Unlimited Design: Aialoft Ayayorgi | homify
Profil fotoğrafını değiştir
Kapağı değiştir
Unlimited Design
Unlimited Design

Unlimited Design

edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Kapağı değiştir
Edit project Fotoğraf ekle
Unlimited Design
Unlimited Design
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

Aialoft Ayayorgi

Aialoft Ayayorgi, Çeşme'nin en güzel koyları arasında yer alan Ayayorgi, Hacettepe ve Dalyan koylarına tepeden bakan, yüksek kotlu bir arazi üzerinde konumlanmakta. Unlimited Design firma sahibi, iç mimar ve tasarımcı Selina Kazazoğlu tarafından tasarlanan Aialoft Ayayorgi projesi altı adet villadan oluşuyor. Bulunduğu bölgenin yapısı ile uyumlu ve aynı zamanda dikkatleri üzerine çeken bir konsepte sahip projede yer alan villaların her biri açık mutfaklı geniş salonu, üç adet yatak odası ve üç adet banyosu ile 180 m²’lik bir yaşam alanına sahip. Dış mekanlarda ise 65 m²’lik yüzme havuzu, güneşlenme terası, özel çelik-ahşap pergoleli, deniz manzaralı, 70 m²’lik dinlenme terası ve açık otopark yer alıyor.

Projenin adında barındırdığı gibi loft temasından yola çıkarak oluşturulan evler, bulunduğu arazinin kayalık yapısını, sakız, zeytin, ardıç, kekik gibi Ege'yi temsil eden ağaç ve bitkilerin oluşturduğu tekstürü bozmamayı hedefleyen bir anlayışla tasarlanmış. Arazide bulunan eğim ve kayaların oluşturduğu kademeler olduğu gibi korunarak, aralarında oluşan doğal bitki örtüsü peyzaja yansıtılmış. Buna paralel olarak, dış mekanlarda, cephede ve iç mekanlarda çevresi ile örtüşecek yapıda ve renk tonlarında mazlemelerin kullanımı ön planda tutulmuş.

İlk bakışta kuzey yönündeki yüksek camları ile dikkat çeken Aialoft projesinde güney ve batı cepheleri, iklimin gereksinimlerine göre, klima ihtiyacını en aza indirgeyecek mekanlar yaratmak amacıyla kapalı olarak tasarlanmış. Yapıların cephesinde cam haricinde, iç mekanlara kadar uzanan, Thermowood ahşap kullanımı tercih edilmiş. Böylelikle, ahşabın sıcaklığının betonla birleştiği bir denge oluşturulmuş. İç mekanlarda ise ferah ve geniş bir etki yaratmak için binaları ayakta tutan yapısal elemanların gizlenmesi yerine, çelik konstrüksiyon tasarımın bir parçası haline getirilmiş. Diğer tarafta, yüksek tavanlı galeri sayesinde evin her noktasında gökyüzü ile denizi birarada yakalama olanağı yaratılmış.

İç mekan zemininin terasla aynı kotta birleşimi ve yine aynı kotta bulunan havuzun cam ile şeffaflaşan cephede iç mekanla kesintisiz olarak buluşması belkide projenin en dikkat çekici noktası olarak ortaya çıkıyor. Zeminlerde ebat olarak alışılmışın dışında ölçüsüyle tek parça gibi algılanan ve zaman içerisinde renk değişimi gibi sorunları ortadan kaldıran Kalesinterflex zemin seramiği kullanılmış.

Öncelikli olarak yazlık kullanıma uygun ve fonksiyonel evler olarak projelendirilen Aialoft Ayayorgi kullanıcıların ihtiyaç duyabilecekleri tüm detaylar göz önünde bulundurularak, şahsi eşyaları dışında hiçbir masraf yapmadan yerleşebilecekleri evler olarak donatılmış. Dolap sistemleri, soyunma odaları, konutlarda genelllikle gözardı edilen ütü, çamaşır ve kurutma makinası üniteleri, mutfak bölümümde bulunan ada çalışma bankosu, kiler dolabı, şarap dolabı, terasta bulunan barbekü bölümü, tüm eve yerleştirilen gizli iklimlendirme sistemi ve müzik sistemi gibi detaylar bu anlayışla iç mekanlarda konumlandırılmış. Diğer tarafta, tüm evlere temel otomasyon sistemi yerleştirilirken, akıllı ev sisteminin tüm donanımlarını kullanmak isteyen ev sahipleri için gerekli altyapı hazır hale getirilmiş.

Admin-Area