Ses İzolasyonu Nedir? Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? | homify
Ses İzolasyonu

Ses İzolasyonu Nedir? Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Çevremizde bulunan gürültülü ortamlar ve araçlar için en mükemmel çözüm, alanında uzmanlaşmış bir kuruluştan doğru ses yalıtım danışmanlığını almaktır. Ses yalıtımında pek çok farklı malzeme ve araç kullanılır. Tüm bu yalıtım araçlarının seçimi ihtiyaca göre belirlenir ve montajı uzman bir ekip tarafından yerine getirilir. Ses yalıtımında en çok kullanılan malzemeler arasında akustik süngerler, piramit süngerler, yumurta süngerler, akustik paneller, ses bariyerleri, akustik kabinler, akustik kapılar ve yalıtım bantları gibi yardımcı araçlar bulunmaktadır.

Yaşam alanlarımızda ve iş yerlerinde günümüzün zorunlu ihtiyaçlarından biri haline gelen ses yalıtımı, özellikle gürültünün giderilmesinde büyük rol oynar. Gürültünün ve yüksek titreşimin insan sağlığı ve psikolojisi üzerinde olumsuz etkileri olduğu uzun süredir bilinen bir gerçektir. Olumsuz sesler dışarıdan bulunduğumuz ortama gelebilir veya bir ortamdan dışarı yayılabilir. Şehir gürültüsünün giderilmesinde de kullanılan ses yalıtım araçları, aynı zamanda kalorifer, makine dairesi gibi ortamların dışarıya yüksek ses vermesinin önüne geçmek için kullanılır.

Ses yalıtımı araçları, kullandığınızda sağlığınız ve rahatınız için önemli bir yatırım yapmış olursunuz. Bu tür yalıtım malzemeleri aynı zamanda kayıt veya çekim ortamlarında istenmeyen seslerin giderilmesi için tercih edilmektedir. Ortamın akustik ses düzenine katkı sağlayan ses yalıtım araçları, istenmeyen frekansların, ses karışmalarının, yankının ve çınlama seslerinin engellenmesinde yararlıdır. Özenle tasarlanan yalıtım malzemeleri sesin doğru bir şekilde emilmesini sağlar.

Devamı için : http://www.sesakustik.net/ses-izolasyonu.html

  • Ses İzolasyonu Nedir? Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır? Ses İzolasyonu

    Ses İzolasyonu Nedir? Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Admin-Area