köşe parselde yer almaktadır. Yapı böylece kuzey ve batı yol cepheleri verirken güneyde kendi bahçesine bakmaktadır. Bina yaya girişi ön yoldan, garaj girişi ise yan yoldadır. Titanyum çinko çatı giriş cephesi ile bütünleşir. Bazalt, zink ve alüminyum grinin farklı tonları ile bir kompozisyon oluşturur. Yine aynı cephede de yer alan lineer ince saçak merdivenden girişe kadar konuklara eşlik eder. Merdiven dikey kütlesi ile blok nizam yerleşkede komşu bina ile aramızdaki sınırı belirler.

Zemin kat günlük yaşam için ayrılmıştır. Bahçeye açılan geniş yaşam alanı çift kat yüksekliği ile çarpıcıdır. 1.kat ebeveyn kullanımı için özelleşirken bir üst katta çocuk odaları yer alır. Bahçe katı yeşil ile birleşirken spası ve sinema odası ile aile bireylerinin streslerinden uzaklaştıkları bir düzenleme sunmaktadır. Dışta tercih edilen siyahtan griye geçiş iç mimarisinin de kurgusunu oluşturmuştur.

Mimar : Gül Güven

Tasarım Grubu : Özdihan Gökçe – Recep Aygın – Zeynep Aydın – Gamze Güven

Proje Yeri : ORAN / ANKARA – TURKIYE

İnşaat Alanı : 670 m²

Arsa Alanı : 500 m²

Fotoğraf : Özgür Özdemircan – Arda Ayderman

Ödüller : Arkiv Seçkileri – 2013

Admin-Area