degerlı seyler atolyesı

degerlı seyler atolyesı

degerlı seyler atolyesı
degerlı seyler atolyesı
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

DEĞERLİ ŞEYLER ATELYESİ

  • degerlı seyler atolyesı  – ​GÜLEN  KADIN HEYKELİ:  tarz İç Dekorasyon

    ​GÜLEN KADIN HEYKELİ

    Kırklareli Vize Pembesi mermerinden elle oyularak imal edilmiştir.  Eserin önemli özelliği kadının duruş şekli ile mermerin doğal renginin uyum içinde olmasıdır.            

                     Vize Pembesi mermerinin fiziksel özelliği orta sertlikte bir mermer olup rengi yer yer pembenin,sarının ve beyazın çeşitli tonlarına sahip olmasıdır.                              Heykelin  belirgin özellikleri mermerin yukarıda bahsedilen doğal özelliklerinden istifade edilerek  imal edilmiştir  .  Heykel şilte üzerinde sol dizini öne atarak sol elinin hizasına kadar  çekmiş, diğer sağ bacağını yattığı şiltenin üzerine tamamını yapıştırarak geriye doğru uzatmıştır. Vücudunun üst kısmını ellerinin üzerinde doğrulup kollarından kuvvet alarak artistik bir duruş elde  edilmiştir.  Heykel vücudunun bir kısmını pembe bir şal ile  örtülüdür.  Heykelin duruş şeklinde mermerin renk özelliği çok  etkili  olmuştur.  Kadın heykelin yanakları pembe, açıkta  olan sağ göğüs ile sol göğüs ün bir kısmı, kollar ve ellerin ten rengine yakın beyazlıkta, saçlarının açık sarıya çalar beyazlıkta olması çarpıcı ve etkileyici özellikleridir. Heykel üzerindeki pembe renkli pelerin heykelin  başının  sol tarafından; saçının  üzerinden başlayıp sol yanağın ve boynun yanından sol omuz üzerinden aşağıya sarkarak göğüsün bir kısmını örterek sol kolun üzerinden yanlamasına geçerek kadının uzandığı yatağın üzerinde bedenin diğer kısımlarını örterek ayak uçlarında son bulmaktadır.                       Model ve dizayn MUSA  KARABAY , Yapılış tarihi 1998 ,34x22x14 ebatlarında Kırklareli Vize Pembesi  mermerinden imal edilmiştir.

Admin-Area