ON TASARIM LTD. ŞTi.: DOĞA DAN ÖĞRENMEK – TOHUM: MALTEPE BÖLGE PARKI | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3
ON TASARIM LTD. ŞTi.
edit edit in admin Değerlendirme iste Yeni proje
Edit project Fotoğraf ekle
ON TASARIM LTD. ŞTi.
ON TASARIM LTD. ŞTi.
Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
Gönderildi!
Bu profesyonel size en kısa zamanda dönüş yapacaktır!

DOĞA DAN ÖĞRENMEK – TOHUM: MALTEPE BÖLGE PARKI

Maltepe Bölge Parkı Fikir Yarısması Projesi – 2007, I. Ödül

Oktan Nalbantoglu, Ufuk Ertem, Okan Can, Tugba Akyol Maltepe Bölge Parkının yeni yasamının baslama noktası, projenin tohumu, Sosyal ve Kültürel Merkezdir. Öneri gölet parkın beslendigi yerdir ve bu alanda parkı ikiye bölen yol asagıya alınarak yesil dokunun, yaban hayatın ve dogal dengenin sürekliligi saglanmıstır. Proje genel anlamda çevresinde orman alanlarıyla bütünlestirilerek doganın bir parçasıymıs gibi algılanmaktadır. Bütüne dair söz söyleyen ve kentsel ekolojiyi ana fikir olarak alan proje temel olarak üç bölgeye ayrılmıstır: kuzeydogu-güneybatı ekseninde uzanan “Eko-koridor”; kuzey-güney yönünde uzanan “Etkinlik Aksı”; ve Maltepe Üniversitesi’nin güneyindeki dogal koruma ve pasif dinlence alanıdır. Eko-koridor parkın sosyal ve kültürel merkezi olan Tohum yapısına kadar uzanmakta ve en kuzeyde fidanlık ve park isletmesiyle son bulmaktadır. Tohum, enerji tüketimini en aza indirmek amacıyla yeni teknolojiler kullanan, atıkların degerlendirildigi, günes enerjisini kullanarak kendi kendine yetecek donanıma sahip, içinde seminer-simülasyon-rehberlik odaları, sine-vizyon, çocuk-genç sineması, yeme-içme mekanları gibi bölümleri barındıran bir yapı olarak tasarlanmıstır. Etkinlik Aksı üzerinde konser, senlik, festival, sergi, kermes gibi çesitli sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin organize edilmesi düsünülmektedir.

 • Etkinlik aksı ON TASARIM LTD. ŞTi.

  Etkinlik aksı

 • Maltepe bölge parkı genel plan ON TASARIM LTD. ŞTi.

  Maltepe bölge parkı genel plan

 • Bölge parkı proje etaplaması ON TASARIM LTD. ŞTi.

  Bölge parkı proje etaplaması

 • Dogadan ögrenmek: eko-koridor ON TASARIM LTD. ŞTi.

  Dogadan ögrenmek: eko-koridor

Admin-Area