degerlı seyler atolyesı : ​HAMAMDA YIKANAN KADIN | homify
degerlı seyler atolyesı
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
degerlı seyler atolyesı
degerlı seyler atolyesı
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

​HAMAMDA YIKANAN KADIN

HAMAMDA

YIKANAN KADIN

Eser dört parçadan imal edilmiş ve kapalı mekanlar için süs fıskiyesi olarak kullanılma özelliğine sahiptir.Eserin en önemli özelliği kadın heykeli olan kısmın 16x16x28 cm ebatlarında yunusemre mermerinden tek parça yani yekpare olarak elle oyularak imal edilmiş olmasıdır.

Dört direk içinde kurna başında örtündüğü örtüyü yüksek bir taşın üzerine gelişi güzel bir şekilde bırakarak , onun üstüne oturur vaziyette ve sağ elindeki su tasını yukarıya kaldırmış sol eli ile saçlarını arkadan toplu tutarak tastaki suyu yüzüne atıyormuş gibi duruş elde edilmiştir.

Eserin estetik özelliklerinin yanında teknik özellikleri vardır. Eseri üç ayrı parçadan imal edilmiştir.İçinde su pompası olan en alt kaide, yalak ve kadın heykeli olan ikinci parça. En üste çatıyı oluşturan üçüncü parça.

Su pompası çalıştırıldığında büyük yalak içindeki suyu emerek elindeki tasa verip kadının yüzüne vurmaktadır.Su kadının vücuduna sararak ayaklarının altındaki kavun dilimli yuvarlak yalağın içine akarak onun içindeki delikler vasıtası ile hemen altındaki profilli kısımdaki deliklerden akıp büyük yalağın içine dökülerek son bulmaktadır.

Model, Dizayn ve Yapım :Musa Karabay _1992

  • ​HAMAMDA YIKANAN KADIN degerlı seyler atolyesı Klasik

    ​HAMAMDA YIKANAN KADIN

    HAMAMDA YIKANAN KADIN

    YIKANAN KADIN
    Eser dört parçadan imal edilmiş ve kapalı mekanlar için süs fıskiyesi olarak kullanılma özelliğine sahiptir.Eserin en önemli özelliği kadın heykeli olan kısmın 16x16x28 cm ebatlarında yunusemre mermerinden tek parça yani yekpare olarak elle oyularak imal edilmiş olmasıdır. Dört direk içinde kurna başında örtündüğü örtüyü yüksek bir taşın üzerine gelişi güzel bir şekilde bırakarak , onun üstüne oturur vaziyette ve sağ elindeki su tasını yukarıya kaldırmış sol eli ile saçlarını arkadan toplu tutarak tastaki suyu yüzüne atıyormuş gibi duruş elde edilmiştir. Eserin estetik özelliklerinin yanında teknik özellikleri vardır. Eseri üç ayrı parçadan imal edilmiştir.İçinde su pompası olan en alt kaide, yalak ve kadın heykeli olan ikinci parça. En üste çatıyı oluşturan üçüncü parça. Su pompası çalıştırıldığında büyük yalak içindeki suyu emerek elindeki tasa verip kadının yüzüne vurmaktadır.Su kadının vücuduna sararak ayaklarının altındaki kavun dilimli yuvarlak yalağın içine akarak onun içindeki delikler vasıtası ile hemen altındaki profilli kısımdaki deliklerden akıp büyük yalağın içine dökülerek son bulmaktadır. Model, Dizayn ve Yapım :Musa Karabay _1992

Admin-Area