DEĞERLİ ŞEYLER ATELYESİ | homify
degerlı seyler atolyesı
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
degerlı seyler atolyesı
degerlı seyler atolyesı
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

DEĞERLİ ŞEYLER ATELYESİ

  • ​GÜLEN KADIN HEYKELİ degerlı seyler atolyesı Akdeniz

    ​GÜLEN KADIN HEYKELİ

    Kırklareli Vize Pembesi mermerinden elle oyularak imal edilmiştir. Eserin önemli özelliği kadının duruş şekli ile mermerin doğal renginin uyum içinde olmasıdır.

    Vize Pembesi mermerinin fiziksel özelliği orta sertlikte bir mermer olup rengi yer yer pembenin,sarının ve beyazın çeşitli tonlarına sahip olmasıdır. Heykelin belirgin özellikleri mermerin yukarıda bahsedilen doğal özelliklerinden istifade edilerek imal edilmiştir . Heykel şilte üzerinde sol dizini öne atarak sol elinin hizasına kadar çekmiş, diğer sağ bacağını yattığı şiltenin üzerine tamamını yapıştırarak geriye doğru uzatmıştır. Vücudunun üst kısmını ellerinin üzerinde doğrulup kollarından kuvvet alarak artistik bir duruş elde edilmiştir. Heykel vücudunun bir kısmını pembe bir şal ile örtülüdür. Heykelin duruş şeklinde mermerin renk özelliği çok etkili olmuştur. Kadın heykelin yanakları pembe, açıkta olan sağ göğüs ile sol göğüs ün bir kısmı, kollar ve ellerin ten rengine yakın beyazlıkta, saçlarının açık sarıya çalar beyazlıkta olması çarpıcı ve etkileyici özellikleridir. Heykel üzerindeki pembe renkli pelerin heykelin başının sol tarafından; saçının üzerinden başlayıp sol yanağın ve boynun yanından sol omuz üzerinden aşağıya sarkarak göğüsün bir kısmını örterek sol kolun üzerinden yanlamasına geçerek kadının uzandığı yatağın üzerinde bedenin diğer kısımlarını örterek ayak uçlarında son bulmaktadır. Model ve dizayn MUSA KARABAY , Yapılış tarihi 1998 ,34x22x14 ebatlarında Kırklareli Vize Pembesi mermerinden imal edilmiştir.

Admin-Area